Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

Тачно. Само ја судар та два концепта доживљавам као надигравање а ти не, бар овако на речима.

Meni je nadigravanje kada obe ekipe igraju da daju gol više, ne kada jedna igra da da a druga da ne primi. To je odličan recept za ogavne tekme, jedni jure oko 16 centriraju pošto nema prostora za bilo kakav prolaz, i nadaju se da će nekim čudom neko ostati sam, odbrana se natrpa u isti i ispucava loptu što dalje od gola. Malo šansi, malo lepršavosti, malo prave i dinamične igre.

 

Nek igra ko šta voli, samo je malo glupo takve performanse nazivati sjajnim fudbalskim predstavama pošto se tu uglavnom f od gudbala ne vidi. Ako se to nekome sviđa, super. Meni svakako ne.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je nadigravanje kada obe ekipe igraju da daju gol

А мени када обе до максимума користе ресурсе које имају да би остварили успех, био он победа, нерешено, елиминација противника из купа, частан пораз или почасни гол у поразу од 7:1.

 

То значи ако си прошлогодишњи Вест Хем на Станфорду, дуриши у аут, ако си Челзи од пре 5 година сви испред Чеха а око Терија и чекај тај један Дрогбин који је гарантован, а ако си јебена Барса са Месијем не шаљи пасове уназад и на страну по 600 пута на једном јебеном мечу.

Link to comment

А мени када обе до максимума користе ресурсе које имају да би остварили успех, био он победа, нерешено, елиминација противника из купа, частан пораз или почасни гол у поразу од 7:1.

 

То значи ако си прошлогодишњи Вест Хем на Станфорду, дуриши у аут, ако си Челзи од пре 5 година сви испред Чеха а око Терија и чекај тај један Дрогбин који је гарантован, а ако си јебена Барса са Месијем не шаљи пасове уназад и на страну по 600 пута на једном јебеном мечу.

Ali je problem taj sto se Murinjo junacki brani, a ostali se kukavicki brane. According to Mourinho. 

Link to comment

pa to je sasvim individualno gde svako od nas vidi lepotu. meni je italijanski fudbal 1982 bio najlepsi kojim je jedna ekipa uzela WC a verujem da vecina vas misli da je to trijumf bunkera i destrukcije. isto tako mislim da je fudbal koji je te 2010. godine igrao inter bio za mene lepsi od bilo cega sto je barsa igrala pre i posle toga, jer fudbal ne svodim samo na individualnu tehnicku superiornost nego na jos 20 vaznih stvari.

 

u svakom slucaju sam siguran da murinjo ne pocinje nijednu utakmicu bez jasne namere da je dobije i da nikada po difoltu i pod normalnim uslovima ne igra na nulu.

počinje malo da nervira da pišeš tačno ono što bih i ja, da sam se samo prvi setio.

 

edit - naravno da 82 nije bila trijumf distrukcije, u poslednja tri meča 1/4, polufinale i finale, dali su 8 golova.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

А мени када обе до максимума користе ресурсе које имају да би остварили успех, био он победа, нерешено, елиминација противникаиз купа, частан пораз или почасни гол у поразу од 7:1.

Fudbal se igra za golove, pitao bih te da odgledaš 10 takvih utakmica u kojima neko uspeva da dođe do nerešenog ishoda i na kojima ćeš videti sve zajedno 10 golova za 10 utakmica. Verovatno bi se prenerazio od fudbalske lepote, poteza, driblinga i golova. Tako mogu da gledam timove za koje navijam, i tako mogu da gledam kada timovi za koje ne navijam igraju protiv timova koje mrzim što je mahom slučaj sa svima onima koji brane Čelzijev autobus i slične nazovi fudbalske predstave.

 

а ако си јебена Барса са Месијем не шаљи пасове уназад и на страну по 600 пута на једном јебеном мечу

Ako si jebena Barsa sa Mesijem u 80% utakmica imaš 10 jajara (koji doduše verovatno nemaju izbora) koji stoje na 40 metara od gola pa vratiš nazad da probaš da razvučeš odbranu i stvoriš prostor u kome nešto fudbala i može da se odigra. Verovatno treba odmah da ispucaju u 16 ili pošalju rizičan pas nekome kome dvojica stoje na leđima samo da ne bi probali da organizuju neki smislen napad, valjda je to logičnije. Aj da izgubimo loptu da se publika ne smori, još se samo time nisu vodili.

Link to comment

10 јајара против 10 педера, голмане да и не помињемо. Зато не волим Лигу шампиона нити Примеру.

Link to comment

Fudbal se igra za golove, pitao bih te da odgledaš 10 takvih utakmica u kojima neko uspeva da dođe do nerešenog ishoda i na kojima ćeš videti sve zajedno 10 golova za 10 utakmica. Verovatno bi se prenerazio od fudbalske lepote, poteza, driblinga i golova. Tako mogu da gledam timove za koje navijam, i tako mogu da gledam kada timovi za koje ne navijam igraju protiv timova koje mrzim što je mahom slučaj sa svima onima koji brane Čelzijev autobus i slične nazovi fudbalske predstave.

Причамо о Мурињу, а повод је била утакмица са Ситијем. Једва два кола пре тога су дали шест лаких комада Евертону у гостима. Винијева теорија да је то мало голова једнако је смислена као и твоја о 10 голова на 10 утакмица. Према свецу и тропар - Мартинез ће да попије тотални фудбал и шест комада, а Пелегрини бус и контре. То је ваљда вештина, прилагодити се тренутку и извући максимум.

Link to comment

Šta Murinjo je budala, pa ne koristi resurse koje ima, nego igra bunker iz dosade? Svašta. Čovek je najveći trener današnjice baš zato što je doveo do savršenstva optimizaciju ekipe  i izvlačenje maksimalnog učinka iz svakog igrača i celog tima

Edited by levi
Link to comment

a ti stvarno smatraš da on nema dovoljno kvalitetne igrače da napadne bilo koga?

Pa ne, kao da pričamo Jedinstvo iz Laćarka kada je igralo protiv Bajerna.

 

Zna se kada i zašto se parkira autobus, nema tu puno filozofije. Cenim da bi svi ti bunkerski treneri i timovi sve dali za Mesija Inijestu i Ćavija pa da mogu i oni malo tika taka umesto što svojim navijačima pružaju autobuske fudbalske spektakle sa 2, 3 šuta na gol svojim miljenika.

 

A ako neko stvarno uživa u takvim utakmicama, samo napred, štujem. Ako nije Zvezda, Man Utd ili neka dobra tekma LŠ ja gasim tv i vidimo se.

Link to comment

počinje malo da nervira da pišeš tačno ono što bih i ja, da sam se samo prvi setio.

 

edit - naravno da 82 nije bila trijumf distrukcije, u poslednja tri meča 1/4, polufinale i finale, dali su 8 golova.

 

Да је та Италија лоше играла је једна од оних урбаних легенди коју понављају они који утакмицу нису гледали. Утакмица против Бразила и разваљивање на саставне делове Немачке у финалу су међу двадесетак најбољих утакмица икада играних на СП.

Причамо о Мурињу, а повод је била утакмица са Ситијем. Једва два кола пре тога су дали шест лаких комада Евертону у гостима. Винијева теорија да је то мало голова једнако је смислена као и твоја о 10 голова на 10 утакмица. Према свецу и тропар - Мартинез ће да попије тотални фудбал и шест комада, а Пелегрини бус и контре. То је ваљда вештина, прилагодити се тренутку и извући максимум.

Ух сад кад ти улети Вини клизећим. :s_c: Још да си рекао да је рафа обичан кафеџија а не тренер не би преживео.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...