Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

Звезда је на почетку ове сезоне играла најбољи фудбал у можда десетак година док је за њу играо Милијаш

 

Daj, majke ti, ne lupaj bas toliko.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Milijas puno fali jer, kako je vec to Adasevic lepo objasnio, sa njim se znalo ko otpocinje i kako organizuje napad.  Plus to sto je Milijas ne samo asistirao vec i davao golove.  Drugo, Zvezdin napad nikako da proradi.  Lalatovic to izgleda jos nije postavio kako treba (cf. Adasevic).  Po meni, tu jedino Rakic za sada pravi nekog smisla, mada je on tipican napadac koji igra ledjima okrenutim prema protivnickom golu.  On to igra solidno, skuplja lopte navlaci na sebe protivnicku odbranu ali prostor koji on otvara drugi slabo koriste.  Mozda bi da igraju sa dvojcom napadaca, Zvezdin napad bio ubojitiji, ali nisam siguran da to Lalatovic hoce i da bi ovaj visok presing koji Lalatovic forsira u tom slucaju bio moguc.

 

Sve je tačno.

 

utakmica je bila tragična, tragično loša. da je zveda nešto valjano odigrala ne bi se možda to primetilo ovako, su oba aktera zaslužna za to.

niti jedna valjana prilika stvorena iz nečeg što bi se moglo nazvati unapred smišljeno, niti jedan dobar dribling, dupli pas. par igrača koje prepoznajem, rakić i bosančić su downgrade za mrđu i milijaša, koji su bili okosnice šampionskog tima, pečnik nevidljiv. katai mi je bio zanimljiv, jer gledajući slike sa potpisivanja ugovora nije izgledao kao profesionalni fudbaler, a nije me nešto ubedio u suprotno onih 30ak min koliko je igrao. rajković koga su ovde nahvalili nije imao prilike da se pokaže, to je ono što sam video. i kao navijač partizana ja sam veoma zadovoljan.

 

partizan je trenutno u znatno boljoj formi u odnosu na zvezdu, a kako je derbi za mesec dana ne verujem da lalatović to može mnogo da popravi.

 

kada gledam bilo koju utakmicu na kojoj ne igra partizan, uvek "navijam" za slabiji tim. ovoga puta je to bio pazar, sledeći put će to biti voždovac... nikada pobede zvezde ne doživljavam tragično, sem kada nisu protiv partizana, a i to sve redje kako sam stariji. 

 

i da, dobro ste povezali, tragično je što je neko guslao na fudbalskoj utakmici

 

Partizan je kriminalan pozadi, posebno je tanak na pritisak na svojoj polovini, nazire se da bi ova varijanta sa Ćirkovićem i B. Ilićem mogla da liči na nešto, ali tu su Petrović (Volkov) i mračna rupa Vranjanac. To bi Zvezda itekako mogla da koristi, a nisam siguran koliko mi njih možemo da probijemo, deluju dosta solidno u odbrani.

 

Ne fali nama Milijas uopste, fale nam Ninkovic, Mrdja i Dauda. S tim sto za razliku od prosle godine na golu sada imamo golmana a ne klovna pa manjak produkcije napada nekako peglamo time sto ne primamo golove. Sreca je sto ne igramo u Evropi jer bi nas neka jaca ekipa odvalila, za ove vozdovce, radove, partizane, cukaricke, radnicke i ostalu domacu boraniju dobri smo i ovako jadni.

 

Sad malo da budem Simović, da ste dobri za nas kao boraniju bumo videli za mesec dana. Što se tiče Milijaša, on realno mnogo fali, jer je za naše uslove dobar kreativac sa odličnim prekidom. Bez njega su defanzivne rupe manje, ali zasad deluje da su ofanzivne veće.

Link to comment

Sad malo da budem Simović, da ste dobri za nas kao boraniju bumo videli za mesec dana. Što se tiče Milijaša, on realno mnogo fali, jer je za naše uslove dobar kreativac sa odličnim prekidom. Bez njega su defanzivne rupe manje, ali zasad deluje da su ofanzivne veće.

 

Zvezda ima igraca napred koliko hoces da pokrpi te famozne ofanzivne rupe koje su ostale iza mocnog Milijasa ali je skupljala tim kao s ulice a i Lalatovic je dunster. Ono gde Milijas opasno fali je svlacionica, tim je mnogo nervozniji nego sto je bio dok je on bio kapiten a zamenu su mu nasli u onom idiotu Mijailovicu koji samog sebe ne moze da iskontrolise.

Link to comment

Možda  i ima igrača za ofanzivu, ali se to slabo vidi, posebno u kreaciji. Ovo za svlačionicu i kapitenovanje Mijailovića nemam razloga da dovodim u pitanje (btw, novog kapitena sam slučajno video u običnoj životnoj situaciji, ako je upola takav sa igračima onda ga odmah menjajte). Što se  tiče Lalatovića, zasad deluje kao ložana i kao neko ko nije previše spreman da uči u hodu.

Edited by Yoda
Link to comment

Možda  i ima igrača za ofanzivu, ali se to slabo vidi, posebno u kreaciji. Ovo za svlačionicu i kapitenovanje Mijailovića nemam razloga da dovodim u pitanje (btw, novog kapitena sam slučajno video u običnoj životnoj situaciji, ako je upola takav sa igračima onda ga odmah menjajte). Što se  tiče Lalatovića, zasad deluje kao ložana i kao neko ko nije previše spreman da uči u hodu.

 

Rekoh, slabo se vidi jer je Lalatovic dunster. Bosancic, Lazovic, Katai i Pecnik su za nase prilike veoma dobri igraci, Grujic, Ristic, Avramovski i Jovic su ozbiljni talenti a u nekim varijantama bi i Rakic mogao biti koristan. To je devet igraca od kojih prilicno lako moze da se sastavi kvalitetan vezni red i napad. Da ima muda kao sto ih je, recimo, svojevremeno imao Vasovic koji je otac Zvezdinog "projekta Bari", igrao bi 4-4-2 sa Jovicem i Pecnikom u spicu (alternative Rakic i Despotovic) a u sredini bi mu igrali Lazovic (Gavric), Bosancic (Avramovski), Grujic (Kovacevic) i Katai (Ristic). Pozadi Rajkovic (Kahriman), Petkovic (Djordjevic), Pavicevic (Stojanovic), Jovanovic (Lazic) i Antic (Mijailovic). Ekipa kao lutka.

Link to comment

Možda  i ima igrača za ofanzivu, ali se to slabo vidi, posebno u kreaciji. Ovo za svlačionicu i kapitenovanje Mijailovića nemam razloga da dovodim u pitanje (btw, novog kapitena sam slučajno video u običnoj životnoj situaciji, ako je upola takav sa igračima onda ga odmah menjajte). Što se  tiče Lalatovića, zasad deluje kao ložana i kao neko ko nije previše spreman da uči u hodu.

Lalatovicev izgled na utakmicama je otelotvorenje izreke "U strahu su velike oci" - strah da ne izgubi.  Taj strah se polako prenosi i na tim.  Dok je imao Milijasa u svlacionici, ovaj drugi je uspevao da tu Lalatovicevu nervozu amortizuje da se ne prenese na ostale igrace, posebno mlade.  Sada u timu takvog nema.  Bojim se da ce posle prvog poraza (ili remija kod kuce), Lalatovic da pogubi konce i da ce kola da krenu nizbrdo.

Link to comment

Mozda je Evandro bolji igrac, ali Milijasev doprinos Zvezdi je nesrazmerno veci od Evandrovog.  I to je poenta, ne da li je Milijas bolji od Evandra, Ninkovica i sta-ti-ja-znam kog  igraca. 

 

Ovo je neki vic koji ne kapiram ili tako nesto?

Link to comment

Covece, smirite se.  Ne dopada vam se Milijas kao igrac - u redu.  Drugi se ne slazu sa vama - i to je u redu.  Naucite da podnosite ovo drugo.

 

Ma, koga briga.

 

Izvinjavam se, na trenutak sam zaboravio s kim imam posla.

Link to comment

Daj, majke ti, ne lupaj bas toliko.

То је то, ту смо сви. 

Цениш да су Достанић. Јанковић, Стојановић и РП поставили боље игру. Слажем се.

Link to comment

Rekoh, slabo se vidi jer je Lalatovic dunster. Bosancic, Lazovic, Katai i Pecnik su za nase prilike veoma dobri igraci, Grujic, Ristic, Avramovski i Jovic su ozbiljni talenti a u nekim varijantama bi i Rakic mogao biti koristan. To je devet igraca od kojih prilicno lako moze da se sastavi kvalitetan vezni red i napad. Da ima muda kao sto ih je, recimo, svojevremeno imao Vasovic koji je otac Zvezdinog "projekta Bari", igrao bi 4-4-2 sa Jovicem i Pecnikom u spicu (alternative Rakic i Despotovic) a u sredini bi mu igrali Lazovic (Gavric), Bosancic (Avramovski), Grujic (Kovacevic) i Katai (Ristic). Pozadi Rajkovic (Kahriman), Petkovic (Djordjevic), Pavicevic (Stojanovic), Jovanovic (Lazic) i Antic (Mijailovic). Ekipa kao lutka.

 

 

Sve objasnjeno i nacrtano do detalja.

Link to comment

То је то, ту смо сви. 

Цениш да су Достанић. Јанковић, Стојановић и РП поставили боље игру. Слажем се.

 

Jesi li ti uopste gledao te tri-cetiri utakmice s pocetka sezone? Mucenje s Radnickim iz Nisa koji je tek, mislim, u proslom kolu zabelezio prvu pobedu i dva srecna gola (odbitak i pomracenje uma golmana Nislija), srecna pobeda protiv Vojvodine u Novom Sadu, protiv Jagodine koja takodje igra ocajno jedan gol iz igre (Lazovic) od tri koliko smo dali, ostala dva iz prekida i greske golmana. usput gomila netacnih pasova, ispadanja iz formacije, kasnjenja na postavljanje i u presingu, prekida u igri od po dvadesetak minuta i moje omiljeno odugovlacenje i valjanje po terenu u poslednjih pet do deset minuta.

 

Nije to bilo toliko lose na momente i naziralo se da moze nesto da bude ali onda nam je skinuta zabrana kad je Tole shvatio da necemo gubiti bodove i sad sa ovom gomilom igraca od kojih niko ne zna kad ce da igra nastao je cirkus. Medjutim, to proglasavati najboljim fudbalom koji je Zvezda igrala u poslednjoj deceniji je besmislica. Samo kod mucenog Slavise prosle godine bilo je sto puta boljih utakmica njegovog tima od bilo cega sto je Lalatovic za sada pokazao, da ne idem dalje u proslost.

Edited by harper
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...