Jump to content
IGNORED

WIMBLEDON 2014


Arkadija

Recommended Posts

Suočili smo se mi odavno sa tim, problem je u tome što Djovak nikako da se suoči i svaki put mu to iznova poremeti kompletnu igru, stav i voljni momenat. Dok proradi čuveni srpski inat™, protivnik već vodi sa 2:1 i ima brejk prednosti u petom.

Link to comment
  • Replies 912
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nesh

    82

  • renne

    61

  • Arkadija

    54

  • Tinman

    52

Top Posters In This Topic

Suočili smo se mi odavno sa tim, problem je u tome što Djovak nikako da se suoči i svaki put mu to iznova poremeti kompletnu igru, stav i voljni momenat. Dok proradi čuveni srpski inat™, protivnik već vodi sa 2:1 i ima brejk prednosti u petom.

 

To je istina. Ja sam nekoliko puta pitao ovde na pdfTenis, ali nisam dobijao odgovor: da li postoji problem u njegovoj pripremi pred meč? Mislim, taj ruski medved fazon, zbog koga ga sve ređe gledam jer ne mogu više da se nerviram. Pa nemoguće baš da svaki put mora da se prođe Scila i Haribda, može valjda i malo rutine.

 

Inače, mislim da Novak ne daje previše povoda za toliki hejt. Poštuje ferplej, vitez je bar koliko i Rafa, igra svakako lepši tenis od servis volej bizona, nije ni nešto konfliktan...ali definitivno je najopušteniji tamo gde ga rulja voli: Azija i Rim.

Link to comment

Ne znam.. to za Slovene i statijaznam..

 

Jbg, Fedja je jedan od najboljih koji se ikada pojavio, traje 100 godina, i igra prelep tenis. Ne vidim cemu traziti bilo koji drugi razlog za toliko obozavanje.

 

Rafa, uz to sto se pojavio tad kad se pojavio, igra uvek muski i do kraja, plus je lep deckic sa osmehom 10-godisnjaka. Gotovo je savrsen za marketing.

 

Novak jos i super prolazi..

Link to comment

Gledaćemo jedan od onih mečeva. Za Novaka ovo je meč biti ili ne biti. Nema opravdanja, nema izgovora. Sada je priteran uza zid. Ako dobije meč, privući će ponovo reflektore. Ako izgubi trasiran mu je put jednog od onih kojima je malo falilo. Na svakom ćošku će ga čekati to  jedno jedino pitanje. Kako će sa tim teretom proći na američkoj turneji i kao će naći snagu i šta će mu kroz glavu prolaziti ne znam. Znam da on ovo bolje od mene zna i znam da je ovo najteži put, ali jebiga takva je podela karata. Samo da vetra ne bude. To je jedino što prizivam, a za ostalo neka se Novak pobrine.
Federer je mnogo iskusniji i igra se na njegovom terenu i sve ukazuje da je favorit.
Ovo je dan i Borisa Bekera.
Moja prognoza je pet setova, jer se sve nekako namestilo.

Link to comment

prvi set je najvazniji. ako to novak izgubi onda je sigurno izgubio i mec. tesko ce on protiv napaljenog federera i publike da se vrati. jos kad znamo da obicno nabaci onaj njegov 'svi su protiv mene, niko me ne voli' i 'njemu sve ide od ruke, meni nista' stav onda nema teorije da izvuce nesto dobro.

Link to comment

Кад видим квоте на клаџи једино ми 3:0 за Новака пада на памет. То је најмања квота и то неће нико типовати.....

Link to comment

To je istina. Ja sam nekoliko puta pitao ovde na pdfTenis, ali nisam dobijao odgovor: da li postoji problem u njegovoj pripremi pred meč? Mislim, taj ruski medved fazon, zbog koga ga sve ređe gledam jer ne mogu više da se nerviram. Pa nemoguće baš da svaki put mora da se prođe Scila i Haribda, može valjda i malo rutine.

 

Osim kraja prošle sezone, Đoković poslednjih godina više ne uspijeva da zadrži koncentraciju ni tokom jednog seta, a kamoli meča. Promijenilo se jedino da je ranije imao problem na počecima mečeva, a u poslednje vrijeme dolazi do pada nakon što stekne prednost.

 

Mislim da je najzad vrijeme da vidimo neki kvalitetan meč u ovoj siromašnoj teniskoj godini, pa nek pobijedi bolji.

Edited by keitel
Link to comment

djoker juri i 1 mesto a ako me sećanje ne vara nikada nije uspeo da osvoji titulu koja bi značila i dolazak na 1 mesto, 2011 je već pobedom u 1/2 finalu w obezbedio 1 mesto

Link to comment

Osim kraja prošle sezone, Đoković poslednjih godina više ne uspijeva da zadrži koncentraciju ni tokom jednog seta, a kamoli meča.  

Cudo jedino onda da nije 217. teniser sveta.

 

A cudo je i ovaj forum, ono sto ovde procitam ne postoji nigde drugde.

Link to comment

ja sam uvek prilično realna spram novakovih šansi

 

kol'ko beše kvota ne feda? 2,3 ?

ne znam, kladioničdari ugl. dobro rade svoj posao ali to mi izgleda kao poklon

novak je u jučerašnjem intervjuu na srpskom prosto bustovao federerovo samopouzdanje

skroz sam bila zbunjena, koje su to priče bile, nešto tipa da je fed (ove godine) popravio svoju igru 20-30%  u odnosu na prethodne godine i slične stvari

 

e sad, ili je to unapred opravdanje za poraz, što meni izgleda verovatnije, tj. delovalo m je da on u svoju pobedu ič ne veruje

ili je to deo neke, meni sasvim nejasne, taktike

Link to comment

1988. Edberg tuče Bekera u finalu

1989. Beker tuče Edberga u finalu

1990 Edberg tuče Bekera u finalu

 

mislim da je sad red da Beker završi trijumfom :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...