Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

bice remy iznenadjenje kao sturridge prosle sezone. ako se to moze nazvati uospte iznenadjenjem.

 

btw sto se tice bertranda, nije bas ludost sto ga ne prodajemo za 8 milki, ipak nam treba u rotaciji, ako ode ostajemo sa 3 beka...ako ne racunamo akea i slicne klince.

 

mislim da celzi nije dobio ni jednu utakmicu koju je on igrao, bar ne da sam ja gledao. a glupo je i poredjenje sa staridzom, posto je on dobro igrao i u celziju, pogotovo poslednju sezonu. pritom je tad  igrao krilnog napadaca.

Link to comment

Reče Wenger da će Ospina dobiti šansu da istisne Szczesnyja sa "jedinice". Znači, ta je priča sve bliže svom finaliziranju. Kolumbijski midžet mi se svidio sa nekim odbranama na SP no nisam siguran da će biti prvi golman Arsenala iduće sezone. U Engleskoj možeš biti perfektan shot-stopper, ali ako nisi sposoban biti gazda svog šesnaesterca, bićeš ružno karan u bitnim momentima kad ti neki Kompany, Terry ili jebeni Škrtel dođu na skok kod prekida. De Gea je tako izgubio Unitedu titulu prije dvije sezone.

 

Za fantaziste - Podolski, Mertesacker i Özil će preskočiti Community Shield i prvi meč prvenstva sa Crystal Palaceom kako bi se odmorili od SP. (Naravno, ne garantujem 100 posto za to.)

Link to comment

Čitam ove vesti, prelazni rok kao da nije počeo.

 

Kako se uzme. Za razliku od prošle godine, nismo™ morali čekati kraj augusta da vratimo™ bivšeg igrača koji je bio bez kluba dovedemo™ Francuza-defanzivca niti 31.8. da dovedemo zvijezdu "klasičara" kako bi oni skupili lovu za najboljeg igrača Premiershipa iz prethodne sezone.

 

 

 

Manchester City je dosad odradio momački dio posla za malo para. Doveli su Caballera (koji je bolja zamjena Hartu od Pantilimona), Mangalu (dugoročna investicija, ispomoć Kompanyju), Sagnu ( :( kao alternativa Zabaleti, ali i eventualna opcija na stoperu) i Fernanda (prošle sezone su se raspadali kad Fernandinho nije bio na terenu da čuva leđa Yayi Toureu). Ostaje pitanje eventualnog dovođenja špica zbog Negredove ozljede i Agüerovih problema koji pomalo mirišu na ono što je Torresa :Hail: pretvorilo u Torresa :lol::isuse: Otišli su Barry, Pantilimon i Lescott. Kolarov je produžio ugovor, Džeko odavno nije bio povezivan ni s kim, Nastasića traži puno klubova, a Jovetić je zbog ozljede bio uglavnom na bolovanju prošle sezone tako da će mu ova sezona vjerovatno biti "make it or break it".

 

Liverpool sad ima dvije opcije na golu, a zasad im je jedino pojačanje u odbrani povratak Josea Enriquea, za ppprijatelje i Mocu Vukotica poznat i kao Albacete. Dobro, dolazi i taj famozni Lovren kojeg ja nikako da kupim kao nekakvog vrhunskog stopera i gotovo. :D Doveli su Lallanu koji nije najbrži igrač out there, Lamberta koji će biti 1 zlatna rezerva, Cana koji tek treba da se dokaže, Markovića kojeg svi hvale i Remyja koji je bio vrlo solidan u Newcastleu prošle sezone dok se već tradicionalna januarska kurcobolja nije pojavila na St James Parku. Ostali su bez uvjerljivo najboljeg igrača tako da će prošlosezonska transformacija u polukontru i kontru biti teško ponovljiva. S jedne strane, orijentacija na "squad" umjesto na "team" ima smisla obzirom da će igrati i Ligu prvaka. S druge strane, kad prodaš Elvisa, nije baš sigurno da ćeš za te pare kupiti Beatlese.

 

Chelsea se zasad najbolje pojačao. Imaju dva odlična golmana, poboljšali su i svoj lijevi bok (mada je prethodni prirodni lijevi bek iz Primere bio flop kod Mourinha), došao je Zouma za stopera, uvalili su Luiza borrisu za 50 miliona, dodali Fabregasa ionako jakoj sredini terena, a u napadu sad imaju Diega Costu, Drogbu i Lukakua kako Torres ne bi morao igrati. Mourinhovi timovi obično zenit dosegnu u drugoj sezoni, prošle sezone su imali fenomenalan učinak u derbijima (16 od 18 bodova protiv ostatka Top 4), a sa pojačanjima u napadu bi trebali razbijati i boraniju ove sezone.

 

Arsenal... Otišao je Fabianski, došao Ospina. Otišao Sagna, došao Debuchy. To je sve u pet deka. E sad, dolaskom Sancheza mislim da će i odbrani Arsenala biti puno lakše, pogotovo ako ga Wenger bude koristio na lijevom krilu. Sa te strane je Arsenal prošle sezone masakriran (uglavnom dok je Nacho držao stražu), a držim da je razlog i to što su na lijevom krilu bili Podolski, Wilshere i Cazorla kojima ni defanziva niti pritisak na suparničke preklapajuće™ bekove nije baš jača strana. Pitanje trećeg ili četvrtog stopera ostaje. Vermaelen se povezuje sa Barcelonom i Unitedom. S jedne strane, drag mi je igrač, ali je unazad godinu i po dana otišao u kurac. Možda ga ne bi bilo zgoreg prodati i kupiti bar jednog rezervnog stopera i zadnjeg veznog (mada postoje neke teorije da bi taj zadnji vezni mogao biti Wilshere). Ako ne ispadnemo™ iz utrke za naslov do sedmog kola (dotad ćemo™ pregrmiti Everton vani, City i Spurse kod kuće i Chelsea vani) i ne budemo imali nekih glupih prosipanja bodova zbog izostanka Walcotta na početku sezone, biće sve OK, mogli bismo i do borbe za naslov ili makar do trećeg mjesta.

 

Everton više nema Lukakua, Deulofeu se vratio u Barcelonu i ne znam kako Martinez to može nadoknaditi, pogotovo Lukakua (osim ako Lacina Traore nije buduća velika zvijezda Premiershipa). Imaju odličnog golmana, standardno odličnu odbranu sa full-backovima koji su izuzetno efikasni, zajebanog driblera u Mirallasu, jednog od najboljih veznjaka lige u Barkleyu i uigran tandem veznjaka Barry-McCarthy iza njega. Igraće Evropu ove sezone tako da bi mogli imati problema sa tankom klupom. Vratiće im se Oviedo, Gibson i Kone pa šta bude. Ako ne dovedu nekog pravog napadača, doživjeće vrlo solidan pad. Biće jako popularni u BiH ove sezone zbog Muhameda Bešića koji je odigrao odlično SP.

 

Tottenham nije loše prošao sa dovođenjem Daviesa obzirom da im je na toj strani igrao kiksara Rose ili prespori Vertonghen, ali ne znam zašto su kupovali Vorma - nije Holanđanin loš golman nego Tottenham ima Llorisa i Friedela. Soldado i Lamela su preskupi igrači da ne bi dobili još jednu šansu da pokažu šta znaju, Eriksen je pokazao kvalitet i u debitantskoj sezoni. Ako Pochettino bude znao hendlovati Adebayora i popravi humorističnu odbranu, Tottenham može u borbu za Top 4.

 

United je, naravno, udarna priča zbog Van Gaala. Što neko reče, provjereni recept sa autoritativnim diktatorom koji je osvojio hrpu trofeja i koji je u stanju igračima bukvalno pokazati jaja, povoljan raspored za uigravanje tima, veliki budžet i neigranje evropskih utakmica im idu na ruku. Na golu imaju De Geu (možda probaju dovesti Krula za back-upa?), treba im komandant odbrane obzirom da su otišli i rahmetli Ferdinand i pokojni Vidić, na lijevom boku imaju samo 18-godišnjaka pritisnutog abnormalnom cijenom za tinejdžera koji iza sebe ima jednu pravu sezonu, na desnom nijedna opcija nije perfektna. U derbijima bismo mogli gledati United koji igra onako kako je igrala Holandija protiv Španije i, još vjerovatnije, Argentine, pitanje je samo ko bi to mogao biti Robben. Ružnoćom, antipatičnošću i tehnikom bi to mogao biti Rooney.

 

 

Ostali - Newcastle je, kako rekoh, vrlo zanimljiv ove sezone (bar na papiru), Southampton i Koeman trebaju puno sreće da prevaziđu lešinarenje koje ih je ostavilo bez četiri jako bitna igrača, Swansea je poslao Michua u Napoli te već spomenuti dvojac Vorma i Daviesa u Spurse, ali je doveo Sigurdssona i Gomisa, West Ham i QPR sa svojim živopisnim menadžerima će biti zanimljivi i van terena, Crystal Palace bi se mogao afirmirati kao novi Stoke (= 1 bedem kod kojeg se osvaja maksimalno 1 bod), Aston Villa će biti bez Bentekea do oktobra tako da će Joe Cole i Fićo Senderos morati raditi prekovremeno da ih zadrže iznad zone ispadanja, ali će se vjerovatno nekako spasiti (kao i uvijek), a iz nekog razloga mi se čini da bi Hull i West Brom mogli imati teške sezone.

 

EDIT: slika za :isuse::lol:

Edited by ArleKino
Link to comment

Kao i uvek, fin pregled. Mogao si da sačekaš još malo, odmah mi se gleda PL.

 

(mada postoje neke teorije da bi taj zadnji vezni mogao biti Wilshere)

 

Ja kad sam sugerisao ovo još pre par godina, ti si se smejao. Dečko evidentno nije za klasičnu desetku, ma koji mu broj nakačili na dres. U godinama je kad mu se u glavu još može utucati defanzivna odgovornost, mada ne znam da li je Wenger idealan izvođač radova kad je to u pitanju. Ako upali, mogao bi da bude ozbiljan enforcer - fizikalije i prirodnu agresivnost svakako ima.

Link to comment

Kao i uvek, fin pregled. Mogao si da sačekaš još malo, odmah mi se gleda PL.

 

 

Ja kad sam sugerisao ovo još pre par godina, ti si se smejao. Dečko evidentno nije za klasičnu desetku, ma koji mu broj nakačili na dres. U godinama je kad mu se u glavu još može utucati defanzivna odgovornost, mada ne znam da li je Wenger idealan izvođač radova kad je to u pitanju. Ako upali, mogao bi da bude ozbiljan enforcer - fizikalije i prirodnu agresivnost svakako ima.

 

Vilšer je za mene neobjašnjivo razočarenje. Ogroman je potencijal, baš ogroman, ali već je izvesno da od njega nema ništa (specijalno).

 

Arle, nisam mislio da se slabo kupovalo. Naprotiv. Svi se nakupovaše, a najavljuje se novi (još veći) talas transfera. Totenhem prodaje Kirikesa Romi (navodno je vraćen sa prekookeanskih priprema), što je prilično suicidan potez, jerbo im je čovek ubedljivo najbolji štoper. Od odlazaka, verujem da će Tores u Atletiko ili Monako, a Liverpul i Mančester će morati dosta da prodaju (Ager pre svega, mada krila imaju za tri tima, naročito ako se uzme u obzir da pregovori sa Šaćirijem, Gaetanom sasvim sigurno nisu tipična štamparska greška). Siti će po meni biti ubedljivo prvi favorit ako zadrže Jaju, te dovedu Mangalu i Iska (rekao bih da su prilično dobre šanse za sve 3 stavke), Arsenal i Čelsi su manje-više skockani (ne znam samo zašto si preskočio mogućnost dolaska najboljeg golmana ikad), a Mančester je posebna priča. Tokom dana je opet aktuelizovan transfer Di Marije, Arda Turan se sve više pominje, za Kuardada je najizvesnija opcija, pa Kavani, koji već prilično otvoreno nagoveštava odlazak, Depaj, kome je Van Gal poručio da ne pregovara sa drugima i ko zna ko sve ne. Humelsa ne pominjem jer verujem Klopu.

 

Za Njukasl se slažem - navijaću za njih ove sezone, ukoliko Siti ne bude igrao previše atraktivno. Oni i Vest Hem su potencijal za Evropu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...