Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper lee

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

jel se secas price Canka kako je trebao da sedi na ruci da bi ubedio sebe da je tudja pre neko zaokruzi Kostunicu? meni obe ruke da odseku opet ne bih glasao za DS. za Sutanovca koji je uzimao bez iole blama 650k mesecno u JATu i uzimao silne drzavne poslove na ime zenine firme(kao, nije on) da glasam? da glasam za Djelica koji je ismevao siromasne? za ljude koji su vratili Dacica i SPS u politicki zivot? pa oni su veca djubrad od SNSa jbt. SNS je gomila nesposobne i bahate bagre, DS je gomila vrlo vrlo sposobnih lopovcina koji nemaju ni zrno srama. svi ti ljudi su 2000 dosli na vlast obecavajuci da ce da promene sistem, i prva stvar koju su uradili je bio moratorijum na promenu sistema! fool me once, shame on you.... fool me twice, shame on me. a ovi bi trebalo narod da zajebu peti put pa da se makne Vucic. mislim da ni srpski narod nije toliko glup...

 

a Radulovic jednostavno nema politicku snagu da skine bagru, jer ako bude stani pani, DS ce se udruziti i sa SNS samo da Radulovic zadrzi podalje... ili mislis da bi DS i Radulovic mogli da saradjuju nakon sto je ovaj decidirano(i istinito) izjavio da je nas sistem osmislio DS, a da ga je SNS samo nasledio. i cak i da predje preko toga, da li zaista mislis da bi Radulovic mogao da saradjuje sa idiotima kao sto je gdin "ali ja sam zavrsio najtezi fakultet u zemlji", who just happens to be Djilasov vrlo bliski saradnik...

 

bagra bre sve.

Pa jel' čitaš ti šta ja kažem. :)

 

Ceo jebeni vrh stranke oterati u majčinu. Sve te lopove, nesposobnjakoviće i nikogoviće koji su se uzverali. Da stranku preuzmu operativci.

 

Novu stranku je užasno teško praviti, DS ima sasvim dobru infrastrukturu, ima tamo još poštenih i normalnih, ohoho. Inače, stvarno ćemo ostati bez bilokakve opozicije.

 

@pp

 

Bez nekog institucionalnog pritiska, ovde će makoliko mi napravili kineske zidove oko svojih života biti sve gore i sve lošije, jer nećemo imati nikakve mogućnosti da ne potonemo sa svima u jednom trenutku. To što ću ja živeti dobro, što će meni profesionalno biti lepo, neće ovo društvo spasiti od propadanja. A i pitanje borbe postaje upitno. To što ću se ja nekom političkom mamlazu suprotstaviti niti će njega opametiti, niti ću ja nešto dokazati, a najverovatnije bih samo najebao. U društvu gde se poslušnost najviše ceni, samo mogu da budem smešan što se suprotstavljam (mislim, neću se ja suprotstavljati nikome, iz tehničkih razloga, ja nemam kontakta u mom poslu sa takvima, a i da imam, takvi se obično pred ozbiljnim profesionalcima u mojoj branši sklone.)

 

Ja sve ovo vidim, kao što sam na onom drugom topiku i rekao, kao začarani krug. Nešto kao Kocka, unutra smo, i imamo milion zamki, a nema izlaza.

 

Državna kasa je prazna, poplave će još više da iskopaju rupe. Nekompetentni ljudi sede na svim čelni pozicijama, koje bi trebali profesionalci da zauzimaju. To će se kolektivno, po sve nas ako ostanemo ovde završiti užasno. Belorusija će za nas biti nedostižni ekonomski i politički san.

 

@FF

 

Naravno da još ima normalnih ljudi, ima ih iz DS-a i na ovom forumu. To su ljudi koji pošteno rade svoj posao, koji su normalni, koje ne vide kesu kao primarni objekat političkog delovanja. Samo što oni nisu naravno monolitni, vrh stranke je taj koji igra igre, a oni ne mogu, osim da biraju jedno ili drugo, čak i kad im se ne sviđa ni jedno ni drugo. Slično kao i na nivou cele države, što građani nemaju izbora.

Link to comment

ds te nds neće preći cenzus na sledećim izborima, osim ako gospodar vučić ne zahebe nešto spektakularno...

- ako se ujedine možda nabace do 7-8% ionako su ljudi za njih glasali ne zato što se slažu sa njihovom politikom već da ne dođe toma i izazove sankcije možda čak i ratove, kako od toga ništa nije bilo na prošlim izborima je ds imao 300k manje birača, na sledećim će imati još 100-150k manje

- brine ko će naslediti sns za 4 tj 8 godina kada se i oni potroše a ne donesu napredak u životu većini ljudi

Link to comment

Naravno da još ima normalnih ljudi, ima ih iz DS-a i na ovom forumu. To su ljudi koji pošteno rade svoj posao, koji su normalni, koje ne vide kesu kao primarni objekat političkog delovanja. Samo što oni nisu naravno monolitni, vrh stranke je taj koji igra igre, a oni ne mogu, osim da biraju jedno ili drugo, čak i kad im se ne sviđa ni jedno ni drugo. Slično kao i na nivou cele države, što građani nemaju izbora.

 

 

I nazalost to su ljudi koji nisu uspeli da promene nomenklaturu u stranci svih ovih godina, a sada se izbor svodi na secikese Djilasa ili Pajtica (neko jos pominje i "prepostenog" Jesica), nema tu opozicije niti je i bilo u prethodnom periodu, od kada su dahije zahvaljujuci Tadicu i njegovoj savetnickoj ekipi uspeli da zasednu na vlast.

Link to comment

Pa jel' čitaš ti šta ja kažem. :)

 

Ceo jebeni vrh stranke oterati u majčinu. Sve te lopove, nesposobnjakoviće i nikogoviće koji su se uzverali. Da stranku preuzmu operativci.

 

Novu stranku je užasno teško praviti, DS ima sasvim dobru infrastrukturu, ima tamo još poštenih i normalnih, ohoho. Inače, stvarno ćemo ostati bez bilokakve opozicije.

 

@pp

 

Bez nekog institucionalnog pritiska, ovde će makoliko mi napravili kineske zidove oko svojih života biti sve gore i sve lošije, jer nećemo imati nikakve mogućnosti da ne potonemo sa svima u jednom trenutku. To što ću ja živeti dobro, što će meni profesionalno biti lepo, neće ovo društvo spasiti od propadanja. A i pitanje borbe postaje upitno. To što ću se ja nekom političkom mamlazu suprotstaviti niti će njega opametiti, niti ću ja nešto dokazati, a najverovatnije bih samo najebao. U društvu gde se poslušnost najviše ceni, samo mogu da budem smešan što se suprotstavljam (mislim, neću se ja suprotstavljati nikome, iz tehničkih razloga, ja nemam kontakta u mom poslu sa takvima, a i da imam, takvi se obično pred ozbiljnim profesionalcima u mojoj branši sklone.)

 

Ja sve ovo vidim, kao što sam na onom drugom topiku i rekao, kao začarani krug. Nešto kao Kocka, unutra smo, i imamo milion zamki, a nema izlaza.

 

Državna kasa je prazna, poplave će još više da iskopaju rupe. Nekompetentni ljudi sede na svim čelni pozicijama, koje bi trebali profesionalci da zauzimaju. To će se kolektivno, po sve nas ako ostanemo ovde završiti užasno. Belorusija će za nas biti nedostižni ekonomski i politički san.

 

@FF

 

Naravno da još ima normalnih ljudi, ima ih iz DS-a i na ovom forumu. To su ljudi koji pošteno rade svoj posao, koji su normalni, koje ne vide kesu kao primarni objekat političkog delovanja. Samo što oni nisu naravno monolitni, vrh stranke je taj koji igra igre, a oni ne mogu, osim da biraju jedno ili drugo, čak i kad im se ne sviđa ni jedno ni drugo. Slično kao i na nivou cele države, što građani nemaju izbora.

ma citam ja sta mi ti kazes, samo sto ne verujem u promene.

 

da li ti zaista mislis da bi Djilas, Djelic, Sutanovac, Pajtic, Jerkov...pa cak i Jesic, dozvoliti bili kome iz sredine da dodje na njihovo mesto? pogotovo kada bi tome iz sredine prvi zadatak bio da pohapsi ove sto su sada na vrhu ili da se pretvori u njih...

 

recimo, nakon raspada DS i pre izbora, odem ja do Vrbasa kod mojih i pricam sa sestrom, i ona kaze da su Tadic i njegovi bolja opcija od DJilasa i njegovih. ja je gledam ko da je luda, kazem joj to, i ona mi izlista imena ljudi koji su otisli sa Tadicem i imena ljudi koji su ostali sa Djilasom. verovao ili ne, brojke su bile surovo u korist Tadica... a siguran sam da Vrbas nije jedini primer. pricali smo o tome i kada smo se videli, znas i ti, znam i ja ko je na celu DS ovde, i siguran sam da im ni ti ni ja ne bi ovcu nacrtanu na papiru dali da sacuvaju, a ne nesto drugo... a sigurno da je da jos ima gradova kao sto su Vrbas i Novi Sad.

sigurno je da ima i suprotnih primera, kao sto su Jesic i Pavlicic, ali problem je sto nije samo vrh DS zatrovan. zatrovano je clanstvo, kao i kod SNS... stranka je suvise ogrezla u korupciju, tako da je preciscavanje DS borba protiv vetrenjaca. voleo bih da si u pravu, naravno, samo mislim da je i tebi na kraju dana jasno da od tvoje ideje nece biti nista :(

Link to comment

Jertm gleda neko Tešku reč?!?

 

Šokovi! Vučela brani Čučkovića i optužuje one koji ga napadaju da su agenti stranih službi!

 

Gledajte!!!

Edited by Turnbull
Link to comment

samo ki kazi da li je ovo miki manojlovic? ne mogu da gledam psoto cu da polomim televizor.

Link to comment

ne znam kako ovomozes da gldas, najozbiljnije. zavidim ti posto ja ne mogu da izdrzim duze od jednog minuta, nisam toliko psihicki stabilan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...