Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Vojvodina je rasprodala sve sto je mogla, ukljucujuci i bitne igrace u fazi napada, tako da se ne treba preterano zanositi ovom pobedom. Njima je danas u spicu poceo decko od 18 ili 19 godina.

 

Ova postava Zvezde je bolja od one koja je istrcala u Nisu pre svega zbog toga sto u njoj nisu bili Gavrincha, Tenk i Savicevic koji su najobicnije igracke prevare. Jos da nam je Petkovic zdrav (mada Cvetkovic za razliku od Jagodine i nije bio toliko los) i da smo zadrzali Antica umesto sto smo doveli Noja, to bi bilo tih nekih pet mesta koja su lose pokrivena u prvoj utakmici polusezone. Medjutim, Tralalatovic ce biti prinudjen da odustane od nje prvi put kad nas dohvati neka pametnija i cvrsca ekipa koja ce da iskoristi dzumbus u veznom redu od pet igraca od kojih prakticno nijedan ne doprinosi u fazi odbrane.

 

Zar nama u spicu nije poceo jos mladji od ovog? :)

 

Nije Vosa uopste losa. Otisli su Alivodic i Lazar Veselinovic, dosli su Vasilic i Rogac ako se ne varam, a kao i mi imaju nekolicinu vrhunskih kilnaca (tu je i onaj Lukovic sto je dosao od nas). Glavni motor im je Mijat Gacinovic a on je i dalje tu. 

 

Nema u JSL puno cvrscih ekipa. Ima samo onih koje ce da lupe dabl deker na gol i tu necemo naci resenje. MAda ako Katai nastavi ovako da dize formu, moze da bude tas na vagi. On kvalitet ima, samo kad je glava nabazdarena, a ovog proleca deluje da bi to moglo da se desi. Naravno, rano je za ovakvu ocenu, ali kazem da deluje. 

 

Lalatovc je naravno i dalje slaba karika (jedna od nekolicine), a i ja mislim da ce se on sada drzati ove taktike ko pijan plota, dok se prvi put ne saplete... 

 

Ono sto daje "draz" prvenstvu je to sto se Partizan raspada jos grdje od nas, pa se moze ocekivati uzbudljivo prolece. 

Link to comment

Zar nama u spicu nije poceo jos mladji od ovog? :)

 

Nije Vosa uopste losa. Otisli su Alivodic i Lazar Veselinovic, dosli su Vasilic i Rogac ako se ne varam, a kao i mi imaju nekolicinu vrhunskih kilnaca (tu je i onaj Lukovic sto je dosao od nas). Glavni motor im je Mijat Gacinovic a on je i dalje tu. 

 

Nema u JSL puno cvrscih ekipa. Ima samo onih koje ce da lupe dabl deker na gol i tu necemo naci resenje. MAda ako Katai nastavi ovako da dize formu, moze da bude tas na vagi. On kvalitet ima, samo kad je glava nabazdarena, a ovog proleca deluje da bi to moglo da se desi. Naravno, rano je za ovakvu ocenu, ali kazem da deluje. 

 

Lalatovc je naravno i dalje slaba karika (jedna od nekolicine), a i ja mislim da ce se on sada drzati ove taktike ko pijan plota, dok se prvi put ne saplete... 

 

Ono sto daje "draz" prvenstvu je to sto se Partizan raspada jos grdje od nas, pa se moze ocekivati uzbudljivo prolece. 

 

Vojvodina je za Radnicki iz Nisa obdaniste u svakom smislu, koliko je moglo da se vidi iz njihovih utakmica protiv nas. Na stranu tereni u gostima gde ovi majstori s malog fudbala tipa Stojanovica i klinci od po 60 kila nece moci mnogo da urade. Na to sam mislio kad sam pominjao cvrsce ekipe. Svaki tim koji ima igraca ili dva da moze nakon ispucavanja da dobije duel i zadrzi loptu na 35-40 metara od naseg gola pravice nam probleme.

 

Za Kataia se slazem. Iznenadio me prijatno juce, ne toliko kvalitetom za koji svi znamo da ga ima vec pre svega odnosom prema saigracima i utakmici. On treba da igra u Zvezdi bez striktne pozicije a da se ekipa pomera u zavisnosti od toga sa kog mesta Katai deluje, nesto slicno onome sto je igrao Savicevic. Nema ni disciplinu ni koncentraciju da se stalno vraca u formaciju ali je zato inteligentan igrac, sposoban za mnogo razlicitih stvari. Moze da probije po strani, moze da ubaci dobar vertikalni pas, moze iz drugog plana da napadne gol direktno, ima dobar pregled igre. Vrlo interesantan igrac, samo takve igrace treba znati iskoristiti.

 

Steta sto ovu generaciju klinaca nije docekao Robi na klupi, bilo bi bas zanimljivo videti Jovanovica, Ristica, Grujica, Jovica, Rajkovica, Petkovica pored par igraca tipa Lazovica, Evandra i Borhe, da promesaju malo onu Robijevu tika-taka igru. Svi ovi klinci su dosta jaki na lopti, umeju da odigraju i da ne panice pod pritiskom, dosta su pokretljivi, to bi do jaja izgledalo.

Link to comment

Ја тип играча као што је Катаи не волим да видим ни у противничком тиму а камоли у нашем. Зна човек фудбала, али коју позицију он треба да игра, кад ће да буде расположен или не, све то негде у пасуљ треба да се гледа. Данас је одиграо одлично, имао одличну асистенцију, гол га није хтео. Мали Риле је одиграо скроз ван своје позиције као ми се чини и није ни чудо што је позади баш дувало. Грујић јесте природно решење и Ковачевић, а Риле напред.  Наш проблем је што смо нагомилали играча који гуше ове клинце а који нужно нису сви лоши ( Катаи, Веселиновић, и Ћелави Стојановић, спадају у ту групу и гомила оних који ни код мене  у рекреативном клубу тешко да би се наиграли као што су Цветковић, Гаврић, Орландић), и не дају им да се размахну. Ту је наравно и проблема Тралалатовића који тешко шта може да им покаже. Жал за РП-ом стоји, али овде би и Пиждра био од користи. Где се изгубио Аврамовић™? Момак је сасвим солидно почео сезону, повредио се, и сад Ћелавко креира игру. 

Још нешто застава са чика Рајком... :ziga:

Link to comment

Grujic umesto Stojanovica, Pavicevic umesto Cvetkovica, Ristic malo napred i to je to. Stojanovic da udje posle sat vremena ako treba i to je to

Sledeca je na najgorem terenu u Vasioni, u Subotici, bice zaebano tamo.

Link to comment

Ја тип играча као што је Катаи не волим да видим ни у противничком тиму а камоли у нашем. Зна човек фудбала, али коју позицију он треба да игра, кад ће да буде расположен или не, све то негде у пасуљ треба да се гледа. Данас је одиграо одлично, имао одличну асистенцију, гол га није хтео. Мали Риле је одиграо скроз ван своје позиције као ми се чини и није ни чудо што је позади баш дувало. Грујић јесте природно решење и Ковачевић, а Риле напред.  Наш проблем је што смо нагомилали играча који гуше ове клинце а који нужно нису сви лоши ( Катаи, Веселиновић, и Ћелави Стојановић, спадају у ту групу и гомила оних који ни код мене  у рекреативном клубу тешко да би се наиграли као што су Цветковић, Гаврић, Орландић), и не дају им да се размахну. Ту је наравно и проблема Тралалатовића који тешко шта може да им покаже. Жал за РП-ом стоји, али овде би и Пиждра био од користи. Где се изгубио Аврамовић™? Момак је сасвим солидно почео сезону, повредио се, и сад Ћелавко креира игру. 

Још нешто застава са чика Рајком... :ziga:

 

Katai je ekstremno talentovan igrac kojeg su unistile lose navike i losi zivotni izbori. Ako je ovo sto je juce igrao nagovestaj da je odlucio da se smiri i posveti fudbalu on ce napraviti najvecu karijeru od svih ovih Zvezdinih igraca, osim mozda od Jovica. Ono gde bih ja malo sacekao su hvalospevi na racun Ristica koji su brojni na raznim forumima, klinac je odlican ali je jos daleko od ozbiljnog fudbala.

 

Ovo za gomilanje igraca slicnih karakteristika i kvaliteta se skroz slazem ali mislim da je to posledica Zvezdine politike proizasle iz nuzde da potpisuje igrace koji ne traze pare vec pokusavaju da se rehabilituju ili nametnu u Zvezdi pa da negde drugo uzmu pare. Fudbal nije kosarka da ti ideal bude 12 podjednako upotrebljivih i kvalitetnih igraca, vrlo je bitno za psihologiju igraca da postoji prvi tim u koji se tesko ulazi ali iz njega ne ispada lako zbog trenutne lose forme ili par lose odigranih utakmica. U vreme kad smo igrali ozbiljan fudbal svako od nas je mogao kao od sale da izdiktira prvih 11 ne samo kluba za koji navijamo vec i drugih poznatijih klubova, sada svako kolo nagadjamo ko ce da pocne utakmicu od 20 raspolozivih igraca. A to verovatno rade i sami igraci do dan pred utakmicu.

 

I naravno, kvalitet mora na teren a ne glupiranje s razlozima zasto ovaj ili onaj mora da igra. Ne znam kad su nasi klubovi dosli na tu genijalnu ideju da guraju slabije igrace u tim ne bi li ih lakse prodali ali bi trebalo neko da ih upozna sa carima skautinga i da im objasni da se igraci po Evropi vise ne prodaju na te fore. Za Jovica je Atletiko nudio ozbiljne pare jos pre nego sto je uvrsten u prvi tim, toliko ozbiljne kakve se nece dobiti od Gavrica sve da ne izlazi s terena ni nocu dok svi drugi spavaju.

 

Ali ne znam ni ja zasto sve ovo pisem kad znam sta je taj klub i ko ga vodi. Pusta navika.

Link to comment

otkad je kosarkaski ideal 12 podjednakih igraca?

 

Da, podjednako je glupa rec za ono sto sam hteo da kazem, shvatio sam to kad sam napisao ali nisam hteo da menjam. Mislio sam na drugaciju raspodelu minutaze, nacin izmena i potrosnju koja u kosarci zahteva da se ima tim koji ima vise upotrebljivih igraca od tih pet koji pocnu utakmicu, za razliku od fudbala gde se neretko desava da isti tim koji je zapoceo i zavrsi utakmicu a izmene su tri maksimalno i to tako da se zamenjen igrac vise ne vraca na teren.

Link to comment

Barbuda-Mamrmuda je piš živi. Ja se najiskrenije nadam da on stvarno ne zna pravila. Za njegovo dobro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Andriju smo zvali Ofsajderovic, a on za Parkera ima osjećaj za zaleđe ko Pipo!

 

S tom razlikom sto je Parker protiv Vojvodine preorao teren, borio se za svaku loptu i trcao kao manijak, generalno uopste nije bilo los. To sa ofsajdom bi mogao da nauci kad bi u klubu imao ko da ga nauci.

Link to comment

Ofsajdi ni po jada, može svakom da se desi. Otimanje penala i 100% šanse saigraču zbog bonusa je katastrofalna osobina. Da je ovo normalan klub i da ekipa ima timsku hemiju, bila bi narušena

Edited by levi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...