Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Izgleda da su nasli velike rezerve nafte u arktickim vodama

 

Rosneft and ExxonMobil strike oil in Arctic well

Russia's top crude oil producer Rosneft confirmed on Saturday that it has made an oil discovery with ExxonMobil at their controversial joint well in the Arctic.

The Universitetskaya-1 well in the Kara Sea has become emblematic of Russia’s ambitions to develop its enormous Arctic oil development in the face of western sanctions.

Rosneft and Exxon started drilling in the summer and continued even as the US Treasury imposed financial sanctions on the Russian oil group over Moscow’s actions in Ukraine.

Under pressure from new US sanctions in September, Exxon announced last week that it would wind down drilling at the well.

The $700m well has been one of the most closely watched projects in the oil industry, as geologists believe that the Arctic is the last great unexploited resource. The discovery of “liquids” – industry terminology for oil and condensed gas – is positive since there had been concerns that the drilling campaign may have hit only natural gas, a far less profitable find.

Igor Sechin, Rosneft’s chief executive and a close ally of Russian president Vladimir Putin, said earlier this month that the company could invest $400bn in the Arctic in the next 15 years. “We expect to open a new oil province there, with reserves comparable to the developed reserves of Saudi Arabia,” he told Der Spiegel
Link to comment

Primetio sam na temi o Ukrajini da neki ne shvataju da se centralne ulice po Moksvi stalno peru tokom toplog vremena. E, sada, da li je neko okacio na kamion nekakvu zastavu ili tako nesto nema veze sa time da se ulice stalno peru nevezano za neki dogadjaj. Uostalom, Moskva je grad koji zivi za novac i zabole ih za sve ostalo. Obecavam da ce ti videti najveci broj Ferarija, Bentlija, Maseratia, Lexusa, Kadilaka(ukljucujuci i one ekskluzivne automobile koji se ne prodaju u Evropi)...u zivotu.

auwqb8.jpg

 

Predlazem Vasiliju i drugarima da ga poseti jer su skoro izvrsili rekonstrukciju starog dela grada te da se ne upoznaju na osnovu predrasuda.

 

0_7f38f_cab742e7_orig.jpg

 

0_7f607_8a94e25f_orig.jpg

 

0_7f372_7cbfc8ac_orig.jpg

 

:)

Link to comment

Jos jednom, to sto SAD imaju putera na glavi nema nikakve veze sa ocenom ove situacije.

Poslednja aneksija u Evropi je bila 38' a ova je izvrsena gazenjem potpisa na medjunarodnom sporazumu najviseg nivoa (a ne neki tamo Sikorski).

Prema tome, bilo koja drzava (prijateljska ili ne) ili firma koja potpisuje nesto sa Kremljom ce imati ovo u vidu u ugraditi u svoj plan diverzifikacije razvoja.

Ovo nema veze sa politikom ili navijanjem nego prosto s logikom.

Andruril,

 

Poslednja aneksija je bila 1940 godine kada je USSR aneksirao Baserabiju, deo teritorije Rumunije.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Andruril,

 

Poslednja aneksija je bila 1940 godine kada je USSR aneksirao Baserabiju, deo teritorije Rumunije.

 

Pozdrav,

X500

 

Taman da se nevažni Madjari i Bugari ne primete za otimanje delova Transilvanije i Dobrudže u isto vreme.

Link to comment

 Obecavam da ce ti videti najveci broj Ferarija, Bentlija, Maseratia, Lexusa, Kadilaka(ukljucujuci i one ekskluzivne automobile koji se ne prodaju u Evropi)...u zivotu.

 

ti meni prodaješ rusofiliju preko maseratija? da li si ti normalan jbt?  :lolol:

Link to comment

Zaze moj, za mene su Rusija - koleški asesor Akakije Akakijevič, Patrijaršijski ribnjaci, Nevski prospekt, starac Zosima, kozak iz "Tihog Dona" koji tuče ženu veselo kao da igra kazačok, priče iz kolimskih rudnika zlata, Vladimir Visocki bre, Žana Biševska...veseli vojnik Ivan Čonkin. 

 

Joj kako si bre...sirov, kao brent nafta.

Link to comment

Zaze moj, za mene su Rusija - koleški asesor Akakije Akakijevič, Patrijaršijski ribnjaci, Nevski prospekt, starac Zosima, kozak iz "Tihog Dona" koji tuče ženu veselo kao da igra kazačok, priče iz kolimskih rudnika zlata, Vladimir Visocki bre, Žana Biševska...veseli vojnik Ivan Čonkin. 

 

Joj kako si bre...sirov, kao brent nafta.

 

Tvoj je problem sto zelis da pises o necemu sto vezes nemas. Najmanje sto shvatas je moderna Rusija i grad Moskva a pokusavas jadan da nesto pises. Ovo sto si pisao o Moskvi i nije tako strasno, ne znas, ali imas kao neko misljenje, negde si cuo. Gore je ono sto si radio po temi o Ukrajini kada si izmisljao vesti pa je i tebi samom na kraju bilo glupo.

Link to comment
×
×
  • Create New...