Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Imam mali problem sa ovim pozivanjem na CIA. CIA je imala znacajan uticaj na smenu Milosevica pa to samu smenu ne cini nista losijom niti ulogu gradjana Srbije manjom. Janukovic je otisao jer je bio korumpirani politicar koji je poceo da upotrebljava silu protiv mirnih demonstranata. Onda su mu demonstracije prerasle u revoluciju. Rusija ima obavezu da ne napada susedne drzave u politickoj odmazdi zbog toga sto joj se ne svidja politicki kurs kojim idu. Na kraju krajeva da nije bilo pritisaka na Janukovica da odustane od sporazuma sa EU ne bi bilo ni demonstracija. Putin je pokusao da se igra i opeko se. Na zalost Rusije u tim greskama sada imaju jos jednu Poljsku na svojim granicama.

 

No ovde je poenta ostavljanja teksta bila ta da se ne radi samo o Vasingtonu vec da su se pojedine zemlje na skoro svih 6 kontinenata slozile da se tom coveku stane na put. 

 

A, gde su ti pingivini sa Anarktika?

Nego nesto je Obama nervozan dok ga Putin prijateljski i dobronamerno pipka.

1415806635972_wps_12_Russian_President_V

 

Je l' to zbog frustriranosti koju mu cini Putin?

Obama arrives in Brisbane on Saturday and will be discussing his frustration over Ukraine

 

Cemu frustriranost? Evo cak ni ti nisi frustriran osim sto si psovao, na ovome forumu, Obamu da je mekusac.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Postoje i zemlje na čak 4* kontinenta koje ne prate kurs Vašingtona prema Rusiji. 

 

 

edit:*ustvari 5, auu koja podrška Putinu.

 

Pa nisu oni sekta ili nekakve kolonije koje prate svog lidera kao u G7, Nato ili EU gde trpe veliku stetu zbog velikog vozda ali moraju da slusaju. To su zemlje(prva ekonomija sveta, treca, peta ili sesta i sedma) koje saradjuju medjusobom ali imaju svoje misljenje. Ne verujem da Modi iz Indije ili predsednica Brazila bas mnogo vole predsednika SAD i njegovu administraciju, kada se zna da je ta administracija isla protiv njih, ali opet to ne znaci da nece pricati sa njima i razvijati eknomsku saradnju. Zato

6q9kp3.jpg

 

:thumbsup:

Link to comment

Pa ima li kraja tom robovanju Ameriki? Od bespuća Yukona preko vrha Fujija do Plavih planina, sve je prepunjeno ludacima s ulica Praga i popikano ropstvom okovanim prestonicama... Pa dokle?

 

Laconica Telefonica

Link to comment

NATO oko Rusije stoji već 10 godina i ne miče se. Aktualno rusko luđenje, koliko mene moje krhko sjećanje služi, je, čak i službeno, oko EU, i tržišta, ranjivog ruskog tržišta koje će proburaziti porozna izvantamoženskosojuzna Ukrajina. Vi (prepoznajte se) mora da živite u nekom drugom filmu, ili vas je nešto omađijalo. Trećeg nemaAV.

 

Pa ono, treba biti poprilicno slep pa ne skapirati da je strategija EU/SAD prema Ukrajini sledeca:

 

a) Aj kao potpisite sporazum o Istocnom partnerstvu, pa se dugorocno vezete za EU trziste i ispunjavate polako EU standarde

b) Mi vas drzimo na dugackom stapu i pripramo vam punopravno clanstvo u EU eventualno tamo negde oko 2050.-2060.

c) U medjuvremenu da vas odobrovoljimo primicemo vas cak u NATO! I to mnogo brze! Aj 2025.? Super!

Link to comment

NATO oko Rusije stoji već 10 godina i ne miče se. Aktualno rusko luđenje, koliko mene moje krhko sjećanje služi, je, čak i službeno, oko EU, i tržišta, ranjivog ruskog tržišta koje će proburaziti porozna izvantamoženskosojuzna Ukrajina. Vi (prepoznajte se) mora da živite u nekom drugom filmu, ili vas je nešto omađijalo. Trećeg nemaAV.

 

US begins joint exercises with NATO allies in Ukraine

Link to comment

Oke, moram vam priznat da ste jednako kvalitetni paranoici ko Rusi.

 

Nego, zašto umjesto paranoje & nasilničkog luđenja Rujke ne porade na čvrstom, prijateljskom uvjeravanju, recimo evo ovakome ko ovo ovđeka prisutno ppposvuda, da je ulazak u NATO naaajgora stvar na svetu? Pa nije valjda da moramo bombardovati i Ukrajinu, i svaku drugu rizičnu™ naciju, da bi Paranojke Rujke (i vi) bili sigurni da nam se neće jednoga dana, da-da, jednoga dana, krišom uvući?

 

To košta.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Pa ono, treba biti poprilicno slep pa ne skapirati da je strategija EU/SAD prema Ukrajini sledeca:

 

a) Aj kao potpisite sporazum o Istocnom partnerstvu, pa se dugorocno vezete za EU trziste i ispunjavate polako EU standarde

b) Mi vas drzimo na dugackom stapu i pripramo vam punopravno clanstvo u EU eventualno tamo negde oko 2050.-2060.

c) U medjuvremenu da vas odobrovoljimo primicemo vas cak u NATO! I to mnogo brze! Aj 2025.? Super!

 

So? To je jednako legitimno, kao sto je i legitimno sa strane Rusije da uradi sve da joj NATO ne bude na 500km od Kavkaza, sa cije druge strane je takodje NATO. Politika velikih sila. 

 

Ja s druge strane ne kapiram sta je to sto vecini Srba oduzima sposobnost racionalnog promisljanja kad je ova kriza u pitanju. Jer, bilo kakve paralele su totalno promasene. 

Link to comment

Imam mali problem sa ovim pozivanjem na CIA. CIA je imala znacajan uticaj na smenu Milosevica pa to samu smenu ne cini nista losijom niti ulogu gradjana Srbije manjom. Janukovic je otisao jer je bio korumpirani politicar koji je poceo da upotrebljava silu protiv mirnih demonstranata. Onda su mu demonstracije prerasle u revoluciju. Rusija ima obavezu da ne napada susedne drzave u politickoj odmazdi zbog toga sto joj se ne svidja politicki kurs kojim idu. Na kraju krajeva da nije bilo pritisaka na Janukovica da odustane od sporazuma sa EU ne bi bilo ni demonstracija. Putin je pokusao da se igra i opeko se. Na zalost Rusije u tim greskama sada imaju jos jednu Poljsku na svojim granicama.

 

No ovde je poenta ostavljanja teksta bila ta da se ne radi samo o Vasingtonu vec da su se pojedine zemlje na skoro svih 6 kontinenata slozile da se tom coveku stane na put. 

 

Korumpiranih političara koji koriste silu protiv mirnih demonstranata imaš u svakoj zemlji. Primera nacističke rulje koja traži predsednika države po gradu daleko manje. 1934. godine su austrijski nacisti upali u zgradu i ubili kancelara Dolfusa. Tada puč nije uspeo zbog italijanske reakcije. 

 

Opozicija je imala dogovor od 21. februara, mogli su da dobiju Janukoviča na izborima, da ga smene, skinu mu imunitet i onda ga prcesuiraju za sva korupcionaška dela i upotrebu sile. Njihovo rešenje je bilo da puste naciste da rade šta im je volja. Normalan svet se posle toga povukao kućama. Kriviš Janukoviča jer se nije poveo Dolfusovim primerom ostanka u kancelariji nego je otišao? 

 

bold: zameni Rusija sa SAD i istočna Evropa sa Južna Amerika i imaš identičnu situaciju. Jebe se nuklearnim silama za moralne obaveze. 

Link to comment

So? To je jednako legitimno, kao sto je i legitimno sa strane Rusije da uradi sve da joj NATO ne bude na 500km od Kavkaza, sa cije druge strane je takodje NATO. Politika velikih sila. 

 

Ja s druge strane ne kapiram sta je to sto vecini Srba oduzima sposobnost racionalnog promisljanja kad je ova kriza u pitanju. Jer, bilo kakve paralele su totalno promasene. 

 

Legitimno je skroz, samo sto je onda naravno legitiman i ruski odgovor, kao sto sam kazes. Mislim, upravo sam na prethodnoj strani rekao da je i u boldovanom stvar, a ne nekoj americko-evropskoj brizi za demokratiju i slobodu u Ukrajini ili ruskoj brizi o narastujucem fasizmu i neonacizmu u Ukrajini. Cela stvar se svodi na to "kojem ce se Ukrajina privoleti carstvu".

 

Ja inace ne vidim neke bogznakakve paralele sa nama, nego samo to da su, ponovicu, ovde Ukrajinci ispali totalne budale i dunsteri - kada su njihovi interesi u pitanju - ratuju medjusobno i razbucavaju se za tudj racun. No dobro, to je mozda neminovno kada ti zemlju vodi gomila tranzicionih barona-pljackasa, i uz to, korumpiranih retarda.

Link to comment

Imam mali problem sa ovim pozivanjem na CIA. CIA je imala znacajan uticaj na smenu Milosevica pa to samu smenu ne cini nista losijom niti ulogu gradjana Srbije manjom. Janukovic je otisao jer je bio korumpirani politicar koji je poceo da upotrebljava silu protiv mirnih demonstranata. Onda su mu demonstracije prerasle u revoluciju. Rusija ima obavezu da ne napada susedne drzave u politickoj odmazdi zbog toga sto joj se ne svidja politicki kurs kojim idu. Na kraju krajeva da nije bilo pritisaka na Janukovica da odustane od sporazuma sa EU ne bi bilo ni demonstracija. Putin je pokusao da se igra i opeko se. Na zalost Rusije u tim greskama sada imaju jos jednu Poljsku na svojim granicama.

 

No ovde je poenta ostavljanja teksta bila ta da se ne radi samo o Vasingtonu vec da su se pojedine zemlje na skoro svih 6 kontinenata slozile da se tom coveku stane na put. 

:lolol:

 

Ali kako tebe ne mrzi da bez prestanka vrtis brizljivo izabrane cinjenice™, cudo jedno.

 

Legitimno je skroz, samo sto je onda naravno legitiman i ruski odgovor, kao sto sam kazes. Mislim, upravo sam na prethodnoj strani rekao da je i u boldovanom stvar, a ne nekoj americko-evropskoj brizi za demokratiju i slobodu u Ukrajini ili ruskoj brizi o narastujucem fasizmu i neonacizmu u Ukrajini. Cela stvar se svodi na to "kojem ce se Ukrajina privoleti carstvu".

 

Ja inace ne vidim neke bogznakakve paralele sa nama, nego samo to da su, ponovicu, ovde Ukrajinci ispali totalne budale i dunsteri - kada su njihovi interesi u pitanju - ratuju medjusobno i razbucavaju se za tudj racun. No dobro, to je mozda neminovno kada ti zemlju vodi gomila tranzicionih barona-pljackasa, i uz to, korumpiranih retarda.

 

Ovaj deo ima veze i sa Eraserovom pricom o ruskim greskama. Potpuno je ocigledna ruska inercija dugi niz godina, da podjemo od raspada SSSR, kada je Ukrajina u pitanju. Ta jeljcinovska inercija nastavila se i u Putinovo vreme - oslanjanje na rusofonski i sovjetofilski istok i jugoistok, ostatke bezbednosnih veza i tajkune. Gotovo nista se nije promenilo do Majdana, s tom razlikom sto su na zapadu neki drugi prilicno pedantno gajili ukrajinsku posebnost, pa i nacionalizam, da su Ukrajinci ruska zrtva bili i u SSSR (pricu o Golodomoru ozbiljno plasira jos Reganova administracija), tajkunima je data prilika da plasiraju svoj tesko™ steceni kapital, da je sudbina Ukrajine u evroatlantskim integracijama.

 

Pritom, Ukrajina je nesrecno podeljena zemlja na mnogo nivoa za ciju sudbinu je, slazem se, najodgovornija tajkunsko-politicka oligarhija kojoj se u jednom trenutku uzasno smanjio manevarski prostor - veliki momci  resili su da bas u Ukrajini malo obaraju ruke.

Edited by Yoda
Link to comment

Legitimno je skroz, samo sto je onda naravno legitiman i ruski odgovor, kao sto sam kazes. Mislim, upravo sam na prethodnoj strani rekao da je i u boldovanom stvar, a ne nekoj americko-evropskoj brizi za demokratiju i slobodu u Ukrajini ili ruskoj brizi o narastujucem fasizmu i neonacizmu u Ukrajini. Cela stvar se svodi na to "kojem ce se Ukrajina privoleti carstvu".

 

Ja inace ne vidim neke bogznakakve paralele sa nama, nego samo to da su, ponovicu, ovde Ukrajinci ispali totalne budale i dunsteri - kada su njihovi interesi u pitanju - ratuju medjusobno i razbucavaju se za tudj racun. No dobro, to je mozda neminovno kada ti zemlju vodi gomila tranzicionih barona-pljackasa, i uz to, korumpiranih retarda.

Ovisi i o tome kakvo je ono carstvo koje ostane uvrijeđena mlada. Armenija se prebacila na kolosiek B, & nobody gives a fuck, umjesto da se prosto poludi, počne udaratzabrane izvoza, umjetno dizat cijena framcuskog sira, slati poludele ludake iz Praga s jajcima, armensku dijasporu s artiljerijom itd. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ovisi i o tome kakvo je ono carstvo koje ostane uvrijeđena mlada. Armenija se prebacila na kolosiek B, & nobody gives a fuck, umjesto da se prosto poludi, počne udaratzabrane izvoza, umjetno dizat cijena framcuskog sira, slati poludele ludake iz Praga s jajcima, armensku dijasporu s artiljerijom itd.

 

Lep pokusaj, no, kao sto je X puta ovde ponavljano - nije svaka zemlja svakom ista. Naravno da nece isto reagovati SAD/EU i Rusija na ukrajinsku ili jermensku promenu kursa.

 

Ovo sa Ukrajinom je kao da Kanada ili Meksiko odluce da istupe iz NAFTA-e i odluce da se prikljuce evroazijskoj uniji, kakva bi onda reakcija Amerikanaca bila? Nobody gives a fuck? Yea right.

 

Videli smo na mnogo manje ekstremnim primerima tokom hladnog rata. Uostalom, ima jedno fino predavanje onog americkog cike na topiku o Kini.

Link to comment

Ovo sa Ukrajinom je kao da Kanada ili Meksiko odluce da istupe iz NAFTA-e i odluce da se prikljuce evroazijskoj uniji, kakva bi onda reakcija Amerikanaca bila? Nobody gives a fuck? Yea right.

Yeah right. Dio vica je u tome da bi se predloženo moglo dogoditi samo u bizzaro svijetu, a drugo da su se Amerikanci od svog nekad hemisferne sfere poprilično opustili, tako da sada ne pomažu ni onoj budaletini Maduru da tresne - a ne bi bilo teško. Rujke zato nisu, imaju čitav dijapazon ekonomskog i direktno vojnog nasilja koje bez krzmanja upotrebljavaju, mada je riječ o priključenju samo onoj uniji s kojom, jelte, dijele kontinent.

Link to comment

Ovde se gubi malo sira slika - mozda SAD guraju neoimperijalizam a EU nekakvu federaciju sa dominantnim igracima ali sta gura Kremlj? Pa trenutno gura povratak na nacionalizam. Zato i ne cudi odobravanje na nasim prostorima.

Link to comment
×
×
  • Create New...