Jump to content
IGNORED

Critical Thinking


Krampa

Recommended Posts

Nemam neki PPP naziv za temu ali znam da forumom vladaju vrlo bistri moderatori pa neka prekrste u nesto odgovarajuce. 

 

Pokusavam skupiti lovu za jedan veliki teleradio analogni tanjir koji ce pokusati da emituje mali mini mikro elekroimpuls u srbalje i ostale stanovnike regije™, pa da pocnu da koriste tzv. Critical Thinking. Eh, sada prije no sto pocnem da trazim lovu moram da ispitam da li to postoji u nasim ljudima. Ja sam ubjedjen da to nikada nije ni zazivjelo, a mnogi mi govore da je to redovna praksa i da stanovnik Regije umije da razmislja™. Ozbiljno, interesuje me da li je i koliko je zastupljen kritikal tinking na nasim prostorima?

 

 

 

A Definition 


Critical thinking is that mode of thinking — about any subject, content, or problem — in which the thinker improves the quality of his or her thinking by skillfully analyzing, assessing, and reconstructing it. Critical thinking is self-directed, self-disciplined, self-monitored, and self-corrective thinking. It presupposes assent to rigorous standards of excellence and mindful command of their use. It entails effective communication and problem-solving abilities, as well as a commitment to overcome our native egocentrism and sociocentrism.

 

http://www.criticalthinking.org/pages/our-concept-and-definition-of-critical-thinking/411

 

 

Evo i mali vidoje info uradak za one koje mrzi citati:

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Bolje ti je da valjaš neku drugu robu u regionu nego kritičko mišljenje. Slaba je potražnja... :D

 

majke ti, kome ti ovo da prodaš ođe:

 

KRITIKA (grč. krino = razdvajam, biram, sudim; kritike tehne = veština prosuđivanja) U filozofiji i nauci, delatnost analize, procenjivanja i izricanja valjanih vrednosnih sudova o suštinskim karakteristikama nekog predmeta (pojava, ideja, teza, teorija), zasnovanih na temeljnom i svestranom poznavanju predmeta o kojem se sudi. Dobra k. nekog naučnog dela podrazumeva negativno vrednovanje onoga što je u njemu slabo, neutemeljeno, dogmatsko, logički nekonzistentno i neplodno, kao i afirmaciju onoga što je racionalno i empirijski utemeljeno, kreativno i plodotvorno. Za lucidnu i nepristrasnu k. u društvenim naukama potrebno je, osim znanja, često i posebna intelektualna obdarenost, poštenje i lična hrabrost.

Edited by slow
Link to comment

Bolje ti je da valjaš neku drugu robu u regionu nego kritičko mišljenje. Slaba je potražnja... :D

 

majke ti, kome ti ovo da prodaš ođe:

 

KRITIKA (grč. krino = razdvajam, biram, sudim; kritike tehne = veština prosuđivanja) U filozofiji i nauci, delatnost analize, procenjivanja i izricanja valjanih vrednosnih sudova o suštinskim karakteristikama nekog predmeta (pojava, ideja, teza, teorija), zasnovanih na temeljnom i svestranom poznavanju predmeta o kojem se sudi. Dobra k. nekog naučnog dela podrazumeva negativno vrednovanje onoga što je u njemu slabo, neutemeljeno, dogmatsko, logički nekonzistentno i neplodno, kao i afirmaciju onoga što je racionalno i empirijski utemeljeno, kreativno i plodotvorno. Za lucidnu i nepristrasnu k. u društvenim naukama potrebno je, osim znanja, često i posebna intelektualna obdarenost, poštenje i lična hrabrost.

znam da je mnogo optimisticno :D ali ajd...

 

nisam se mnogo bavio sa temom ali koliko sam razumio, primarno se koristi u obrazovanju. na drugu stranu koristi se dosta kao mehanizam u svakodnevnici. ima simpatican gajd za djecu (pdf):

 

http://www.criticalthinking.org/TGS_files/SAM-childrensguide2005.pdf

Edited by Krampa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...