Jump to content

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

3 hours ago, April said:

 

Bilo bi jako lepo da sada pokažemo solidarnost sa našim ruskim prijateljima u nevolji. Mislim na sve nove sugrađane u Bgd i NS koji su u sebi pronašli dovoljno integriteta da ne učestvuju u agresiji na Ukrajinu i radije izabrali potucanje po Srbiji nego da krvave ruke

 

nema velike razlike izmedju rusa koji su ostali u matici i tih koji su kod vas. uporedi sa devedesetim u ex-yu. otisao je ko je mogao i uglavnom iz ekonomskih razloga. ovde ljudi gledaju svoja posla i ne talasaju. 

Link to comment
1 minute ago, banecare1 said:

 

nema velike razlike izmedju rusa koji su ostali u matici i tih koji su kod vas. uporedi sa devedesetim u ex-yu. otisao je ko je mogao i uglavnom iz ekonomskih razloga. ovde ljudi gledaju svoja posla i ne talasaju. 

 

ima razlike, mi smo 90-tih talasali

  • +1 8
  • -1 1
Link to comment
7 minutes ago, Eleniko said:

ne bi trebalo da pišeš o stvarima o kojima baš ne znaš ništa i informišeš se iz vučićevih i sličnih medija.

 

A ti znaš kako se ja informišem o ovim i sličnim stvarima i koliko znam o njima tačno...kako?

 

I nemoj da skrećeš temu na razgovora na tretman srpske policije prema migrantima, o tome možemo da pričamo na nekom drugom topiku. Ovde je tema Rusija.

  • +1 4
Link to comment
17 minutes ago, dùda said:

Ova naša gnjida je Putin sa ali expresa.

Nemamo naftu, gas, sjebane su nam i žitnice i nemamo još koješta, a i u okruženju smo, sreća naša, ipak.

 

Nas je stegnut, u tesnoj kozi, sputan potrebom za parama koje dobija od neprijatelja dok the real mccoy ima vise para, resursa i tudje dece za svoje ratove. Imali smo primere zrtvovanja kao iskakanje rezima u svoju prirodu. A i Putin radi "nasu" stvar samo sto je doradio novim softverom i prisvojimo iskustvo sto je ona vestica prenosila godinama, njemu il njegovim stratezima

  • +1 2
Link to comment

evo ovde

 

https://pescanik.net/neofasisticki-pir-u-svetosavskom-domu/

 

Aleksandar Dugin je lično na svom potvrđenom tviter nalogu 3. februara objavio najavu za niški koncert u Svetosavskom domu. Svega nekoliko dana kasnije, režimski tabloid Informer, objavljuje tekst pod nazivom „Aleksandar Dugin oduševljen Srbima! U potpunosti razumem šta Vučić radi, uskoro će doći vreme Rusije i Srbije“. Ovim ne želim da insinuiram da su dva događaja nužno povezana, već samo da je ovo kontekst u kojem se izvodi kantata posvećena Darji Duginoj. Organizatori koncerta su NVO „Prijatelji muzike“, čija je zastupnica Dragana Moles, niška operska pevačica i jedna od najavljenih izvođačica kantate, te Studio za projektovanje, inženjering i konsalting, „Art Pen“, Ljubiša Mitić PR, ali čini se da te informacije ne govore puno o pravoj pozadini ovog događaja.

Događaj najavljen za 20. februar otkriva nam duboku vezu između Aleksandra Dugina i njegovog Evroazijskog pokreta, italijanske neofašističke, pa i neonacističke desnice, i režima u Srbiji. Teško je poverovati da je ovako nešto moguće organizovati bez znanja i blagoslova gradskih vlasti, a verovatno i službi bezbednosti. Iako Svetosavski dom zvanično pripada Srpskoj pravoslavnoj crkvi, grad Niš je aktivno učestvovao u njegovom opremanju i pretvaranju u glavni gradski prostor za koncerte klasične muzike i slična događanja.

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment

Pokriven je ceo spektar, ne znam ni kako se to zove i da li je ikada bilo negde, ceo sever mase ruskim zastavama, nema jedne jedine zvezdine ili srpske ili cetnicke ili lgbt

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, dragance said:

“Nestalo” telo Navaljnog, tj nije u mrtvačnici u kojoj bi trebalo da bude. Čak i mrtvog ga se plaše.

 

treba ukloniti sve sto bi moglo da postane simbol, pokupiti svo cvece, svece i slike sa ulica.

nece psetoglavi trovac njemu ni grob dozvoliti.

 

 

  • +1 6
Link to comment
40 minutes ago, dragance said:

“Nestalo” telo Navaljnog, tj nije u mrtvačnici u kojoj bi trebalo da bude. Čak i mrtvog ga se plaše.

Nije nestalo nego su odbili da predaju telo Navaljnijevoj majci.

 

Kira Yarmush je Navaljnijeva glasnogovornica.

 

edit: jeste bila neka zabuna ili “zabuna” oko mrtvačnice, majka i advokat su otišli tamo i poljubili vrata jer je bila zatvorena, pa su zvali broj koji stoji na vratima a osoba sa druge strane im je rekla da ceo dan odgovara na pozive o Navaljniju ali da telo nikad nije ni bilo kod njih...

 

Edited by Patty Lee
  • Tužno 3
Link to comment
45 minutes ago, banecare1 said:

 

nema velike razlike izmedju rusa koji su ostali u matici i tih koji su kod vas. uporedi sa devedesetim u ex-yu. otisao je ko je mogao i uglavnom iz ekonomskih razloga. ovde ljudi gledaju svoja posla i ne talasaju. 

dok su na pravoj strani istorije nemaju sta da brinu

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, villiem said:

 

Nas je stegnut, u tesnoj kozi, sputan potrebom za parama koje dobija od neprijatelja dok the real mccoy ima vise para, resursa i tudje dece za svoje ratove. 

Upravo to sam i rekla.

Manevarski prostor mu je daleeeeeeko manji, neuporedivo.

Ali je i Istina da zabole zapad kako je ovde nama.

 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

Pošto sam tradicionalno neobavešten, samo da pitam je l' ovo taj Navaljni ili ima neki drugi?

(izvinjavam se što opet postavljam tvitove ekstremnih desničara i mrzitelja tejlor svift)

 

 

 

Jeste i to je on.

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

Ali je i Istina da zabole zapad kako je ovde nama.

 

 

Slazem se - ali zabole bilo koga na svetu, kao sto Srbiju zabole za Azejberdzan, Shvajcarsku ili Madagaskar. Mene u stvari mnogo vise brine ruska ili kineska "briga" za nase interese nego zapadnjacka nebriga.

 

Niko nikada ne brine tudju brigu na drzavnom nivou i to je normalno. Sto nas dovodi do cinjenice da je nas polozaj direktno prouzrokovan pre svega NAŠOM  uspesnom ili neuspesnom spoljnom politikom. Naša spoljna politika trenutno se svodi na glumljenje kučke za svako pseto koje naidje pod uslovom da ne dira Vucicevu vlast. Parlament EU je najzad to uzdrmao (naravno, iz svojih interesa) i ta panika se vidi kod ovih nasih orka.

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

Pošto sam tradicionalno neobavešten, samo da pitam je l' ovo taj Navaljni ili ima neki drugi?

(izvinjavam se što opet postavljam tvitove ekstremnih desničara i mrzitelja tejlor svift)

 

 

 

 

super je ovo.  iako ne razumem ruski vidi se iz satelita da je ceo klip parodija gde Navaljni, "diplomirani nacionalist" ismejava sovinisticke govnarije.

a ti samo nastavi, ne daj se ometati...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...