Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2014/15


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    622

  • Joe D

    398

  • Nikodije

    285

  • Timmy

    211

Top Posters In This Topic

Posted Images

markus je 1985, bobi 1988 a jenkins i ljudina su 1989, svi ostali su 1990 i preko, trojica 1990, dvojica 1993, dvojica 1995, jedan 1991 i jedan 1994

 

proosek 25

 

 

 

sto se tice onoga za topica, ko je trazio taj je i dobio, nije nista spektakularno, nista sto se vec ne zna mada niko javno o tome ne govori.Nisam iznosio javno jer burekdzije nikad ne spavaju (imao sam prilike i sinoc da se uverim) a znamo svi kako je Mau prosla sa Zololoom

 

 

cibona je tezak raspad, ovako su trebali procii u Areni, opasno trcimo kontre, sut nam i dalje nije na nivou mada me raduje da smo bacanja bas popravili

Link to comment

Atletski  možemo da silujemo najveći deo aba lige, to smo znali i ranije. Kada odigramo nekoliko utakmica sa ekipama za koje EL nivo odbrane nije bauk i koje će imati čime da se odbrane od Bobana, onda ćemo da vidimo od čega smo i da li može da se igra ozbiljna košarka bez šuta. Nadajmo se da može :unsure:

 

Reba dečko nije kriv, problem je što takav igrač zauzima poziciju klinca. Mada toliko je napucano ispred njega da bi bila šteta da propada neki veći talenat, ako ima takvog u fmp-u i u onoj ekipi koja je osvojila EL za decu

Link to comment

Nije mi jasno toliko kukanje oko šuta, ako se uporedi sa prošlom sezonom minus je valjda Kalinić umesto Simonovića a plus Williams umesto Nelsona, i... to je to? Dangubić i Jović neće trošiti previše lopti, ditto za Luku umesto Tadije a od Radenovića je sigurno bolji šuter.

 

Možda je teza da ni prošle sezone nije bio šuterski tim, što ima više smisla nego da je kvalitet šuta drastično opao ovog leta?

Link to comment

Ali gde bi to nagurao šutere, imaš par na poziciji crnca od kojih ne možeš mnogo bolje da nađeš, imaš Kalinića na trojci koji je jedno milion puta korisniji nego "šuter" Simonović... gde su to potrebni bolji šuteri, na klupi? U reketu?

Link to comment

Reba dečko nije kriv, problem je što takav igrač zauzima poziciju klinca. Mada toliko je napucano ispred njega da bi bila šteta da propada neki veći talenat, ako ima takvog u fmp-u i u onoj ekipi koja je osvojila EL za decu

 

Bio bih srećiniji da je Gudurić tu umesto Rebića. Kod njega je talenat uočljiv.

Link to comment

Ali gde bi to nagurao šutere, imaš par na poziciji crnca od kojih ne možeš mnogo bolje da nađeš, imaš Kalinića na trojci koji je jedno milion puta korisniji nego "šuter" Simonović... gde su to potrebni bolji šuteri, na klupi? U reketu?

 

Ova ekipa nije pravljena da zivi i umire od suta ali ima nekoliko igraca kojima nimalo nisu strane serije pogodjenih suteva, tim pre sto cemo u ABA ligi sa ovakvim Vilijamsom imati sijaset otvorenih suteva. Nemamo nekog volume scorera kakav je bio Rakoc ali nije bas da smo nagomilali neke teske cepanice koje ne mogu nista da pogode.

Link to comment

Upravo to. Pritom meni je mnogo bolja ova nova filozofija (smislenog) nabijanja lopte pod koša na Bobija i Nemca nego prošlogodišnji sistem dodaj-loptu-dežurnom-crncu-i-odmakni-se, gde je često utakmica zavisila od toga da li će 1 Tadija biti raspoložen da ubaci nešto sa osam metara kad ništa drugo ne ide.

 

Edit: @harper

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Videćemo kad nam neko postavi ljudsku zonu. Kontam da bi Kalinić tu mogao da bude iznenađenje.

 

Kalinic je imao, ako se ne varam, nekih 39% za tri prosle godine u ABA ligi, sad sa reprezentacijom je malo sutirao ali je gotovo po pravilu pogadjao kad bi ga Teo izmislio samog na sutu. Danas su nam njegova i Laziceva trojka u dva napada zaredom donela prvu veliku razliku na utakmici posle koje je utakmica zavrsena pre nego sto se bilo ko od nas nadao. Sto se zone tice, to ce sad sa Vilijamsom na pleju morati da bude vrlo, vrlo ljudska zona da bi se igrala protiv nas. Pokusao je Rimac i izblamirali smo mu ekipu odmah u prvoj akciji, mislim da je Lazic nesto polozio ispod kosa sam kao duh. Naravno, ne ocekujem da cemo se kurcirati protiv odbrana kakva je, recimo, Olimpijakosova ali to cenim niko i ne ocekuje.

 

Weenie, slazem se s tobom skroz. Ova ekipa je nesto bolja od proslogodisnje, koja je opet bila bolja od one pre nje, tako da s te strane izgleda kao da ima sve vise logike i ideje u selekciji tima. Problem je sto to kod nas nista ne mora da znaci jer kad nema sigurnih para nema ni kontinuiteta. I prosle godine smo na pocetku sezone izgledali kao zmajevi a onda je gazda krenuo da vileni s Silbovom platom i izjebali smo se za trofeje.

Edited by harper
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...