Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

 

 

      Niski udarci, Posrbice. Milijaš je Kapiten i srce i duša ovog tima što će se ubrzo pokazati kad ode u 2.tursku ligu i meni će biti iskreno žao. Zbog Zvezde, kakva god da je i to ne samo iz fudbalskih razloga. I još više sam ponosan što sam bio jedan od trojice koji mu je aplaudrao kad je odlazio sa terena na poluvremenu protiv Černomoreca u kakofoniji zvižduka, psovki i najgrđih uvreda. Želim da verujem da nas je čuo tada.

 

     I da, odigrao je 193 utakmice za Zvezdu i dao 65 golova. Ne kapiram zašto su evropske i kup utakmice nebitne? Ili, recimo, zašto je jedini gol u polufinalnom kup derbiju, koji nas je odveo u finale i praktično doneo trofej manje važan od nekih drugih pa se uredno preskače u statistici?

Link to comment

      Niski udarci, Posrbice. Milijaš je Kapiten i srce i duša ovog tima što će se ubrzo pokazati kad ode u 2.tursku ligu i meni će biti iskreno žao. Zbog Zvezde, kakva god da je i to ne samo iz fudbalskih razloga. I još više sam ponosan što sam bio jedan od trojice koji mu je aplaudrao kad je odlazio sa terena na poluvremenu protiv Černomoreca u kakofoniji zvižduka, psovki i najgrđih uvreda. Želim da verujem da nas je čuo tada.

 

     I da, odigrao je 193 utakmice za Zvezdu i dao 65 golova. Ne kapiram zašto su evropske i kup utakmice nebitne? Ili, recimo, zašto je jedini gol u polufinalnom kup derbiju, koji nas je odveo u finale i praktično doneo trofej manje važan od nekih drugih pa se uredno preskače u statistici?

 

Nemoj da me shvatiš pogrešno. Iskoristio sam zicer novinara. Milijaš je i juče riknuo na terenu oko 55. minuta, a ja nekako uvek povezujem "srce na terenu" sa požrtvovanošću, koja često dolazi iz dobre fizičke spreme koju on nikada nije imao na zadovoljavajućem nivou današnjeg fudbala. Meni je isključivo brojanje ligaških utakmica jedna od misterija današnjeg sportskog novinarstva koje se očigledno svuda prihvatilo. Svaki meč koji je zvaničan bi trebao da se broji u odigrane mečeve.

 

Ako Milijaš ode, osetiće se njegovo odsustvo i neke mečeve ćemo morati da dobijamo i bez njegove leve noge, da li iz slobodnog udarca ili iz šuta sa distance, ali ćemo povećati radijus kretanja koji apsolutno nemamo sa njime, a koji je još bitniji za ovaj fudbal koji planiramo da igramo sa Lalatovićem.

Link to comment

      Niski udarci, Posrbice. Milijaš je Kapiten i srce i duša ovog tima što će se ubrzo pokazati kad ode u 2.tursku ligu i meni će biti iskreno žao. Zbog Zvezde, kakva god da je i to ne samo iz fudbalskih razloga. I još više sam ponosan što sam bio jedan od trojice koji mu je aplaudrao kad je odlazio sa terena na poluvremenu protiv Černomoreca u kakofoniji zvižduka, psovki i najgrđih uvreda. Želim da verujem da nas je čuo tada.

 

     I da, odigrao je 193 utakmice za Zvezdu i dao 65 golova. Ne kapiram zašto su evropske i kup utakmice nebitne? Ili, recimo, zašto je jedini gol u polufinalnom kup derbiju, koji nas je odveo u finale i praktično doneo trofej manje važan od nekih drugih pa se uredno preskače u statistici?

Најпљуванији и најпотцењенији играч у последњих двадесетак година међу нашим навијачима. Мени некако више изгледа да га ми терамо у ту Манису него што се њему иде. Задужио је клуб и играчки и онако као човек. 

 

Uvek bili i ostali. Vojvodini ćemo osim kafe, kisele i rakije  poslužiti i jedan triling u mreži. 

+1

Link to comment

ODLAZAK LEGENDARNOG GOLMANA

 

U 85. godini života umro je veliki Vladimir Beara

Za Hajduk je nastupao od 1947. i zabilježio ukupno 136 nastupa i osvojio tri naslova prvaka. Kada je 1955. prešao u Crvenu zvezdu, to je bio skandal stoljeća o kojemu se godinama govorilo. Sa Zvezdom je osvojio još četiri prvenstva i dva kupa

Link to comment

Pre koju godinu sam se vozio autoputem Bratstvo ünd Jedinstvo i na radiju slušao matinée intervju sa Bearom. Znam da mi je prijalo da ga slušam, ali mi je žao što se ne sećam mnogo detalja, a bilo ih je, o životu, o klubovima i gradovima, o treningu i uzorima, o fudbalu uopšte.

Link to comment

Ode Beara. Kao sto je u svakodnevnom govoru SFRJ Kalodont bio sinonim za pastu za zube ili FAKS za prasak za pranje vesa, tako je i njegovo prezime bilo sinonim za golmana. Pocivaj u miru, legendo.

Link to comment

Zvezda-Dinamo, negde krajem 1950-ih, polufinale Kupa u Beogradu.  Posle produzetaka - rezultat neresen.  Penali.  Zvezda puca prva (tada se penali nisu pucali naizmence, nego jedan klub puca 5 pa posle njih drugi klub).  Od pet suteva samo dva gola.  Dinamovci se raduju i sami sebi cestitaju prolaz u finale, Zvezdasi oborili noseve.  Tada na scenu stupa Beara.  Od pet suteva, samo jedan postignut gol.  Na terenu i na stadionu euforija; Bearu saigraci iznose sa terena na rukama.

Edited by Dimitrije
Link to comment

poslednji iz olimpijskog tima '52 džaba pričati, što kaže HL bio je za golmane što i fanđo za vozače. poslednji meč za repku igrao 59 protiv mađara koji su nas

s ugazili prvo poluvreme, a nu drugom delu publika je videla i novajliju na golu, debitanta šoškića. nije više videla nikad "čoveka od gume". do danas. rip.

Edited by MocaVukotic
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...