Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Zezash??

ne zezam uopšte

pošto ovde iz nekih postova upravo vrišti takva želja

istinski me zanim kako kreatori tih postova zamišljaju evropu sa propalom rusijom,

il ne proopalom nego ajmo ovako

šta bi se desilo da putin padne, naprasno se rusija demokratizujetm, povuku se sa krima i odaklevećsvetreba

na šta bi to ličilo i šta bi dalje amerika radila ?

Link to comment

ne zezam uopšte

pošto ovde iz nekih postova upravo vrišti takva želja

istinski me zanim kako kreatori tih postova zamišljaju evropu sa propalom rusijom,

il ne proopalom nego ajmo ovako

šta bi se desilo da putin padne, naprasno se rusija demokratizujetm, povuku se sa krima i odaklevećsvetreba

na šta bi to ličilo i šta bi dalje amerika radila ?

 

Pa to je jeljcinovska Rusija, treba pitati Ruse kako im je bilo tada. Vrlo, vrlo loše.

Edited by slow
Link to comment

Rusija je ovo zapocela onda kad se zazpijevski osetila dovoljno jakom; kriza je pocela ruskom inicijativom, iznudica je sad na snazi i tek ce da bude, mislim na ruski prelazak u defanzivu.

Vidish, pre samo 30 godina Rusija je imala "bafer" koji se od onda konstantno smanjuje & tanji - u bivshe CCCP satelite i/ili drzave ulaze i EU i NATO i Amerika direktno i indirektno... Rusija se skuplja i tu i tamo (mozda si sasvim u pravu za ovo "kad se zazpijevski osetila dovoljno jakom") - i tu vishe nije, cenim, pitanje ko je koliko jak nego kad danas mora da kaze dosta da ne bi sutra skidala gace... Kad moze prekosutra i taj rad...

Link to comment

sami su krivi za tehnološku zaostalost, niko ih nije tukao po ušima da spiskaju 50 milijardi $ na hebenu zimsku olimpijadu i još ko zna koliko na sp u fudbalu 2018

- mogli su tu lovu da potroše na nauku tj zajedničke plagijatske poduhvate američke tehnologije sa kinezima ali ne njima je bilo važnije da pošalju lažnu sliku u svet kako je rusija država blagostanja

Link to comment

ne zezam uopšte

pošto ovde iz nekih postova upravo vrišti takva želja

istinski me zanim kako kreatori tih postova zamišljaju evropu sa propalom rusijom,

il ne proopalom nego ajmo ovako

šta bi se desilo da putin padne, naprasno se rusija demokratizujetm, povuku se sa krima i odaklevećsvetreba

na šta bi to ličilo i šta bi dalje amerika radila ?

Si ti cula za nesto kao "Prevelika je to zemlja za tako mali narod" - nesto sto je valjda ili Bzeinski rekao a posle toga citirao svako ko sebe drzi za - you know - pravog eksponenta USofA politike... Oni nece stati (danas, sutra ili prekosutra) ili dok je ne rasparcaju ili dok sami (iz ovog ili onog razloga) ne prdnu u cabar™

Link to comment

Si ti cula za nesto kao "Prevelika je to zemlja za tako mali narod" - nesto sto je valjda ili Bzeinski rekao a posle toga citirao svako ko sebe drzi za - you know - pravog eksponenta USofA politike... Oni nece stati (danas, sutra ili prekosutra) ili dok je ne rasparcaju ili dok sami (iz ovog ili onog razloga) ne prdnu u cabar™

hm, da, čula sam nešto slično svojevremeno od olbrajtove

nešto tipa, što je rusko to je i naše a što je naše, to je samo naše

 

i nije rusko ,ali ovo je već moj dodatak koji se biće, podrazumeva

 

ed.

ok, malo sam se i zezala, priznajem

ali mi samo nije jasno kako ljudi koji inače pišu pametno, ovde pišu ovakve stvari

 

za mene je sasvim legitimno ne voleti rusiju iz bilo kojeg razloga

verujem da je mnogi ne vole iz razloga koji su sasvim shvatljivi i objašnjivi, pogotovo oni koji smatraju da je zapadni uzor najbolji uzor

za život ljudski na ovoj planet,

tj. ne vidim ništa loše u tome

 

ali ipak, zastupati priču da amerika (i ostali zapad sa njom) po svetu deli lale i ljubičice i samo želi da proširi svoj divni sistem na ostatak sveta, a sve u najboljim i najčistijim namerama spram tog narečenog sveta, e to ipak vređa inteligenciju

Edited by dùda
Link to comment

sami su krivi za tehnološku zaostalost, niko ih nije tukao po ušima da spiskaju 50 milijardi $ na hebenu zimsku olimpijadu i još ko zna koliko na sp u fudbalu 2018

- mogli su tu lovu da potroše na nauku tj zajedničke plagijatske poduhvate američke tehnologije sa kinezima ali ne njima je bilo važnije da pošalju lažnu sliku u svet kako je rusija država blagostanja

 

+1

 

ovo jeste jedan od njavećih problema, nesposobnost Putina i ekipe oko njega da zavrte ozbiljniju proizvodnju modernih proizvoda i zarade pare ne prodajući samo energente i sirovine. Jedan od razloga je i ogromna korupcija i lopovluk koji se nataložio oko Putina, tj njegov pomirljiv stav prema lopovima i tajkunima koji su mu odani i koji ne rade protiv njegove vlasti. Režim je truo iznutra, potrebno je provetravanje i ciklična smena elite kakva se u Kini dešava već decenijama posle Denga. Putin je već ušao u brežnjevljevsku sklerotičnu fazu.

Edited by slow
Link to comment

ne zezam uopšte

pošto ovde iz nekih postova upravo vrišti takva želja

istinski me zanim kako kreatori tih postova zamišljaju evropu sa propalom rusijom,

il ne proopalom nego ajmo ovako

šta bi se desilo da putin padne, naprasno se rusija demokratizujetm, povuku se sa krima i odaklevećsvetreba

na šta bi to ličilo i šta bi dalje amerika radila ?

 

što ti je to čudno? naravno da ti nikada ne odgovara još neko jak na sceni.

 

pa cela politika francuske 200+ godina se bazirala na tome da onemogući unifikaciju nemačke, jer bi time izgubila status najmoćnije na kontinentu.

kada se nemačka ujedinila, a bizmark umro i nije bilo dobrog šahiste da balansira odnos snaga pukla su dva svetska rata. britanije se oba puta umešala jer ako neko kontroliše kontinent pitanje je vremena kada će se pregrupisati i usmeriti snage da osvoji britaniju. zato su britanija i francuska oba puta bili prirodni saveznici. sve je balans moći.

 

sada ako imaš prejaku rusiju koja gleda a se pita previše i podriva trenutno stanje dominacije amerike i mogućnosti da ostvari jači interes u evropi, logično je da ćeš gledati kako da je smiriš.

 

evropa može jako lako bez rusije. idealno sa nekim marionetskim režimom koji će pumpati naftu i gas. više ti od toga ne treba od njih.

Edited by Ravanelli
Link to comment

što ti je to čudno? naravno da ti nikada ne odgovara još neko jak na sceni.

 

 

pa da, to je sasvim jasno

ali ovde se piše i neke sasvim druge stvari, nije valjda da to ne vidiš

Link to comment

sami su krivi za tehnološku zaostalost, niko ih nije tukao po ušima da spiskaju 50 milijardi $ na hebenu zimsku olimpijadu i još ko zna koliko na sp u fudbalu 2018

- mogli su tu lovu da potroše na nauku tj zajedničke plagijatske poduhvate američke tehnologije sa kinezima ali ne njima je bilo važnije da pošalju lažnu sliku u svet kako je rusija država blagostanja

Dobro bre, ja se ubi od pisanja na ovom topiku svojevremeno da ce cela stvar da se zavrsi tako sto ce tekuce zajebavanje u koje se upustila da kosta Rusiju 1 zimsku olimpijadu mesecno....

 

:)

Link to comment

ne zezam uopšte

pošto ovde iz nekih postova upravo vrišti takva želja

istinski me zanim kako kreatori tih postova zamišljaju evropu sa propalom rusijom,

il ne proopalom nego ajmo ovako

šta bi se desilo da putin padne, naprasno se rusija demokratizujetm, povuku se sa krima i odaklevećsvetreba

na šta bi to ličilo i šta bi dalje amerika radila ?

Šta bi dalje radili? Davali bi punu podršku svim mogućim rebelima koji bi se u tako demokratizovanoj Rusiji digli na oružje da zaokruže svoje teritorije. Doduše za uspeh čitavog plana im je potreban kooperativan™ lider u Kremlju a ja nešto nisam siguran da će Putina, ukoliko zglajzne, tamo zameniti neki liberalni kooperativac. Štaviše.

 

PS nema dokaza da je M. Albright ikada izjavila to za sibirska bogatstva, što joj se pripisuje u proruskim krugovima.

Link to comment

ali ipak, zastupati priču da amerika (i ostali zapad sa njom) po svetu deli lale i ljubičice i samo želi da proširi svoj divni sistem na ostatak sveta, a sve u najboljim i najčistijim namerama spram tog narečenog sveta, e to ipak vređa inteligenciju

Vređa ako ih uzmesh zaozbiljno al' ako pogledash malo kroz njih... Sta da ti kazem - imam par objashnjenja za taj fenomen al' cenim da je svako angazovanje mozdane mase oko toga kompletno promasheno. Ljudi jednostavno - ili imaju "ugraviranu/ugradjenu kongresnu biblioteku umesto sive i bele mase" ( sto bi rekao jedan lik iz "klaiscne starine" ) - ili jednostavno uzivaju da ih ostatak (normalnog) sveta gleda kao na nekakave vredjaoce™ inteligencije... Pa onda krene rasprava. I tako... :)

Link to comment

sami su krivi za tehnološku zaostalost, niko ih nije tukao po ušima da spiskaju 50 milijardi $ na hebenu zimsku olimpijadu i još ko zna koliko na sp u fudbalu 2018

- mogli su tu lovu da potroše na nauku tj zajedničke plagijatske poduhvate američke tehnologije sa kinezima ali ne njima je bilo važnije da pošalju lažnu sliku u svet kako je rusija država blagostanja

Gone,

 

Putin je jos 2007 godine rekao da moraju da se uspmere ka visokim tehnologijama zato sto novac od nafte i gasa (i ruda) nece biti vecan. Medvedev je pre par godina isao u SAD da obilazi tehniloske firme. Sta su uradili, iskreno receno, ne znam. Najverovatnije nista tj. malo toga da bi moglo da se pomene. 

 

Na drugoj strani 2005-e godine, Kina je usmerila 10 milijardi USD za razvoj telekomunikacionih firmi. Danas, 10 godina kasnije imamo situaciju da su Huawei i ZTE vodece firme. U to vreme sam govorio svojim kolegama u Nemackoj, ili cete poceti da volite pirinac i da radite pa porciju istog ili cete praviti bolji proizvod od kineza. Tada su se smejali. Danas, kada je firma smanjena za oko 30% zaposlenih oni "placu". 

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

+1

 

ovo jeste jedan od njavećih problema, nesposobnost Putina i ekipe oko njega da zavrte ozbiljniju proizvodnju modernih proizvoda i zarade pare ne prodajući samo energente i sirovine. Jedan od razloga je i ogromna korupcija i lopovluk koji se nataložio oko Putina, tj njegov pomirljiv stav prema lopovima i tajkunima koji su mu odani i koji ne rade protiv njegove vlasti. Režim je truo iznutra, potrebno je provetravanje i ciklična smena elite kakva se u Kini dešava već decenijama posle Denga. Putin je već ušao u brežnjevljevsku sklerotičnu fazu.

On je, kao i ekipa pre njega, nasledio nesto o cemu je ZB (propast komunizma etc) pisao - jednu kompletno zaostalu (ko zna od kada - valjda oduvek) privredu i sve ostalo. Oni imaju specijalne projekte - vojne, svemirske i kojesta drugo al' je sve ostalo u bedaku i sada i uvek bilo. U sirem smislu. Ne znaci da oni nece opet imati tishu podmornicu od americke, bolja katapult sedishta u avionima i avione/kamione/etc ali je - po shirini - sve to toliko tanko da im ne bi pomoglo ni Kinu da glume sledecih 20-30 godina (sto i ne mogu sve i da hoce).

Link to comment
×
×
  • Create New...