Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

ABA se igra trenutno sa pola snage, a kako stvari stoje toliko je za sada i dovoljno. Jasno je svima da je ABA ulaznica za EL ali do zavrsnice te lige ima jos nekoliko meseci. Apsolutno je normalno da je u ovom delu sezone EL prioritet i da je Top 16 dostizan cilj koji ce klubu doneti dodatni profit, a da ne pricam o 14 novih jakih utakmica koje su od neprocenjive vaznosti za mladje igrace. Pride umanjice se i mogucnost da nekome padne na pamet da se olaksaju balasta krava muzara, pa da se kao rezultat svega strepi u zavrsici ABA kao sto je bio slucaj pre koji mesec. Ispade da je trofej sam po sebi cilj, a od toga se ne zivi. Eno Cibone kao primera. 

 

Karijeva izjava bi imala smisla da je data tamo negde u martu, u slucaju da se igra top 16. Ovako sada je tupljenje i promasena tema. Ili tajming svejedno. 

 

U klubu se postavlja prioritet na početku sezone i svakom logikom isključivi prioritet kluba je trofej ABA lige. Promenjen je sistem koji pogoduje najkvalitetnijem timu - što je početkom godine, Zvezda. Pored nagrade u vidu rasta ugleda kluba osvajanjem ABA lige dolazi i ulaznica za EL. Uvek sam se čudio kada čujem da navijači Zvezde imaju za cilj ulazak u finale ABA lige i time se zadovoljavaju. EL ne dobija samo finalista ABA lige, već i pobednik. Podsećanja radi u ovom veku imamo četiri trofeja, a sva četiri su iz kup takmičenja u ovom veku.

 

S druge strane ide ovaj deo koji se odnosi na prihode koje klub može da ostvari igranjem u Top16 i novih 14 utakmica u kojima igrači "rastu" je tačan i potencijalno presudan za celu sezonu. Ipak, suludo je graditi ciljeve kluba na nečemu što nije realno. Zvezda ima po "papirnom" kvalitetu peti tim u grupi u kojoj prolaze četiri tima i nismo ni blizu četvrtom. To što Zvezda igra iznad očekivanja je zasluga dobrog rada trenera i igrača i ne treba ga mešati sa realnim planovima. Pobede protiv Galatasaraya i Valencije su predstavljene kao normalne, a one same po sebi su podvig, a da ne pričamo o načinu na koji su pobeđeni. Zato Top16 je bonus i svako ko gradi planove/budžet na osnovu tog cilja je nerealan, a Čović je takav. Mada se čini i većina ljudi ovde to tako vidi, jer se ta retorika zahvatila kao realna.

Link to comment

O cemu se ovde diskutuje...  :frust:

 

Najvaznije je to sto smo ucestvovali na prestiznom Glorija kupu, sve ostalo je potpuno nevazno...

 

Imamo odlican borben tim, koji igra odicnu kosarku i koji ima prilican potencijal. Jedan od najboljih igraca iz prosle sezone ne moze da ubaci slobodno bacanje, a mi vecinu protivnika deljemo sa dvocifrenom razlikom bez obzira dal je to ABA ili najjace kontinentalno takmicenje. Imamo samo jedan kiks i to zbog jednog loseg poluvremena... Cilj treba da bude da osvojimo sva takmicenja u kojima igramo, pa dokle doguramo. To zapravo znaci da treba da pobedimo svaku  sledecu utkamicu i da je to jedini cilj koij treba postaviti. Filozofija sta je vaznije, a sta je nevazno je potpuno nepotrebna. Potrebno je osvajati trofeje i grati EL u kontinuitetu. 

 

Utkamica sa Olijem je definitivno praznik kosarke za sve ljubitelje crveno belih boja. Oli je jedna od najvecih evropskih ekipa i pobeda nad njima bi bila ogroman uspeh. Favoriti nismo, ali sanse svakako imamo, na osnovu vidjenog ove sezone...

Link to comment

zasto bi bilo koga ko je navijac/simapatizer/posmatrac bilo briga za pare, nece on da ih nabavlja? top 16 je bitan zato sto to znaci da je ekipa medju 16 najboljih u evropi, ne zbog nekakvog novca koji se dobija od ulaznica.

 

Ma to je klasičan navijački stratedžajzing po kom je često prvi prioritet domaće takmičenje zato što donosi plasman u evropsko, a onda kad uđeš u evropsko treba ga što pre pustiti niz vodu i skoncentrisati se na domaće takmičenje zato što donosi plasman u evropsko, a onda kad uđeš u evropsko itede.

 

Može i suprotnim smerom, bitna je filozofija da tankovanje jednog takmičenja sto posto donosi visok plasman u drugom, po zakonu velikih brojeva.

Link to comment

Ma to je klasičan navijački stratedžajzing po kom je često prvi prioritet domaće takmičenje zato što donosi plasman u evropsko, a onda kad uđeš u evropsko treba ga što pre pustiti niz vodu i skoncentrisati se na domaće takmičenje zato što donosi plasman u evropsko, a onda kad uđeš u evropsko itede.

 

Može i suprotnim smerom, bitna je filozofija da tankovanje jednog takmičenja sto posto donosi visok plasman u drugom, po zakonu velikih brojeva.

 

Ovog puta je to Karijeva strategija, mada sumnjam da si je valjano protumačio.

Link to comment

Nevidjena kolicina defetizma na temi. Jbt sanjaju ljudi trofeje ali bi da pustaju Evropu niz vodu jer eto oduzece nam energiju i fokus sa ABA lige u Novembru mesecu. Uopste ne vidim sta je do sada falilo sezoni i zašto ne nastaviti ovim tempom. Upravo zbog toga mi je glupav momentum javljanja Karija Pešića iz drugog kraja sveta. Nek batali on EL sa svojim Bajernom i fokusira na Bundesligu pa da se diskutuje o toj filozofiji.  

 

I svako ko kaže kako Top 16 nije bio cilj na početku sezone taj ili laže sebe ili pokušava da zameni teze iz nekog razloga (Top 8 i F4 niko nije ni pominjao niti sanjao, molio bih da se ne podmeće u buduće od strane pojedinaca). Ako to nije neki realno dostižan cilj, dalek i zajeban ali ostvariv, ne znam šta jeste. Ne znam za druge ali i dalje verujem da se do tamo može, čak i da jesmo "5. ekipa po kvalitetu" (mada se ni tu ne slažem), doći će tu i neke druge stvari u obzir pri podeli karata. Da je košarka stavljanje spiskova na papir i odredjivanja ko je bolji i skuplji, ne bi se ni igrale utakmice.  

Link to comment

I Kari je nečiji navijač -_-

 

Samo kažem, sulud je svaki koncept po kom loše igre u jednom takmičenju garantuju dobre igre u drugom. Ako se tim blamira u evropskom takmičenju a ređa pobede u domaćem, to znači isključivo da je konkurencija u domaćem takmičenje sranje, tj. da bi tu verovatno imali iste rezultate i da se ne raspadaju u Evropi. Ali ljudi smo, svi ponekad volimo da izmišljamo te nenadjebive taktičke sisteme koji su toliko genijalni da ih niko osim nas ne razume...

Link to comment

o prioritetima, ambicijama i dometima kluba, klasicno trolovanje.

 

 

Zapravo diskutujete o tome da li je vaznije osvojiti ABA ligu ili otici u Top 16. Nesto u kategoriji da i je vaznije gladati dobar jelovnik, ili jesti dobru hranu... Kao da je dno iskljucuje drugo, ili da neispunjavanje jednog iskljucuje drugo. Suplje, prazno i tako to... 

Link to comment

prica je nepotrebna dok se ne desi da se ne ostvari neki od ko zna koga zacrtani rezultat i otera kljucni igrac na pola sezone i onda mora neko da odustane da bi se ta ista evroliga ponovo igrala. 

 

u pravu je kari, navijaci zvezde su previse u oblacima. domace prvenstvo je rezultatski prioritet, uvek i svuda, a evorliga moze samo da pomogne da se tu ostvari dominacija. mi posle dve pobede vec razmisljamo da li mozemo sa ovakvom centarskom linijom da budemo konkurentni na final fouru.

 

Apsolutno. Kari je trenirao Zvezdu i jako dobro zna sa kakvim suludim ocekivanjima i kakvom reakcijom ako se ta ocekivanja ne ostvare ce se Radonjic suociti. Nije uopste nerealno da Zvezda ne ode u Top 16 i da rezultat toga bude neka nova "krava muzara" i po hiljadu gledalaca u Pioniru na utakmicama ABA lige.

Link to comment

I Kari je nečiji navijač -_-

 

Samo kažem, sulud je svaki koncept po kom loše igre u jednom takmičenju garantuju dobre igre u drugom. Ako se tim blamira u evropskom takmičenju a ređa pobede u domaćem, to znači isključivo da je konkurencija u domaćem takmičenje sranje, tj. da bi tu verovatno imali iste rezultate i da se ne raspadaju u Evropi. Ali ljudi smo, svi ponekad volimo da izmišljamo te nenadjebive taktičke sisteme koji su toliko genijalni da ih niko osim nas ne razume...

 

Kapiram ja šta ti hoćeš da kažeš, nego ne znam zašto si se uhvatio dokazivanja apsurdnosti tog koncepta, kada ga niko ne promoviše, a Kari ponajmanje.

 

Duco, mene baš briga koje je ciljeve Ćoki zacrtao. Poenta je što pretenciozni kratkoročni ciljevi u kombinaciji sa načinom finasiranja i vođenja kluba, na kraju novog ciklusa obećavaju samo nekog novog Kaplanovića kako brusi malokalemegdanske konstrukcije. Kada kažem pretenciozni kratkoročni ciljevi, na mislim na kvalitet tima, nego na kapacitet kluba da uopšte projektuje Top(4-104) ambicije. Rekoh već onomad - rulet strategija - i da zabodemo neki top, živećemo od njega do sledećeg okretanja. Sigurno nećemo uložiti u nešto pametno.

Link to comment

Zapravo diskutujete o tome da li je vaznije osvojiti ABA ligu ili otici u Top 16. Nesto u kategoriji da i je vaznije gladati dobar jelovnik, ili jesti dobru hranu... Kao da je dno iskljucuje drugo, ili da neispunjavanje jednog iskljucuje drugo. Suplje, prazno i tako to... 

pa prvo moze da iskljuci drugo, a drugo ne moze da iskljuci prvo, elementarna logika je u pitanju.

Link to comment

I svako ko kaže kako Top 16 nije bio cilj na početku sezone taj ili laže sebe ili pokušava da zameni teze iz nekog razloga (Top 8 i F4 niko nije ni pominjao niti sanjao, molio bih da se ne podmeće u buduće od strane pojedinaca). Ako to nije neki realno dostižan cilj, dalek i zajeban ali ostvariv, ne znam šta jeste. Ne znam za druge ali i dalje verujem da se do tamo može, čak i da jesmo "5. ekipa po kvalitetu" (mada se ni tu ne slažem), doći će tu i neke druge stvari u obzir pri podeli karata. Da je košarka stavljanje spiskova na papir i odredjivanja ko je bolji i skuplji, ne bi se ni igrale utakmice.  

 

To jednostavno nije tačno. Top16 može da bude želja, ali ne može se planirati sezona na tome da se pobede papirno jači timovi. Sve se pretvorilo u srah da nam se ponovo ne dogodi "krava muzara" i zato smo navijački podvukli top16 kao "cilj". Pročitaj intervju sa Radonjićem pred sezonu, niko nije rekao da treba da se predamo (niti se predajemo, čak šta više), ali očekivanja moraju da budu realna da ne bi došlo do razočarenja. Top16 bi bio veliki uspeh. Pogledaj komentare nakon žreba ovde na PPP.

 

Mi jesmo peta ekipa po kvalitetu, jer najbolji igrač Olympiakosa/Galatasaraya/Laborala/Valencije neće doći u Zvezdu, već ide obrnutim redosledom i za to nije isključivi krivac novac. U tim timovima igraju igrači koji su najbolji u svojim pređašnjim timovima. Kao što najtalentovaniji igrači Radničkog/Mega Vizure odlaze u Zvezdu ili timove Zvezdine klase. Zvezda planira da živi od ovog lanca.

 

Tačno je da papir ne igra, ali papir određuje šta je uspeh, a šta je neuspeh. Finansijska konstrukcija se pravi na početku godine i NE MOŽE se graditi na osnovu nečega što nije realno, već na osnovu realnih očekivanja.

Link to comment

Ala se ovde masovno ucitava u ono sto je Kari izjavio, iskidao bi se od smeha da zna. Sustina je u tome, ako sam ja dobro razumeo, da se ne pravi veliki hype oko ucesca u Evroligi vec da fokus bude na tome da se iskoristi ovaj odlicni tim koji je projektovan za igranje Evrolige i osvoji primarno domace takmicenje, kao uslov da se obezbedi kontinuitet igranja ovog reprezentativnog. To, naravno, ne znaci da ne treba igrati sto je moguce bolje evroligaske utakmice i terati u tom takmicenju dokle se moze, samo znaci da navijaci treba da shvate da se sezona nastavlja istim intenzitetom i nakon ispadanja iz Evrolige koje ce doci pre ili kasnije. Nista vise ali i nista manje od toga. Ako moze da se osvoji ABA liga sa pola snage tim bolje, ako ne moze onda treba dodati koliko je jos potrebno i igrati maksimalno jer nismo mi jedini klub u ABA koji ima ambiciju da igra Evroligu.

 

S tog stanovista ABA je svakako znacajnija jer je a) dostizna, b) omogucava igranje Evrolige, c) igra se tokom cele sezone i d) primarno je domace takmicenje. Evroligu za sada treba koristiti kao resurs za potpisivanje boljih igraca za iste pare, podizanje individualnog igrackog plafona usled jace konkurencije i zaradu od velikih utakmica. Da bi Evroliga mogla biti nesto vise od toga moralo bi mnogo stvari da se promeni i u Zvezdi i u srpskoj kosarci i u opstim drustvenim uslovima u Srbiji.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...