Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pustite čoveka, nije da nije u pravu, nada da će Stuki nešto da promeni je davljenička. Samo ovo da je Ballo tu negde po kvalitetu je stvarno smešno. Ballo je štetočina lenja i praznoglava.

 

sacekaj prvo da vidimo kakav ce biti sturridge karakterom kad se ne pobedjuje i kad nema suareza za partnera.

 

objasni zasto balotelli kvalitetom nije tu sa sturridgeom

Link to comment

Barney Ronay na temu ovonedeljnog cripple fighta, da ne kažem baš iživljavanja rekonvalescenta na bogalju:

 

Ovo poslednje pojma nisam imao.

 

Leeds United je major rivalstvo MUFC-a (jedno od najviše tri), ono je prilično duboko. Negativna osećanja prema Man Utd-u su velika u Leedsu, a još veća u, recimo, u Yorku, gde apsolutno ne mogu da smisle United i ceo taj (sada već ex-)industrijski East Lancs. Tu ima još štošta osim fudbala, pošto je za razliku od južnog Yorkshira (gde je ovaj današnji fudbal i zvanično nastao), severni mestimično prilično posh. Ogromni ABUs žive u Yorkshiru i to ne zato što su Liverpoolovi ili Cityjevi navijači, ponekad čak ni Leedsovi. 

 

Elem, rivalstvo - Busby je bio duboko potrešen kada je čuo da je Shankly umro, recimo. Ali to je bilo tada. Nije Ferguson sve pokrenuo, on je više došao kao kec na 11. U knjizi Davea Russella "Looking North" (odlična knjiga koga zanima Sever, ne samo o sportu) ima podatak da je sve do pred kraj 70-tih konstantno Sever davao oko polovine Division One. Od tada procenat pada da bi sredinom i polovinom 80-tih iznosio ponekad manje od 20 posto. Dakle s jedne strane galopirajuće siromaštvo Tačerkinih godina koje su ojadile ceo Sever, s druge pad polako u zaborav, kod širih masa, istorijskih klubova kao što je recimo Preston North End i, prosto, manji izbor za one koji kao mali ili tinejdžeri žele da gledaju najbolje utakmice na TV-u ili uživo, a ulaznice su i dalje bile relativno jeftine. Na primer, Imam prijateljicu iz Prestona čiji je otac bio mlad 70-tih i navijao za PNEFC, ali već on je krajem 70-tih dakle imao i "drugi omiljeni klub", u njegovom slučaju Liverpool, što bi za nekog navijača PNEFC-a sa recimo početka 60-tih bilo potpuno nezamislivo. 

 

Mislim, skromno, da je postojao i određeni popkulturni podtekst. Društvo uvek malo "brew-a" pre nego što će poroditi nešto veliko, a fudbal (i muzika) je (su) na Severu veoma veliki, to je jedno 80 posto pop-kulture, ako ne i više. Beatles, ceo Merseybeat, Gerry and the Pacemakers, pa na kraju i Bunnymeni i OMD...tako velike i uspešne stvari stvaraju jak osećaj lokalnog identiteta. Kao od početka kraja 70-tih do početka 90-tih Manchester, da ne navodim ko sve, bio sad i jedan od tih u Beogradu, jelte. Prosto,, krajem 70-tih i tokom 80-tih se sve skupilo žestoko rivalstvo kreće od tada. 

 

Fergie je samo zajahao nešto što je bilo "in the making", ali je i on izjavio tu rečenicu o "perch"-u tek 2003, pošto je upravo osvojio 15-tu titulu, cenim više da bi motivisao igrače (pa i sebe) na neopuštanje i za dalje, nego bilo šta drugo. A ok, i iznervirao ga je novinar. 

 

Naravno,pobeda u nedelju bi bila fantastična, ali oba kluba mislim da treba da se malo odmore od opsednutosti. Doduše, lako je to reći odavde. Ali realno, i Liverpoolu prete veće opasnosti od Uniteda, a bogami i Unitedu prete prilično veće opasnosti od sadašnjeg Liverpoola.  

Edited by MancMellow
Link to comment

Ali igrajući uz znaš već koga. U tom timu je i 1Sterling delovao kao Messi, dok sad deluje kao Lazar Marković.

 

И у белом дресу најмилијих боја је био понајбољи.  Оваквом Ливерпулу јесте значајно побољшање. 

@васић

 

Нормално, када је Најскупљи био повређен. :fantom:

Најскупљи се због тога не рачуна. -_-

Link to comment

samo mislim da nije problem u napadacu. jer da jeste onda bi balotelli to sredio. nije on nista losiji igrac od sturridgea.

 

a i sturridge nije fajta coveka koji ce povuci celu ekipu da igraju bolje.

Mozda ti ovaj drugi pasus ima smisla no ovaj prvi... Balotelli je kreten. Narcisoidan je i Sturridge, ali za razliku od Balotellija nije tip koji na utakmicu dodje sa stavom "boli me kurac" nego 90 minuta trci, otvara se, radi nesto. Od Balotellija bi Liverpoolu bolje dosao i Ryan Babel.

Link to comment

Leeds United je major rivalstvo MUFC-a (jedno od najviše tri), ono je prilično duboko. Negativna osećanja prema Man Utd-u su velika u Leedsu, a još veća u, recimo, u Yorku, gde apsolutno ne mogu da smisle United i ceo taj (sada već ex-)industrijski East Lancs. Tu ima još štošta osim fudbala, pošto je za razliku od južnog Yorkshira (gde je ovaj današnji fudbal i zvanično nastao), severni mestimično prilično posh. Ogromni ABUs žive u Yorkshiru i to ne zato što su Liverpoolovi ili Cityjevi navijači, ponekad čak ni Leedsovi. 

 

 

Како је то југ Јоркшира без фудбала? :o

Link to comment

Tu ima još štošta osim fudbala, pošto je za razliku od južnog Yorkshira (gde je ovaj današnji fudbal i zvanično nastao), severni mestimično prilično posh. O

 

 

 

čekaj, napisao sam upravo suprotno

Ниси.

Link to comment

ovakav Tores ili ovakav Baloteli. Molim te razmisli, izvagaj i odgovori.

Ovakav Torres 100%. Čovek ima 1) minuli rad za svako poštovanje i 2) opravdanje za strmoglavi pad forme - višestruke povrede istog tipa koje su ga uništile. Balotelli nema nikakvo opravdanje za ono što pruža; čovek je u fizičkom smislu Vučić™, mogao bi da trči kao Rooney i skače kao Najskuplji™ ako bi hteo. Ali neće jer je praznoglava volina kojoj prosto nije stalo do posla kojim se bavi.

 

Dakle, ako imam izbor između dva beskorisna centarfora, pre bih izabrao onog koji je nekad nešto radio pa se povredio, nego onog koji celu karijeru može ali nikad neće.

Link to comment

@Manc: :Hail: Ja bih čitao knjigu na ovu temu da je napišeš, majke mi, ali nemoj samo da izjednačuješ popkulturni identitet sa besmisleno budženim fudbalskim rivalitetom. Neki stepen neukusne agresije u lokalnom rivalitetu je uvek bio prisutan, ali to Man Utd i LFC nikad nisu bili, ma koliko neki komentatori/najavljivači povremeno trubili o "derbiju severozapada", to je fiktivna konstrukcija.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...