Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

i meni se ucinilo da je bio gol i apsolutno mi nije jasna gol tehnologija koja je 'zaustavila' loptu jos tamo na liniji i nisu pustili nastavak koji je bio mnogo diskutabilniji

Link to comment

@189 - paaa, zamisli da se ispostavi da:

 

a) Oliver nije dobio signal od skupo plaćene gol-tehnologije koja u 99 posto slučajeva služi za "No shit, Sherlock!"-zaključke i

 

b) Olivier jest dobio signal, ali ga nije čuo ili nije htio čuti.

 

Ne zna se šta bi bila veća katastrofa.

 

Za onaj start na Özilu koji sam okačio u normalnim okolnostima ide crveni karton i tri utakmice pauze. Međutim, iz nekog razloga protiv Arsenala je skoro nemoguće dobiti crveni karton.

Link to comment

Hm. To je taj momenat na 7:56 hajlajca™. Problem je u tome što nije bilo usporene snimke kamere koja je bila u ravnini sa golom u ovom momentu.

 

Pogledaj kako je gol sav iskrivljen na tom screenshot-u. teshko da ishta dokazuje to.

 

Byj19RlCUAA1maY.png

 

na onom snimku se lepo, kad ga stavish u HD, vidi da je ustvari taj momenat kad Lloris brani udarac Mertesackera momenat kada je lopta najblizha gol liniji i zato je taj trenutak uzet u razmatranje. ali ga dushmani iz PL skinushe da bi pohranjivali teorije zavere navijacha Arsenala kako ih svi kradu. :P

Edited by Mercuzzio
Link to comment

neka, neka, dogodine kad ode drogba u penziju.

 

 

btw, od sldece sezone turkish airlines nam je sponzor umesto samsunga.

 

189, tebe da pitam... Juče sam gledao od A do Š utakmicu i Kosta mi je izgledao kao preslikani Drogba u Čelsijevim pelenama. Totalna kontrola utakmice, non-stop opasnost, ali kad dobije loptu u neadekvatnim okolnostima - Kežman.

 

Druga stvar: Fabregas igra nenormalno dobru sezonu. Posle tavorenja u Barsi, nanovo ne sumnjam da je najbolji Španac vremena svih. Matić-Sesk je kao nekada Lamps-Esijen. Ako Azar proigra, biće veselo.

Link to comment

srdjan je juce lepo rekao da costa bukvalno da moze sve i da radi sve, da moze i svakakve pozicije dati gol. to je ono sto je falilo chelseau proteklih sezona npr.

 

meni je drogba nekako malo vise licio na sidrasa ali da su slicni - jesu.

 

od drogbinih 157 gola za chelsea:

 

levom nogom 43 gola
desnom nogom 81
glavom 33
 

od toga
penali 5 gola
petom 2 gola
sl. udarci 14 gola
van 16m 7 gola

 

a costa za sada:

 

4 levom

2 desnom 

2 glavom

 

i to sve kao desnjak. znaci versatile i ne pita kada treba da da gol. ne namesta se pola sata nego odma sutira.

 

ne znam bas koliko je nesposoban sa loptom, juce je pokazao da ima i odlican dribling i smirenost u takvoj situaciji kad je poslao senderosa dva puta na zemlju. mora se nesto uzeti u obzir - njega tokom celog meca provociraju i udaraju i to sve mora da istrpi. sigurno mu nije lako pogotovo kad se zna o kakvoj glavi se radi. on do sada radi svoj posao odlicno ili da kazem neocekivano dobro. nije najbolji dribler pa se moze ocekivati da u losoj poziciji lakse izgubi loptu. ipak, u odnosu na torresa je big upgrade.

pozitivno je i to sto se redovno vraca kod prekida i pomaze odbrani. nekoliko puta je tokom ovih utakmica imao sjajne intervencije u svom sesnaestercu. to i mourinho trazi sigurno. raduje i to sto se odlicno razume sa pre svega hazardom. zna sacuvati loptu, stati na loptu, biti ledjima okrenut i dati hey pas willianu/hazardu/shurrleu. mislim da to (pas) radi bolje od drogbe.

nije najbrzi ali ima dovoljnu brzinu da isprati wingere u kontri ili polukontri. taj mali nedostatak brzine zameni tim pasom, gradnjenem i cuvanjem lopte. torres je npr. brzi od njega ali druge karakteristike su mu slabije.

 

fabregasa nikad nisam voleo ali moram priznati da mi se sve vise svidja (ocekivano). igra dobro. ima bolji key pas od lamparda sigurno ali nema osecaj za gol kao lampard. dodavanja su mu poludirigovana. dal izmedju dva igraca, dve linije, prebacivanjem odbrane u velikom procentu nadje metu. to lampard nije imao na ovakvom nivou. ipak iako lampard nije bio neki poseban defanzivac u tom polju je bolji od spanca.

 

matic - essien. ne znam, matica bih pre uporedio sa zadnjim veznim - makelelom. ona ekipa iz sezone 05/06 i 22 primljenih gola u sredini: makelele/essien/lampard. to nam je bila brutalna sredina. nekako se ova sredina moze uporediti sa tom ali u defanzivnom smislu je ovosezonska mnogo slabija. to se vidi i po primljenim golovima i uopste u sansama protivnika. naravno napadacki ova je bolja. bilo da u sredini treceg igraca cini willian ili oscar. let's say it's oscar. on je voljan da trci nazad i da pomaze odbrani za razliku od mate koji je pre svega zbog toga otisao. nije bas essien u defanzivi ali moze da posluzi.

 

cela igra chelsea ili mourinha se bazira na velikoj disciplini u igri i to je jedan od kljucnih segmenata njegovog uspeha kao trenera ko to ne postuje i ne zeli da izvrsi na pravi nacin - slobodan je. tako ce mourinho izvuci iz svakog igraca ono sto je potrebno da bi se doslo do rezutlata. pa i ako treba da jedan oscar (primarno amc, next kaka) da obavlja defanzivne zadatke neka bude. nema izvlacenja, svercovanja, parazita.

 

i hazard me je iznenadio sa nekoliko defanzivnih poteza. vracao se, vijao protivnickog wingera da bi oduzeo loptu i pocinjao kontru.

hazard statisticki (golovi/asistencije) nije najbolji ove sezone u chelsea, ali zbog njegove opasnosti odbrana posebno obraca paznju na njega. otuda mozda i velika efikasnost coste. odlicni driblinzi sa kojima uvek izbaci bar jednog igraca pa slobodno centrira ili asistira, stalno pobegne defanzivcima, neuhvatljiv je. radi ono sto se ne vidi u statistici. meni se njegova igra mnogo svidja. 

on je covek koji ako ustane na pogresnu nogu nece odigrati previse dobro ili ce biti nevidljiv vecim delom utakmice ali i onda ce imati neki bljesak, neki prodor, neki dribling sa kojim ce napraviti sansu za sebe ili ekipu. a kad mu se igra onda je neuhvatljiv. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...