Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

Kako misliš da se Aston Villa ili Southampton umile sponzorima i dobiju jak dil kad godišnje ne mogu da uvaljaju više od 20 dresova van granica svog malog mista? Možda da se uključe u borbu za američko i dalekoistočno tržište sa MUFC, LFC, i ostalima?

Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nesto se meni sve vise cini kako glavonje i nisu planirale da nesto previse trose ovo leto. Jedino mi preplacivanje Shaw-a nikako nije jasno, ali ajd. Jbt koji god transfer dodje u obzir oni zbog par milki odustanu i povuku se. Ocemo ovog pa ga necemo, pa onog pa necemo... Citam, mada verujem da je patka, kao Dortmund oce da proda Reus-a i zaboga Atletiko jebeni Madrid je favorit kao daju 27m, Liverpool se pominje takodje. Toboze hoce da izbegnu da ovaj zavrsi u Bayernu. Mada cela prica zvuci nerealno sto ne ispipati i ponuditi 40m ako treba, momak vredi svaki evro. Pa onda toliki stoperi promenise klubove a mi sa Smallingom i Blacketom pocinjemo sezonu. Nista ne kapiram majke mi, nek se nose u 3 lepe! 

 

Pa ima vec mesec dana ja mislim da sam napisao onaj post o Glazerima. Nista cudno, Woodward u stvari odlicno radi posao, prihodi rastu, sve ok. Ona izjava kako mislimo da se pojacavamo i to...posle toga su Glazeri inkasirali 120m dolara za prodaju deonica. Biznis. Godisnji net spent na transfere od 2005-te je 19m funti. Bio Fergie pa je islo. Moyes... LVG ume, ne kao SAF u ovoj ligi, ali mozda uspe top 4, mada bice tuca nevidjena za to mesto. Dakle za transfere je u prethodnih 9 godina dato oko 180m funti, a za otplatu duga 680m funti! Dug je sada oko 300m, a godisnji payment oko 20m sto je vise nego podnosljivo, ali po koju cenu? Mozda (mozda) vidimo jos neku kupovinu za 30 miliona, uz prodaje neke, tako da ne verujem da ce biti ista vise od 70m net spent za transfere, ako i toliko. Jesu podigli biznis model na visi niivo, ali doslovno iskrvarili klub u prethodnih 9 godina. Samo...LVG nije ni SAF ni Moyes, on stvarno nije bas sasvim svoj u samokontroli, strah me da ne didje do svadje neke, ne sa igracima, nego sa upravom ako krene po zlu. 

Link to comment

Вест Хем је провалио да не може да се трка са великим клубовима па су порнићари ингениозно смислили сасвим ново тржиште: Океанију. Лепо се спаковали и отишли на Нови Зеланд на припреме. Једини зајеб: изгубили све утакмице, а Керол се опет повредио.

Link to comment

Pa ne mislim da mogu, nego samo pokusavam da razumem zasto Sotone sebi dopustaju toliki gubitak novca, a Vilu navodim kao pozitivan primer u toj prici. @ Vini

Link to comment

My bad, ali Villa ima američke vlasnike - Lerner godinama pokušava da ih nekome uvali, ipak nije toliko suicidan da im ne skrpi sponzorstvo kakvo-takvo. Meni i dalje neverovatno da Southampton ne može da nađe nekog da im pravi dresove.

 

@Praslin: Ti za Najskupljeg™ ubuduće samo javljaj kad se oporavi, ne kad se povredi; tako je valjda lakše.

Link to comment

То могу одмах да ти кажем: опоравиће се 6. децембра, за утакмицу са Свонсијем. Ако ме памћење добро служи, у обе претходне сезоне се повређивао на припремама а враћао у тим баш за утакмице са Свонсијем и баш у децембру. :lol:

Link to comment

Što se tiče zbrke oko transfera koja te nervira, dobrodošli u moderni fudbal gde se menadžeri smenjuju češće od jednom u 20 godina :) Posebno u rebuilding fazi gde se ne zna ko pije a ko plaća, svaki agent razmišljla o manjku exposure za svog igrača bez CL/evrokupova, moraš svima da prodaš priču o budućnosti i stabilnosti i napretku...

Cekaj, all due respect ja kapiram da ti je poznata ta faza ali ako Manchester fuckin United najpopularniji klub na svetu mora nekom da prodaje pricu o buducnost i napretku onda jbg.

Link to comment

Има јаче и од тога: управо читам како Хал спрема понуду од 14 милиона фунти за Велбека. Њега маме - европским фудбалом. :lol:

Link to comment

ma dobro, to je  "u okviru porodice" :D Ne, stvarno, ta prica sa "evropskim fudbalom" nekad ima smisla, ali ako je u pitanju dupliranje ili tripliranje plate onda nema veze s mozgom. Da ne pricam o ciframa za licne komercijalne dilove, itd. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Neko treba istraži fenomen preplaćivanja ostrvskih igrača između ostrvskih klubova.

Ja sve mislim da je to neka zajebancija, da oni ne isplaćuju ozbiljno tolike milione jedni drugima. 

Link to comment

Cekaj, all due respect ja kapiram da ti je poznata ta faza ali ako Manchester fuckin United najpopularniji klub na svetu mora nekom da prodaje pricu o buducnost i napretku onda jbg.

 

Jebe se agentima za široku popularnost, ako on ne može u sledeće godinu-dve da izreklamira svog malog pred svojom ciljnom publikom i unapredi mu profil, kakve veze ima tradicija kluba i činjenica da slump ne može dugo da potraje? Moguće je da će ga ipak poslati tu da igra, ali će biti teže doterati ga do te odluke - moraće još malo više da se podmazuje, i tako svaki put. A vremena nikad dosta...

Link to comment

Jebe se agentima za široku popularnost, ako on ne može u sledeće godinu-dve da izreklamira svog malog pred svojom ciljnom publikom i unapredi mu profil, kakve veze ima tradicija kluba i činjenica da slump ne može dugo da potraje? Moguće je da će ga ipak poslati tu da igra, ali će biti teže doterati ga do te odluke - moraće još malo više da se podmazuje, i tako svaki put. A vremena nikad dosta...

 

Ljudima koji dolaze u United sa 25/6/7 godina to je obicno poslednji ili pretposlednji transfer. Tj sledeci ce biti sasvim sigruno bar 5 puta manji od tog. I sta kazes, agentu se ne uzima posotak od tipa 40m funti? Jedino sto si u pravu je da mora vise da se plati od 5 do, eventualno, 10m. Jbg, to se nije bitno promenilo jer su nas drali oduvek cim je malo poznatiji igrac u pitanju.  

Edited by MancMellow
Link to comment

Ne znam kakve vi to 27-godišnjake kupujete za 40 miliona, jebiga. Ja sam mislio na transfere tipa Herrera i Shaw, na koje jeste da bi moralo biti stucano boga oca para, ali je u trenutnoj situaciji potrošeno otpriilke boga oca x 1.5 zbog tog faktora rizika (na koji vi niste navikli, mukice :P )

 

Plus što, da nije bilo Moyes setbacka, možda bi obojica došli još prošle zime kad je u onom haosu nešto bilo pokušano...

Link to comment

Ne znam kakve vi to 27-godišnjake kupujete za 40 miliona, jebiga. Ja sam mislio na transfere tipa Herrera i Shaw, na koje jeste da bi moralo biti stucano boga oca para, ali je u trenutnoj situaciji potrošeno otpriilke boga oca x 1.5 zbog tog faktora rizika (na koji vi niste navikli, mukice :P )

 

Ma nema tu faktora rizika, mi smo oduvek preplacivali engleske talente i "talente", a za Herreru videti pod Atletico Bilbao, koji jednostavno sve odere jer pusta igraca ili za buy-out clause ili kad im istekne ugovor. 

 

+ nasi shambles sa transferima nisu od juce, cak ni od woodwarda, jednostavno ili nesto gadno ne valja u skautiranju i pregovaranju ili jednostavno - Glazers, mada mislim da je ono prvo (pre svega)

Edited by MancMellow
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...