Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

čekaj taj drugi je ona paljevina što je svo vreme nosila onu crnu vetrovku ko ovi marićevi sa zastavom srbije na ramenu? U taj je tek imbecil......

 

 

taj ti je njihova novinarska zvezda, svojevremeno bio transfer sa Studija B, uvek vodi 'crne hronike' i sl. stvari.... nije na početku drame sa poplavama bio uniformisan, ali ubrzo se obukao u nindža komplet kad je postalo jasno da je Pink srBski ЦЦН, ekskluzive sa helikopterima i ministrima, pa da bude mačo-seksi...

 

ova dva tupson-momka su uglavnom bili u prepodnevnim časovima, tako nekako.... bio sam nešto virozan ovih dana pa sam gledao na preskoke TV od ujutru...

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper lee

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

taj ti je njihova novinarska zvezda, svojevremeno bio transfer sa Studija B, uvek vodi 'crne hronike' i sl. stvari.... nije na početku drame sa poplavama bio uniformisan, ali ubrzo se obukao u nindža komplet kad je postalo jasno da je Pink srBski ЦЦН, ekskluzive sa helikopterima i ministrima, pa da bude mačo-seksi...

 

ova dva tupson-momka su uglavnom bili u prepodnevnim časovima, tako nekako.... bio sam nešto virozan ovih dana pa sam gledao na preskoke TV od ujutru...

Nije ni Palavestra daleko od njih....

Link to comment

Ne zezaj da je ovaj bolid radio na Studiju B?!

Aha znam na koga misliš. Ta dnevna terenska ekipa Pinka je inače upiš živi, ova dva kretena pa ona zblanuta zenska sa tamnom kosom - ko da ih je, sasvim prigodno, poplava izbacila.

Link to comment

Mladen Mijatović, sudeći po opisu koji ste dali.

 

A ako je ovaj Palavestra zapravo Jovan Palavestra koji je onomad počeo na Radio Indeksu, onda brate mili :isuse:

Link to comment

Mladen Mijatović, sudeći po opisu koji ste dali.

 

A ako je ovaj Palavestra zapravo Jovan Palavestra koji je onomad počeo na Radio Indeksu, onda brate mili :isuse:

Jeste Mladen ono.Još kod prošlih manjih poplava oko Kruševca nosip tu marićevsku uniformu.

A Palavestra jeste onaj sa indexa.Gnjida jedna sa primesama psihoporemećaja.

 

Послато тетејцем

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Izvinite ako ste već ovo sherovali, takođe ako sam promašila topic javite

 

I tako smo, eto, čuli da će EBRD dati pomoć (kredit?), ali pod uslovom da Srbija nastavi sa reformama i napravi povoljni investicioni ambijent. Vučić je rekao da neki funkcioneri iz unutrašnjosti nisu ni pomagali a traže pare, dok su neke opštine, iako više pogođene, tražile malo i da je to za pohvalu. Drugim rečima, u najavi je još veće neoliberalno povlačenje države pod argumentom katastrofe koja traži hitni odgovor (kao posle Katrina uragana), a sa krajnje moralističkim predznakom spontane filantropije i žrtve van države. Naime, kada ljudi na socijalnim mrežama masovno šeruju raspored potreba po prihvatilišnim centrima i impliciraju da je to odgovornost sviju nas, oni to rade iz autentičnog saosećanja za poplavljene. Ali istovremeno oni učestvuju u jednom kolektivnom brisanju pitanja kakvu politiku raspodele kao društvo želimo: KO treba da da, i na koji način? Šta znači kada solidarnost postane spontana inicijativa, a ne predmet državnog budžeta i socijalne politike? Šta je sa ugroženima mimo poplava? I da li će najavljene radne akcije imati isti predznak ako se ne gradi zajednička imovina (kao za vreme socijalizma), već državna i privatna?
Takođe, zaboravlja se da Vlada ima dugu istoriju propagandnog poistovećivanja sa najsiromašnijima u reformama. Još je Tadić razlikovao "folirante" od onih kojima "stvarno" treba pomoć države (http://goo.gl/tXodSg ). I još je u izbornom programu Vučić najavio da ne treba da pitamo šta država može da nam da, nego šta možemo da mi za nju učinimo. Za tu priču o parazitima je npr. Stefan Aleksić pisao da funkcioniše tako što konstantno izmešta "parazita": za glasača je on uvek "neko drugi", dok i sam ne bude tako okarakterisan i izbačen iz to malo sugurnosti koju ima (http://goo.gl/mdhUa4 ). Poplava je, tvrdim, došla kao kec na deset ovoj ideologiji. Posle nje, tvrdim, biće izuzetno teško tražiti bilo kakvu socijalnu pravdu van diskursa katastrofe. Imaćemo 1) idiom države pod krizom 2) "najugroženije" = izložene poplavi; a van te dve sfere 3) širok raspon nijansi "parazita" ("običnih" socijalnih ugroženih, zaostalih opština, penzionera, nezaposlenih itd.) koje će sve lakše biti odbaciti kao lenje, razmažene i samom životu nezahvalne, čim traže nešto a nisu među plavljenicima. I biće odbačeni, pod težinom spoljnog duga. I svako preispitivanje državne politike preraspodele će biti sve teže, jer će imati tu moralističku notu: ako kritikujete spontanu soldiarnost, biće kao da kritikujete plavljenike, "one kojima je to najpotrebnije" kako kaže oditeljka Pinka. I onda vas treba linčovati kao što bi pola zemlje htelo da linčuje one prodavce što su podigli cene (kao da pola te iste zemlje nije napravljeno, ili uništeno, kroz ratni profit).
Da se razuemo, ja mislim da je fascinantna hrabrsot i žrtva hiljade volontera, kao i humanost svih ljudi koji su izdvojili pomoć za ljude. Ali mi je jako sumnjivo da u toj solidarnosti, generalna pitanja raspodele niko ne pokreće, a svima su puna usta kritike neorganizovanosti države i toga da je spontana inicijativa organizovanija. Država upravo želi takve kritike: ona bi i sama da se povuče i ostavi pitanje finansiranja socijalne pravde privatnim rukama. Da je Vučića, državu bi činili on kao personifikacija institicije i masa entuzijasta-patriota, ujedinjeni u plemenitom zadatku žrtve za domovinu koja grca. I ovo nije jedinstveno: Italija je na primer, brigu o starima i ugroženima privatizovala na taj način što je učinila da se ogroman deo radno "pasivne" populacije oseti krivom poput parazita, te da se angažuju na humanitarnom radu u svojim penzijama ili nezaposleniosti ne bi li se i dalje osetili društveno korisnim. Umesto novcem, država plaća njihov rad tim osećanjem korisnosti (http://goo.gl/jsz8TU ). Sličnu krivicu već sada i mi osećamo kad posmatramo intervjue sa plavljenicima i mislimo da nam je život povlašćen jer i dalje nešto imamo. Mislim da je ključno uvideti političke implikacije te vrste kolektivnog osećanja i impulsa solidarnosti u formi u kojoj se on razvija, shvatiti da je on upravo kompatibilan sa vladajućom politikom, i konačno postaviti šire pitanje kakvu vrstu zajednice resursa želimo, pre nego što odemo u potpuni anti-politički moralizam.

 

Link to comment

Jeste Mladen ono.Još kod prošlih manjih poplava oko Kruševca nosip tu marićevsku uniformu.

A Palavestra jeste onaj sa indexa.Gnjida jedna sa primesama psihoporemećaja.

 

Pojavio se u vreme građanskih protesta '96.kad je Služba pokušavala da Cekićevim Indeksom parira narastajućem uticaju B92. Tad se furao kao neki satiričar, ali je bio toliko loš da mu ni neverovatne privilegije u programskoj šemi nisu mogle pomoći.

Link to comment

jel beše Palavestra pravio one audio kolaže sastavljene od ispremetanih izjava političara?

 

jeste, nije mu to bilo loše u tehničkom smislu odrađeno - bar ono što se sećam da sam ponekad čuo.... mada to više govori da je imao dosta vremena na raspolganju :D

Link to comment

Malo mi ovo kontradiktorno. Slažem se da je državni aparat trebalo bolje da reaguje i da pre svega sopstvene resurse stavi na raspolaganje štabu za vanredne situacije. Stalno se priča o gomili službenih vozila, a nisam primetio niti čuo da su sva odvojena za potrebe razvoženja pomoći. To je samo jedna ilustracija.

 

Ali ako će posle poplave biti "izuzetno teško tražiti bilo kakvu socijalnu pravdu van diskursa katastrofe", zar to ne podrazumeva da će sva redistribucija biti usmerena ka saniranju (ili šaniranju, ali to je drugo pitanje) posledica poplave? Da, biće smanjene penzije, smanjeni rashodi u kulturi, ali će to biti preusmereno ka poplavama, pa ćemo imati državu kao nosioca "obnove". 

 

I da, neće biti nikakvog neoliberalizma, to zaboravite. Šta god to značilo. 

Link to comment

Pojavio se u vreme građanskih protesta '96.kad je Služba pokušavala da Cekićevim Indeksom parira narastajućem uticaju B92. Tad se furao kao neki satiričar, ali je bio toliko loš da mu ni neverovatne privilegije u programskoj šemi nisu mogle pomoći.

 

Taj kvazisatiričar je valjda bio Predrag Palavestra a ovaj mu je sin? Sećam se da je bio u ekipi Indeksovih izveštača koji su uživo prenosili policijska prebijanja demonstranata u Beogradu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...