Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

Njasmesnija stvar je sto kad hoces da dokazes kako je neki tim (bilo koji) nesto srecno osvojio, zaboravis bar 5 primera kad je na cistu glupost ili nesrecu ispao. Zato se time generalno i ne treba baviti, osim ako imas nameru da napises tri carsava™

 

Dobro, recimo 1996-97. United je u polufinalu ispromašivao hrpu šansu protiv Borussije u revanšu. Cantona vs Kohler, možda najbolji direktni duel napadača i stopera ikad. United je 2002.godine mogao odigrati zajebano finale protiv Reala da se nisu onako samoupucali protiv Elite i da Duscher nije polomio Beckhama.

 

U suštini, vjerovatno si upravu za boldovano.

Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Manc

 

Ma jeste al imam u vidu ono ljakseovo o najboljem klupskom fudbalu 98/99. Mančester u kalendarskoj 2008 i do maja 2009 je, slažem se sa Fergijem, najbolji Junajted ikada

 

tesko je reci, lice ali su ipak razliciti. To je otprilike ona dilema da li je opasnija kobra (2008) ili tigar (1999). Umoran sam i imam 38 sa 5 pa molim da mi se oprosti na nezgrapnoj paraleli, ali sad mi nisata pametnije ne pada na pamet. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Jasno je meni da na ovom topiku postoji stečeni refleks ka unutarsektaškim obračunima, i da bismo vađenjem statističkih podataka došli do toga da je Koventri u 14. kolu protiv Uniteda igrao bez Hadjija od 65. minuta (a on je 6 od 7 svojih golova te sezone dao u periodu od 66. do 79), i da su protiv Njukasla u drugom poluvremenu u 29. kolu napadali sa desne na levu stranu, uz povoljan vetar, ali samo bih napomenuo da nisam član ni jedne PL sekte, i da istim očima gledam ruske i arapske pare, Murinjovo gajenje krtica na terenu i Fergijeve sudije, te da sam samo sklon da izdvojim poneku stvar po svom ukusu.

 

Ja se nisam bavio tvojim ukusom, a statistikom tek u tragovima. Računao sam samo da ono 'takva sezona morala je tako da se završi' pretenduje da se zasniva na nekoj argumentaciji, a ne na zanesenjaštvu. My Bad.

 

Manc brate, što me gnjaviš sa tim glupostima? Lepo sam objasnio svoje široko, slobodno, nadasve kolokvijalno tumačenje nezasluženosti & sportske nepravde. Izigravaš anakondu pred očima punoglavca.

Link to comment

Ja se nisam bavio tvojim ukusom, a statistikom tek u tragovima. Računao sam samo da ono 'takva sezona morala je tako da se završi' pretenduje da se zasniva na nekoj argumentaciji, a ne na zanesenjaštvu. My Bad.

 

Naravno da je tako. Kad u polufinalu okreneš sa 0:2 protiv Juventusa, a u finalu sa 0:1 protiv Nemaca u nadoknadi, svaki iskreni ljubitelj fudbala će reći "bravo". Osim novinara Sportskog Žurnala.

Link to comment

Meni su recimo zanimljiviji ovdašnji navijači Čelzija ili West Hema. Baš mnogo njih znam, koji su počeli da navijaju za te klubove

ne zbog neke generacije, titule, utakmice, igrača, nego zbog nekog trenda, navijačke priče, muzike, filma...dakle najmanje fudbala...

Da me ne shvate pogrešno navijači tih klubova ovde, ne kažem da je emocija neiskrena, čitajući recimo Prslina ili 189, svakako da ne,

nego samo je moj sveukupni utisak takav.

Нисам смео да отварам топик јер сам чекао да одгледам снимак Стоука и Њукастла, а то сам тек сада обавио ( :blush: ).

 

Ја сам до првих преноса енглеског фудбала пре 15-20 година као сваки поштен ган навијао за Ливерпул. Онда набодем гостовање Вест Хема на Енфилду (нису се преносиле утакмице стално, већ понекад украду неку са сателита па пусте, то је Милошевићево време) и ја себе 'ладно ухватим да навијам за Вест Хем. Из чистог мира, нема никаква претходна прича, ни хулигани, ни кокнији, ма ништа: једноставно, искидах се жив због мени до тада практично непознатог клуба. Не памтим резултат, али од полувремена те утакмице ја сам печен за ове дебиле.

 

Како је време одмицало, тако сам све више тонуо. :(

 

Купио сам први Вест Хемов дрес који је стигао у продавнице у Србији иако је био толико мали да ни тадашња девојка није могла у њега да стане, а не ја. Већ десет година сам члан kumb, један човек из Србије је пре мене тамо почео да пише. Једну сезону у ондашњој Првој дивизији сам их пратио преко текстуалних преноса на бибисију јер другог начина није било. На индексу ми је била слика испред Болејн граунда (Аптон парк је метро станица). Милијарду пута сам пожелео да ме неки други клуб тако завео, у ствари трећи јер Звезда је Звезда и поред свега овога ми је милијарду пута важнија од Вест Хема, али није - трсао сам на шабане, шатро шмекере а у ствари лондонске Жарковце. Али када одиграју 0:0 са Челзијем у гостима, па пуцао бих кроз прозор! :Hail:

Edited by Прслин
Link to comment

Zasto je postojala takva podjela, da ganci navijaju za L'pool a groblje za chelski? Ok, znam za nas, zbog Borote, ali otkud ganima LFC?

 

Misim, jebe mi se zivo za to, ja sam grobar + scouser, smrt sablonu!

Link to comment

Ваљда што је Ливерпул био првак Европе, а Челзи мали престонички клуб. :duckометрија:

Link to comment

Ваљда што је Ливерпул био првак Европе, а Челзи мали престонички клуб. :duckометрија:

И они су црвено-бели, били су авангарда навијања, ко зна..Челзи ја са убеђен због Бороте а за Њукасл или Нотс нису били чули.  :s_c:

Link to comment

Ма, да. Дакометрија на страну, мислим да је због црвено-белих шалова. Можда делује прозаично, али то нас није спречило да у скоријој историји изаберемо Спартак и Олимпијакос, а не било које друге руске или грчке клубове. Што је тема за онај други топик, да не мешамо без потребе. :)

Link to comment

Najsmiješnija stvar kod Unitedovog prolaska grupe je ova: da je Bayern iskoristio jedinu šansu za 2:1 u Mančesteru i da je u Zagrebu Dinamo (tada Croatia) zadržao 1:0 protiv Olympiacosa na zaleđenom Maksimiru, United bi ispao, a Dinamo prošao među 8.

Nas nekoliko iz kraja smo na tiketima igrali x na tu utakmicu, a da nismo o tome pre toga razgovarali. I dan danas mislim da je ta utakmica nameštena. Sećam se da sam tada izvisio za mnogo para jer sam igrao 1-x Mančester i još jedan par kog se ne mogu setiti, a pao sam na Kroaciji gde sam igrao 1-1. A ortak mi je (uzalud) govorio da Hrvate odigramo  pp1. :isuse:

Link to comment

Zasto je postojala takva podjela, da ganci navijaju za L'pool a groblje za chelski? Ok, znam za nas, zbog Borote, ali otkud ganima LFC?!

Tek sam bio počeo da idem na utakmice u to vreme, tako da sećanja blede™, ali ako se dobro sećam gani su brzo batalili Bazen™ i prešli na Italijane. To je valjda išlo pod ruku sa sve izraženijom specijalizacijom severa za bubnjeve, baklje i ostalu pirotehniku. Na jugu je stalno išlo neko loženje na koncept srca i dlanova, čak su i šarpate bile omražene u tom periodu. Ideal je šatro bio da se obmota šal oko zgloba, peva 90 minuta i izadje sa stadiona bez glasa. Iz nekog razloga (pojma nemam kog) je Čelzi simbolizovao taj ideal i generalno je jug bio duhovno naklonjen Englezima samo pod uslovom da nemaju crvenu boju na dresu.

 

Čitava ta postavka naravno nije bila jedinstvena a još manje konzistentna, tako da su na velikim utakmicama uvek pravljene bakljade, ono, da se pokaže da možemo i mi™ tako. Pevanje bez prestanka 90 minuta ja se ne sećam da sam ikada doživeo. Jednom su uspeli da furaju 'evri go' © 40 minuta bez prestanka u drugom poluvremenu.

 

Jednom mi je deda, koji je živeo u Koventriju, doneo brošuru tadašnje prve divizije sve u nadi da će me napržiti na Coventry City. Ja krenem da listam ono, natrčim na grb kluba sa sovom i kažem: "To!". Trebalo mi je samo 3-4 godine da prvi put saznam rezultat neke tekme koju su odigrali ali navijalo™ se. Mic po mic, nabavio se legendarni Pumin dres i na kraju stiglo na Hilsbro.

Link to comment

beowl, mene je oduvek zanimalo kako si poceo da navijas za wednesday. :thumbsup:  

 

btw. simpa ekipu imaju ove sezone, sa beckim albancem i skotom koji kao da je izasao iz bravehearta u napadu.

Link to comment

Нисам смео да отварам топик јер сам чекао да одгледам снимак Стоука и Њукастла, а то сам тек сада обавио ( :blush: ).

 

Ја сам до првих преноса енглеског фудбала пре 15-20 година као сваки поштен ган навијао за Ливерпул. Онда набодем гостовање Вест Хема на Енфилду (нису се преносиле утакмице стално, већ понекад украду неку са сателита па пусте, то је Милошевићево време) и ја себе 'ладно ухватим да навијам за Вест Хем. Из чистог мира, нема никаква претходна прича, ни хулигани, ни кокнији, ма ништа: једноставно, искидах се жив због мени до тада практично непознатог клуба. Не памтим резултат, али од полувремена те утакмице ја сам печен за ове дебиле.

 

Како је време одмицало, тако сам све више тонуо. :(

 

Купио сам први Вест Хемов дрес који је стигао у продавнице у Србији иако је био толико мали да ни тадашња девојка није могла у њега да стане, а не ја. Већ десет година сам члан kumb, један човек из Србије је пре мене тамо почео да пише. Једну сезону у ондашњој Првој дивизији сам их пратио преко текстуалних преноса на бибисију јер другог начина није било. На индексу ми је била слика испред Болејн граунда (Аптон парк је метро станица). Милијарду пута сам пожелео да ме неки други клуб тако завео, у ствари трећи јер Звезда је Звезда и поред свега овога ми је милијарду пута важнија од Вест Хема, али није - трсао сам на шабане, шатро шмекере а у ствари лондонске Жарковце. Али када одиграју 0:0 са Челзијем у гостима, па пуцао бих кроз прозор! :Hail:

 

bravo, care.

 

ja sam West Ham poceo da pratim od 2002. i igranja legendarnog Championship Managera s njima (Joe Cole, Michael Carrick, Paolo Di Canio, Freddie Kanoute, Jermain Defoe, Trevor Sinclair, Tomas Repka...).

 

kad je krenuo Premiership na BK sredinom 90-ih prvi klub koji mi je bio simpatican je bio Liverpool sa Fowlerom, McManamanom, Bergerom, Jamesom, Redknapom... onda jedno vreme Arsenal zbog Thierryja Henryja i stila igre, dok se nisam dozivotno primio na ove nase luzere sa East Enda.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...