Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nesto imam teoriju da (kod nas) za arsenal navijaju ljudi koji su fudbal poceli da prate prekjuce, pa im je neko prodao pricu o siromasnom klubu iz londona, koji parira zlim bogatasima tako sto mudri profa ispeva da dovodi vrhunske igrace za po 300k (sto se u realnosti dogodilo jednom).

Arsenalova neto-potrosnja je povecana u zadnje dvije sezone, prije toga je veci transfer-rekord imala i spomenuta Villa. Najplaceniji igrac Arsenala nema ni blizu 200.000 funti sedmicno. I pored toga, Arsenal je u Top 4 otkako je Wenger dosao, jedini su osvojili Premiership bez poraza, samo je Real duze u Ligi prvaka, i td, i td.

Link to comment

da je ovaj stouk malo pametniji mogli su da nas oderu samo tako. 

 

gufran nista uradio nije, samo je skrivio penal koji sudija srecom nije dosudio (mislim danije sudio samo zato sto se mozes pre toga bacakao i glumatao). a usao je obertan koji apsolutno nista pokazao nije u ove 3-4 seone koliko nosi crnobeli dres. jedin odoro sto moze da izadje iz ove utakmice jeste da pardju dobije otkaz, sto nisam siguran da ce se desiti.

 

a sad je usao i sami ameobi, extra, covek je uspeo jos manje da uradi u svojoj karijeri od obertana. 

 

edit: stouk su klasicni mesari.

Edited by smorenko
Link to comment

To je stiglo kasnije, kao šlag na slovo i. Mislim da je presudna bila lepota igre™ početkom veka, koja je konačno donela taj trofej i ostala mit i posle toga.

Sto se mene tice, zauvek ce ostati klub koji je patentirao cuvanje lopte uz korner zastavicu.

Link to comment

Newcastle nastavlja tamo gde je stao na kraju prosle sezone

Pa kad Ashley-u nikad nije dosta para, jebeni je milijarder i prodaje najbolje igrace cim obezbedi opstanak, ne znam za koji mu kurac sluzi klub...

Edited by ducca
Link to comment

Arsenalova neto-potrosnja je povecana u zadnje dvije sezone, prije toga je veci transfer-rekord imala i spomenuta Villa. Najplaceniji igrac Arsenala nema ni blizu 200.000 funti sedmicno. I pored toga, Arsenal je u Top 4 otkako je Wenger dosao, jedini su osvojili Premiership bez poraza, samo je Real duze u Ligi prvaka, i td, i td.

A zbog malih rashoda su smanjili cene karata, il su bese najskuplje u ligi; ako ne i u univerzumu...

 

Nikad mi nije bilo jasno sta vas, vatrene topdzije, tolko pali u cinjenici da gazde kluba vec decenijama zaradjuju tone para dok se vi paralelno nervirate

Link to comment

To je stiglo kasnije, kao šlag na slovo i. Mislim da je presudna bila lepota igre™ početkom veka, koja je konačno donela taj trofej i ostala mit i posle toga.

 

Venger je za prvih osam godina uzeo u Engleskoj trofeja koliko evo i Abramovič za 11. I da, stil se pamti više od samih trofeja. Mnogo lako se zaboravilo kako je to strašna ekipa bila

Edited by dillinger
Link to comment

A zbog malih rashoda su smanjili cene karata, il su bese najskuplje u ligi; ako ne i u univerzumu...

 

Nikad mi nije bilo jasno sta vas, vatrene topdzije, tolko pali u cinjenici da gazde kluba vec decenijama zaradjuju tone para dok se vi paralelno nervirate

 

Ne pali, nikome nije drago zbog cijena karata. Arsenal otplaćuje stadion do 2031.godine. Valja mrijeti, jedno obećanje su ispunili i prije najave: Ivan Gazidis je obećao da će Arsenal od 2014.godine moći kupovati najskuplje igrače. U septembru 2013. je kupljen Özil za 42.5 miliona funti, Alexis je godinu dana kasnije koštao 35. Ipak se (p)okreće (sa mrtve tačke).

Link to comment

Ja nesto imam teoriju da (kod nas) za arsenal navijaju ljudi koji su fudbal poceli da prate prekjuce, pa im je neko prodao pricu o siromasnom klubu iz londona, koji parira zlim bogatasima tako sto mudri profa ispeva da dovodi vrhunske igrace za po 300k (sto se u realnosti dogodilo jednom).

Pa sad, mislim da ti je teorija pogrešna. Ovih par navijača koje znam u RL, nijedan se ne uklapa u nju, a nešto ih nisam ni na netu sretao.

Arsenal mi je, pa u rangu sa Partizanom. Isti mi je level nerviranja ili radovanja. Od negde '98 pa do danas. A, čini mi se da je baš tih zadnjih godina,

kako kažeš navijača od prekjuče, Arsenal najmanje dobio, bar po netu većina mi se čini da su stare kuke.

 

A zbog malih rashoda su smanjili cene karata, il su bese najskuplje u ligi; ako ne i u univerzumu...

 

Nikad mi nije bilo jasno sta vas, vatrene topdzije, tolko pali u cinjenici da gazde kluba vec decenijama zaradjuju tone para dok se vi paralelno nervirate

Opet, ne znam ko se toliko loži pare. Pre bih rekao da je bilo strpljenja zbog stadiona, a da ga sada sve manje ima.

Mrzi me sad da tražim intervju gde Dejvid Din objašnjava da kada je doneta odluka da se izgradi stadion, dok su ostali menadžeri mislili koliko da potroše

u prelaznom roku, Venger je morao da razmišlja koliko mora na kraju godine da bude u plusu. I to je ok, ali te godine su prošle i sad je stvarno vreme za neke 

rezultate.

 

Evo jednog navijača, klip je od prošle godine, ona prva utakmica sa Aston Vilom, ako te ne mrzi pogledaj, to je neko i moje mišljenje,

a i većine navijača koje ja znam. Čisto da imaš uvid koliko je tvoja teorija tačna. A lik je objasnio.

 

 

Meni su recimo zanimljiviji ovdašnji navijači Čelzija ili West Hema. Baš mnogo njih znam, koji su počeli da navijaju za te klubove

ne zbog neke generacije, titule, utakmice, igrača, nego zbog nekog trenda, navijačke priče, muzike, filma...dakle najmanje fudbala...

Da me ne shvate pogrešno navijači tih klubova ovde, ne kažem da je emocija neiskrena, čitajući recimo Prslina ili 189, svakako da ne,

nego samo je moj sveukupni utisak takav.

Link to comment

siti jebe to što u njihovom gradu već postoji junajted (odnosno u svesti vanengleskog navijača već postoji junajted) i što do sada, bez obzira na uspehe, i koliko god to čudno zvučalo, nisu stvorili atraktivnu igru na koju bi se ljudi ložili. razbiju oni nekoga svako malo, ali onaj njihov flegmatični stil igre nije baš primamljiv - uporediti na primer sa fergijevim mančesterom i direktnom igrom. čini mi se da su u prvom meču prošle sezone razbili njukasl kod kuće, i da su nastavili sa tim stilom umesto ovih uspavanki u prvom poluvremenu, počeli bi da stoje dosta bolje na tom planu globalnih navijača. naravno, tu je i prikriveni rasizam prema arapima - ne mogu da kažem prema arapskom novcu, jer ljudi očigledno nisu gadljivi na ruski ili američki novac. pomoglo bi i da stvore nekog klinca ili makar dovedu kvalitetnog engleza koji će u klubu da se zadrži više godina, ovako imaju imidž plaćeničke legije stranaca.

 

a imaju gotivne dresove, ni istorija im nije baš monotona i ako hoće da se pomeraju sa mrtve tačke, moraće i da počnu da stvaraju imidž staaaarog kluba pre svega kroz stvaranje i distribuiranje promotivnih filmova o klubu, a mogli bi i kroz neku veću društvenu odgovornost, verujem da im ne manjka para za takvu rabotu.

Edited by Malvo
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...