Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Informisanje u vanrednim situacijama u Srbiji je katastrofalno.

 

RTS kao javni servis ima neku obavezu (više moralnu nego zakonsku) da informiše građane.

 

Ovog puta su totalno pali na ispitu.

 

Ključne informacije je trebalo preneti PRE izlivanja vode. Sve kasnije je čisto dokumentovanje za istoriju.

 

Ko ima živaca, može da pogleda dostupne dnevnike RTS-a od 14. i 15 maja.

 

Ja sam lično poludeo kad me je (15. ujutru) zvao drug sa železnice da mi kaže kako su im u prekidu sve tri pruge ka jugu (Bar i oba kraka niške) a RTS ništa ne objavljuje u jutarnjem programu.

Istog dana sam išao auto-putem ka Nišu koji je bio polu-prohodan, a ni o tome baš ništa na RTS-u???

 

Trijaža vesti o vanrednim događajima je amaterska.

Primer od 15. u TVD2 kada reporter iz Jagodine javlja da je stanje na Belici (potoku koji teče kroz centar Jagodine) kritično. U istom trenutku par kilometara južno, u predgrađu Jagodine, reka Lugomir nosi kuće, na po dvadesetak kilometara dalje Paraćin i Svilajnac se dave u poplavi.

Link to comment

Bio juče na sajmu.Tamo je očajno.pašteta-mesni narezak-pašteta ima 345 ljudi i popizdeli skroz

 

Послато тетејцем

Link to comment

Svako čudo za tri dana. Otrčali svi za nekim drugim naslovnim stranama. A njima možda dođe Vulin da održi neki motivacioni govor.

Tužno.

A o odgovornosti - ni reči.

Edited by beatakeshi
Link to comment

Bio juče na sajmu.Tamo je očajno.pašteta-mesni narezak-pašteta ima 345 ljudi i popizdeli skroz

 

 

 

Gledao priloge.... smučilo mi se :frust:

 

Jebem ih ja sve da nisu u stanju, niti ih interesuje, da organizuju i nameste tamo nekakvu pokretnu kuhinju  :fur:

(sve njih đuture jer se verovatno i oko ovoga prebacuje odgovornost u krug)

 

Dosta da jednom dnevno negde spreme i razvezu po porciju 'pilava' ili nekakvog 'rizibizija' uz proprzen mesni narezak (najjeftinije varijante jela, ko u vojsci što je nekada bilo) pa da kažeš da misle na ljude. Nego neće da potroše jednog jedinog dinara iz kase.... u tome je stvar!

 

A nije da nemamo npr. proizvođače 'pokretnih kuhinja' ili nekakve 'sisteme' dostave hrane koje bi mogle da se angažuju.

 

http://www.termogen.rs/pokretna-kuhinja.php

http://www.kuhinjanatockovima.com/index.html

 

Zašto sad 'država' pod hitno nije nabavila 10-15 ovakvih prikolica pokretne kuhinje i dodelila ih Crvenom Krstu, jer kako vidim da su na njih svu odgovornost prebacili, pa nek stoje u magacinima do sledeće nevolje - bar će onda ljudi biti makar malo zbrinuti....

 

Pametno su za sebe u vladi smislili da SVE prebace na lokalni nivo, čak i to informisanje... Rekli su opštinama da im jave koliko im treba para, ali da ne traže mnogo, te će pare kad procene koliko će da stvarno daju da im prebace na račune i tako će da operu ruke. Zabole ih ona stvar za detalje, bar će kao bonus da imaju koga posle da napadaju i razvlače po 'žutarama' kad krene stvar naopako zbog manjka para i raspada sistema... (ionako su 'opozicione' opštine najviše postradale  :fantom: )

Link to comment

Dosta da jednom dnevno negde spreme i razvezu po porciju 'pilava' ili nekakvog 'rizibizija' uz proprzen mesni narezak (najjeftinije varijante jela, ko u vojsci što je nekada bilo) pa da kažeš da misle na ljude. Nego neće da potroše jednog jedinog dinara iz kase.... u tome je stvar!

 

tacno tako.

Link to comment

 

 

Ne moraju se bas kupovati kuhinje. U Sapcu su hranu za evakuisane kuvali u kuhinji predskolske ustanove. Ljudi su izginuli od posla ali su evakuisani umesto mesnih narezaka jeli kuvanu hranu... Moze se naci resenje, ako postoji volja

Link to comment

Ne moraju se bas kupovati kuhinje. U Sapcu su hranu za evakuisane kuvali u kuhinji predskolske ustanove. Ljudi su izginuli od posla ali su evakuisani umesto mesnih narezaka jeli kuvanu hranu... Moze se naci resenje, ako postoji volja

 

ma naravno da ima i gde i kako, ako postoji volja kako si rekao... u krajnjoj liniji može da se kuva u jednom gradu pa rashladnim kamionom da se preveze u drugi gde treba!

 

Ove pokretne kuhinje sam pomenuo baš zbog situacije na sajmu jer je u prilogu na nekoj od televizija momak iz CK rekao kako eto nemaju kuhinju tu na sajmu, a kako zbog vremenskih prilika kuvanu hranu nemogu da donose....

 

Što se tiče onih ljudi smeštenih u Krnjači ili u obrenovačkoj kasarnu nemam pojma šta jedu ali vidim da i u Obrenovcu ljudi u redovima čekaju na paštete i nareske, dakle i tamo treba da postoje ove pokretne na terenu. Da budem iskren ne bi me začudilo da CK već ima negde po svojim magacinima takve stvari, samo nisu dobili naredbu/odobrenje da ih koriste - jer je vlada rekla da je sve u redu i 'samosepohvalila' da su odlično reagovali....

Link to comment

a jel ti ljudi dobijaju prihode koje su ranije imali? sta bi jeli i odakle bi to kupovali da su kod kuce? jel problem sto su ostali bez prihoda ili logisticki, da ne mogu sami sebi da kupuju hranu ili so to ljudi koji su i inace bili korisnici javnih kuhinja?

 

i kako stoje stvari sa javnim kuhinjama u sr? da li moze da dodje ko hoce i jede na licu mesta ili je potrebno imati neki dokument da ostvarujes pravo? i da li postoje food banks mimo crvenog krsta?

Link to comment

i kako stoje stvari sa javnim kuhinjama u sr? da li moze da dodje ko hoce i jede na licu mesta ili je potrebno imati neki dokument da ostvarujes pravo? i da li postoje food banks mimo crvenog krsta?

Postoji dokument naravno,koji se dobija po prethodno ispunjenim uslovima(korisnik socijalne pomoći i tako to).I vodi se evidencija da li je korisnik iskoristio obrok.Ne jede se na licu mesta već se samo preuzima hrana.  

Link to comment

Prošao sam večeras kolima kroz Obrenovac, od Beograda ka Šapcu. Malo pre mosta na Kolubari počinje da se oseća priličan smrad, kao iz kanalizacije, i traje do samog ulaska u grad. Kroz grad se oseća malo šta, ponekad se naleti na miris hlora. Na izlasku prema Debrcu i Šapcu se ponovo oseća smrad, samo osetno slabiji.

Link to comment

tacno tako.

Gotovo zbunjujući nivo retardacije. Znači, imaju mogućnosti da za smešne pare sebi upriliče neki realan PR na terenu. Ali oni to ne umeju da prepoznaju, njima je jedino bitno da Pink prati njihovog obolelog firera na svakom koraku a Kurir provlači kroz blato svakog ko mu se ne pokloni do zemlje. To je jedina politika koju umeju da vode.

 

O brizi za sopstveni narod ili posedovanju elementarnih intelektualnih sposobnosti da se tom narodu malo pomogne kada ga zadesi neko zlo neću ni da pričam. Ja ozbiljno nikada i nigde nisam video ovakve horde imbecila u svim nivoima državne uprave. O ovome mogu da se pišu ozbiljne sociološke studije u budućnosti, kako je čitava država pretvorena u poligon za iživljavanje osoba sa specijalnim potrebama.

Link to comment

... njima je jedino bitno da Pink prati njihovog obolelog firera na svakom koraku a Kurir provlači kroz blato svakog ko mu se ne pokloni do zemlje. To je jedina politika koju umeju da vode.

 

Ni manje ni vise, to je to.

 

U taj metod ulaze i institucije i ekonomija. Nego, prezivecemo i ovo. Pitam se sta je sledece.

Edited by Caligula
Link to comment

here we go again:

16.06.2014 10:33

 

 

Porast vodostaja - moguća lokalna izlivanja

 

 

 

BEOGRAD - Na dvadesetak reka u Srbiji od sutra do 20. juna očekuje se porast vodostoja, a moguća su, od utorak 18. juna i lokalna izlivanja upozorio je Republički hidrometeorloški zavod (RHMZ).

 

Vodostaji će biti u porastu sa približavanjem granici upozoravajućih nivoa na Kolubari, Ubu, Tamnavi, Ljigu, Drini, Limu, Jadru, Jasenici, Kubršnici, Resavi, Lugomiru, Moravici, Bjelici i Ibru. Iste tendencije prognozirane su i u gornjem toku Zapadne Morave, kao i na Toplici, Jablanici, Veternici i gornjem toku Južne Morave, na Nišavi i na Vlasini, navdeo je RHMZ u upozorenju na svom sajtu.

 

Na vodotocima bujičnog karaktera ovih reka "očekuju se kratkotrajni nagli porasti vodostaja sa pojavom lokalnih izlivanja tokom 18., 19. i 20. juna", dodaje se u upozorenju.

 

RHMZ je za danas prognizirao za Srbiju i "ponegde nepogoda s jakim pljuskom, gradom i vetrom".

 

U utorak se očekuje češća pojava kratkotrajnih nepogoda praćenih jakim pljuskom, pojavom grada i jakim vetrom, a lokalno obilnije padavine, dodaje RHMZ.

http://www.tanjug.rs/novosti/133693/porast-vodostaja---moguca-lokalna-izlivanja.htm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...