Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

 

Mata stvarno ume u fudbal, ali ADM bez one asistencije ko ja da sam igrao.

 

 

Ma ni taj pas mu nije valjao, sutnuo je loptu tri metra iza igraca i samo je Matina klasa izvukla gol iz te situacije...

Link to comment

bane je treci najbolji bek u chelsea i tu nema nikakve price. ma sta vi pisali ovde.

 

nego hocu neke argumente da je on prvoklasni odbrambeni igrac i da nije istina da tek iz dveadesetog centarsuta pogodi napadaca u glavu.

Link to comment

nije neki dokaz, al' nek se nađe

 

Another month, another paean to the captivating ball of Serbian endeavour Branislav Ivanovic. Some are even beginning to doubt his humanity:

...

while he’s won 86% of his tackles and more aerial duels than any other full-back in the Premier League.

Some players suffer for their willing versatility, and their careers meander into nothingness because they failed to define a clear role for themselves. Ivanovic, much like William Gallas before him at Stamford Bridge, has avoided this trap by simply being very, very good at everything. He stays at No.1 until another Premier League defender can bring themselves to tackle more, win more headers or come anywhere close to matching his attempts on goal.

Link to comment

prema who scoredu ivanovic je 48. (15. kao bek) u ligi u tackleovima, 156. (31. pretposlednji kao bek koji je odigrao bar 15 utakmica u pl) u presecenim loptama, 65. (11. kao bek) u clearancu i po blokiranim sutevima je 174. (poslednji, 32. kao bek), po blokiranim centarsutevima je 23. kao bek i 31. kao bek u blokiranim dodavanjima.

 

azpilicueta 15. u tackleovima, 90. u presecenim loptama, 72. u clear., i 62. u blokiranim sutevima.

 

luis nema dovoljno utakmica da bi bio u statistici za prosek. ali do sada bi bio u top 10 u tackle, u presecenim loptama oko 180, u clearancu je dosta losiji od ove dvojice i blokiranim sutevima je tu negde sa ivanovicem.

 

samo je mourinho dovoljno lud da ostavlja na klupi po mnogima i najboljeg levog beka u prosloj sezoni.

Link to comment

Ja ne pratim nesto mnogo Ivanovica, ali smatram da kod odbrambenog igraca treba da se gledaju gotovo iskljucivo odbrambene karakteristike, a da je sve ostalo cist bonus koji ne moze da nadoknati manjak primarnih kvaliteta.

 

That said, ne mislim da je Ivanovic los igrac niti da je dobar, jer nemam dovoljno odgledanih utakmica, ali sklon sam da verujem vecini.

Link to comment

prema who scoredu ivanovic je 48. (15. kao bek) u ligi u tackleovima, 156. (31. pretposlednji kao bek koji je odigrao bar 15 utakmica u pl) u presecenim loptama, 65. (11. kao bek) u clearancu i po blokiranim sutevima je 174. (poslednji, 32. kao bek), po blokiranim centarsutevima je 23. kao bek i 31. kao bek u blokiranim dodavanjima.

 

azpilicueta 15. u tackleovima, 90. u presecenim loptama, 72. u clear., i 62. u blokiranim sutevima.

 

luis nema dovoljno utakmica da bi bio u statistici za prosek. ali do sada bi bio u top 10 u tackle, u presecenim loptama oko 180, u clearancu je dosta losiji od ove dvojice i blokiranim sutevima je tu negde sa ivanovicem.

 

samo je mourinho dovoljno lud da ostavlja na klupi po mnogima i najboljeg levog beka u prosloj sezoni.

zanimljivo da se pozivas na whoscored statistiku, ali si zaboravio njihovu glavnu. po ratingu koji prave na osnovu tih istih statistika, ivanovic je najbolji desni bek u ligi ispred zabalete, laeta, clyne...

Link to comment

@jc

azpilicueta. ostali nisu vazni. mada bih rekao i dani alves, zabaleta i carvajal. ostale ni ne pratim.

 

@timmi

 

samo zbog datih golova. a i sa njima je po ratingu losiji od clishyija, phil jonesa, koscielnog a tu je negde sa skrtelom, monrealom i smallingom. ali sam se pre svega fokusirao na odbrambene karakteristike jer to sustina ove price i pre svega glavna stvar kod odbrambenog igraca.

 

njegovi golovi posle kornera maskiraju njegov sveukupni skill i farsu o tome da je eto najbolji desni bek na svetu ili da ne kazem najbolji odbrambeni igrac u chelsea.

Edited by 189-
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...