Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Ukljucio sam se kad je manje vise sve sto ima veze sa fudbalom bilo gotovo... dakle 28. minut... Kako je komentator hvalio igru, ja ocekivao nesto da vidim, a ono do kraja bi samo ona fina kontra gde je Boske lepo i smireno organizovao kontru dao Pecniku na tacni, a ovaj omasi iz situacije za koju sam mislio da on ne moze da promasi...

 

Gavric je bas los, i pored gola, neverovatno lose se krece i resenja su mu uzas. POkusava da prodje kroz igraca gotovo svaki put, a ne ma nikakav dribling, nego bukvalno hoce kroz igraca... Lazovic nesto agilniji nego obicno i to je bilo lepo videti. Ali opet, Pecnik je toliko van forme i fudbala da je to bas lose. Bosancic polako hvata neku kondiciju. Vidi se da zna fudbala tu i tamo to i pokaze, borben je i trudi se. Despotovic... hm... uradi li on sta sto sam ja prevideo ili je manje vise samo bivstvovao na terenu? 

 

Rajkovic je klasa. Uopste nemam strah od prekida sa njim na golu, a kad golman nema posla, onakav sut pod precku je prilicno zajeban, a on ga skide kao od sale... 

 

Sve u svemu, Lazic za sada najvise profitira jer izgleda sasvim ok uz Savu, a sa sve Rajkovicem pozadi. Kapiten je tempirana bomba i koliko napred moze nesto dobro da odradi toliko je pozadi rizican za sve pare. Petkovic nije neki defanzivac al radi posao koliko toliko ok. Napred se dosta dobro slaze sa Lazom... 

 

Kovacevic se napucao samopouzadanjem i igra bas dobro. On je odlicnim pasem za Bosketa i napravio onu kontru.

 

Sve u svemu defanzivno smo neocekivano dobri, mada je to verovatno i do (ne)kvaliteta protivnika, a naped... malo kuku malo vise lele... 

 

Lalatovic kako primeti Posrbica ziheraski sastavio ekipu, a to ce da radi kad god idemo na gostovanja. Uvek ce pre da dobije sansu stariji igrac nego klinac koji je bolji. Na kraju ga samo potvrdi sa Gogicem i onim stekanjem lopte ka korneru... 

 

Muslinovski...

Link to comment

Jesam... ono sto je igrao u Napredku je nebo i zemlja u odnosu na ovo sto sam gledao veceras... Imam utisak da Lalatovic potpuno pogresno koristi nekolicinu igraca, pocevsi od Gavrica, preko Pecnika, pa do klinaca... Ima Gavric svoje limite, ali imai kvalitete. Samo sto ovo drugo nikako da pokaze u crveno belom...

Link to comment

Zvezda ce da igra ziheraski sve dok/ako napad ne proradi i pocne da daje vise golova po utakmici.  Doduse tada ce poceti i da primaju golove jer ce odbrana da igra lezernije. 

Link to comment

Jesam... ono sto je igrao u Napredku je nebo i zemlja u odnosu na ovo sto sam gledao veceras... Imam utisak da Lalatovic potpuno pogresno koristi nekolicinu igraca, pocevsi od Gavrica, preko Pecnika, pa do klinaca... Ima Gavric svoje limite, ali imai kvalitete. Samo sto ovo drugo nikako da pokaze u crveno belom...

Чекај ја сам збуњен, прича је била да је Нејц на силу крило, да је Гавић баш крило које може да игра на обе стране и да је практично доведен да замени Лазовића? У ком смислу их погрешно користи?

Link to comment

Ja nisam pricao da nejc treba da igra u sredini, naprotiv mislim da je najkorisniji na krilu. Lalatovic tripuje da je bolji u sredini, a za gavrica stoji da moze da igra na obe strana. Greska je sto umesto da mu otvara prostor, gavric dobija loptu i zadatak da predribla odbranu a to mu nije jaca strana. Narociro ne u bunker odbranama gde uvek ide udvajanje...

Link to comment

Ja nisam pricao da nejc treba da igra u sredini, naprotiv mislim da je najkorisniji na krilu. Lalatovic tripuje da je bolji u sredini, a za gavrica stoji da moze da igra na obe strana. Greska je sto umesto da mu otvara prostor, gavric dobija loptu i zadatak da predribla odbranu a to mu nije jaca strana. Narociro ne u bunker odbranama gde uvek ide udvajanje...

Ниси ти причао него је то био неки онсенсуз што ове, што на другим форумима захваљујући онима који су га видели како игра пре Звезде. Ово за Гаврича значи да је он крило које не зна да дрибла?

Link to comment

Pa vide li ti neki dribling do sada? :)

 

On je brz, jak i ima dobru kontrolu lopte. Nije igrac koji treba da igra 1 na 1 sa odbranom  ili da predribla pola protivnicke odbrane. Daj mu loptu u prazno i imas igraca koji moze da ti donese dosta u igri. Daj mu da dribla iz mesta i imas sipak. Realno i Lazovic kad mu das iz mesta da dribla odbranu, prodje 1 u 20 puta. Kad dobije loptu ispred sebe u punom trku to je vec druga dimenzija, ali mi to slabo radimo...

Link to comment

Pa vide li ti neki dribling do sada? :)

 

On je brz, jak i ima dobru kontrolu lopte. Nije igrac koji treba da igra 1 na 1 sa odbranom  ili da predribla pola protivnicke odbrane. Daj mu loptu u prazno i imas igraca koji moze da ti donese dosta u igri. Daj mu da dribla iz mesta i imas sipak. Realno i Lazovic kad mu das iz mesta da dribla odbranu, prodje 1 u 20 puta. Kad dobije loptu ispred sebe u punom trku to je vec druga dimenzija, ali mi to slabo radimo...

 

Prema onome što sam video ima slabu kontrolu lopte. Dribling mu se sastoji kao što si opisao od guranja lopte u stranu na šut, koji isključivo koristi iz trka i pretrčavanje igrača nakon što gurne loptu u dug for. Nemam dovoljan broj pokušaja iz centaršuta da bi i to ocenio (nije sposoban da to uradi, jer ne ume da se oslobodi čuvara nikako), ali uzimajući u obzir kako šutira, nema ni to u repertoaru. Za sada jedino što je pokazao u kontinuitetu je da se na osnovu želje, solidne fizičke spreme i taktičke obučenosti stalno priključuje samom špicu kada lopta ide preko druge strane, pa se često nalazi u šansama za pogodak; nešto slično što je Pečnik radio prošle godine, ali zbog manjka tehnike je u tome slabiji. Takav tip igrača ume da bude koristan, ali on nije kvalitetan, jer u timu imamo tri kvalitetnija krilna igrača. Igra isključivo zbog problema sa kondicijom/formom Pečnika i Kataija.

Link to comment

Pecnik nema snage da igra po krilu, zato ga i gura iza napadaca, gde ne mora toliko da trci i sprinta.

U subotu je Vozdovac, pa pauza za reprezentaciju, pa Derbi. Moracemo pod hitno da podignemo formu, jer nam se ne pise dobro na JNA. Ni oni veze nemaju, ali mi smo pali u odnosu na prva 3 kola i po snazi i po formi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...