Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

a ima i onaj trenutak da zvezda nikad nije osvojila jadransku ligu za vise od 10 sezona igranja, a da domace prvenstvo nije osvojila 15 sezona. ta rupa u istoriji kluba nece nestati igranjem evrolige.

 

kari je jasno rekao sta je mislio, i naravno da je bullseye kao i uvek, bez obzira sto naslov teksta sugerise neku misao koju on nije izneo.

Edited by Joe D
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno. Setimo se samo Partizana sa pocetka dvehiljaditih. Pet godina su se blamirali po EL, ali nisu zbog toga padali u depresiju vec su uredno redjali domace titule. U sestoj sezoni su usli u Top 16, kasnije isli jos dalje, ali sve to vreme nisu zanemarivali niti potcenjivali ono od cega se zivi - domace titule.

Edited by Nikodije
Link to comment

Па моментално се живи од финала АБА, не од освајања исте, као ни од освајања паштете. Следећи приоритет је топ16 због играња додатних квалитетних утакмица и, што је нажалост битније, додатних пара.

Link to comment

Па моментално се живи од финала АБА, не од освајања исте, као ни од освајања паштете. Следећи приоритет је топ16 због играња додатних квалитетних утакмица и, што је нажалост битније, додатних пара.

Zvezda uopšte ne živi ni od EL, ni od Aba. Da zavisi od para iz Top16, sledeće godine bi Radonjić hvatao igrače za gušu i odbijao poslušnost caru.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Mi smo se izgleda toliko odvikli od titula da ih ne smatramo ni prioritetom. Zvezda NIKADA nije osvojila ABA ligu, i osvajanjem iste sigurno ulazi u EL, dakle nema sumnje šta je prioritet sa sportske strane. Menadžeri neka brinu o parama, ja hoću trofej ABA lige i ovo je ta sezona! Naravno da želim i ulazak u top 16, ali neću biti toliko razočaran kao da ispušimo za trofej.

 

edit: trofej trofej trofej

Edited by nemoderisani
Link to comment

Zvezda uopšte ne živi ni od EL, ni od Aba. Da zavisi od para iz Top16, sledeće godine bi Radonjić hvatao igrače za gušu i odbijao poslušnost caru.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Nijedan klub ne zivi iskljucivo od prodaje karata, nisi nam bas otkrio toplu vodu, ali ako mislis da je isto igrati samo ABA ligu i sabrati oko 70.000 evra ciste zarade po utakmici Evrolige u prvom krugu, oko 350.000 evra ukupno, onda me podseti da te nikako ne uzimam kao finansijskog savetnika. S tim parama na godisnjem nivou otplacujemo ili jedan od najvecih ili 4-5 ugovora ovih klinaca s kraja klupe. Da i ne govorim o dodatnih 500.000 ako prodamo svih sedam utakmica u Areni kad bismo se plasirali u Top 16. To su vrlo ozbiljne pare za svaki klub osim ovih najbogatijih, za nas je to prakticno pola otplacenog rostera za celu sezonu.

Link to comment

Mi smo se izgleda toliko odvikli od titula da ih ne smatramo ni prioritetom. Zvezda NIKADA nije osvojila ABA ligu, i osvajanjem iste sigurno ulazi u EL, dakle nema sumnje šta je prioritet sa sportske strane. Menadžeri neka brinu o parama, ja hoću trofej ABA lige i ovo je ta sezona! Naravno da želim i ulazak u top 16, ali neću biti toliko razočaran kao da ispušimo za trofej.

 

edit: trofej trofej trofej

 

Pa, to je i cilj kluba za ovu godinu, bar je tako izjavio Radonjic. Trofej u ABA ligi pod must, jos jedan domaci trofej (kup ili domaca liga) a ako se udje u Top 16 super, ako ne, nikom nista. Covek je to sam izjavio, valjda on najbolje zna sta mu je prioritet.

Link to comment

To je mozda ono sto vecina navijaca zeli da cuje   :whistle:   

 

A ja bih mogao da se kladim da bi gazda menjao trofej za top 16 kad bi morao da bira. Biznis je biznis. 

Link to comment

To je mozda ono sto vecina navijaca zeli da cuje   :whistle:   

 

A ja bih mogao da se kladim da bi gazda menjao trofej za top 16 kad bi morao da bira. Biznis je biznis. 

 

Radonjic nam je jos uvek trener tako da... izgleda da si u pravu. :lolol:

Link to comment

Nijedan klub ne zivi iskljucivo od prodaje karata, nisi nam bas otkrio toplu vodu, ali ako mislis da je isto igrati samo ABA ligu i sabrati oko 70.000 evra ciste zarade po utakmici Evrolige u prvom krugu, oko 350.000 evra ukupno, onda me podseti da te nikako ne uzimam kao finansijskog savetnika. S tim parama na godisnjem nivou otplacujemo ili jedan od najvecih ili 4-5 ugovora ovih klinaca s kraja klupe. Da i ne govorim o dodatnih 500.000 ako prodamo svih sedam utakmica u Areni kad bismo se plasirali u Top 16. To su vrlo ozbiljne pare za svaki klub osim ovih najbogatijih, za nas je to prakticno pola otplacenog rostera za celu sezonu.

 

Ne mislim da je isto. Mislim da je gore osloniti se na nepouzdan prihod (postoji mnogo više od 16 klubova koji imaju veće budžete, razvijeniji skauting, bolji imidž, stabilnost, organizaciju, stručni rad, na kraju krajeva i veći profit od ulaznica od Zvezde), nego prilagoditi ambicije realnim kapacitetima, a eventualni višak para (koji je očito aktuelan) uložiti u dioptriju koja dobacuje dalje od dve godine.

 

Znam da ne izmišljam toplu vodu, samo me čudi da moram da obrazlažem na primeru kukavnog kluba, koji je od opekotina 5 puta već bio na samrti.

Link to comment

Ne mislim da je isto. Mislim da je gore osloniti se na nepouzdan prihod (postoji mnogo više od 16 klubova koji imaju veće budžete, razvijeniji skauting, bolji imidž, stabilnost, organizaciju, stručni rad, na kraju krajeva i veći profit od ulaznica od Zvezde), nego prilagoditi ambicije realnim kapacitetima, a eventualni višak para (koji je očito aktuelan) uložiti u dioptriju koja dobacuje dalje od dve godine.

 

Znam da ne izmišljam toplu vodu, samo me čudi da moram da obrazlažem na primeru kukavnog kluba, koji je od opekotina 5 puta već bio na samrti.

 

Ove godine zaista ne moramo da panicimo, bar ne u ovom trenutku. Ne deluje da se pare trose nerazumno kao proslih godina a svi igraci koje imamo, s izuzetkom Tejica i Rebica i mozda Dzenkinsa, pruzaju daleko vise od onoga koliko ih placamo i sigurno bi u ovom trenutku postigli vecu cenu na trzistu od onoga koliko primaju kod nas kad bi bili na prodaju. Niko iz kluba nikada nije rekao da racuna na taj prihod od Top 16 ali ne verujem ni da im je svejedno da li ce taj prihod doci ili nece. Po mom misljenju, kucas na otvorena vrata zvekirom na kojem velikim narandzastim slovina pise "opste mesto".

Link to comment

Тхе брат је напустио клуб заједно са комплетним СНС кадром а ове године су се појачали апели за доласком на утакмице. То може да значи да нећемо баш бити у могућности да рецимо имамо 3 играча по сезони од преко 200 иљада плате и још неколико мало слабије плаћених. Дакле можда. И за ову годину смо скресали плате, можда треба још да се стеже каиш. Е сад кад смо већ у ситуацији да нам на ноге долази осакаћени Оли и да евентуалном победом долазимо на 3-1, тај топ16 би са финансијске стране представљао значајан удео у буџету за догодине.

 

Дакле финале АБА обезбеђује ЕЛ, топ16 обезбеђује кинту. Прва ствар је морање, друга ствар је вееелики бонус. Од тога зависи клуб и снага тима који треба да уђе у борбу за трофеје.

Edited by EmptyClip
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...