Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Zatvoriste topik namenjen utakmici, pa moram ovde da se izjadam i kazem da sam se nakon iste osecao kao posran golub, kao da mi je Erceg onom tricom iz picke materine oteo nesto sto je moje. Ne bih smeo u ovim godinama tako ozbiljno da shvatam sportsko nadmetanje. :(  A onda i ono ubistvo, al to je bolje ne komentarisati, steta sto se pojedinci nisu uzdrzali, vec su morali da komentarisu, i tako propustili izvanrednu priliku da cute.

 

Kako god, bravo za Kalinu, Luku i Bobija, dugo Zvezda nije imala tako dobre domace igrace koji su u stanju onda kada je vazno nesto da odigraju. Sada ih ima trojicu, to je veliki kapital. Naravno, tu je i Markus kao cetvrti veliki (assists per turnover 17:1 verovatno nije vidjen u istoriji kosarke). Amere smo jos i uspevali da ubodemo s vremena na vreme i uglavnom su nam oni bili jedino sto je vredelo u klubu u novijoj istoriji, a sada konacno imamo i nekoliko odlicnih Srba, i valjda ce to napraviti neku razliku u odnosu na ranije.

 

Samo da sve ovo iz Istanbula ne pogodi momke previse, do te mere da ih izbaci iz koloseka. Ali ako se to i desi, niko nema pravo da im zameri.

Edited by Nikodije
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo je sve NBA liga gde se asistencije drugacije racunaju, voleo bih da vidim neku statistiku za evropske utakmice. Ovaj racio 17:1 na nivou Evrolige pouzdano nije vidjen jer je Markus oborio rekord Evrolige po broju asistencija ali mozda postoji nesto slicno na nekom nizem nivou evropske kosarke.

 

Ono sto mene fascinira kod njegovih dodavanja, to je da masa njih ide kroz sredinu, po dubini. Nije da on prodre, pa onda nalazi spolja nekoga ko je sam, to moze i Miljan Pavkovic. Deliti ovako rizicne pasove i ostvariti 17:1 je bobom dati talenat u kojem mi sada imamo prilike da uzivamo.

Link to comment

А мене фасцинира како успе да катапултира лопту из зглоба. Обично та додавања буду спорија па се лакше секу, или се шаљу тако јако ал играч прво замане па пшротивник може да чита додавање. Овај из зглоба шибне, а лопта ко метак. Треба то и ухватити.

Link to comment

А мене фасцинира како успе да катапултира лопту из зглоба. Обично та додавања буду спорија па се лакше секу, или се шаљу тако јако ал играч прво замане па пшротивник може да чита додавање. Овај из зглоба шибне, а лопта ко метак. Треба то и ухватити.

 

Ima neverovatno jak zglob na suterskoj saci, vidi se to i kod suta. Na utakmici protiv Valensije u senci one sulude asistencije Mitrovicu kroz cetiri igraca ostala je jedna asistencija Bobiju jednom rukom gde je bukvalno zglobom promenio pravac pasu u poslednjem trenutku i izvukao ugao koji odbrana nije ocekivala. Za igrace te klase vreme "protice sporije", pisala je Afterburnerka o tome na tenisu, dovoljno je da se ekipa aktivnije krece u napadu i Markus ce ih uvek naci u pravom trenutku jer brze tumaci prostor i realizacija pasa mu uvek ide ispred brzine reakcije odbrane.

Link to comment

Ako mislis na onu asistenciju gde je Sato bio blize Bobiju tacno se vidi to o cemu pricas gde Sato krece da brani coveka na trojci a lopta zavrsava tim nekim felsom kod Bobija koji zakucava. Vrhunski igrac, citam jutros kako ga je Repesa nahvalio dok ga je trenirao u Unikahi da je odlican momak I omiljen u ekipi. Imamo veliku privilegiju sto ga gledamo u Zvezdi.

Link to comment

Ako mislis na onu asistenciju gde je Sato bio blize Bobiju tacno se vidi to o cemu pricas gde Sato krece da brani coveka na trojci a lopta zavrsava tim nekim felsom kod Bobija koji zakucava. Vrhunski igrac, citam jutros kako ga je Repesa nahvalio dok ga je trenirao u Unikahi da je odlican momak I omiljen u ekipi. Imamo veliku privilegiju sto ga gledamo u Zvezdi.

 

Da, bas na tu asistenciju mislim. Ne bih ni primetio sta je uradio da nije isao snimak kamere iza kosa koja je uhvatila iz perfektnog ugla trenutak kad je okrenuo zglob i promenio pravac lopti. 

Link to comment

Ta asistencija je uživo brutalno izgledala, masa ljudi se hvatala za glavu.

 

 

Večeras bi valjala pobeda prvenstveno da se malo stavi sa strane sve ovo oko meča iz Istanbula. Bonus što ćemo imati teži raspored u drugom delu jer ćemo gostovati svima iz vrha osim Cedeviti.

S druge strane nije frka ni da se kiksne, imamo toliko lufta.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...