Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Jedina istina je da nikakav sportski (ne)uspeh nece definisati izgled (kvalitet tima, budzet, ambicije...) Zvezde u sledecim sezonama

sa te strane je iluzorno pricati sta je bolje po klub

 

ostaje da drvimo o onome sta bi svako od nas vise voleo da vidi

u tom smislu, meni je bitniji top 16 ( i dobre igre tamo)

domaca liga je godinama unazad izgubila na kredibilitetu zbog svega na relaciji kk partizan-kk zvezda, a regionalna prvenstveno zbog suludog sistema takmicenja

 

+1

 

Mi smo najbolji primer, mozemo dupe da obrisemo plasmanom u Top 16 prosle godine, niko normalan ne moze sezonu nazvati uspesnom zbog toga.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

znas na sta sam mislio, ne izvrci bezveze.

 

Posrbica je objasnio, ABA mora da bude rezultatski prioritet i neosvajanje bi bilo katastrofa. Top 16 moze da bude ambicija, zelja ili sta god, ali ne moze i ne treba prema ostvarenju tog cilja da se ravna uspesnost zvezdine sezone, jer je tim, pre svega finansijski, ali i po kriterijumu igrackog iskustva i trenutne vrednosti, sastavljen tako da je to podvig a ne imperativ. Govori se u odnosu na konkurenciju u grupi. Da li za taj podvig ima sansi ili ne, to cemo da vidimo, ali je mnogo bitnije da se pokaze da pripada tu.

 

Ta poenta je i sadrzana u Karijevim recima o kojima ovde raspravljamo 5 strana, ali ocigledno da mnogi ovde smatraju to kao nipodastavanje Zvezdinog kvaliteta, sto tim recima zapravo i daje na tezini. A ako se kojim slucajem Zvezda ne plasira u top 16 (mada ja mislim da hoce) videcemo kako se posledicno kako glave trenera i pojedinih igraca, iako svi rade svoj posao najbolje sto mogu.

 

Ja se slazem sa ovim potpuno. Bilo mi je samo iluzorno sto se uopste diskutuje o tome sta je biti ili ne biti prioritet kluba. Kontinuitet igranja EL je najvazniji uz naravno razvijanje samog kluba na svim nivoima. Komsije su se krstile i cudile kako ne dobijaju A licencu kad imaju dobre rezultate, a razlog je sve vreme bio sasvim prost - rezutati su manje bitan faktor za A licencu, stabilnost i organizacija kluba su daleko vazniji. A upravo je to vaznije i od same A licence. Kako god bilo, nama je vazno da igramo EL, kao i da osvojimo konacno trofej ABA ige. Top 16 kao Top 16 znaci samo finansijski i malo za duvanje. Realno takav je sistem da tamo mozes da dodjes preko relativno slabijih ekipa (kao sto su prosle godine bili Nanter i Budjevilnik - kao da smo mi dobili Neptunas i Limoz/Albu) pa samim tim to i ne mora da bude plod extra kvalitetne ekipe. 

 

 

Iskreno, meni bi prosla sezona bila vise nego uspesna da se nismo onako izglupirali protiv Cibone... to je jedini pravi kiks. Ove sezone smatram da imamo ekipu koja mora da osvoji ABA, narocito sto se igra PO, a ne F4, super ako izborimo Top 16 (a mislim da mozemo), a sto se kupa i domacice tice, voleo bih, ali uoposte se ne uzbudjujem i ako ne uzmemo jer u nasoj kosarci na rezultat utice sve sem same kosarke... Videcemo na sta ce komsije liciti u recimo februaru, mada mi ne deluje da ove godine mogu da nas iznenade. DOduse, meni je tako delovalo i prosle :)

Link to comment

@ milogled

 

niste vi bas najbolji primer. vas problem je sto se niste plasirali u el. da jeste, tim bi sigurno izgledao mnogo bolje, nevezano za financijske probleme koji svakako ne bi nestali.

 

sto nas vraca na pricu da je obezbedjivanje plasmana u el za narednu sezonu, ipak, bitnije od plasmana u top16 u tekucoj.

Link to comment

Bojim se da bi arena, ako u prvih pet kola top16 zaredjamo poraze, zujala poluprazna. To bi urusilo svaki finansijski plan koji se bazira samo na prostom plasmanu u top16, tako da ce nam EL biti u ozbiljnom fokusu. Sa druge strane, mislim da Zvezdu njeni navijaci konstantno potcijenjuju. Inercija od prethodnih sezona u kojima je sve ono sto je moglo polaziti po zlu, zaista i polazilo po zlu, sta li. U odnosu na proslu godinu smo jaci, Bobi igra pokretljivije i bolje, Cirbes je protiv Buducnosti pokazao sta moze da uradi, MW je apgrejd u odnosu na Admirala,  ovakav Mitrovic je unapredjenje u odnosu na sve sto smo imali na cetvorci, Kalinic je bolji igrac od Simonovica. Jaka i Ljudina igraju bolje nego lani. Jedino je Djenka u napadackom kanalu ali u odbrani kida. Radonjic je iskusniji za sezonu u kojoj je istrpio razna izmicanja stolice, pritiske i zakulisne igre.

 

Ovaj tim moze mnogo i moze da svakoga iznenadi. Doduse moze da pukne i od autsajdera. Vidjecemo kako ce to kasnije izgledati kada se budu igrale jace odbrane i kada nas timovi budu bolje skautirali. Tu mozemo biti u problemu jer nemamo adekvatan bekap za najbitnije igrace u timu MWa i Bobija.

Link to comment

ma ovo sto igra Zvezda sad je najbolje u poslednjih 20 godina, verovatno i dalje, al toliko pamtim

 

meni je cudno sto se ovde raspravlja o budzetu kluba i ambicijama kao da smo mi na ovaj nivo stigli nekom dugogodisnjom strategijom i ne znam kakvim sportskim rezultatima, pa sad treba samo videti kako ce se to dalje razvijati

 

nismo jbg, pljunuta je velika (za nase uslove) lova, covic sta god i kakav god da je ume da pliva u tim "menadzersko-kosarkaskim"krugovima i ocigledno ima nekog ( Radonjic?) ko je uspeo od datih sredstava napraviti odlican tim

vec sledece sezone ili u pola ove, ako politicka ili kakva god situacija bude zahtevala Zvezda moze ostati bez "donacija" i onda tu tesko moze da pomogne i osvojena ABA i domaca liga i top 16

Link to comment

ma ovo sto igra Zvezda sad je najbolje u poslednjih 20 godina, verovatno i dalje, al toliko pamtim

 

meni je cudno sto se ovde raspravlja o budzetu kluba i ambicijama kao da smo mi na ovaj nivo stigli nekom dugogodisnjom strategijom i ne znam kakvim sportskim rezultatima, pa sad treba samo videti kako ce se to dalje razvijati

 

nismo jbg, pljunuta je velika (za nase uslove) lova, covic sta god i kakav god da je ume da pliva u tim "menadzersko-kosarkaskim"krugovima i ocigledno ima nekog ( Radonjic?) ko je uspeo od datih sredstava napraviti odlican tim

vec sledece sezone ili u pola ove, ako politicka ili kakva god situacija bude zahtevala Zvezda moze ostati bez "donacija" i onda tu tesko moze da pomogne i osvojena ABA i domaca liga i top 16

 

Čović je u FMP-u pokazao da ume da napravi zdrav i solventan klub na nivou na kome je otprilike danas Zvezda (nisu igrali EL kao što je ne bi ni Zvezda igrala da važe isti uslovi za kvalifikaciju, međutim, uzeli su Jadransku i igrali sasvim solidno u Evropi). Sa popularnošću koju Zvezda ima, Ćoki bi mogao da apgrejsuje FMP u stabilnu EL ekipu.

 

Ipak, drugačije je kad se frlja tuđim parama.

Link to comment

Zvezda konacno ima neki kontinuitet, nema vise tolike brige sta ce se desiti tokom leta vec moze na vreme da planira pojacanja. Recimo ove sezone dovedena su samo petorica igraca, od toga 3 igraca na trogodisnji ugovor, jedan na 2 godine a samo Markus na jednogodisnji ugovor. Rebic i Tejic su u 12, Kaplanovic i Cvorovic su uz prvi tim, jeste da niko od njih nazalost nema znacajniju ulogu ali videcemo sta ce se desavati u narednim sezonama. Otuda po meni uz proslogodisnje ucesce u EL ovako dobra igra i rezultati na pocetku sezone. Ne bih rekao da je ovo tim sto se tice budzeta nesto specijalno razlicit od nekih sezona u poslenjih 10 godina, verujem da smo slican mozda i veci budzet imali u obe Sakotine sezone, u prvo Pesicevoj, u prethodne dve sezone. 

Sto se tice prioriteta ne vidim zasto Zvezda ne bi jurisala na TOP 16, trofeje u ABA ligi, kupu i domacoj ligi u isto vreme. Minutaza deluje fino rasporedjena, niko ne igra vise od 27, 28 minuta u proseku, a u ABA ligi deluje da mozemo lako da izadjemo na kraj sa vecinom protivnika tako da u ovom delu sezone mozemo sebi da priustimo da se vise koncentrisemo na EL i prolazak u TOP 16.

Ostaje da vidimo da li stvarno budzet kluba zavisi od toga mada ako prodjemo u TOP 16 nikad necemo znati sta bi se desilo u suprotnom slucaj :D. Provlace se neke price po forumima da zatvaranje budzeta dosta zavisi od prodaje karata u EL.

Link to comment

Mislio sam na ovaj deo o nivou na kojem je sad Zvezda

 

Otprilike to jeste taj nivo. Uzimali su Jadransku 2 puta, klali se sa Partizanom u plej ofu, bar dva puta igrali polufinale Uleb kupa... Jedino što je bila jača konkurencija kod nas i u ABA, pa te to možda buni.

Link to comment

Da, samo sto u vreme kada su se oni klali s nama mi nismo mogli da se sastavimo u Evroligi, a vi cete sad lagano proci u Top 16.

 

Pa prošli bi i oni tada u Top16 lagano. :ph34r:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...