Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Andruril,

 

Poslednja aneksija je bila 1940 godine kada je USSR aneksirao Baserabiju, deo teritorije Rumunije.

 

Pozdrav,

X500

 

Govorio sam o mirnodopskim aneksijama a ne tokom svetskog rata. Ako ces tako, i posle 1940. je bilo svakakvih formalnih i neformalnih aneksija po Evropi (Elzas) a onda jos 1945. (Kaliningrad) itd.

Link to comment

Govorio sam o mirnodopskim aneksijama a ne tokom svetskog rata. Ako ces tako, i posle 1940. je bilo svakakvih formalnih i neformalnih aneksija po Evropi (Elzas) a onda jos 1945. (Kaliningrad) itd.

Anduril,

 

1940. godine je bio mir u tom delu Balkana. USSR i Rumunija nisu vodili medjusobne borbe i nisu bili u sukobu koji se vodio na teritoriji zapadne Evrope.

 

Ako vec zelimo da pravimo paralele izmedju prisvajanja Krima danas i nekog skorijeg dogadjaja u proslosti, onda bi to mogao da bude USSR - Finski rat iz 1939/40. 

 

Mada na drugoj strani, jos bi bolji primer bio jedan manje poznati rat iz 1939. godine - Madjarsko-Slovacki rat. Postoji mnogo vise paralela izmedju tog rata i promene granica, i rata na Krimu. A ako cemo pravo, to se desilo nakon 38-e.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Tvoj je problem sto zelis da pises o necemu sto vezes nemas. Najmanje sto shvatas je moderna Rusija i grad Moskva a pokusavas jadan da nesto pises. Ovo sto si pisao o Moskvi i nije tako strasno, ne znas, ali imas kao neko misljenje, negde si cuo. Gore je ono sto si radio po temi o Ukrajini kada si izmisljao vesti pa je i tebi samom na kraju bilo glupo.

i tako kažeš...sve puno maseratija, ludilo b'ate :lol:

 

e da, ovo ti je najmanje peti put da si mi rekao da izmišljam vesti.

 

ja ne trpim klevetanje i stalkovanje te vrste i učiniću sve što je ljudski moguće da ti zauvek odeš sa ovog foruma.

Link to comment

Na Krimu nije bilo rata - prema tome, slicno kao i kod Anslusa sa sve racionalizacijom.

Anduril,

 

Cini mi se da je Madjarsko-Slovacki rat ipak najbolja paralela, samo par crtica:

- Napadac, Madjari, su imali na vlasti Hortija, borili su se za teritoriju naseljenu Madjarima koju su izgubili nakon ww1. 

- Napadnuti, Slovaci, kao novo nastala drzava su imali pakt o saveznistvu sa tada najvecom silom u Evropi, kojoj nije bilo u interesu da sprovede odredbe pakta. 

 

Mada ni USSR-Finski rat, Rusi pokusavaju da uzmu deo teritorije koji su izgubili u raspadu carstva na kraju ww1. Ujedinjene zapadne zemlje salju pomoc Fincima. Englezi se iskrcavaju u Norveskoj da bi odvratili Ruse od iste i da bi doturili provijant Fincima. 

 

Sto se tice Austrije iz 38-e, tu su paralele mnogo nategnutije i teze odrzive, pogotvo ako pogledamo odnos Zapadnih drzava prema tom dogadjaju.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Sto se tice anslusa, njemu je prethodilo uletanje Vermahta da bi se sprecio referendum. Tek kasnije je dosao drugi. Oni iznad primeri su tek nebulozni. :)

 

edit: u stvari, ti nisi tema Vasilije

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Onaj link koji si naveo nije izmisljanje vesti nego greska, prenesena dezinformacija, za koju se covek minut kasnije izvinio. Učitavanje namernog izmišljanja vesti je ozbiljna optužba.

Link to comment

i tako kažeš...sve puno maseratija, ludilo b'ate :lol:

 

 

A na onih 5 slika sto je postavio ne videh ni jednog. :(

Zaz moze neke slike Maseratija ili Bentlija iz moskve?

Edited by Eraserhead
Link to comment

Sto se tice anslusa, njemu je prethodilo uletanje Vermahta da bi se sprecio referendum. Tek kasnije je dosao drugi. Oni iznad primeri su tek nebulozni. :)

Zaz_pi,

 

Budi ljubazan, pa malo pojasni zasto smatras da su USSR-Finski rat i "Kis haboru" losa poredjenja.

 

Za Mali rat ja sam ukratko naveo zasto je poredjenje OK:

- Napadac, Madjari, su imali na vlasti Hortija, borili su se za teritoriju naseljenu Madjarima koju su izgubili nakon ww1. 

- Napadnuti, Slovaci, kao novo nastala drzava su imali pakt o saveznistvu sa tada najvecom silom u Evropi, kojoj nije bilo u interesu da sprovede odredbe pakta. 

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Jedan od razloga napada SSSR na Finsku je bilo to sto Finci nisu hteli da dozvole odredjene baze koje su Sovjeti trazili. To je trebalo da bude medjuzona i sprecavanje prvog udarad, narocito prema Lenjingradu.

Link to comment
×
×
  • Create New...