Jump to content
IGNORED

ФК Црвена Звезда 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    527

  • katamaran

    507

  • Bright Billy

    470

  • MiddleClass

    349

I ovde prizivanje Mamića :isuse:

Mislio sam da je to rezervisano za komentare na Kuriru i Telegrafu.

 

Od toliko primera dobrih upravljanja klubom, zašto se u Srbiji jedan izrazito lopovski uzima kao poželjan?

 

Jos jedan koji je ljubomoran na tatu  <_<

Link to comment

Ja nista nisam prizivao. Ali je poredjenje vise nego ocigledno. 

 

Ajd jedan primer al da je sa ovog podneblja molim te? Samo nemoj Cuku molim te, jer to u Zvezdi ili Partizanu nikad ne bi pilo vodu. Ne zato stone valja, nego zato sto se ne krece od nule. 

 

Prosto, optimalno resenje je privatizacija i jasna vlasnicka struktura. Dok do toga ne dodje, neki Maminjo je nesto najbolje sto moze da se desi klubu. To ne znaci da je to dobro, vec najbolje iznudjeno resenje. Alternative su slicni likovi samo pride i nesposobni. Nije neki izbor, ali i tu postoji komparacija sta je bolje a sta gore. 

 

Neću da ulazim u to da li je privatizacija najbolje rešenje, to je na navijačima CZ, mene to ne zanima toliko. Za svoj klub, npr. ne želim da se privatizuje.

 

Što se tiče primera - lično mislim da je klub za koji navijam, Hajduk, trenutno najbolje organizovan u tom smislu, što pokazuju i rezultati (finanijski pre svega, ali i takmičarski, koji premašuju očekivanja koja su preovladavala prilikom početka racionalnog poslovanja).

 

Prva stvar koju je Torcida zahtevala od akcionara i koji je 2011. godine ušao u statut kluba:

 

1. Stručnost u obavljanju poslova Društva

2. Vizija i strategija razvoja Društva

3. Profesionalizam u obavljanju poslova Društva

4. Zakonitost i transparentnost u poslovanju Društva

5. Odgovornost u ostvarivanju športskih i poslovnih ciljeva Društva

6. Moralnost i nekažnjavanje

7. Neovisnost u upravljanju Društvom

8. Sprječavanje sukoba interesa u Društvu

9. Očuvanje ugleda i tradicije Društva

 

Naravno, Kodeks nije savršen i nije dovoljno ubaciti nešto ovakvo u statut da bismo imali garanciju da će se klubom upravljati na odgovarajući način.

Dosadašnje iskustvo je takvo da se Kodeks primenjuje.

 

U slučaju FKCZ, član 6. Kodeksa bi npr. onemogućio da Terzić postane generalni sekretar CZ, dok bi član 1. onemogućio da nestručne osobe poput Kokeze i Tončeva zauzimaju pozicije koje zauzimaju (ne znam šta su oni u FKZC, ali verujem da su na pozicijama koje zahtevaju npr. fakultetsku diplomu - Tončeveljeveljevljeva diploma bi bila u neskladu sa drugim tačkama Kodeksa).

 

Druga stvar je bio kroz udrugu Naš Hajduk, koju je Grad Split (većinski vlasnik HNK Hajduk) usvojio u julu 2011. godine. Prema ovom projektu, članovi kluba (nekih 9 hiljada ljudi u ovom trenutku) u ime Grada Splita na izborima biraju sedam, od ukupno devet članova Nadzornog odbora kluba. Uloga NO kluba je izvor i nadzor rada Uprave kluba.

Podrazumeva se da i osobe koje se kandiduju za NO i Upravu treba da budu u skladu sa Kodeksom.

 

Drugi primer, klub koji takođe nije privatan, nego je udruženje građana je Maribor.

 

Maribor čak ima i više rezultatskih uspeha od nas, međutim nisam detaljno upućen u stanje tamo, pa se ne bih upuštao u detalje. Mislim da ovde ima članova iz Slovenije koji bi mogli da pomognu sa više informacija.

 

kako zašto, pa redovito igranje u europskim natjecanjima svake jeseni

- koliko je puta dinamo služio za gol razliku u lš 4-5, dobro to na stranu, ljudi su ovde željni velikih utakmica, spektakla, pa za to bi pristali i da im mesar iz surčina bude predsednik kluba, da prodaju igrače u najveće evro klubove umesto što danas čak i navodne talente poput lazovića ne mogu prodati ni za milku €

- jer ne vrede ništa, za razliku od dinamovih stranaca i domaći talenata koje marljivo skuplja maminjo

- maminjo je ovde simbol uspeha jbg

 

Niko zapravo ne zna u kakvom je stanju GNK Dinamo, budući da klub ne objavljuje finansijske izveštaje.

Tek kada Mamić ode će se videti pustoš koju očekujem da će ostaviti. Duvanje za LŠ prošle i ove godine su mu veliki udarac u finansijskom pogledu, a moguće i željno očekivano duvanje za LE će biti i rezultatska šamarčina.

 

Ovo o prodaji igrača u najveće evro klubove mi zaista nije jasno, a to po HR portalima često vidim kao argument Mamićevaca - valjda mi je bitan rezultat mog kluba, a ne koliko je prodao? Kad bi mi bila bitna prodaja, onda bih navijao za McDonald's ili Nike, a ne za fudbalski klub.

Uostalom, ni Partizan nije imao mnogo manje uspeha u tom smislu, jedina razlika je što reprezentacija Srbije nije igrala na dosta velikih takmičenja, pa igračima nije tu mogla da se nabije cena.

Link to comment

Taj kodeks je samo slovo na papiru ako taj ili ti koji upravljaju klubom ne odgovaraju sopstvenom imovinom za dugove kluba.

Ako tako gledas, svaki zakon na svetu je samo slovo na papiru.

 

Naveo sam koji je mehanizam kojim se obezbedjuje da ne bude samo slovo. U slucaju Hajduka naravno, ne znaci da je najbolji niti jedini.

Link to comment

Ako tako gledas, svaki zakon na svetu je samo slovo na papiru.

 

Naveo sam koji je mehanizam kojim se obezbedjuje da ne bude samo slovo. U slucaju Hajduka naravno, ne znaci da je najbolji niti jedini.

Тачно си то уочио. Проблем је што за разлику од Хрватске Срн+бија нема ни назнаке државе. Све се своди на провизоријум, нема никакве владавине права нити икакве визије не за десет година, него ни за наредних пар месеци. У тако разваљеном виртуелном географском објекту Терзан је за Звезду боља опција него Џаја са шуром или Лукић са Весићем. Ни више ни мање.

Link to comment

У тако разваљеном виртуелном географском објекту Терзан је за Звезду боља опција него Џаја са шуром или Лукић са Весићем. Ни више ни мање.

 

Aj elaboriraj, ne bilo ti teško.

Link to comment

Kod njega makar možeš da se uhvatiš za nekoliko multitransfera koje je odradio, mene zanima kakve to veze ima sa Zvezdanom Terzićem, kakav sportski CV i uspesi stoje iza njega, i kako to za Zvezdu može biti dobro idealizovanje poslovnih metoda Miroslava Miškovića.

Link to comment

Aj elaboriraj, ne bilo ti teško.

Донеће некакве приходе у клуб. Одржаће га онолико колико му је потребно да прави кинту. Од доласка побројаних и толико је мислена именица за нас.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Донеће некакве приходе у клуб. 

 

Kakve prihode, osim ako ne misli iz svog džepa da finansira? Koliko se sećam, prethodni klub čiji je menadžer bio se nije ovajdio od par normalnih transfera koji su imali.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...