Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Nije tacno.  Objasnjenja poraza najboljeg tima u jugoslovenskom klupskom fudbalu u finalu KES 1966. su vezivana za podmicivanje, svadje u svlacionici, Pumine patike, menadzere isl. budalastine.  Sustina je da su se posle uspesnog bunkera na Old Trafordu ponadali da tako mogu da dobiju i Real.  Rano su dali gol i onda se oriejntisali na odbranu.  A u stvri, Partizanove bebe su bili masina za stvaranje sansi i davanje golova a ne defanzivno orijentisan tim.  Da su napadali, mislim da bi pobedili Real bez obzira koliko im Real dao golova.

da li ste gledali utakmicu, ili ste sud doneli na osnovu novinskog izveštaja i gledanja nekih predhodnih utakmica(nant, verder, sparta) koje su bile maestralno odigrane, barem po rezultatima.

onaj drugi gol reala ne govori o defanzivnoj taktici, naprotiv(doduše to je samo detalj)

Link to comment

Zvezdin tim iz Barija je najuspesniji, ali ovi Partizanovi su na mene ostavili utisak.  Barijevski tim je podsecao na Partizan iz doba Bobeka, Zebeca, Cajkovskog... - tim sastavljen od najboljih igraca dovedenih sa svih strana Jugoslavije.  Vecina Partizanovih beba su bili zajedno jos kao klinci u Partizanovoj omladinskoj skoli.  Uz to, Bebe su bili momci koji su plenili srca ljubitelja fudbala (bez obzira na klupsku opredeljenost) ne samo igrom, nego sarmom i duhom - tipicni beogradski momci - Kovacevic, Vasovic, Galic, Miladinovic,... 

 

Razumem ja Vaske i tebe i Milosa da na pomen 1966. odmah gurate Zvezdine Barijevce ispred Partizanovih beba iako ove druge niste ni gledali. Danas gotovo nezamislivo (da ne kazem jeres) da navijac Zvezde ili Partizana sa velikim simpatijama prica o rivalskom timu.  Nekada je to bilo drugacije; protiv praske Sparte i Mancester junajteda na tribni si mogao da vidis i crevno-bele zastavu zajedno sa crno-belim. 

Edited by Dimitrije
Link to comment

da li ste gledali utakmicu, ili ste sud doneli na osnovu novinskog izveštaja i gledanja nekih predhodnih utakmica(nant, verder, sparta) koje su bile maestralno odigrane, barem po rezultatima.

onaj drugi gol reala ne govori o defanzivnoj taktici, naprotiv(doduše to je samo detalj)

Gledao sam Partizan-Sparta, Partizan-ManU (obe) i Partizan-Real.  Partizan sparta je biio vrhunac goleade.  Pet komada nakon katastrofe u Pragu nije ocekivao ni legendarni Valjevac.  Pao je i sesti, mozda najlepsi gol, ali je ponisten zbog ofsajda; naime Hasanagic je primio loptu okrenut ledjima golu a onda iz prve, makazicama preko glave, poslao volej u same raklje.

 

Protiv ManU u Beogradu Partizan je pokazo klasu.  Igrao je protiv tima u kome su igrali Dzordz Best, Bobi Carlton, Denis Lou i Nobi Stajls izmedju ostalih - krem evropskog i svetskog fudbala.  Partizan ih je nadigrao u svakom pogedu.  Utakmice u Mancesteru i Briselu su bile anti-klimaks.  U Mancesteru su igrali bunker; doduse Miladinovic je izbacen pa su igrali sa 10 igraca.  U Briselu su dobro krenuli, ali posle gola potpuno su ispustili igru iz ruke i prepustili je Realu.

Link to comment

Kao po obicaju Dimitrije zakljucuje gluposti i budalastine. Poredio sam ofanzivnu Zvezdu iz 91 sa recenicom da je Partizan iz 66 takodje igrao ofanzivno, a ne defanzivno. Nisam omalovazavao najveci uspeh komsija, nisam u toj prici nikad bio, pa ni sada.

Link to comment

Zvezdin tim iz Barija je najuspesniji, ali ovi Partizanovi su na mene ostavili utisak.  Barijevski tim je podsecao na Partizan iz doba Bobeka, Zebeca, Cajkovskog... - tim sastavljen od najboljih igraca dovedenih sa svih strana Jugoslavije.  Vecina Partizanovih beba su bili zajedno jos kao klinci u Partizanovoj omladinskoj skoli.  Uz to, Bebe su bili momci koji su plenili srca ljubitelja fudbala (bez obzira na klupsku opredeljenost) ne samo igrom, nego sarmom i duhom - tipicni beogradski momci - Kovacevic, Vasovic, Galic, Miladinovic,... 

 

Razumem ja Vaske i tebe i Milosa da na pomen 1966. odmah gurate Zvezdine Barijevce ispred Partizanovih beba iako ove druge niste ni gledali. Danas gotovo nezamislivo (da ne kazem jeres) da navijac Zvezde ili Partizana sa velikim simpatijama prica o rivalskom timu.  Nekada je to bilo drugacije; protiv praske Sparte i Mancester junajteda na tribni si mogao da vidis i crevno-bele zastavu zajedno sa crno-belim. 

Болдовано објашњава предходни вредносни суд. Само у том случају било је прецизније да се стави нешто као мени најдражи и нешто слично наместо најбољи, јер то тај тим Партизана напросто није био. То је исто као кад би неко рекао да је Селтик Џока Стајна најбољи тим који је освојио КЕШ зато што су момци били не из истог града него из кварта.

Link to comment

Vaske, ja sam subjektivan pa tako da u tom kontekstu moze da se razume moje davanje primata Partizanovim bebama u odnosu na Barijevce.  Ja sam isto tako gotivio OFK-in tim iz vremena kada su razbili Dinamo 6-2 u finalu kupa kao i OFK-in tim koji je izbacio Fejenord iz Kupa UEFA.  Pa i Dinamov tim koji je osvojio Kup sajamskih gradova.  Svi ti timovi imali su sarm i smek i na terenu i van terena, kao Zvezdin tim iz 1958/59 ili Zvezdin tim iz 1970-ih dok ih je vodio Milovan Ciric.  Barijevci su bili mocna ekipa ali su igrali u vremenu koga ne volim da se secam i zato mi taj tim nikada nije bio srcu blizak.

Link to comment

Vaske, ja sam subjektivan pa tako da u tom kontekstu moze da se razume moje davanje primata Partizanovim bebama u odnosu na Barijevce.  Ja sam isto tako gotivio OFK-in tim iz vremena kada su razbili Dinamo 6-2 u finalu kupa kao i OFK-in tim koji je izbacio Fejenord iz Kupa UEFA.  Pa i Dinamov tim koji je osvojio Kup sajamskih gradova.  Svi ti timovi imali su sarm i smek i na terenu i van terena, kao Zvezdin tim iz 1958/59 ili Zvezdin tim iz 1970-ih dok ih je vodio Milovan Ciric.  Barijevci su bili mocna ekipa ali su igrali u vremenu koga ne volim da se secam i zato mi taj tim nikada nije bio srcu blizak.

То је потпуно ОК, мислим да си разумео моју примедбу.  Једноставно, тај тим из Барија је један од два, три најбоља тима своје епохе у свету. Мојој генерацији је он остварење свега што смо сањали као клинци док смо гледали Пиждрину генерацију и слушали о оној која је 'продала' утакмицу у Атини и тако остала недоречена. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...