Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

Videćemo kad nam neko postavi ljudsku zonu. Kontam da bi Kalinić tu mogao da bude iznenađenje.

 mozda negativno. kao i dangubic.

tu su da prebiju nekog u obrani i da istrce kontru tj tako da zabiju neki pojen.

za spoljne pojene imate 2 crnjca,blazica i eventualno tejica al on je kesa u odnosu na radenovica sto ce vas kostati u sladih sesnajest da uidjete.

 

vidim @arper se vec oprostio od sezone..tako je to kad se opeces iks puta na kraju a krenes silovito

Edited by bradilko
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije mi jasno toliko kukanje oko šuta, ako se uporedi sa prošlom sezonom minus je valjda Kalinić umesto Simonovića a plus Williams umesto Nelsona, i... to je to? Dangubić i Jović neće trošiti previše lopti, ditto za Luku umesto Tadije a od Radenovića je sigurno bolji šuter.

 

Možda je teza da ni prošle sezone nije bio šuterski tim, što ima više smisla nego da je kvalitet šuta drastično opao ovog leta?

Prosle godine ste u ovo vreme imali rasnog ,koji je bio u stanju da sam sebi bez problema iskreira sut .... Ove godine imate bolji protok lopte pa i ovi staticni suteri dolaze do izrazaja , najvaznije od svega sto po meni odbranu igrate mnogo bolje neko lani, pa se masa poena postize iz tranzicije, te se i ne osetii toliko nedostatak rasnog prangijasa u ekipi ... Za sada sve to izgleda  vise nego dobro ali naravno tek u el.protiv ozbiljnih protivnika ce se videti pravo stanje ...

Link to comment

To je nas nivo protivnika i nasa maticna liga, Evroliga je nivo iznad. Ne brinite se, nece ovo uvek ovako dobro izgledati, dosta je ovo mlada ekipa i oscilirace. Ali, da smo nekih 30 minuta izgledali zastrasujuce, to jesmo.

 

Meni se ipak cini da smo mi kvalitetom blizi Evroligi, nego nasem maticnom okruzenju. Ne zato sto smo spektakularno prejaki, vec se masa nasih maticnih™ klubova samoubila do nivoa KLS kvaliteta, te cemo u 22 od 26 utakmica regularnog dela ABA gledati ovo sto smo gledali u prve dve utakimice. Sto opet ne znaci da se mi  spektakularno necemo samoubiti kada to bude najvaznije, dakako u polufinalu ABA.

 

Ostaje jos trening u subotu protiv Olimpije, a onda krece takmicenje. Stoga smilairovstinu™ cuvam za sledeci cetvrtak, ukoliko istanbulski evroligas bude istanburan u paklu Arene/Pionira. :)

Link to comment

u paklu Arene/Pionira. :)

 

Nedelju dana do utakmice i jos uvek ne znaju gde ce igrati... :isuse:

Onaj izgovor za ministar vojnog najavio svecano...nesto...za 20.10. u Areni, iz Grada najavljuju isto samo bas 16.,a srpski Spilberg-Bjela uveliko sprema vojnu paradu za 19. za Putina koji opet dolazi 16....

I tako... :fantom:

Link to comment

Meni se ipak cini da smo mi kvalitetom blizi Evroligi, nego nasem maticnom okruzenju. Ne zato sto smo spektakularno prejaki, vec se masa nasih maticnih™ klubova samoubila do nivoa KLS kvaliteta, te cemo u 22 od 26 utakmica regularnog dela ABA gledati ovo sto smo gledali u prve dve utakimice. Sto opet ne znaci da se mi  spektakularno necemo samoubiti kada to bude najvaznije, dakako u polufinalu ABA.

 

Ostaje jos trening u subotu protiv Olimpije, a onda krece takmicenje. Stoga smilairovstinu™ cuvam za sledeci cetvrtak, ukoliko istanbulski evroligas bude istanburan u paklu Arene/Pionira. :)

 

Kvalitet je druga stvar, govorim o maticnom takmicenju. Prirodno je da ekipe koje se bore za vrh maticnog takmicenja i usput igraju jace takmicenje imaju tim koji prati te ambicije ali to ne znaci da su ovakve pobede svakodnevica. I Cedevita je evroligas pa je otvorila sezonu sa dva poraza u istoj ligi u kojoj se smatra normalnim da Zvezda u svakom kolu satire protivnike sa 30 razlike u gostima. To ni Pao i Oli ne rade u Grckoj. Ovo sto smo juce pokazali je jednostavno bilo nekih 25 minuta odlicne kosarke, ko god da je protivnik i gde god da se igralo.

Link to comment

Kvalitet je druga stvar, govorim o maticnom takmicenju. Prirodno je da ekipe koje se bore za vrh maticnog takmicenja i usput igraju jace takmicenje imaju tim koji prati te ambicije ali to ne znaci da su ovakve pobede svakodnevica. I Cedevita je evroligas pa je otvorila sezonu sa dva poraza u istoj ligi u kojoj se smatra normalnim da Zvezda u svakom kolu satire protivnike sa 30 razlike u gostima. To ni Pao i Oli ne rade u Grckoj. Ovo sto smo juce pokazali je jednostavno bilo nekih 25 minuta odlicne kosarke, ko god da je protivnik i gde god da se igralo.

 

Ne kazem da ovo juce nije dobro izgledalo, ali ne mislim ni da su pobede protiv ovakvih protivnika reper kvaliteta Zvezde. Zirbes je, npr., delovao vrlo slabo na istanbulskom turniru, da bi na ove dve utakmice zalicio na vanserijskog centra, tacno ono sto nam treba. Mozda je to zato sto mu se popravila forma, a mozda i zato sto Levski i Cibona nemaju bas nikakve centre. Skloniji sam verovati u ovo drugo, sve dok me, protiv Galate recimo, ne uveri u suprotno.

Link to comment

rekao bih da je zvezdi mnogo veci imperativ da bude dominantna u domacim takmicenjima nego neki rezultat u evroligi. konstantno igranje evrolige ce doneti ovo prvo, pa ce iz prvog izaci drugo. ovaj tim ima sanse za top 16, ali opet je najmanje 5x jeftiniji nego prvi sledeci kog treba da preskoci, pa nije bas da bi ispali gomila dunstera ako bi se zavrsilo isto kao prosle sezone. sta vise, proslogodisnja evropska sezona je bila prilicno dobra, da nisu rasturili tim iz kog god razloga, mozda je moglo i korak dalje u evrokupu.

Link to comment

Nije mi jasno toliko kukanje oko šuta, ako se uporedi sa prošlom sezonom minus je valjda Kalinić umesto Simonovića a plus Williams umesto Nelsona, i... to je to? Dangubić i Jović neće trošiti previše lopti, ditto za Luku umesto Tadije a od Radenovića je sigurno bolji šuter.

 

Možda je teza da ni prošle sezone nije bio šuterski tim, što ima više smisla nego da je kvalitet šuta drastično opao ovog leta?

dragi moj uini, proslosezonski tim s pocetka sezone (onaj s onim cije ime se ne pominje) je bio suterski los, onaj s kraja sezone s kojim poredis ovaj je uzasan. jedini konstantno dobar suter u ovom timu je jenkins, williams je uzasno nekonstantan i kad mu je dan zatrpace kos iz najtezih pozicija, ali ce zato nekog drugog dana da promasi sve sto baci na kos. protiv levskog nijedan sut nije bio blizu da udje, vjerovatno bi bobi ima vece sanse da pogodi da je sutirao trojke.

 

ako pitas gdje bi se nagurali suteri, recimo da su pri trenutnom stanju stvari i rasporedu uloga bar jedan, ako ne i obojica, iz dvojca blazic/dangubic nepotrebni i neiskorisceni u ovom timu i jedan swingman vrhunskog suta spolja bi daleko vise unaprijedio ovaj tim. dangubica bih volio da vidim kao razigravaca u trenucima kad je williams na klupi, jer je na malom uzorku s loptom u rukama izgledao daleko bolje nego jovic, ali mi to izgleda previse van kutije za naseg deja™.

 

za ovo guranje lopte pod kos na kom insistiras (koje, inace, uvijek slijedi iz picka i bloka na 6 metara od kosa ^_^ ) su upravo neophodni suteri. ozbiljna ekipa nece imati toliki problem da odsijece primarne mete marcusovog pick 'n'rolla, jer nemaju cega da se plase da skupljaju u reketu i dopustaju nasim spoljnim igracima vise prostora za sut.

 

evroligaske ekipe ce vjerovatno igrati agresivnu odbranu na williamsu, iskakati s centrom visoko kod svakog picka i prakticno ga udvajati kako bi se sto prije oslobodio lopte i prepustio ostalima u napadu da kreiraju. problem sto sem jenkinsa niko ni ne gleda da uradi nesto konkretno dok im je lopta u posijedu, a one minute dok je williams bio na klupi smo zivjeli od dobre odbrane, kontranapada i lakih poena.

 

nista ovo ne valja <_<

Link to comment

dangubica bih volio da vidim kao razigravaca u trenucima kad je williams na klupi, jer je na malom uzorku s loptom u rukama izgledao daleko bolje nego jovic, ali mi to izgleda previse van kutije za naseg deja™.

 

Ja bas mislim da Radonjara i pokusava od Dangube da napravi sekundarnog plejmejkera, potreban nam je takav igrac, a on svakako ima pedigre za to. Videcemo gde stojimo s Jovicem i Dangubicem na parketu posle jos nekoliko utakmica.

Edited by Calavera
Link to comment

Ja bas mislim da Radonjara i pokusava od Dangube da napravi sekundarnog plejmejkera, potreban nam je takav igrac, a on svakako ima pedigre za to. Videcemo gde stojimo s Jovicem i Dangubicem na parketu posle jos nekoliko utakmica.

 

Slazem se, primetno je da Radonjic tera Dangubica da sto je moguce vise drzi loptu u rukama. Nije on slucajno prosle godine trazio igraca tipa Silba na trojci.

Link to comment

ako pitas gdje bi se nagurali suteri, recimo da su pri trenutnom stanju stvari i rasporedu uloga bar jedan, ako ne i obojica, iz dvojca blazic/dangubic nepotrebni i neiskorisceni u ovom timu i jedan swingman vrhunskog suta spolja bi daleko vise unaprijedio ovaj tim. dangubica bih volio da vidim kao razigravaca u trenucima kad je williams na klupi, jer je na malom uzorku s loptom u rukama izgledao daleko bolje nego jovic, ali mi to izgleda previse van kutije za naseg deja™.

 

za ovo guranje lopte pod kos na kom insistiras (koje, inace, uvijek slijedi iz picka i bloka na 6 metara od kosa ^_^ ) su upravo neophodni suteri. ozbiljna ekipa nece imati toliki problem da odsijece primarne mete marcusovog pick 'n'rolla, jer nemaju cega da se plase da skupljaju u reketu i dopustaju nasim spoljnim igracima vise prostora za sut.

nista ovo ne valja <_<

 

Dangubić i meni deluje suvišno u ovom rosteru, neko na 4 ili 5 umesto njega bi imao više smisla pa da Tejić i Rebić budu 11. i 12. u rotaciji, a ne da je Tejić prva i jedina zamena za Mitrovića. Ali ne znam koliko bi neki šuter sa njegovim minutima promenio stvari, pošto mi deluje da će Kalinić igrati baš dosta, a uzimati minute na dvojci dok se Ameri odmaraju je korisno ali ne presudno. Jaka i Lazić bi ulazili na 2 i 3 kako god da okreneš. Nerealno mi zvuči dovođenje "vrhunskog šutera" koji bi se sa njima samo rotirao. Da je plaćen neki takav, verovatno u timu ne bi bilo Kalinića ili Jenkinsa, a ne Dangubića ili Blažiča.

 

In other news, jebo te pick & roll :D Bobi je u reketu početkom ove sezone beskonačno češće nego što je bio prošle, i kad mogu i kad ne mogu da mu dodaju loptu, što je jedino smisleno ako hoćeš nešto da uhvatiš u napadu. OK, nisu ni Cibona ni Levski ne znam kakve odbrane, ali bitna je samo napadačka namera, drago mi je da vidim da znaju šta pokušavaju da urade. Sa koliko uspeha će to izvoditi, jebiga, nema nekog razloga za optimizam sa Radonjićem... ali nešto sumnjam da će Mutin princip biti dovoljan da sve zaustavi, nema šanse da su toliki šuterski krš da svaki protivnik može samo reket da brani.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...