Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Čini mi se da si se jako uzbudio, pizaz, zaista nisam mogao ni pretpostaviti da će te (ok, negativna) razlika od 1 poslanika u odnosu na prethodne izbore

2010 - Alliance for European Integration - 59 seats

dovesti do ovakvog short-strokinga. Ja sam mislio da ti ejakuliraš tek nakon ruskih trijunfa globalnih & epohalnih razmjera.. :fantom:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Samo da pohvalim izuzetno pronicljivu srpsku spoljnu politiku koja je predvidjela događaje i ponašala se u skladu sa tim. Naime, dok su se lomila koplja oko Južnog potoka premijer je bio u Izraelu a ministar spoljnih poslova prvo u Južnoj Americi a potom i u Bjelorusiji. A prilikom posljednje posjete bugarskog ministra izdato je saopštenje u kome se kaže da je Južni tok od životnog interesa za obe zemlje.

Link to comment
Ruskog premijera Vladimira Putina (58) očarao je preslatki Jorgo, kojeg mu je poklonio bugarski premijer Bojko Borisov tokom posete Moskvi. Nije odoleo da ga uzme u naručje i pomazi, iako to baš i nije bilo po protokolu. Kuče pripada pasmini bugarskih ovčara i osim novog gazde, osvojio je i jedanaestogodišnju labradorku Koni, Putinovu miljenicu koja nije ljubomorna na prinovu u rezidenciji.

 

e0057be4796942939641370754b442cb.jpg

Edited by slow
Link to comment

Samo da pohvalim izuzetno pronicljivu srpsku spoljnu politiku koja je predvidjela događaje i ponašala se u skladu sa tim. Naime, dok su se lomila koplja oko Južnog potoka premijer je bio u Izraelu a ministar spoljnih poslova prvo u Južnoj Americi a potom i u Bjelorusiji. A prilikom posljednje posjete bugarskog ministra izdato je saopštenje u kome se kaže da je Južni tok od životnog interesa za obe zemlje.

Aj, pronicljivo je to, Bibi se odmah požurio nuditi EU-ju zajedno s najboljim srpskim partnerima s Cipra, he's got some gas to sell.

Picture this, Alek, most, na vodi naravno, s visećim labudovim, između Arapa i Izraela...

Link to comment

Pro-Ruska stranka jeste pobednik izbora u Moldaviji, nego se tu radi ko ce sastaviti vladu. Zato se nas dragi komsija i ucutao iako je juce, kako vidim, sav bio usplahiren, kada ono losiji rezultat nego pre 4 godine.

Sto se tice Bugara, Rusija ih jeste izbacila iz projekta jer nisu hteli da se natezu. Eto, neka Bugari cekaju iz Sah Deniza gas. Tu ce izgubiti Bugari, pa mi, pre svih. Sta da se radi, evo i cena nafte skoro 5% gore, uspesan dan za Ruse.

Link to comment

Čini mi se da si se jako uzbudio, pizaz, zaista nisam mogao ni pretpostaviti da će te (ok, negativna) razlika od 1 poslanika u odnosu na prethodne izbore

dovesti do ovakvog short-strokinga. Ja sam mislio da ti ejakuliraš tek nakon ruskih trijunfa globalnih & epohalnih razmjera.. :fantom:

 

Ah, pocela vredjanja.

Samo da pohvalim izuzetno pronicljivu srpsku spoljnu politiku koja je predvidjela događaje i ponašala se u skladu sa tim. Naime, dok su se lomila koplja oko Južnog potoka premijer je bio u Izraelu a ministar spoljnih poslova prvo u Južnoj Americi a potom i u Bjelorusiji. A prilikom posljednje posjete bugarskog ministra izdato je saopštenje u kome se kaže da je Južni tok od životnog interesa za obe zemlje.

 

Bugare su izbacili Rusi, verovatno se oni nisu ni nadali ovome tj. da ce Rusija tako reagovati. Verovatno su ocekivali neko otezanje pa dogovor sa EU ali Rusima je ocigledno dosta natezanja sa doticnim. Oni ce naci trzisste za svoj gas a EU neka pregovara sa ajatolasima i cekaju gas iz Sah Deniza.

Link to comment

 

Bugare su izbacili Rusi, verovatno se oni nisu ni nadali ovome tj. da ce Rusija tako reagovati. Verovatno su ocekivali neko otezanje pa dogovor sa EU ali Rusima je ocigledno dosta natezanja sa doticnim. Oni ce naci trzisste za svoj gas a EU neka pregovara sa ajatolasima i cekaju gas iz Sah Deniza.

 

Englezima ™ je ovo samo sredstvo za bušenje Rusa, malena bitka u diplomatskom ratu. Za par godina će sarađivati sa Rusima kao da nikad ništa nije bilo. Vjerovatno i na tom istom gasu. Sa druge strane, mi smo u ovo uložili jako mnogo i sad sisamo veslo. Prije mjesec i po dana je Putin bio ovdje i po svemu sudeći naši genijalci su bili toliko impresionirani činjenicom što se slikaju pored Najvećeg da nisu ni pitali šta ako propadne Južni tok ili su pitali i nije im se svidio odgovor pa su odlučili da se prave blesavi i postavljaju mu bilborde zahvalnosti. Što, opet, sisanje vesla čini još bolnijim.

 

Prije 15 dana mu je dolazio premijer Francuske i sigurno da je jedna od tema morala biti i Južni tok. Ili je opet bilo bitnije slikanje i dragi prijatelju težak čovjek lelemuđenje.

 

U principu, ispostavilo se da je našoj vlasti bitnija demagogija od stvarnosti. A to, opet, mnogo liči na devedesete.

Link to comment

Englezima je ovo samo sredstvo za bušenje Rusa, malena bitka u diplomatskom ratu. Za par godina će sarađivati sa Rusima kao da nikad ništa nije bilo. Vjerovatno i na tom istom gasu. Sa druge strane, mi smo u ovo uložili jako mnogo i sad sisamo veslo. Prije mjesec i po dana je Putin bio ovdje i po svemu sudeći naši genijalci su bili toliko impresionirani činjenicom što se slikaju pored Najvećeg da nisu ni pitali šta ako propadne Južni tok ili su pitali i nije im se svidio odgovor pa su odlučili da se prave blesavi i postavljaju mu bilborde zahvalnosti. Što, opet, sisanje vesla čini još bolnijim.

 

Prije 15 dana mu je dolazio premijer Francuske i sigurno da je jedna od tema morala biti i Južni tok. Ili je opet bilo bitnije slikanje i dragi prijatelju težak čovjek lelemuđenje.

 

U principu, ispostavilo se da je našoj vlasti bitnija demagogija od stvarnosti. A to, opet, mnogo liči na devedesete.

 

Nisam ja siguran da se pricalo o JT. Ovo je pravo iz vedra neba, mislim da ni Evrokomisija nije ocekivala ovo. Problem je sto su EU birokrate, uz ogromno guranje iz SAD(koji su jos 2007 napravili plan borbe protiv ruske energetske ekspanzije) i projekovale neke svoje ideje o onome sta Rusi rade. Pa su svi govorili kako je JT deo neke velike ruske zavere protiv EU da ih energetski potcine, te su bili ubedjeni da mogu ucenjivati Ruse preko JT. Danas su dobili odgovor. Inace gas iz Sah Deniza, mislim kapaciteta 10x10^9 m3, nije ni priblizno onoliko koliko EU treba u buducnosti zbog pada sopstvene proizvodnje, bez rasta potrosnje, i njima ce trebati Iran da bi nadomestili gubitak Rusa. Ali tu ima gomila problema, od cisto pitanja geografije gde bi gasovod isao a onda jos gomila.

Link to comment

Sto se tice Bugara, Rusija ih jeste izbacila iz projekta jer nisu hteli da se natezu. Eto, neka Bugari cekaju iz Sah Deniza gas. Tu ce izgubiti Bugari, pa mi, pre svih. Sta da se radi, evo i cena nafte skoro 5% gore, uspesan dan za Ruse.

Poenta ovoga, moj zazek, nije da je Rusija izbacila Bugarsku iz projekta vec da je projekat otisao u majcinu a da je EU time odrzala Ukrajinu u igri.

Link to comment

Poenta ovoga, moj zazek, nije da je Rusija izbacila Bugarsku iz projekta vec da je projekat otisao u majcinu a da je EU time odrzala Ukrajinu u igri.

 

:lol:

 

Poenta ovoga je da Rusiju zabole jer znaju da oni odlucuju sta ce biti u Ukrajini, jer nece nijedan Nato vojnik ratovati za nju, nece ni za Baltik ali nemoj to nikome da kazes, i svakog trenutka mogu da iseku gas celoj EU koji oni ne mogu da nadoknade. A, Bugarska je bukvalno sutnuta, zajedno sa Evrokomisojom, koja je bila ubedjena da moze preko JT da ucenjuje Rusiju.

Link to comment

De su one silne ruske krtice u Bugarskoj i tamošnje revitalizovano rusofilstvo o kojem se letos ovud pisalo? 

 

Yoda, prozivaju te :lolol: . Da ja malo stanem u njegovu odbranu, na vlasti u Bugarskoj su bili socijalisti, koji su bili u dobrim donosima sa Rusima, ali su sruseni i to uz pomoc turske stranke. Ne bi me cudilo da su oni to uradili da bi dobili ovo od Rusa. Njih bas briga, ljudi potpisali sa Rusima ugovor, dobice puno gasa, njima razvoj ide dalje. Rusima isto nije lose, dobili su novi dobar ugovor. Nemcima, i ostalom delu zapadne Evrope, isto nije lose, oni su izgradili Severni tok. Ostaje sirotinja na Balkanu da se pita...

 

:fantom:

Zazimire, ne znam da li me i ko proziva, evo da te podsetim sta sam u junu pisao na Evroazijskoj uniji.

 

Ovo kad se Gricko prepao ruske invazije (refleks iz Ukrajine, sta li...)

 

:huh:  Ovaj tekst je banalan i povrsan, kao i 90% tekstova u tabloidnom Dnevniku.

 

Kakva rusifikacija Bugarske? Ti si bas siguran da se niko na Zapadu nije bavio Bugarskom?

 

Pises kojesta o ovome.

Ovo je na tekst i DW:

 

Ovo je vec daleko ozbiljniji tekst. Pritisak na Bugarsku oko Juznog toka iz EU i SAD pojacao se nakon prilicno slabog rezultata vladajucih bugarskih socijalista na izborima za evropski parlament i uspeha njihovih koalicionih partnera - proturskog DPS i GERB-a Bojka Borisova. U okviru BSP postoji vrlo uticajna proruska struja, posebno u energetskom sektoru kojoj najverovatnije pripada i ministar Stojnev. Drugi ozbiljan energetski fajt je oko izgradnje nuklearne elektrane Belene (planirana jos u vreme Zivkova) gde su se ozbiljno sukobili BSP i GERB dok je Borisov bio premijer.

Potpisujem svako slovo i zarez od letos, posebno sto je Mekejn samo par dana nakon ove spike na forumu stavio Oresarskom katanac na Juzni tok.

 

Evo da ti kazem jos nesto. Ovo sa Juznim tokom bi moglo ekonomski da destabilizuje Bugarsku, mozda i politicki.

Link to comment

Pisao si ti o socijalistima u Bugarskoj i vezama sa Rusima, nemoj se vadis ;)

 

edit: vidim da si to stavio u zadnjem citatu :)

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Da, ocigledno iz jedne od recenica, pominjem uticajnu prorusku energetsku struju u BSP.

 

edit: Nije (pro)turski DPS srusio Juzni tok u Bugarskoj, vec direktno SAD. Mekejn je sa jos dvojicom senatora brutalno razgovarao sa tadasnjim premijerom Oresarskim i ovaj je popustio, ubrzo raspustio vladu. DPS je sve vreme balansirao, uostalom oni balansiraju vec 25 godina izmedju ruskog, turskog i zapadnog uticaja u Bugarskoj, Doganu je tesko uci u trag.

 

Sve tri najvece partije u Bugarskoj - Gerb, BSP i DPS jesu za izgradnju Juznog toka, ali je razliciti stepen senzibilnosti ovih partija na pritiske sa Zapada. BSP je gurao najdalje, nije se previse osvrtao na pritiske Etingera. Borisov bi tu vec ustuknuo.

 

Ovaj potez sa Juznim tokom nije neocekivan, ali mislim da niko nije ocekivao ovakvu rusku reakciju, da to serviraju u paketu sa Turcima. To naravno ima logike, Rusi ce zabaciti energetske mamce (naravno da ovo nije definitivno otpisivanje Bugara, vec takticki manevar) oko Balkana i cekati razvoj situacije. Istovremeno ce u energetici ici na dalje ucvrscivanje odnosa u Aziji, gde ruka SAD ne moze previse da ih sputava.

 

Sto se nas tice, ovde niko nije imao pojma sta se desava sve do pre par nedelja kad je Antic krenuo da surfuje po nekom azerbejdzanskom energetskom balonu (u paketu sa Orbanom i Bojkom), ali i to nista ozbiljno.

Edited by Yoda
Link to comment
×
×
  • Create New...