Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Kakvo je raspoloženje međ vaskolikom ciganijom? Da li postoji mogućnost da neko napiše uprava napolje u nekom postu? Da li je ovo sa Lazovićem izazavlo makar peckanje u međunožju ili je prošlo kao onomad sa Prosinečkim?

Link to comment

Izvinjavam se, nisam bio precizan, mislio sam na druge forume. RSB, CZTV, ultrasi i to...

 

Jel se ljudi nerviraju ili ono... Šta bude, biće... Isto kao i ovde. 

 

Priznajem da sam ja digao ruke.

Link to comment

Mahom ljudi hejtuju upravu al su svesni da nam bolja nece doci do privatizacije. Ovo sa Lazovicem je izazvalo opsti hejt prema upravi(Terzicu) i nepodeljenu podrsku Lazovicu. Ja se jos pomalo koprcam i pratim al je i meni realno sve mucnije.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja ne mogu da pojmim da neko u tom klubu misli da se na ovaj način (tj. na bilo koji drugi način sem onog koji je sproveo Glazgov Rendžers. znači podvlačenje crte, proglašavanje bankrota i neki početak nekog novog kluba koji će se možda zvati slično kao prethodnik, i s kojim će navijači imati neki stepen identifikacije) ovaj klub može izvući iz bule, ili su jednostavno svi u njemu u fazonu "deder da ukradem štogod dok još ima šta da se ukrade, ionako će sve propasti, prije ili kasnije" ali se prave ludi pa i nas prave ludima da rade na "oporavku" kluba. Jednostavno, 52 miliona evra u srpskoj privredi je isto kao kad bi Real dugovao 20 milijardi evra ili Junajted 50. Koliko je firmi propalo zbog manjih dugova, evo puštaju se niz vodu giganti od kojih zavise desetine hiljada ljudi i koji život znače nekim krajevima, pa neće svijet propasti ako propadne jedna Crvena Zvezda. 

Link to comment

Proglasimo bankrot, ugasimo stari klub i osnujemo novi klub koji bi krenuo iz beton lige, a koji bi možda imao, kao što sam rekao, potencijal da se navijači identifikuju s njim. Možda ako bi neki Deki Stanković ili tako neko bio vlasnik a utakmice promovisali Dejo i  :ziga:, imao neke crvenobijele boje i slično. 

Čitaj detaljnije - novi klub, napisao sam. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Proglasimo bankrot, ugasimo stari klub i osnujemo novi klub koji bi krenuo iz beton lige, a koji bi možda imao, kao što sam rekao, potencijal da se navijači identifikuju s njim. Možda ako bi neki Deki Stanković ili tako neko bio vlasnik a utakmice promovisali Dejo i  :ziga:, imao neke crvenobijele boje i slično. 

Čitaj detaljnije - novi klub, napisao sam. 

To moze da se uradi i lakse. Proglasimo AD, stari klub zamrznemo, novi osnujemo uz pomoc nekog drugog kluba, fuzija recimo i imas isto resenje, s tim sto ti je klub u JSL, a ne u Osmoj beogradskoj zoni.

 

Naravno ni to se nece desiti, nego cemo se valjati u blatu dok Gazdini naredbodavci ne odluce drugacije.

Link to comment

To moze da se uradi i lakse. Proglasimo AD, stari klub zamrznemo, novi osnujemo uz pomoc nekog drugog kluba, fuzija recimo i imas isto resenje, s tim sto ti je klub u JSL, a ne u Osmoj beogradskoj zoni.

 

Naravno ni to se nece desiti, nego cemo se valjati u blatu dok Gazdini naredbodavci ne odluce drugacije.

Ma sve je to siguran put u propast, druga stvar, pa nisu ti ti povjerioci ludi, jebem li ga, u svakoj pravnoj državi (koju mi nemamo, kao što je primjer povjerilaca KK CZ) odavno bi otišao na doboš i taj stadion i sve da se namire povjerioci, druga je stvar to što kod nas svaka vlast kupuje socijalni mir time što gleda kroz prste na ovakve marifetluke. Takođe po meni svi precjenjuju posljedice gašenja tog kancerogenog kluba, jer se ovdje narod ne diže na bunu ni kad mu smanjuju plate i otpuštaju zaposlene na hiljade, ovako ja mislim da bi se poslije informacije o gađenju FK CZ skupilo par stotina besposličara koji bi za tri dana našli novu zabavu. Normalan narod ionako misli da su ti klubovi rupa bez dna koja ovako ne može i ne treba da funkcioniše. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Nek onda da bace nuklearku na Beograd, da pobije celu Srbiju i okolne Balkanske zemlje i tako Svet zabole za 20 miliona pacenika koji kroz istoriju samo stvaraju probleme!

 

Problemi se ne resavaju na takav nacin, potpuno ti je pogresan princip. Treba da se podvuce crta, da se napravi ozbiljna analiza ko je sta radio poslednjih X godina (dokle ide zastarelost, ne znam napamet) i da se brzo nadju krivci za stetne ugovore, duplo racunovodstvo, manjak uplacenih poreza i slicno. Kad se to odradi onda da se vidi sta i kako. Naravno, u Srbiji se nece desiti ni tvoj ni moj scenario, nego ce neko kupiti Zvezdu/Partizan/neki JSL klub, za sitne pare, oprace to sto ima, pa cemo ispocetka za par godina. Kao u Bugarskoj, Rumuniji i sl.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ja ne vidim koji je smisao kupovine CZ od strane bilo koga ako mu krajnji cilj nije stadion i zemljište a usput da namjesti sa vlašću neki dil da se dugovi skinu. Sa ovoliko duga taj klub jednostavno nije i nikad neće biti profitabilan, pogotovo jer je ovo Srbija. Čak i da dođe neka "agilna uprava" koja je poštena ili privatnik. Od karata nikad niko nije živio, i firme daju sve manje na marketing a država teško može da isplaćuje i svoje obaveze, a kamoli da gura pare iz EPSa ili Telekoma u sport, imaš blokadu što se tiče igranja evroutakmica (što obara cijenu igrača), imaš navijače koji su navikli da im je sve džabe. Jednostavno ja ne vidim da se ovaj klub može izvući bilo kako na pošten način. Nekad su bile informacije da taj klub mjesečno mora da ima 1 milion evra da bi opstao. Ne znam kolika je cifra danas. Sa ovih 52 iz prethodnih godina, ja ne vidim ko ili šta može da od CZ napravi profitabilan klub. Nije to samo problem nas ovdje, sem ako nema pijanih Rusa ili Arapa, većina klubova (sem donekle u Njemačkoj, koja je najjača zemlja EU) su neprofitablni, sa ovim cijenama i platama igrača. Srbija i srpski klubovi u toj ligi nemaju šta da traže. 

Ok je to što ti kažeš da se istraži ko je šta radio, ko je koštao klub, ali hoću da kažem da je ovaj klub prebacio tačku kad bi neka strogo ekonomska rješenja mogla da ga vrate u život. Ovo sve je održavanje mrtvaca, na kraju će se dugovi nagomilati u nekom iznosu kad će neko reći "e sad je dosta". To su već rekli iz UEFA. Ovaj klub sem tih par sponzorskih ugovora drugih priliva sredstava nema, djecu prodajemo za sve manje para, a čak i neki igrači na kojima se planiralo zaraditi odlaze samo da im se ne bi morale isplatiti plate (Lazović). Ovo je sve srljanje u propast, po meni nezaustavljivo. Nemam ništa ja protiv tvojih metoda, ali ovaj klub je zakasnio da to primjenjuje. Jednostavno, ja ne vidim odakle bi se ikada mogle namaći pare da se klub izvuče iz govana. 

 

Svake godine situacija u kojj se nalazi CZ je sve gora. Ne igramo Evropu, nemamo vlasništvo nad sve većim procentom igrača, a sve više iole solidnih igrača odlaze za dž uz samo oprost dugova. Jednostavno nisam optimista da bi bilo šta sem radikalnog reza donijelo bilo kakav rezultat. U spirali smo propasti. 

Edited by James Marshall
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...