Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

189, tebe da pitam... Juče sam gledao od A do Š utakmicu i Kosta mi je izgledao kao preslikani Drogba u Čelsijevim pelenama. Totalna kontrola utakmice, non-stop opasnost, ali kad dobije loptu u neadekvatnim okolnostima - Kežman.

Onaj vezani dribling i lažnjak Coste kod trećeg gola, Otac Kežinej ne bi uspeo da izvede tokom jedno 6-7 vezanih karijera. On je bio limitiran napadač i u adekvatnim okolnostima, a kamoli neadekvatnim.

Link to comment
...

 

Skroz se slažem osim u onom delu gde potcenjuješ Drogbin pregled igre i osećaj za dodavanje. U ovom trenutku ne mogu da se setim target man-a, koji dok gleda bekovsku u zenitu, nosi na leđima dvometraša od sto kila, ima potpunu svest o tome gde mu se saigrači nalaze, snagu da izdrži duel i skil da na najrazličitije načine prosledi na krilo ili odloži povratnu za igrača koji naleće iz drugog plana. U prvom mandatu Murinjo je na tom Drogbinom kvalitetu i sposobnosti ostalih da preskaču blok i ulaze u šansu iz drugog plana kreirao napadačku strategiju. Ove sezone to je teže jer su igrači iz veznog reda, pre bih rekao fizički inferiorniji nego što su defanzivno lošiji. Fabregas ove sezone igra izuzetan zonski presing, Oskar i Azar su veoma aktivni u defanzivi, ali se pre svega oslanjaju na anticipaciju (Oskar to radi mnogo pametnije, Azar se i kad nema loptu igra fudbala - fintira markaciju na jednom igraču i naglo kreće prema drugoj liniji dodavanja). U svakom slučaju, sasvim je solidna Čelsijeva veza dok se brani, nije kao 2005. i 2006., ali nije ni mnogo daleko. Po meni najveći problem leži u preofanzivnim Banetu i Azpiju. Rupe koje oni ostave, prosto nema ko da popuni. Naročito se to odnosi na Ivanovića, ali njegov doprinos napadu je takav da verujem da cenu promaje na desnom boku Murinjo sa zadovoljstvom plaća.

 

Fabregasova dodavanja si idealno opisao.

Link to comment

zaista se ponekad ucini da bane igra nekog desnog attacking midfieldera ili cak i poluspica. ne jednom se nalazio na mestu spica i to u redovnom napadu. ocekivano je da u slucaju kontre protivnik napadne preko te strane. jeste bane terminator ali ne moze '90 minuta da trci gore-dole sa istom brzinom i snagom.

mourinho ga obozava i kao da mu je pred ovu sezonu da vise slobode u napadu. dodati na to i veliko samopouzdanje koje ocito ima od prvog meca i koje se gomilalo, onda nije ni cudo da bane pokusava sa nekim duplim pasovima, driblinzima, sutevima i pasovima koje karakterisu playmakera a ne beka. 

do sada je bilo poznato da je opasan samo posle prekida ali od ove sezone moze vrlo lako i iz igre da postigne gol, ili da ga namesti. jos kad se pogleda da je karijeru poceo kao stoper i da mu je to omiljena pozicija, stvarno je sjajan. a i klub kao chelsea je imao srece sto bane nije igrao svetsko prvenstvo pa igra svez od pocetka sezone.

 

njihove rupe do neke granice moze da popuni matic ali nije to uvek dovoljno. terry je sve sporiji a ni cahill nije poznat kao usain bolt. izgleda da je i to jedan od razloga zasto se obicno mikel uvodi u drugom poluvremenu. matic pocinje da se zamara i dobije partnera u defanzivnim zadacima, naravno kad je rezultat vec povoljan.

 

od 7 gola, 3 smo primili iz prekida. na tome treba da se poradi. 1 autogol i tri iz igre. ne izgleda strasno ovako kad se gleda statistika (naspram ono sto donosi napad), ali kao navijaca chelsea nemam onaj osecaj sigurnosti kada je lopta u nogama protivnika kao sto je postojalo ranije. u stvari, tu sigurnost sam jedino osetio u mecu protiv cityja i to nakon nekoliko odbijenih napada na pocetku utakmice.

u ostalim utalmicama protivnici su prelako dolazili do sesnaesterca i do potencijalne sanse za gol. ne znam jel to zbog neke opustenosti i misljenja da mozemo dati uvek gol vise nego sto mozemo primiti, dal' je potcenjivanje ili ova igra bekova i uopsteno slabijeg defanzivnog tismkog potencijala o kojoj smo pisali...ne svidja mi se.

 

dogod postoji discipline rezultata ce biti. ja uvek smatram da je disciplina najvaznija ako se zeli doci do rezutlata, nebitno o kom sportu se prica.

Link to comment

Matić ne može to da krpi, ima on i previše svojih ličnih briga i zaduženja. To radi relativno dobro Ramires kad je u igri uz Matića. Cenim da ni Felipe zbog toga što bi sa njime bi bili još ranjiviji (kao onomad kad je Žirkov glumio levog beka) ne igra, a kad bude zaigrao, verujem da će to biti sa Ramires ili Mikelom u postavi.

 

Ovaj tim nikada neće imati autoritet u defanzivi kao taj prethodni (Čelsi iz prvog Murinjovog mandata je po meni igrao najbolju odbranu ikad). Matić je tu jedini dasa tog formata, uz Kurtu pod uslovom da ovaj stekne samopouzdanje i sigurnost (u šta ne sumnjam). Teri uprkos iznenađujuće dobroj prošloj sezoni više nije onaj igrač, Karvaljo mu je bio kompatibilniji od Kejhila, Ešli iz najboljih dana, Esijen, Makelele... I meso i znanje i disciplina.

 

O disciplini u Murinjovim ekipama smo već pisali. Bilo da mu se igra zasniva po vertikalnoj centralnoj osovini (Čeh, Teri, Lampar, Drogba), krilnim naletima iz Intera, ili totalnom Realovom blicktigu, disciplina je bila najveći zajednički sadržalac. Neko (mislim da je bio V.Pu) je toliko glorifikovao tu specijalnost, da nas je danima gnjavio gnomama i didaktičkim osvrtima.

Link to comment

Neko (mislim da je bio V.Pu) je toliko glorifikovao tu specijalnost, da nas je danima gnjavio gnomama i didaktičkim osvrtima.

 

Mea culpa, ali kako ne glorifikovati takvu specijalnost? To je jače od mene, ne možeš da kriviš čoveka koga je gravitacija povukla da se strmekne sa zgrade -_-

 

Svaka vama čast, u ovoj razmeni čarfaša imate jaču kritičku crtu nego što bih ja ikada mogao da izrazim - dal' je bolji Bane napred ili Bane nazad, klasa 2004 ili 2014, Costa ili Drogba, Kurta ili Murta, kaput ili trenerka...

Link to comment

Mea culpa, ali kako ne glorifikovati takvu specijalnost? To je jače od mene, ne možeš da kriviš čoveka koga je gravitacija povukla da se strmekne sa zgrade -_-

 

Svaka vama čast, u ovoj razmeni čarfaša imate jaču kritičku crtu nego što bih ja ikada mogao da izrazim - dal' je bolji Bane napred ili Bane nazad, klasa 2004 ili 2014, Costa ili Drogba, Kurta ili Murta, kaput ili trenerka...

 

PPP čeka titulu  :fantom:

Link to comment

Mea culpa, ali kako ne glorifikovati takvu specijalnost? To je jače od mene, ne možeš da kriviš čoveka koga je gravitacija povukla da se strmekne sa zgrade -_-

 

Svaka vama čast, u ovoj razmeni čarfaša imate jaču kritičku crtu nego što bih ja ikada mogao da izrazim - dal' je bolji Bane napred ili Bane nazad, klasa 2004 ili 2014, Costa ili Drogba, Kurta ili Murta, kaput ili trenerka...

Кисело грожђе. :fantom:

Link to comment

jbg za to treba da se rodiš tamo

 

pa ne. video sam kad sam se vraćao iz Vera juče lika u komplet City trenerci.

 

zapravo, sad malopre kad sam se toga setio mi je i palo na pamet da napišem ovo. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Čekaj, pa 10 godina strahovlade Abramoviča je ovde izrodilo jednog i po navijača Čelsija. (Kralja računam kao 0.5 a Bustina ne računam uopšte jer ima previše neopravdanih izostanaka). Ne očekuješ valjda da City za manje od decenije nakupi toliku armiju?

Link to comment

Čekaj, pa 10 godina strahovlade Abramoviča je ovde izrodilo jednog i po navijača Čelsija. (Kralja računam kao 0.5 a Bustina ne računam uopšte jer ima previše neopravdanih izostanaka). Ne očekuješ valjda da City za manje od decenije nakupi toliku armiju?

 

Koliko je trebalo Liverpulu, Junajtedu i Arsenalu, samo par godina Ace Stojanovića na BK?

Link to comment

Koliko je trebalo Liverpulu, Junajtedu i Arsenalu, samo par godina Ace Stojanovića na BK?

 

Da da... Da si ti živ i zdrav 1 Aston Villa je 80-tih imala "pratioce" u Srbiji, a ja sam 1990-te imao drugara u odeljenju koji je navijao za Everton. A najbolje da je Aca™ prvi generisao Poolu, Unitedu i Arsenalu "simpatizere" u Srbiji. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Čekaj, pa 10 godina strahovlade Abramoviča je ovde izrodilo jednog i po navijača Čelsija. (Kralja računam kao 0.5 a Bustina ne računam uopšte jer ima previše neopravdanih izostanaka). Ne očekuješ valjda da City za manje od decenije nakupi toliku armiju?

 

Pa dobro, ima ih još koji se doduše ne oglašavaju na topiku često, a i nekoliko ih je bilo koji su otišli ili su jako retko na forumu. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...