Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Гледе те друге петорке... Јовић је у репстацији увек имао или Теа или Пефија поред себе. Преведе, уручи и ћошак. У одбрани дави кога треба. Овде то треба да ради са Ђенком или Дангом. Међутим Радоња му даје лопту да организује напад. Надам се да ће се то променити, мучно је гледати те наше нападе.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apsolutno se slazem sa McCabeom i Smilairom, skoro se nisam ovoliko nervirao tokom veceg dela utakmice, a onda za 10 minuta bio srecan kao da smo dobili neko zvucno evropsko ime. Bas bas draga pobeda, atmosfera odlicna!

 

Ne znam kako je izgledalo na prenosu gde se sve moze videti iz vise iglova i usporeno, ali je uzivo delovalo da skoro ocajnije sudjenje nije vidjeno. Daleko od toga da smo igrali dobro tokom prve dve cetvrtine, pa da su oni krivci za onakav minus i neefikasnost, ali su sudije imale mnogo cudnih odluka, nesviranih ociglednih kontakata itd.

 

Deluje da je vec krenulo lozenje na utakmicu sa Grcima u petak, a sa razglasa je najavise kao utakmicu decenije. Ko zna, mozda i bude. :)

Edited by Segundo
Link to comment

Sve stoji, ali Rebić ne košta ništa, a pare za Lazića II su mogle biti i bolje potrošene. Plus bi Rebić podjednako dobro odmarao Markusa.

pa ne bi, u tome je problem. ne moze se razdvajati joviceva odbrana i napad. uz to nije ni lazic 2, jer ima dobru kontrlo lopte i siguran je u prenosu. ja nikako nisam ocekivao da ce biti direktna zamjena za marcusa, vec da ce funkcionisati slicno kao sa teom cisto da ga rastereti prenosa lopte. isto tako, ne vidim da on bilo kako popravlja organizaciju napada ako su na terenu, recimo, dangubic i jenkins, pa da mora biti na terenu kad marcus odmara.

Link to comment

ali je uzivo delovalo da skoro ocajnije sudjenje nije vidjeno. Daleko od toga da smo igrali dobro tokom prve dve cetvrtine, pa da su oni krivci za onakav minus i neefikasnost, ali su sudije imale mnogo cudnih odluka, nesviranih ociglednih kontakata itd.

 

Bio je malo čudan kriterijum u prvom poluvremenu, uglavnom na našu štetu, što će reći nedomaćinsko suđenje, napunili su nas ličnim za dosta sitnih kontakata, a sa druge strane recimo nije bilo nesportske posle ruskog faula Vitkovca, pa ona sumnjiva situacija pre Lazićeve tehničke, itd itd. Ali je bilo i par glupih kompenzacija za nas, uglavnom loše i pogubljeno suđenje.

 

pa ne bi, u tome je problem. ne moze se razdvajati joviceva odbrana i napad. uz to nije ni lazic 2, jer ima dobru kontrlo lopte i siguran je u prenosu. ja nikako nisam ocekivao da ce biti direktna zamjena za marcusa, vec da ce funkcionisati slicno kao sa teom cisto da ga rastereti prenosa lopte. isto tako, ne vidim da on bilo kako popravlja organizaciju napada ako su na terenu, recimo, dangubic i jenkins, pa da mora biti na terenu kad marcus odmara.

 

Jbg, ja ovo boldovano nisam primetio, baš sam večeras stekao utisak da je nesiguran u tome, a ubeđen sam i da je u kratkom vremenskom roku imao jednu ili dve prodaje pri dodavanju, ili tako nešto.

 

Plus, kao što smo pričali i onomad kad su krenule prve glasine o Joviću, ne znam koji moj držimo Rebića u 12, bolje da smo ga pustili negde da igra.

Edited by ljakse
Link to comment

Upravo na SK1 ide 4/4.Mislio sam da ce biti teze ali jedna cetvrtina ozbiljne kosarke bila je dovoljna za ubedljivu pobedu.Jbt primili smo tri trojke uz faul, Reynolds je u prvom poluvremenu pogadjao sta je sutnuo a cim smo malo pojacali odbranu sve je doslo na svoje. Danga bi mogao da smanji zaletanje I zelju za kucanjem preko svakog centra jer su ga veceras par puta izblokirali, u odbrani dobar.Ono je lopta prvo dotakla tablu pri ulazu Lazica pa nam sudije napakovase dve tehnicke nakon toga.Odlicni smo, samo da potraje.

Link to comment

I da, još jednom - žali bože svakog evrocenta datog za Jovića. Uz ogradu da ga nisam uopšte gledao pre ovog leta, ali za sve ovo što on pokazuje smo opušteno mogli da razigravamo Rebića, pa kud puklo.

 

 

^^ Ja još nisam video tu vrhunsku odbranu, osim onih par momenata na SP. Ništa što Ljudina, Dženkins i Jaka ne mogu da odrade.

 

Ako nisi video tu vrhunsku odbranu onda ti trebaju očala. Ovo što je večeras odigrao u drugom poluvremenu je među najboljim odbrambenim rolama 1-1 koje sam gledao od belih igrača. Uneredio je koga god se dohvatio. Sa njim na terenu napravili smo seriju 15-0, što se baš teško dešava kad imaš rupu u petorci kao što ti sugerišeš.

 

U napadu je još uvek stegnut, ali se i tu polako oslobađa. Do proleća ćemo imati ekstremno korisnog igrača na obe strane terena.

 

BTW, odbrana u drugom poluvremenu bila je najbolja koju sam ja gledao što se KKZC tiče u bilo kojoj inkarnaciji. Daleko bolja i od Karijeve.

Link to comment

Sjajna atmosfera na već trećoj utakmici koju posećujem ove sezone, a prvu u pioniru. Postajemo košarkaška publika!

Jaka odličan kad smo ih lomili, onaj alley-up za Kalinića je mnogo podigao atmosferu, nismo mogli da izgubimo od tada. Pre toga je imao dosta jakizama, ali i dve vezane trojke. 

Bobi razbio sa skokovima, imao i jedno izbijanje i krađu lopte gde je pokazao da može brzo da razmišlja. Fascinira me koliko mekanu ruku ima, čak i kad promaši, uvek zamalo uđe.

Kalinić, (koji nam je sad backup 4orka dok je Tejić čvrsto na klupi) pravi mnogo glupe faulove, loži se i želi da se dokaže, čak je pripalio bezveze trojku preko igrača jer su mu vikali da šutne iz publike. Malo treba to da smiri, mada mi je dobro to, imamo u ekipi puno onih što bi da "krvare kolena", a to se u Zvezdi uvek cenilo.

Mitrović se dosta trudio i bio solidan, mada ga je Radonja zaboravio na klupi u drugom poluvremenu. Jako me raduje kakav igrač je postao i koliko još ima prostora za napredak.

Nemac aka Đus se mnogo trudi, sve mislim da će da nas iznenadi još boljim igrama kad se malo iskulira, kao da mnogo brzo želi sve da reši. Ko zna kako bi izgledao sa Marcusom u petorci.

Lazić ko Lazić, dobar u odbrani a u napadu se naježim kad vidim da ide na koš.

Đenka u kanalu, ali izaći će, cela hala mu je skandirala, a i pored ofanzivnog kanala igra jako dobru odbranu ove sezone, mislim da se tu apgrejdovao i ne iskače onako ko prošle sezone.

Marcus kralj, nema dalje, Marcusovi svedoci. Bog košarke.

 

^^ Ja još nisam video tu vrhunsku odbranu, osim onih par momenata na SP. Ništa što Ljudina, Dženkins i Jaka ne mogu da odrade.

Možda to mogu i ova trojica, ali je dečko ubio Van Rossoma u četvrtak. Bio sam blizu terena i videlo se da ga je totalno izbacio iz ritma i isfrustrirao, ovaj ga je sve vreme nervozno ćuškao po ruci kad ga Jović pipne. Zato je valjda i tu. A ne zna da vodi loptu, ima komplekse od Marcusa, što sam video u četvrtak kad je zamenio MWilla posle one lude asistencije, i odmah poslao pas za Mitrovića u aut. Bukvalno gleda u Mitrovića, i kaže "jebiga nisam ja Marcus" čulo prvih par redova. Njega drma trema, zabija pogled u pod, pokušava nemoguće ili predaje loptu prvom do sebe. Morao bi Radonja da proba sa sekundarnim organizatorom u vidu Đenke. Teško da bi Danguba to mogao, i on ima tremu i još je nesiguran, mada je bolji igrač, i tek će da bude.

Edited by nemoderisani
Link to comment

Meni malo islo na zivce toliko drzanje Vilijamsa na klupi, nek ga odmara na plus 10 za nas, a protiv nekih Metalaca, Levskija, Solnoka, MZTova ne mora ni da ga uvodi :fantom:

. Inace ovako kad se nadoji Buducnost sve legne. Djenka izsilovao za sve pare, bolje da malo njega ohladi.

Link to comment

Ako ništa Radonjić je podsetio one koji su zaboravili benčovanje Šilba protiv Lietuvosa, da itekako ima plan B: raspištolji se defanzivni koordinator u dominantnih polovini podvojene mu ličnosti i udri, tuci & kucaj do iznemoglosti. Juče bi mu i Ilija Najdoski imao minute na četvorci.

Link to comment

Ako ništa Radonjić je podsetio one koji su zaboravili benčovanje Šilba protiv Lietuvosa, da itekako ima plan B: raspištolji se defanzivni koordinator u dominantnih polovini podvojene mu ličnosti i udri, tuci & kucaj do iznemoglosti. Juče bi mu i Ilija Najdoski imao minute na četvorci.

 

Meni se cini da dobar deo zasluga za jucerasnji preokret ide sudijskom kriterijumu u drugom poluvremenu koji je tolerisao nasilje na parketu. Podgoricki bekovi nisu neke stene i raspali su se od tolikog harasmenta. Prebiveni su, pa su se povukli sa terena i lako bili pocisceni.

Link to comment

odgledah sve do kraja trece cetvrtine, odem na pauzi da nesto se cerkom odradim par minuta. vratim se, kad ono od -7 stigosmo +10 :D

 

bejah maler ocigledno

Link to comment

Uzgred, bravo za Dangu koji je juce odigrao bas dobro. Svuda ga je bilo, korektno je sutirao, isao je jako i do samog kraja, krao, asistirao, igrao odbranu... Boss, koji je njegov performans posmatrao sa budistickim mirom sa svog mesta pored terena, moze biti zadovoljan, iako ne sumnjam da se pre Danginog transfera u Zvezdu pitao da li je to dobro mesto za razvoj njegovog pulena.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...