Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

inace, last but not least, od svih igraca koje sam gledao u zivotu, suarezu je bio najslicniji fadilj vokri. znam da zvuci kao blasfemija ali jbga, tako je.

+1 za ceo post, ali ovaj deo jebe kevu, minijatura.

 

posebno bih voleo da ga vidim u italiji, koja iako je pala kao liga, i dalje ima najzajebaniju odbranu u europi. 10-15 golova max. posebno ako bi igrao u većem klubu, tipa juve, inter, milan. paradoskaslno, verovatno bi više golova dao u manjem klubu. to sve pod uslovom da mu noge prežive prvih 5-10 kola.

Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ronaldo je u najboljoj sezoni u Unitedu dao 31 gol u ligi. U Spaniji je na prosjeku od preko gola po utakmici. Roberto fakin' Soldado i Alvaro madafakin' Negredo su imali nenormalno dobre sezone prije manjeg (Negredo) ili veceg (Soldado) neuspjeha u Engleskoj.

 

Suarez moze predriblati, dati gol sa 40 metara, iz slobodnog udarca ili nakon solo-prodora, a uvijek mu ostaje opcija da spakuje gol na tacni suigracu (20-ak asistencija prosle sezone). U Primeri ima sve preduslove da predje igricu (ako ga mentalno zdravlje ispostuje).

 

Liverpool je u kurcu jer su odlaskom Suareza ostali bez pola golova od prosle sezone, a Sturridge - i kad nije ozlijedjen - nece biti efikasan kao kad je imao Suareza kraj sebe jer je sad novi ludjak u gradu. Sam Sturridge je odlican igrac, ali i potencijalni loose cannon - sa Balotellijem u timu autodestruktivni faktor u Liverpoolu raste za 200%. Najprecijenjeniji kapiten u historiji svemira nece dobiti milion penala za stancanje i nabudzivanje vlastite statistike, odbrana je u haosu u kakvom je bila i prosle godine, ako ne i gora jer se timovi vise ne boje Suareza pa mogu slobodnije napadati.

 

Samo, ne znam koga treba cuditi raspad tima koji je titulu izgubio protiv kombinovanog Mourinhovog tima kod kuce, u najvecoj utakmici u 24 godine, a trebao im je samo bod.

Link to comment

+1 za ceo post, ali ovaj deo jebe kevu, minijatura.

 

posebno bih voleo da ga vidim u italiji, koja iako je pala kao liga, i dalje ima najzajebaniju odbranu u europi. 10-15 golova max. posebno ako bi igrao u većem klubu, tipa juve, inter, milan. paradoskaslno, verovatno bi više golova dao u manjem klubu. to sve pod uslovom da mu noge prežive prvih 5-10 kola.

kako da ne. immobile koji je jedno devetnaest klasa iza je zakuco 22 igrajuci za torino.

ovaj bi tamo zabio 30 koizpicke.

Link to comment

Ronaldo je u najboljoj sezoni u Unitedu dao 31 gol u ligi. U Spaniji je na prosjeku od preko gola po utakmici. Roberto fakin' Soldado i Alvaro madafakin' Negredo su imali nenormalno dobre sezone prije manjeg (Negredo) ili veceg (Soldado) neuspjeha u Engleskoj.

 

Suarez moze predriblati, dati gol sa 40 metara, iz slobodnog udarca ili nakon solo-prodora, a uvijek mu ostaje opcija da spakuje gol na tacni suigracu (20-ak asistencija prosle sezone). U Primeri ima sve preduslove da predje igricu (ako ga mentalno zdravlje ispostuje).

 

+1

 

Kad se gleda učinak napadača u ovoj ili onoj ligi, nije sve u broju golova, a još manje je sve posledica granitnih/raspalih odbrana koje tamo postoje. Milion faktora doprinosi (ne)uspehu adaptacije na novu sredinu, mislim da je daleko bitnije kakve saigrače i kakvog trenera igrač ima da bi ostvario 100% potencijala nego kakve se odbrane igraju.

 

Naravno, notorna je glupost da je Rodgers Suareza unapredio fudbalski ili mentalno. Čovek mu je došao kao formiran fudbaler, sa 26-27 godina, i ne može se svrstavati u Sturridge-Sterling grupu nedokazanih - više puta je pokazao šta i kako može da odigra u Ajaxu, ne samo protiv holandskih timova nego i u CL, u PL je samo dobio veću pozornicu i pokazao se dostojnim iste. Sa ludačke strane, Viško i slični kenjaju kako je Rodgers prošle sezone uspeo da zauzda Suareza jer eto nikog nije ujeo - kao da su se njemu ujedanje ili rasistički ispadi jednom u mesec dana! Sezonu je počeo odrađivanjem suspenzije, to što je pauzirao par meseci između Baneta i Kijelinija nije nikakav uspeh magičnog Brendana galvanizatora jebenog Rodžersa!

Link to comment

е jebga sad, ako ne postoji vidljiv trend da ofanzivci kod njega proigraju sa sto i više odsto svojih mogućnosti, onda ne znam šta mu se uopšte može svrstati u trenerske pluseve.

Link to comment

Opet kažem, situacija Sturridge i situacija Suarez nisu uporedive. Jedan je bio "shit Danny Welbeck", večiti talenat kom Rodgers jeste dao šansu i unapredio ga u ogromnoj meri, svaka mu čast. Drugi je bio kompletan i dokazano izuzetan igrač, potcenjen samo zbog mentalne labilnosti za koga se znalo da može svakome da da gol kad hoće, tu Rodgers ništa nije značajno promenio. OK, oterao je Carrolla i tako sprečio tim da bezidejno bunari, što je situacija u kojoj ni tri Suareza ne bi mogla da se dokažu - to nije nikakvo specijalno dostignuće! Jednostavno, imao je sreće da mu zapadne world class igrač i nije ga upropastio. To je sve što je on uradio za Suareza, nema nikakvo pravo da se ugrađuje u uspeh njegove karijere. 

Link to comment

pa to sto si upravo napisao, sprecio tim da bezidejno bunari je meni glavni problem ovog sadasnjeg liverpula u kome vidim ozbiljnu idejno konceptualnu zapustenost. gledao sam samo drugo juce i bolelo je od apsolutnog nedostatka smislenog koncepta na terenu. nemam problem sto su izduvali 3 od 5, imam problem sa tim kako su to uradili a bizarno je da se sada vidi da su od 3 poraza najbolje igrali protiv sitija gde su solidni delovi tekme jos i licili na nesto. sa igracima kao sto su baloteli, staridz, markovic i sterling, ima puno osnova da igra neku varijantu dijamant napada, medjutoa on u svom risk managementu nakrcava tim neopisivom drvnom gradjom na sredini tako da lopta ni ne stize do napadaca.  jebote, toliko ima primera upravo u ligi u kojoj igra gde je koncept pobedio suzen izbor igraca (ako se tako moze nazvati ovo sto pool ima, bez obzira na transfere).

 

zapravo je isto tako pitanje kome je vise usla voda u usta, rodzersu ili upravi, imam utisak da oni nesto hoce od njega i tima a da i sami ne znaju sta.  tako da je trenutno na snazi najgori scenario - igraju lose, gube i ne pokazuju nikakve znake da ce biti bolje, sem periodicno i manje vise slucajno. totalni totenhem 2.0 scenario posle bejla.

Edited by gazza1
Link to comment

+1 za gazzu gore

 

Ne vidim ni ja kako se iz trenutne situacije izlazi, prosto ne znam da li su manje šanse da Rodgers zamesi nešto od postojećih govana ili da se vlasnici dodatno otvore u januaru.

Link to comment

 

Ne vidim ni ja kako se iz trenutne situacije izlazi, prosto ne znam da li su manje šanse da Rodgers zamesi nešto od postojećih govana ili da se vlasnici dodatno otvore u januaru.

 

bolje bi bilo da se ne otvaraju vise za nove igrace, stvarno.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...