Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Realno, od svih ljudi koji su u Upravnom odboru najveća očekivanja imam od Slaviše Kokeze i Ivice Tončeva. To su dva čoveka koji uz Tozu Mijailovića treba da povuku, da iznesu najveći teret", jasan je Terzić

:frust: :isuse:

 

Realno!

Koki vec poceo da nosi teret. Novi predsednik FSB umesto komsijskog kadra

 

STEŽE SE OBRUČ OKO KARADŽIĆA: Kokeza novi predsednik FS Beograda

Na današnjoj sednici Skupštine Fudbalskog saveza Beograda došlo je do smene na čelu te organizacije pošto je Ratomira Babića na tom mestu zamenio Slaviša Kokeza.

 

 

Promenu na čelu FS beograda inicirala je Crvena zvezda koja je uspela da uz pomoć 26 od ukupno 41 delegata zakaže vanrednu sednicu skupštine na kojoj je jedna od tačaka bila smena rukovodstva beogradske kuće fudbala, pre svega zbog nezadovoljstva radom Ratomira Babića koji ej bio kadar Partizana i blizak čelnicima Fudbalskog saveza Srbije.

Ispred Fudbalskog saveza Srbije sednici je prisustvovao generalni sekretar Zoran Laković, ali nije bilo predsednika Tomislava Karadžića koji je takođe dobio poziv.

Da ne bi došlo do preglasavanja Babić je videvši da nema podršku sam podneo ostavku, da bi potom za Kokezu kao novog predsednika glasalo 39 delegata,a samo jedan je bio protiv. Babić je inače ostao član Izvršnog odbora FSS.

– Za 95 godina FSB nikada nije bio u boljoj situaciji, a našu smenu traže oni koji imaju ogromne dugove u svojim klubovima. Takođe je primedba da sam ignorisao volju klubova za smenu Karadžića. Ali za vreme mog mandata nikada nije stigao ni jedan zahtev za bilo čiju smenu. Sada su se neki setili naprečac kako nisu poštovani a ništa nisu ni tražili. Jedini zahtev koji je stigao bio je od Zvezde da se smeni gensek Šurbatović koga je Zvezda i postavila, objasnio je Babić, a prenosi list Blic.

Kako je pre samo nekoliko dana došlo do smene i na čelu Fudbalskog saveza Vojvodine koji sada vodi Dragan Simović jasno je kao dan da se radi o široj akciji koji je krajni cilj da se sa čela FSS skloni Tomislav Karadžić, a takav plan je pre nekoliko meseci otvoreno najavio Zvezdan Terzić, član uprave Crvene zvezde.

Link to comment

Koliko sam ja upucen mi bi Surbatovicu vrlo rado videli ledja.

 

Odmetnut kadar :)

 

edit: ima i u ovom tekstu

 

Jedini zahtev koji je stigao bio je od Zvezde da se smeni gensek Šurbatović koga je Zvezda i postavila

 

edit: Mondo kaze ovo:

 

Šurbatović će ostati na funkciji, kao nominalni predstavnik Crvene zvezde, a Babić će ubuduće biti počasni predsednik.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Želim da Jovan Šurbatović ostane gensek. Još jednom, hvala prethodnom rukovodstvu i neće mi smetati da Ratomir Babić ostane u IO FSS", rekao je Kokeza.

 

Hm, nisam siguran da je odmetnut i dalje, ali zbog politike 1-1, mislim da ce ici, iako o Surbatovicu na mestu genseka cuo sam dosta pozitivnih stvari

Link to comment

Gasprom garantuje novim ugovorom za kredit kojim se isplacuju dugovi za licencu i najkriticniji dugovi, pisu Novosti

 

 

Jos da nam klub ne vode Koki&Toki&Basan&Terza gde bi nam bio kraj.

 

polako, polako...dakle, sponzor garantuje da vi podignete novi kredit?

Link to comment

Nemam pojma, procitaj tekst,

 

Na osnovu ugovora o sponzorstvu uz garanciju Gasproma, navodno, klub podize kredit u visini od oko 2/3 sponzorskog ugovora, grejs period od godinu dana, na 5 godina.

 

 

 

Novac bi bio uzet na osnovu najavljenog sponzorstva "Gasproma" od 22,5 miliona evra za pet godina što bi omogućilo licencu i reprogram dugovanja

 

Za UEFA licencu Crvena zvezda do 31. marta 2015. godine mora da izmiri u najgorem slučaju svih 11,8 miliona evra duga i to planira da učini iz kredita od 17,7 miliona evra, koji bi uzela od banke čiji je komintent "Gasprom". Kredit bi se dobio na osnovu najavljenog novog ugovora sa generalnim sponzorom ukupne vrednosti za pet godina 22,5 miliona evra (4,5 miliona godišnje), navodi se u klupskom planu.

Edited by Milosh76
Link to comment

opet me ova matematika muči, da bi se platilo €11.8M, uzima se kredit od €18M...a kredit se diže na osnovu gazpromovog sponzorstva. tj diže ga zvezda i gazprom nije garant tog ugovora, već bi banka nasela na navodno sponzorstvo od kojeg klub preživljava.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...