Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

Bio je i Slavko pljeskavica najveci talenat medju omladincima pa je u seniroma bio ispod proseka. On je u omladincima bio fizicki dominantan dok je Vukan imao znanje a ne fizikalije. Ostaje da se vidi kako ce se njegova karijera odvijati ali mislim da njemu najvise fali samopouzdanje. Videcemo do kraja jesenjeg dela kako ce igrati pa cemo moci bolju ocenu da damo.

Inace nije "nicije dete", cak nije ni menadzera imao do ove sezone.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

Je l on nečije™ dete? Sećam se pre par godina kad je bila ona Nike Time is now kampanja, pa kamp kod nas, advertajzing je radila jedna domaća agencija za koju sam šljakao povremeno, i dečko koji je bio glavni akaunt na projektu mi je non stop pričao kako je Vukan ubedljivo najveći talenat od svih klinaca koji su se tu pojavili. Ja ga gledam otkad je u prvom timu, i nejasno mi je kako sve to što je šatro imao može da nestane ko rukom odneseno u trenutku kad uđeš u seniore.

 

Vukan nije "nicije" dete, sem dete svojih roditelja koji nisu nikakav faktor u prici oko Vukana, fudbala i Zvezde. Obicni ljudi. Guraju ga u reklame jer je najmladji, pa samim tim se navijaci najvise loze na to da ce on da udje u tim i postane igrac. 

 

A Vukan jeste ubedljivo najveci talenat te generacije. U doba dok su se o FIlipu Jankovicu pricale bajke, ja sam od 2-3 trenera mladjih kategorija iz konkurentskih klubova  slusao potpuno kontra pricu - Filip je naduvan klinac, koga su preduvali i koji nema toliki talenat, dok je najveci talenat u zvezdinoj OS upravo Vukan (za koga se tad skoro uopste nje znalo), ali da prosto njega niko ne gura i to je to. ISti ti ljudi su mi pricali da je za sve njih Grujic cudo od deteta, ali je on tada bio jos prilicno mali, a posle je lomio ruku i imao jos jednu duzu pauzu, pa nije vec sada postao ono sto su oni najavljivali, ali ima vremena. Iz Vukanove generacije se vise gurao Mihajlovic koji je bio tatin sin, a dobar je bio i Radakovic, ali je on zadnji vezni - velik, dobro bije itd. Vukan je u mladjim kategorijama sa loptom radio sta je hteo, bio je pun samopouzdanja i stvarno je bio najbolji igrac u omladinskoj skoli. Ja sam ga gledao doduse svega par puta, ali je to samo potvrdilo ono sto sam o njemu slusao od drugih ljudi. Sta se sa njim desilo? Pre svega samopouzdanje mu je na 0. I mislim da je to kljucno. Dugo se vukao po klupi i i tribinama u cekanju da "sazri" i prosto je izgubio ono sto mu je bila glavna odlika - kurcevitost u igri i dobre odluke na terenu. Da li se to da popraviti? Ne znam. Lazovica su uspeli da oprave, ail realno da nije preziveo Pizonovu torturu on bi bio za klasu bolji igrac, jer ne bi izgubio 2 godine kada je najvaznije bilo da igra. Nadam se da ce Vukan uspeti bar da se digne kao Lazovic, mada nije nemoguce i da se nikad ne podigne...

 

Uzmi malog Ristica, posle ovog hailovanja i onda ga 2-3 godine drzi na tribinama, daj sansu raznim poluigracima pre njega i na nebitnim utakmicama, pa ce malo sutra da mune loptu iza ledja celoj odbrani, vec ce traziti neka "sigurnija" resenja da ne bi opet popasao tribine. A i kad odigra dobro, zna da ce opet sledeci mec da gleda kao navijac...Prosto, uvodjenje tih klinaca i prava sansa za tu decu su kljuc za njihove karijere. Do sada u Zvezdi toga prosto nije bilo (mislim na ovaj poslednji period) i cak i oni igraci koji su imali/imaju kvlaitet propadaju.

 

Porucnice, gresis. Silno gresis :)

Link to comment

Ako je suditi po trenerima naše omladinske škole, Zvezda bi godišnje trebala da proizvede oko 5-6 igrača za lige petice i još toliko za bliski/daleki istok. Savićević je u Zvezdi odigrao 39 mečeva (doduše ne puno minuta za ovaj broj mečeva) i postogao 2 gola uz jednu asistenciju što je statistički jako loše, ali slažem se da statistika ne igra fudbal. Ono što on prikazuje na terenu je slabije i od njegove statistike. On igra na poziciji na kojoj se talenat i lucidnost najlakše prepoznaju, a ja to još video nisam. Talenat ovogodišnjih omladinca koji su priključeni prvom timu daleko uočljiviji i Savićević će biti prvi koji će da izgubi mesto startera, da li od Kataija (pa da Pečnik postane ofanzivni vezni) ili od Avramovskog koji je godinu dana mlađi od Savićevića.

Link to comment

Dugo se vukao po klupi i i tribinama u cekanju da "sazri" i prosto je izgubio ono sto mu je bila glavna odlika - kurcevitost u igri i dobre odluke na terenu.

 

E jebga, ako je neko dobijao šansu, to je on, ne znam šta bi trebalo još da mu se pruži. Da mu bude garantovano da bude starter i 90 minuta cele sezone?

 

Kurčevitost na stranu, ovo drugo je bitno - ja uopšte nisam video te Pirlovske naznake kod njega, te dobre odluke na terenu. A ni drugo što bi trebalo da ga čini nekim specijalnim talentom.

 

On igra na poziciji na kojoj se talenat i lucidnost najlakše prepoznaju, a ja to još video nisam.

 

 

Upravo to.

Edited by ljakse
Link to comment

Najbolje Vukanovo što sam video bio je pregled neke prijateljske postavljene na forum. Ako je on bio najtalentovaniji, omladinsku školu pod katanac, naravno.

 

Fića je nepodnošljivo talentovaniji.

Link to comment

Уколико је проблем самопуздање( мада по ономе што сам видео то није у питању) то се решава позајмицом. Ме ни се чини да је он ни крив ни дужан постао као неки пример да ето и ми имамо омладинску школу и да све што вреди није побегло. 

Link to comment

Posrbice, napisao sam da sam pricao sa trenerima konkurentskih timova (recimo rada koji je imao mozda i najbolju skolu) a ne nasim trenerima mladjih kategorija.

 

Ko je gledao lazovica kod pizona taj verovatno misli da je lazovic kombinacija nenadica i blazica. Ako se vukanovo bivstvovanje u zvezdi zove sansom, ja sam sveti petar. Sansu je dobio ove sezone. I slazem se da igra uzasno. A ja sam pisao o tome koliki je talenat bio i da za razliku od fice jankovica nije bio forsiran na sve strane. Da li ce pokazati ono sto bi trebalo ili ce ostati jsl prosek pokazace vreme...

Link to comment

Ko je gledao lazovica kod pizona taj verovatno misli da je lazovic kombinacija nenadica i blazica. Ako se vukanovo bivstvovanje u zvezdi zove sansom, ja sam sveti petar. Sansu je dobio ove sezone. I slazem se da igra uzasno. A ja sam pisao o tome koliki je talenat bio i da za razliku od fice jankovica nije bio forsiran na sve strane. Da li ce pokazati ono sto bi trebalo ili ce ostati jsl prosek pokazace vreme...

 

Nisam gledao puno mečeva omladinske škole tada, svega dva ili tri i nikako se ne sećam da je njega neko isticao kao velikog talenta. Pored gore pomenutih, bila je priča i o Ožegoviću, ovom malom desnom beku što je pobegao u Čukarički - Stojkoviću, takođe i o onome što je pobegao u Domžale ili o Simiću koji je pobegao u Basel, ali ja se ne sećam da je neko pominjao Savićevića kao najtalentovanijeg. Možda on i jeste to bio, kada su svi pobegli.

 

Kao što vidiš Vukan nije pozvan ni među "Litvance" pre godinu dana, niti je sada pozvan među ove momke što su išli u Mađarsku.

Link to comment

Posrbice, napisao sam da sam pricao sa trenerima konkurentskih timova (recimo rada koji je imao mozda i najbolju skolu) a ne nasim trenerima mladjih kategorija.

 

Ko je gledao lazovica kod pizona taj verovatno misli da je lazovic kombinacija nenadica i blazica. Ako se vukanovo bivstvovanje u zvezdi zove sansom, ja sam sveti petar. Sansu je dobio ove sezone. I slazem se da igra uzasno. A ja sam pisao o tome koliki je talenat bio i da za razliku od fice jankovica nije bio forsiran na sve strane. Da li ce pokazati ono sto bi trebalo ili ce ostati jsl prosek pokazace vreme...

 

Jebo te, kao da je taj talenat neka mitska, dobro skrivena kategorija koja moze da se otkrije samo superpronicljivim okom i nakon nekoliko sezona davanja sansi.

 

Jovic, Grujic, Ristic, Jovanovic za po pola sata na terenu su pokazali neke fudbalske stvari i nagovestili neke znacajne stvari u svom repertoaru, samo supertalentovanom Vukanu treba par sezona da uradi makar jednu stvar na terenu posle koje covek moze da kaze "aha, znaci to ima a da mu je natprosecno". Niti ima sut, ni brzinu, ni snagu, ni pas, ni kontrolu lopte, ni pregled, ni duel igru, ni orijentaciju i veliki radijus kretanja, nema nista u sta mozes da pokazes prstom.

 

Da ne pricamo bajke, talentovan igrac se prepoznaje na terenu. I za Lazovica se znalo da je supertalentovan kad je dosao, samo je Pizon jeo govna kao sto je obicno i radio jer je dunster. Cim je dosao normalan trener Lazovic je smesta poceo da pokazuje klasu. Vukan jednostavno nema nista posebno, sve i da maksimalno iskoristi svoj potencijal ostace prosecan fudbaler. Voleo bih da se varam i da on napravi veliku karijeru ali sumnjam. Po meni su Avramovski i Ristic vec sada bolji igraci od njega samo je pitanje koliko su fizicki spremni za utakmicu od 90 minuta.

Link to comment

Jebo te, kao da je taj talenat neka mitska, dobro skrivena kategorija koja moze da se otkrije samo superpronicljivim okom i nakon nekoliko sezona davanja sansi.

 

+1

 

I još u FKCZ misteriozno nestaje na prelasku u seniore.

Link to comment

Није иста ситуација као да је у Звезди, Ту би био првотимац. Бољи је чак и овакав какав је од Вукана. Овако одабрао погрешну земљу, клуб, лигу, као Данијел Алексић кога се више нико и не сећа.

moguće da je najavio pogrešan izbor, ali ne bih rekao da je izvor zemlje tu ključan. Koliko je utakmica za zvezdu igrao, 3? Veći dio vremena je bio sa omladincima.

Istina je da dečko fizički nije spreman za seniorski fudbal, nije to bio ni u zvezdi, nije ni sad.

Link to comment

Još je rano da se da finalna reč o Jankoviću, ali da ne ide u dobrom smeru, ne ide. Ako ikada bude fizički spreman, možda i pokaže deo onoga što je obećavao.

 

Kada smo već kod Danijela Aleksića, taj je mirisao na prevaru čim je kročio na fudbalski teren za razliku od njegovih saigrača Kačara i Tadića.

Link to comment

Jbg, a gde je bio Matic u toj nasoj omladinskoj skoli? Ko je o njemu pisao ili pricao? Prosto, u nasoj zemlji to koliko se o kome pise i prica zavisi od mnogih faktora a ponajmanje od fudbalske igre. Neko napisa stranu pre kljucnu stvar vezanu za Vukana - do ove godine nije imao menadzera... 

 

Ta generacija 95 je bila veoma obecavajuca, ali mnogo vise je za to bio zasluzan marketing tih momaka nego sam kvaliet. O Suljagicu (golman) se pisalo kako je nevidjeni talenat, a decko je bio Bajko stajl - izletao je do centra a mi se naprimali golova preko njega. Maksimovic i Simic su igraci sa najboljim sansama da postanu ozbiljni fudbaleri iz te generacije, a oni trenutno igraju za Domzale... nije bas neki evropski krem, nije cak ni Holandija gde uglavnom ide juniorska elita...

 

A prelazak igraca iz seniorski fudbal jeste nauka. Nisu svi igraci isti i ako se bira pogresan put mnogi od njih nikada ne naprave tu tranziciju. Setite se Nikona Jevtica, cuda od deteta, koji se raspao vec dok je stigao do omladinaca. Krikic je bio najbolji igrac Evrope u svojoj generaciji, sad ne moze vola da ubode. Da je to tako prosto - bum eto ga u prvom timu, onda bi i resenje za nas bilo krajnje jednostavno - ubacimo juniorski tim umesto seniorskog i eto. Neki igraci sazru ranije, neki kasnije, neki bljesnu odmah, neki nikada... 

 

Vukan je ubacen u prvi tim kada su se razbezale zvezdice generacije 95. Krenuo je fino, kao jedini igrac koji je nesto pokusavao protiv Cernomoreca, a onda prvi popsio klupu i teren vidjao samo na razglednici do kraja sezone + 2,3 kasicice gde je znao da ga svaka greska vodi u kanal. 

 

Harpere, ti kazes da si video kod Lazovica to sto je trebalod ase vidi. A gde si to video? Na prvoj utakmici i u Borcu? no sto je on igrao u Zvezdi je ispod svakog kriterijuma do dolaska Robija. Videlo se samo da je brz ali je to kompenzovao sitnim jajascima i bezanjem od duela. Ja ti kazem da ono sto je Vukan igrao u mladjim kategorijama i ono sto igra sada su nebo i zemlja. Pre nekog vremena si imao jedan komentar sa kojim se potpuno slazem a to je da on stalno bira pogresna resenja, pa sam se tim vise cudio jer je upravo pravi izbor poteza bila njegova odlika u mladjim kategorijama. Nije suvise brz, nema ni previse jak sut, ali ima precizne lopte i dobar pregled (bar je tako bilo u mladjim kategorijama, zasto to sad nije tako ne znam)... 

 

I nema tu puno mudrosti. Sad je dobio sansu, mora da je iskoristi. Vreme mu sada kuca, jer mladji igraci koji konkurisu za isto mesto pokazuju znacajno vise. Verujem da ce imati mesto u timu jos par kola, a ako ne pocne da igra, kapiram da je to to sto se njega tice...

 

Vukan je Generacija 94, Stojkovic je 93, Simic i Maksimovic su 95. Iz 94 su i Mihajlovic, Ozegovic i Radakovic, ali Ozeg je taj neki period kada si mislim ti pratio igrao za Bata Djorinu repku, kada ih je Bata Djora povukao sve da se samo spremaju za reprezentaciju, nisu isli ni u klubove ni u skolu, mi bili domacini pa smo bili uspesno poslednji i zauzeli jedino mesto koje ne vodi na SP :lol: 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...