Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

dobro, to za pecenje rakije, meni to lici na najobicniji spin i ma sta ja mislio o preCedniku republike to o rakiji ne bih uzimao kao ozbiljan argument. da nije pominjao drzavu ono o odgovornosti gradjana bi se moglo i uzeti u obzir ali samo u kontekstu visedecenijske nebrige gradjana o sopstvenoj okolini ( natrpavanje kanala tonama djubreta svih mogucih vrsta, bespravno zidanje kuca na klizistima itd.) a u ovom kontekstu zaista zvuci toliko cinicno da nema reci

 

meni je poprilicno zastrasujuca bila medijska slika: teret su izgurali, kako je receno, gradjani-dobrovoljci a nisam primetio ikakvu drzavu koja deluje iako su neki od tih gradjana bili sluzbenici drzave

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper lee

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zanimljivo, bilo bi lepo da sad svi mediji lepo emituju ovu vest dan i noc. Dakle gradjani su krivi. Drzava odlicna.

 

Hoće, ne brini se. Štaviše, ta priča da su građani krivi se fura već danima. I dobro je što je  tako jer će ti isti građani veoma brzo prirediti neprijatno iznenađenje ovoj bandi hohštaplera koji su istripovali da to što narod želi čvrstu ruku na vlasti zapravo znači da narod želi da mu se vlast ruga u lice nakon što ga ostavi na milost i nemilost nekoj nesreći.

Link to comment

i sluzbenici drzave (vecina) koji su direktno radili na terenu su bili u istom polozaju kao gradjani, molili za lopate i dzakove, hranu, vodu. ili ih sami donosili/kupovali.

Link to comment

@beowl

 

i onda samo da sacekamo neki domaci desni sektor da povede uvredjene i ozlojedjene gradjane jer ne verujem da ista normalno moze da bude kristal mase u ovoj zemlji

Edited by Pontijak
Link to comment

Građani treba da unište ovu državu tj loše sklepanu maketu države i da naprave nešto što će stvarno ličiti na državu. 

to lepo zvuci ali ukrajinska situacija mi je inspiracija da nemam nikakvu nadu da je to ikako moguce a proteklih cetvrt veka me samo dodatno ucvrscuje u mom misljenju

Edited by Pontijak
Link to comment

ima ona markesova knjiga o mornaru koji je postao heroj kolumbije zato sto je prezivio potonce broda u nekoj oluji.

 

Ispostavilo se da oluja nije bila snazna, da je vojni brod bio krcat svercovanom robom i zbog toga nestabilan i da je sverc bio uobicajena oficirska praksa za koju su svi znali. A medalje i pocasti su zataskavanje.

 

E mi smo kolumbija iz pedesetih.

Link to comment

Kojim nas debilima oni smatraju, to je neverovatno. To jest, imaju racunicu da moze sve da im prodje bez ikakvog bunta i revolta pa im se fucka. Sve ce to mediji pozlatiti.

Uopste ne grese, mi u proseku i jesmo debili.

Link to comment

Da li je još nekome palo na pamet da bi Ješić posle ove super promocije (naravno, u zasluženom najboljem mogućem smislu) možda mogao da bude neko ko bi igrao malo zapaženiju ulogu u narednim političkim zbivanjima? Sa svojim CV-em, mogao bi da postane veliki politički lik na ovim prostorima. 

 

Msm, gledajući onaj intervju uhvatio sam sebe da mislim "jbt, ovaj bi možda i mogao da vodi, iza njega bi moglo da se stane". Naravno, ne dok je u DS-u ili barem ne dok je DS ovakav.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...