Jump to content

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

ma kakve knjige, pozitivni mogu da budu samo oni koji ili nisu bili ovde od 90e na ovamo ili sada imaju zdravu varijantu za beganje...

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper lee

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

protest sto grasrutije krene ima vise sanse za uspijeh, a ako krene politicki tj stranacki imace politicki odgovor

dobro, eto nam prvog koraka.
Link to comment

ja zaista ne znam na cemu vi temeljite vas optimizam. mislili smo da ce mu se Feketic obiti o glavu, pa je navuko 50%. uopste ne sumnjam da ce i iz ovoga izaci ako ne jaci, a onda dovoljno jak da nastavi da nas jebe.

a i ko ce da mu se suprotsavi? Tadic koji je na sve nacine pokusao da mu se dovija? Dacic? da li neko zaista misli da Dacic ima potencijal za 20+% i da zna nesto sto nije dirketno cuvanje sopstvene guzice? Djilas koji u svojim redovima ima vise profesionalnih lopova nego sto je u svojo istoriji imao Alkatraz? ili Radulovic koji je uspeo da namakne 2% na izborima, a i to nekim cudom... na kraju ce da ispadne da su mu jedina alternativa Dveri...

 

tako da, zaista bih voleo da delim vas optimizam, ali kao sto rekoh, cak i da ima uslova da padne, nema ko da ga zameni...

Link to comment

ja zaista ne znam na cemu vi temeljite vas optimizam. mislili smo da ce mu se Feketic obiti o glavu, pa je navuko 50%. uopste ne sumnjam da ce i iz ovoga izaci ako ne jaci, a onda dovoljno jak da nastavi da nas jebe.

a i ko ce da mu se suprotsavi? Tadic koji je na sve nacine pokusao da mu se dovija? Dacic? da li neko zaista misli da Dacic ima potencijal za 20+% i da zna nesto sto nije dirketno cuvanje sopstvene guzice? Djilas koji u svojim redovima ima vise profesionalnih lopova nego sto je u svojo istoriji imao Alkatraz? ili Radulovic koji je uspeo da namakne 2% na izborima, a i to nekim cudom... na kraju ce da ispadne da su mu jedina alternativa Dveri...

 

tako da, zaista bih voleo da delim vas optimizam, ali kao sto rekoh, cak i da ima uslova da padne, nema ko da ga zameni...

Pa pošto nam se opozicija svodi na DS, jedino smisleno bi bilo da se ceo srednji ešalon stranke zahvali vrhu i kolektivno ih sve izbaci napolje.

 

Ješić, ako nemaju za šta da ga stvarno optuže da je krao, da preuzme stranku (jer nema ko drugi) i da se krene skoro od nule. Ako je i on umazan, da preuzme neko ko nije, a koga i ne znamo, neko novo lice.

 

Radule možda dobaci do 5%, Dveri će na sledećim prebaciti 5%, rutinski i to će biti od stranaka u parlamentu, uz SNS i SPS, naravno.

 

Jedino što može da poremeti matematiku SNS-a  da imaju vlast je da na predsedničkim izborima pobedi protivnik SNS-a. To jeste naučna fantastika, sada, ali... Ima još 3 godine... Tada bi se moglo desiti da se sve vrati na staro, SNS ima najviše, ali nemože da formira vast, jer će Ivica sa predsednikom... Tu računam da SNS neće dobiti 50% parlamenta sam, naravno...

Link to comment

Mene iskreno sjebava još nešto - sad sam, iz neznanih razloga otišao na sajt Srpskih nacioanalista, da pogledam temu o poplavama. Pretpostavljao sam da tamo sad sve pršti od kritike Vučića i njegovih brljotina. Ima i toga pomalo, nije da nije, ali ubedljivo glavna tema na 54 strane je - pogodite šta?

 

Naravno - HAARP.

Link to comment

Mene iskreno sjebava još nešto - sad sam, iz neznanih razloga otišao na sajt Srpskih nacioanalista, da pogledam temu o poplavama. Pretpostavljao sam da tamo sad sve pršti od kritike Vučića i njegovih brljotina. Ima i toga pomalo, nije da nije, ali ubedljivo glavna tema na 54 strane je - pogodite šta?

 

Naravno - HAARP.

Što te to čudi? Srpski nacionalisti se uvek bave pogrešnim temama i na netu i u RL.

Link to comment

Ali jbt, toliko mrze Vučića, i evo sad im se namestio na volej, ali ne, sad imaju važniju temu, jebeni HAARP.

 

Pa kakva gomila morona.

 

Istu priču teraju i Dveri, naravno.

Link to comment

ja zaista ne znam na cemu vi temeljite vas optimizam. mislili smo da ce mu se Feketic obiti o glavu, pa je navuko 50%. uopste ne sumnjam da ce i iz ovoga izaci ako ne jaci, a onda dovoljno jak da nastavi da nas jebe.

a i ko ce da mu se suprotsavi? Tadic koji je na sve nacine pokusao da mu se dovija? Dacic? da li neko zaista misli da Dacic ima potencijal za 20+% i da zna nesto sto nije dirketno cuvanje sopstvene guzice? Djilas koji u svojim redovima ima vise profesionalnih lopova nego sto je u svojo istoriji imao Alkatraz? ili Radulovic koji je uspeo da namakne 2% na izborima, a i to nekim cudom... na kraju ce da ispadne da su mu jedina alternativa Dveri...

 

tako da, zaista bih voleo da delim vas optimizam, ali kao sto rekoh, cak i da ima uslova da padne, nema ko da ga zameni...

 

dačić je ucenjen koferima i ostalim aferama njegove stranke (primer Galenike), on je poslednji koji će da talasa, inače bi mogao da se pridruži svojim stranačkim kolegama u pritvoru ...

Edited by stoka
Link to comment

Pa pošto nam se opozicija svodi na DS, jedino smisleno bi bilo da se ceo srednji ešalon stranke zahvali vrhu i kolektivno ih sve izbaci napolje.

 

Ješić, ako nemaju za šta da ga stvarno optuže da je krao, da preuzme stranku (jer nema ko drugi) i da se krene skoro od nule. Ako je i on umazan, da preuzme neko ko nije a koga i neznamo, neko novo lice.

 

Radule možda dobaci do 5%, Dveri će na sledećim prebaciti 5%, rutinski i to će biti od stranaka u parlamentu, uz SNS i SPS, naravno.

 

Jedino što može da poremeti matematiku SNS-a  da imaju vlast je da na predsedničkim izborima pobedi protivnik SNS-a. To jeste naučna fantastika, sada, ali... Ima još 3 godine... Tada bi se moglo desiti da se sve vrati na staro, SNS ima najviše, ali nemože da formira vast, jer će Ivica sa predsednikom... Tu računam da SNS neće dobiti 50% parlamenta sam, naravno...

jel se secas price Canka kako je trebao da sedi na ruci da bi ubedio sebe da je tudja pre neko zaokruzi Kostunicu? meni obe ruke da odseku opet ne bih glasao za DS. za Sutanovca koji je uzimao bez iole blama 650k mesecno u JATu i uzimao silne drzavne poslove na ime zenine firme(kao, nije on) da glasam? da glasam za Djelica koji je ismevao siromasne? za ljude koji su vratili Dacica i SPS u politicki zivot? pa oni su veca djubrad od SNSa jbt. SNS je gomila nesposobne i bahate bagre, DS je gomila vrlo vrlo sposobnih lopovcina koji nemaju ni zrno srama. svi ti ljudi su 2000 dosli na vlast obecavajuci da ce da promene sistem, i prva stvar koju su uradili je bio moratorijum na promenu sistema! fool me once, shame on you.... fool me twice, shame on me. a ovi bi trebalo narod da zajebu peti put pa da se makne Vucic. mislim da ni srpski narod nije toliko glup...

 

a Radulovic jednostavno nema politicku snagu da skine bagru, jer ako bude stani pani, DS ce se udruziti i sa SNS samo da Radulovic zadrzi podalje... ili mislis da bi DS i Radulovic mogli da saradjuju nakon sto je ovaj decidirano(i istinito) izjavio da je nas sistem osmislio DS, a da ga je SNS samo nasledio. i cak i da predje preko toga, da li zaista mislis da bi Radulovic mogao da saradjuje sa idiotima kao sto je gdin "ali ja sam zavrsio najtezi fakultet u zemlji", who just happens to be Djilasov vrlo bliski saradnik...

 

bagra bre sve.

 

preslikati ovaj govor na Srbiju, slobodno...

http://www.youtube.com/watch?v=HVP_lClVb9Q

Link to comment

Pa pošto nam se opozicija svodi na DS, jedino smisleno bi bilo da se ceo srednji ešalon stranke zahvali vrhu i kolektivno ih sve izbaci napolje.

 

Sta je ovo, kako to izgleda i zbog cega su postili da ih zadnjih 10 godina vode Tadic i Djilas? Ozbiljno pitam, od ovoga otprilike zavisi da li ce DS da postoji za 5 godina.

Link to comment

Sta je ovo, kako to izgleda i zbog cega su postili da ih zadnjih 10 godina vode Tadic i Djilas? Ozbiljno pitam, od ovoga otprilike zavisi da li ce DS da postoji za 5 godina.

kako smo mi dozvolili da nas poslednjih 20 vode ovi svi koji su se izređali?

 

ajde malo budite pesimisti u svoja 4 zida. istorija nije večna osuda, niti mora da se ponavlja. i odrastite. nema vođa, nema drugih izvan nas. partije su slika našeg ličnog stava i ličnog stanja. srbija je malecna.

 

pitanje suprotstavljanja nekompetentnoj bagri svaki dan na radnim i svim drugim mestima koje zauzimamo kao ljudi i građani ove zemlje postalo je neodložno pitanje ličnog opstanka.

ne možemo baš svi da se iselimo.

Link to comment

kako smo mi dozvolili da nas poslednjih 20 vode ovi svi koji su se izređali?

 

ajde malo budite pesimisti u svoja 4 zida. istorija nije večna osuda, niti mora da se ponavlja. i odrastite. nema vođa, nema drugih izvan nas. partije su slika našeg ličnog stava i ličnog stanja. srbija je malecna.

 

pitanje suprotstavljanja nekompetentnoj bagri svaki dan na radnim i svim drugim mestima koje zauzimamo kao ljudi i građani ove zemlje postalo je neodložno pitanje ličnog opstanka.

ne možemo baš svi da se iselimo.

 

 

+ kolko hoćeš

Link to comment

kako smo mi dozvolili da nas poslednjih 20 vode ovi svi koji su se izređali?

 

ajde malo budite pesimisti u svoja 4 zida. istorija nije večna osuda, niti mora da se ponavlja. i odrastite. nema vođa, nema drugih izvan nas. partije su slika našeg ličnog stava i ličnog stanja. srbija je malecna.

 

pitanje suprotstavljanja nekompetentnoj bagri svaki dan na radnim i svim drugim mestima koje zauzimamo kao ljudi i građani ove zemlje postalo je neodložno pitanje ličnog opstanka.

ne možemo baš svi da se iselimo.

Slazem se skroz, samo to nema veze sa onim sto sam pisao. Pitanje nije bilo nimalo ironicno, vec cisto informativno. Da li je DS vredan spasavanja, ko su ljudi koji su ostali u njemu? Zelim da cujem licne primere iz manjih mesta, o ljudima kojima ugradjivanje nije primarni razlog ulaska u politiku i koji urade nesto korisno s vremena na vreme. Zelim da cujem jer mi je eto potrebno u ovom trenutku. Upravo jer ne zelim da upadnem u apatiju i pobegnem, vec mi treba motiv da se borim.

 

Ovo je offtopic veliki, moze split u topic o DS-u.

 

edit: Naravno ne da se borim za DS vec za ovo drustvo u kome zivim, da se ne razume pogresno. DS mu tu dodje samo kao simbol onoga sto smo nekada zeleli i sto smo nekada videli kao nadu. Ako taj DS vise ne postoji ni kao simbol, onda da znam na cemu smo i trazim neku novu nadu.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...