Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

3-5-2 је генијално решење за играче које Ван Гал има: Валенсија је и раније играо или бека или крило па сада може то да ради истовремено, Шоу са својом брзином и прегледом игре (не и дриблингом и центаршутом, за сада) подсећа на једног другог бека Саутемптона који је кроз каријеру гурао уз леву аут линију све до полушпица и Мадрида, а остала три места у средини захваљујући томе могу да буду послагана dmc/mc/mc, dmc/mc/amc, mc/mc/amc или mc/amc/amc - како год да затреба у зависности од форме, противника или повреда.

 

ma nije to, nego...odbrana. A i ako se povredi Šo, mora neko tu, jedino Blinda ako će da dovodi. Ajd na desnoj strani može to Rafael, nije frka. 

 

edit: jedino...možda uzme od Welbecka ili Younga :D da pravi WBL-ove...

Edited by MancMellow
Link to comment

3-5-2 је генијално решење за играче које Ван Гал има: Валенсија је и раније играо или бека или крило па сада може то да ради истовремено, Шоу са својом брзином и прегледом игре (не и дриблингом и центаршутом, за сада) подсећа на једног другог бека Саутемптона који је кроз каријеру гурао уз леву аут линију све до полушпица и Мадрида, а остала три места у средини захваљујући томе могу да буду послагана dmc/mc/mc, dmc/mc/amc, mc/mc/amc или mc/amc/amc - како год да затреба у зависности од форме, противника или повреда.

Tri mesta u sredini možeš da slažeš kako hoćeš i kad igraš 4-5-1 tj. 4-3-3.

 

Formacija sa tri štopera je istorijski gledano zaslužna za postepeni nestanak 4-4-2, timovi su se prilagođavali i uvodili dodatnog veznjaka umesto napadača, tj. ostavljali da trojica štopera čuvaju onog jednog CF. Sad, u Engleskoj se to sa trojicom pozadi retko igralo poslednjih godina (osim nešto vanredno, poslednjih par minuta)... tako da nije isključeno da LVG to uspe da progura. Ključno je šta će imati u sredini terena, ako se budu oslanjali na Carrick-Fellaini rekreativce, biće veselo :)

Link to comment

Ma to nema šanse. Bez bar još po jednog ozbiljnog pojačanja i u sredini i u odbrani - grčevito ćemo seboriti za top 4 i, najverovatnije, ispušiti. Koji god sistem da igra. 

Link to comment

Znači, neće se razbacivati novcem da bi doveli zvučna imena, nego će se razbacivati novcem da bi doveli polugrače koje niko drugi neće.

 

Osam miliona za trećeg levog beka Čelsija, i nije dosta. Osam miliona funata, ej. Onda deset za Remijevu srčanu manu, dvadeset za Lovrena... 

 

I know right. ovim `pojacanjima` ni Praslin ni ja ne bi bili zadovoljni u West Hamu, a Rodzersara™ bi da juri titulu.

Link to comment

Лалану не би волео у Вест Хему? Ламберта, кога смо јурили две године? Ловрена, који има бољу статистику од 99% центархалфова у Европи? 'Ајде за Ремија да се сложим и то само јер ми је антипатичан а не што не зна фудбал и за Бертранда јер имамо Кресвела. Али, чим смо у позицији да око овог дискутујемо јасно је да је Вини најебао. :lol:

 

Tri mesta u sredini možeš da slažeš kako hoćeš i kad igraš 4-5-1 tj. 4-3-3.

 

 

Што би рекли у Квискотеци, да али није битно.

 

Одговарао сам Манку који је тврдио...

 

Ja licno ne ljubim mnogo 3-5-2 i njegove derivate, da ne pricam sto je United najjaci upravo na napadacima koji igraju "in the hole" i spicevima, a cisto po broju igraca i na krilima, a najslabiju u CBovima i MCovima, pa bi za tu taktiku kao stalnu bilo potrebno jos dobrano sopingovati i prodavati do kraja avgusta.

...са чиме се ја нисам сложио, већ сам објаснио како 3-5-2 може да има и само једног mc, а да Валенсија и, што спомену управо Манк, Јанг могу да буду wbl, што је по мом мишљењу најважнија позиција у тој тактици: са Ламом као вингбеком узима се титула светског шампиона а са, шта ја знам, Томасом Репком, испада се у Чемпионшип.

 

Дакле, Јунајтеду би у било ком систему добро дошла два добра cb, али у Ван Галовом не морају да се доводе и резервни бекови осим ако се не намести неки фин попут Блинда.

Edited by Прслин
Link to comment

Pa za CB-a sam najvise i kukao, a kako stoje stvari tesko da cemo dovesti ista sto bi se instant znalo da je/bi bilo doraslo top 4 PL (a cemu tezimo, jelte...)

Link to comment

Ma to nema šanse. Bez bar još po jednog ozbiljnog pojačanja i u sredini i u odbrani - grčevito ćemo seboriti za top 4 i, najverovatnije, ispušiti. Koji god sistem da igra.

Kako stoje stvari LVG vidi jos zivota u Fletcheru, dao mu i traku nocas. Jedini on i Herera odigrali 90 minuta ako sam dobro video. Na sta li ce to da ispadne da mi je znati...

Link to comment

A to jos moze i da (fri)kombinuje. Ali ako 1/9 docekamo samo sa Evansom, Jonesom i Smallingom u centru odbrane... Mnogo su veliku glupost napravili sa Vidicem. Pa nije Chelsea blesav sa Terryjem.

Edited by MancMellow
Link to comment

Je l' igrao neko uopšte na redovnoj bazi 3-5-2 u Engleskoj?

 

Definiši redovno, ako je dovoljno 10+ mečeva u toku neke sezone, onda ovako iz glave... Rodgers sad kad je bio u suficitu sa štoperima, Martinez tu i tamo u Wiganu, pokojni top half of the table Portsmouth s vremena na vreme pod Harryjem.

Link to comment

Ван Гал је траку дао Флечеру само да је не би дао Рунију пошто се зна коме је у ствари намењена, па неће Шреку да буди влажну™ наду.

Link to comment

Nijeli martinez to redovno praktikovao prije 2-3 godine?

 

Očigledno van gaal nema baš puno povjerenja u bekove ako stvarno misli da igra 3-5-2.

Link to comment

Лалану не би волео у Вест Хему? Ламберта, кога смо јурили две године? Ловрена, који има бољу статистику од 99% центархалфова у Европи? 'Ајде за Ремија да се сложим и то само јер ми је антипатичан а не што не зна фудбал и за Бертранда јер имамо Кресвела. Али, чим смо у позицији да око овог дискутујемо јасно је да је Вини најебао. :lol:

Nije lepo smejati se tuđem najebu <_< osim ako je Man Utd u pitanju -_- Videćete vi kad Rodžersara™ poslednjeg dana pljune 40 miliona za Vidala i 30 za Reusa i 20 za Rojoa, sve bacajući zlatnike iz džaka sa natpisom "LS"...

 

AKJqW.jpg

 

Bertrand je čovek koga je Chelsea proglasio nesposobnim za premijerligaški fudbal, i sad im nije dosta 8 miliona za njega, to je neverovatno. Još neverovatnije je da je LFC uopšte ponudio tih 8 miliona.

 

Ne znam kakvu statistiku ima Lovren, ali po onome što sam ja video od njega, trebalo je da odgrizu ruku Rodgersu čim je ponudio 20 miliona, a ne da se dalje natežu. Ne znam na koliko ga oni realno cene, tj. koliko misle da mogu da izmuzu od Liverpoola.

 

Remy Lacroix je meni OK napadač ali prilično nepotreban kako stvari stoje, a sigurno ne traži platu na nivou trećeg centarfora. Cenim da će se na Anfieldu provesti otprilike kao Demba Ba na Stamford Bridgeu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...