Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Kada sam vec kod ovoga, ne znam da li je neko cuo za Enrika Mateija? Uglavnom, taj covek je bio direktor ENI-a, italijanske naftne kompanije koji je prvi poceo da radi sa Sovjetima jos '60ih oko nafte na zapadu, takodje je saradjivao sa arapskim vladama da bi dobio povoljniju cenu, sto su americke kompanije tada izbegavale. Njegov privatni avion je pao 1962, on poginuo. Zvanicno objasnjeno pada je bila interna greska ili avion, medjutim oduvek se sumnjalo na ubistvo. Od mafije do CIA su bili pod sumnjom. Naravno, to je proglasavano za teoriju zavere a onda je sredinom '90ih otkopan grob i analizairani su ostaci tela i sve sto se moglo naci od aviona, nadjeni su tragovi eksploziva, i sudija je prekvalifikovao delo kao ubistvo, bomba u avionu. Ima dokumentarac o tome sa pocetka '2000ih, koji pokazuje da su se dokazi o padu odmah unistavali, cak je koriscena kiselina.

Kakve veza ima Enrico Mattei sa svom ovom papazjanijom, i padom falcona.

Link to comment

Posle bitke su svi generali pametni.

 

Zaz_pi je oko 1AM napisao:
Pao Falcon-50 na Vnukovu i poginula 4 coveka. Ne bi to bilo toliko interesantno, nazalost desavaju se takve stvari, ali je medju poginulima direktor Totala, koji je izgleda bio u tajnoj misiji u Moskvi, ili tako nesto.

 

Dakle, prva vest koji je procitao ili cuo nise sigurno imala detalje sta se desilo i kakva je bila misija.

 

Naravno, ujutro svi imamo vesti koje su mnogo preciznije i onda pocinje lov na njega zbog 2 reci.

 

Zasto?

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

De Margerie je bio veliki Putinov prijatelj i branio je Rusiju zadnjih mjeseci. 

 

Pijani vozac :isuse:

 

@X500

 

Uopste mu nije bilo potrebno ono "tajnon misiji".

Edited by borris_
Link to comment

Posle bitke su svi generali pametni.

 

Zaz_pi je oko 1AM napisao:Pao Falcon-50 na Vnukovu i poginula 4 coveka. Ne bi to bilo toliko interesantno, nazalost desavaju se takve stvari, ali je medju poginulima direktor Totala, koji je izgleda bio u tajnoj misiji u Moskvi, ili tako nesto.

 

Dakle, prva vest koji je procitao ili cuo nise sigurno imala detalje sta se desilo i kakva je bila misija.

 

Naravno, ujutro svi imamo vesti koje su mnogo preciznije i onda pocinje lov na njega zbog 2 reci.

 

Zasto?

 

Pozdrav,

X500

u mom slučaju, motiv je lična osveta.

Link to comment

Kakve veza ima Enrico Mattei sa svom ovom papazjanijom, i padom falcona.

 

Moze da ima mnogo a moze da nema. On nije bio samo Putinov prijatelj, ne znam uopste da li je to tacno, mnogo je vaznije sto se zalagao za delorazaciju trgovine naftom, protivio se pritiskanju Rusije, optuzivan od strane SAD vlade da je saradjivao sa Iranom kada je pod sankcijama, posetio Moskvu kada to nije preporucljivo...ne kazem da je ubijen vec samo pomenuo taj zanimljivi slucaj Mateija, posto je i De Margerie zanimljiv slucaj.

Link to comment

u mom slučaju, motiv je lična osveta.

 

Я час  его  топтал  или  более часу, и за это время я жизнь сполна узнал. Стрельбой, - я так  выскажу, - от человека только отделаться можно: стрельба -  это  ему  помилование,  а себе гнусная легкость, стрельбой до души не дойдешь, где  она  у  человека есть и как она показывается. Но я, бывает, себя не жалею, я, бывает, врага час топчу или более часу, мне желательно жизнь узнать,  какая  она  у  нас есть...

 

 

 

Исаак Бабель

Конармия

ЖИЗНЕОПИСАНИЕ ПАВЛИЧЕНКИ, МАТВЕЯ РОДИОНЫЧА

Link to comment

Jbt, al se ovo komplikuje. Ranije je Shell flipnuo jer su u malezijskom avionu bili par zaposlenih.

 

Ovaj lik sto je vodio Total je bio jedan od najharizmaticnijih faca koje postoje

Link to comment

Posle bitke su svi generali pametni.

 

Zaz_pi je oko 1AM napisao:

Pao Falcon-50 na Vnukovu i poginula 4 coveka. Ne bi to bilo toliko interesantno, nazalost desavaju se takve stvari, ali je medju poginulima direktor Totala, koji je izgleda bio u tajnoj misiji u Moskvi, ili tako nesto.

 

Dakle, prva vest koji je procitao ili cuo nise sigurno imala detalje sta se desilo i kakva je bila misija.

 

Naravno, ujutro svi imamo vesti koje su mnogo preciznije i onda pocinje lov na njega zbog 2 reci.

 

Zasto?

 

Pozdrav,

X500

 

Prvo, nema potrebe da ti pravdas mene. Ja nisam decidno rekao da je on bio an toj tajnoj misiji, kao sto se moze videti.

Drugo, Vasilije je znacajno skocio u mojim ocima od kada je pokisao na Putinovoj paradi dok sam ja ovde ismevao sve to. Cenim tu zrtvu.

Link to comment

Drugo, Vasilije je znacajno skocio u mojim ocima od kada je pokisao na Putinovoj paradi dok sam ja ovde ismevao sve to. Cenim tu zrtvu.

 

:lolol:

 

nisam pokisao, bio sam izvanredno dobro zasticen od kise, posto ne verujem tlapnjama srpskih putinista  :P

Link to comment

ovo mu dođe kao neka zemlja Trećeg sveta 

 

 

 

Minimalna plata u Rusiji 114 evra

Državna duma je u prvom čitanju usvojila zakon kojim se ustanovljuje minimalna plata u iznosu od 5.965 rubalja (114,5 evra).

 

Egzistencijalni minium za radno sposobno stanovništvo u 2015. godini prognozira se na nivou od 9.416 rubalja mesečno, što znači da minimalna plata iznosi samo 63,4 odsto egzistencijalnog minimuma.
Link to comment
Minimalna plata u Rusiji 114 evra

 

sad je još manja

 

screen%20shot%202014-10-24%20at%2008.58.

 

trebalo bi promeniti naslov topika u slom četvrtog sveta  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment
×
×
  • Create New...