Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

Siti je kulirao u trećoj ligi dok je Ferguson štancovao trofeje kao na traci. U Srbiji su ljudi za njih prvi put čuli otprilike kada je Brakus počeo da se zeza pominjući braću Gallagher.

Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

uporediti na primer sa fergijevim mančesterom i direktnom igrom

 

Šta je ovo, kad je bilo prisutno i kako se raspoznaje? Nešto ne znam za neki prepoznatljivi Junajtedov stil igre niti da su se navijači zbog istog opredeljivali za MUTD. (što ne znači ništa loše da se razumemo, Mančester je uvek krasila raznovrsnost)

Edited by dillinger
Link to comment

Junad™ jesu igrala krajnje raznovrsno ali je dobar deo toga bio potpuno negledljiv. Tu za gledaoca nije bilo pomoći nego da se veže za nekog konkretnog igrača tipa Cantona ili Keane, ili tandem Cole-Yorke. Onda bi bilo OK.

 

Znam da su ukusi različiti ali meni je Čelzi u prvoj Murinjovoj sezoni bio fooking pleasure to watch. Mašina samo takva, i to se jako lepo videlo na terenu.

 

Sećam se da su čak i oni mesari iz Lidsa imali neku prepoznatljivu koncepciju (osim lomljenja) koja je imala neki svoj tok i mogla se pratiti 90 minuta.

 

Ali sve to ne dobacuje do onog Arsenala koji je 98-me uzeo duplu krunu. Bergkamp, Overmars i Wright zajedno utrpali 40 golova, Platt još uvek igrao. To je bila lepota fudbala, čak i sa onim Orcima iz zadnje linije. 

Link to comment

Šta je ovo, kad je bilo prisutno i kako se raspoznaje? Nešto ne znam za neki prepoznatljivi Junajtedov stil igre niti da su se navijači zbog istog opredeljivali za MUTD.

 

Pa ne možeš da izdvojiš jedan određeni stil za Fergusonovih 158 godina koliko je proveo na čelu kluba, ipak je to variralo, ali ima nečega u tome što Malvo kaže, brojni SAF timovi su igrali izrazito ofanzivno i atrakivno. (A brojni i nisu.) Ipak, ako može da se izvuče jedna osnovna karakteristika za svo to vreme, onda je to nekakav osećaj urođene superiornosti. Praktično svi ostrvski timovi su na OT dolazili ili potpuno spuštenih gaća, ili sa stavom "probaćemo nešto ali verovatno neće uspeti, ali nema veze, to je ipak 1 Man Utd." Tu (sasvim opravdanu) aroganciju su sa par trofeja ili ubedljivih pobeda umeli da naruše Arsenal i Chelsea, mada bi se ona brzo ponovo uspostavljala.

 

A na takve stvari, na tu šampionsku superiornost, se ljudi sa strane mnogo lakše primaju nego na bilo kakvu ofanzivnu igru.

Link to comment

Pitaju Mignoleta da li oseća pritisak zbog glasina o Valdezu i činjenice da je primio 9 golova na 6 utakmica, a on ih efektno odjebava: “Well, the only pressure is what you put yourself under. What is pressure? Pressure is what is happening in Iraq at the moment when there is a war. That is pressure".

 

:Jova::isuse:

Link to comment

Šta je ovo, kad je bilo prisutno i kako se raspoznaje? Nešto ne znam za neki prepoznatljivi Junajtedov stil igre niti da su se navijači zbog istog opredeljivali za MUTD. (što ne znači ništa loše da se razumemo, Mančester je uvek krasila raznovrsnost)

 

u pitanju je moj lični utisak - nesektaški, da naglasim - da je mančester pod matorim jarcem uvek igrao direktno i ka golu protivnika, uglavnom probijajući po bokovima i igrajući sa dva napadača (kasnije sa runijem kao tim drugim). otuda i bojazan ovdašnjih sektaša da će lvg-ova 3-5-2 biti dosadnjikava gledalištu rasprodatog starog traforda i da se to verovatno neće sviđati glejzerima. naravno, igrao je junajted i zatvorenije mečeve, posebno u gostima, i posebno u ligi šampiona u jelka formaciji, ako se dobro sećam. ali opšti utisak mi je, opet u poređenju sa nesumnjivo dominantnim sitijem, da je junajtedova direktna igra neopredeljenima kraj malih ekrana (mnogo) gledljivija od sitijeve igre sa posedom lopte, sporim tempom i igrom tek kad se dođe do poslednje trećine ili četvrtine terena, pogotovo što je etihad sav nekako tih i flegmatičan u toku mečeva. u vezi sa junajtedom ima i tog pobedničkog oreola, što uini kaže. ako plavi deo mančestera hoće da pređe na sledeći nivo, moraće da se pozabavi svojim imidžom.

Link to comment

Baš mnogo njih znam, koji su počeli da navijaju za te klubove ne zbog neke generacije, titule, utakmice, igrača, nego zbog nekog trenda, navijačke priče, muzike, filma...dakle najmanje fudbala... Da me ne shvate pogrešno navijači tih klubova ovde, ne kažem da je emocija neiskrena, čitajući recimo Prslina ili 189, svakako da ne, nego samo je moj sveukupni utisak takav.

 

Pa te emocije su valjda iskrenije nego zbog neke titule  :huh: Mislim, ok, mozda sam subjektivan, jer ni ja nisam poceo za Man United da navijam zbog fudbala...

Link to comment

Ovo što Weenie kaže o spuštenim gaćama je itekako tačno, o toj psihološkoj superiornosti Uniteda nad rivalima. Najšokantniji podatak nakon utakmice sa Leicesterom je bio taj da je ono bio prvi poraz Uniteda nakon vodstva od dva razlike otkako je Premiershipa. :o 'Nači, Van Gaal je uspio nešto što Moyes nije uspio za manje od godinu dana ili Ferguson od 1992. do 2013.

 

United jest imao prepoznatljiv stil igre kod Fergusona, kvalitetna krila su otkako pratim fudbal bila njihov ™. Beckham i Giggs na krilima su zapravo od Yorkea i Colea napravili svjetske zvijezde za jednu sezonu, u neka doba je štafetu preuzeo Ronaldo, bio bi tu i Robben da Gronkjaer nije odveo Chelsea u Ligu prvaka i Abramovichu u naručje. U naslovima 2010-11. (u prvom redu Nani) i 2012-13. (Valencia uz pratnju Rafaela i de facto krilo Evra) krila su dala vrlo solidan doprinos. Naravno, početak Fergiejevih najjačih šampionskih timova je bio komandant odbrane na golu praćen vrhunskim stoperom (Schmeichel-Stam 1998-99, Van der Sar-Vidić 2007-08).

Link to comment

music to Weenie's ears  ^_^ Guess who? :D

 

Realno, kenjaju dva čoveka koja izgleda u životu nisu stala na gol pa čak ni na treningu.

 

Carragher: "Zašto Howard cupka kad Gerrard izvodi slobodnjak? Trebalo bi da je na zemlij i spreman da se odrazi čim vidi loptu!" Glupost. Golman koji je ukopan ravnih tabana uvek ima gori reaction time od onog koji pokušava da održi mišiće u pokretu, što BTW rade praktično svi. Retko viđaš golmane koji kod slobodnjaka stanu na sredinu gola i ne pomeraju noge dok lopta ne krene prema njima. To što je Howard bio nespreman nema mnogo veze sa tim da li je cupkao ili ne.

 

Neville: "Zašto se Mignolet toliko saginje? Ruke su mu nisko, ne očekuje valjda šut po zemlji? Da je imao ruke u vazduhu i bio za 6 stepeni uspravniji, odbranio bi neodbranjiv šut koji je išao pod prečku." Glupost još veća. Golmani ne stoje u tom polučučnju samo da bi odbranili šut po zemlji, pobogu. Tako im je najlakše da se odraze. Naravno, dosta toga zavisi i od individualnih navika, svaki golman ima svoj stil, ali glupo je porediti ga sa Neuerom koji je najbolji na svetu. Shot-stopping je poslednja stvar zbog koje treba kritikovati Mignoleta - čovek je klasičan linijaš protiv koga je svaki prekid pola gola.

Link to comment

Howard je u jako lošoj formi posle Brazila, u prošlom kolu je poklonio dva gola ne sećam se već kome. Ali to ne znači da bivši štoperi treba da šilje patku nad njim i objašnjavaju mu kako se brane slobodnjaci. Slično za mučenog Mignoleta...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...