Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

Šta, da ću sa godinama naučiti da ne brinem i da volim Bombu Specijalnog? Značajno je veća verovatnoća da padne meteorit nego da to vidiš. 

 

U principu mene Mourinho ne zanima previše, nije kao da gađam noževima njegovu sliku u polumraku neke šupe. Samo me povuče za jezik kad god ili na forumima ili po novinama™ (a posebno u toku prenosa utakmica) krenu ljudi da mu se klanjaju i rade detaljnu egzegezu svake njegove reči i dela. Kao krajem prošle sezone kad je posle pobede na Anfieldu nešto van kamere bulaznio o klovnovima, a ovde pola foruma popadalo na dupe u pokušaju da objasni šta je Specijalni umetnik želeo da kaže, koju poruku da pošalje...

Вини мене само занима ко је бољи тренер он или Рафа?

Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вини мене само занима ко је бољи тренер он или Рафа?

A Rafa je makar nesto osvojio u zadnje 2-3 godine :p

Link to comment

(Ovo sve kažem kao čovek koji je sa zadovoljstvom gledao one silne Mourinho-Benitez "shit on a stick" duele titana. Na Etihad bunkericu se ovde primarno žalio 189-, dežurni navijač Čelsija.)

 

zalio sam se sto smo se povukli kad smo imali igraca vise. 1-0 plus igrac vise a mi se povukli. to sam zamerio mourinhu.

 

btw, na poluvremenu sam pitao zasto niko ne komentarise prvo poluvreme bas zato sto sam mislio da je utakmica bas do jaja. a tu je city imao oko 65% poseda. oni napadali a mi se branili, prstalo od duela, bilo je svega samo ne golova. fudbal bas onakav kakav ja volim. 

tu nije igran bas pravi bunker nego mi se cini da jednostavno nismo mogli izaci iz sesnaesterca zbog cityja (pre svega u prvih 20 minuta). pokusavali smo nesto ali smo brzo gubili lopte. jednostavno su odigralo predobro. ali i mi smo se branili odlicno. najbolje ove sezone sigurno. odbrana i uostalom defanzivna igra ove sezone je bila bas slaba. u svakoj utakmici protivnik je imao nekoliko stopostotnih sansi. to mi se uospte ne svidja. uvek cu pre uzeti pobedu od 2-0 nego npr. 5-2.

Link to comment

Вини мене само занима ко је бољи тренер он или Рафа?

 

Pa Rafa, naravno. Mourinho nikad nije odveo ni Igora Bišćana ni Djimmi Traoreta do titule prvaka Evrope, a kamoli obojicu istovremeno. To je neponovljiv uspeh najboljeg trenera u istoriji fudbalske igre -_-

Link to comment

Pa Rafa, naravno. Mourinho nikad nije odveo ni Igora Bišćana ni Djimmi Traoreta do titule prvaka Evrope, a kamoli obojicu istovremeno. To je neponovljiv uspeh najboljeg trenera u istoriji fudbalske igre -_-

:ziga:

Link to comment

SAF je od Vesli Brauna nacinio coveka koji je levom nogom asistirao u finalu LS. Sorry Weenie, ali to je neponovljiv uspeh najboljeg trenera u istoriji fudbalske igre -_-.

 

Cuj Murinjo i "lepota fudbala" :isuse: Da li je taj covek ikada izveo 2 spica u prvoj postavi? :fantom:

Link to comment

"Vinijeva teorija" je da broj golova koji si utrpao trenutno najgoroj odbrani lige nema mnogo veze sa tim da li postavljaš bunker i kad treba i kad ne treba. Evertonu je kod kuće juče jebeni Crystal Palace dao tri komada, da li to znači da su oni upola Specijalni kao Chelsea?

 

"Vinijeva teorija" je da će Žozeljubitelji izabrati koji god im statistički podatak padne pod ruku da bi obrazložili neporecivi aksiom - Specijalno Je Uvek Kako Treba I Tačka. 

 

"Vinijeva teorija" je da gazza i kralj gore porede babe i žabe. Kad ljudi kažu "Ne sviđa nam se da gledamo Specijalni fudbal", odgovor prosto ne može da bude podatak o broju golova koji njegovi timovi postižu u dve, tri, ili pet izabranih utakmica. Ne možeš nikakvom tendencioznom statistikom da osporiš utisak koji ljudi imaju o određenom stilu igre. 

 

(Ovo sve kažem kao čovek koji je sa zadovoljstvom gledao one silne Mourinho-Benitez "shit on a stick" duele titana. Na Etihad bunkericu se ovde primarno žalio 189-, dežurni navijač Čelsija.)

kako stravicno lupetas, celzi je najbolja napadacka ekipa u ligi, i po utisku i po statistici. nije ti palo na pamet da je everton statisticki najgora defanzivna ekipa bas zato sto su primili 6 golova od celzija?

 

kad na kraju sezone celzi bude imao najvise postignutih golova, sta ce onda biti nova uinijeva teorija?

Link to comment

kako stravicno lupetas, celzi je najbolja napadacka ekipa u ligi, i po utisku i po statistici. nije ti palo na pamet da je everton statisticki najgora defanzivna ekipa bas zato sto su primili 6 golova od celzija?

 

Ne seri i ne čitaj između redova, molim te. Krenuli smo od toga da se ljudi žale što Chelsea igra zatvoreno u gostima svakom jačem protivniku, iako ima najbolji i verovatno najskuplji sastav. Na to je došao apsurdni kontrargument "Ma ne, CFC je ultraofanzivan tim jer utrpava puno golova ove sezone", što je a) odgovor nekog ko fudbal prati putem livescorea i b) odgovor potpuno neadekvatan prethodno iznešenom subjektivnom utisku.

 

Tek na to sam se nadovezao ja sa primedbom da je suludo koliko se često glasovi dižu u odbranu Specijalnog kad god neko kaže "meni se ovo ne sviđa", i to obično u stilu "kako može da ti se ne sviđa kad osvaja trofeje / kad su već dali 16 golova". To nije argument, to je isprazni fanboyizam.

 

Za Everton sam ti odgovorio pre nego što si pitao - oni su od skoro svakog ove sezone primili po dva gola, od raspalog Crystal Palacea čak tri, i od Čelsija šest. U odbrani im igraju 36-godišnji starac i ponos nacije Jagielka. Uzimati njih kao reper Specijalne sposobnosti da se probjiaju tvrde odbrane je glupost. (That said, sasvim je moguće da im LFC ne umuva nijedan u sledećem kolu, ali to je više do LFC.)

 

kad na kraju sezone celzi bude imao najvise postignutih golova, sta ce onda biti nova uinijeva teorija?

 

 

Ja mogu samo krupnijim fontom da pišem, ne znam šta drugo: Nemam nikakav problem sa načinom na koji Chelsea igra, njihova stvar. Imam problem samo sa pokušajem da se taj način opiše kao ofanzivan, posebno posle utakmice u kojoj su šutnuli na gol jedno dva puta u prvih 60 minuta i imali valjda 30% lopte. To je zatvaranje očiju pred stvarnošću i hvatanje za statistiku gde god se učini da je zgodna.

 

BTW, Chelsea za sada apsolutno ništa nije promenio u stilu igre u odnosu na prošlu sezonu, jedina promena su Fabregas umesto Lamparda i Costa umesto Torresa. To je više nego dovoljno za pomak dva mesta napred na tabeli, ne mora se izmišljati neka nova & unapređena Specijalna ofanziva. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...