Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Da, to je svakako jeftinije.

Umesto medjuzavisnosti EU i Rusije, na opstu korist, kreira se jaz na opstu stetu.

Odlicno.

Naravno da je jeftinije kad na duzi rok ne zavisis od jednog monopoliste koji je ujedno i politicko-ekonomski konkurent a potpis na sporazumima mu ne znaci nista. Dalje ekonomsko povezivanje sa Kremljom bi svakako bilo glupo pre nekih korenitih politickih promena u samoj EU i u Rusiji.

Link to comment

Zar on nije rekao da se nece baviti politikom?To je valjda bio jedan od uslova za pustanje iz corke.

kako bi u jednoj reči opisao politički sistem u kome postoje takvi uslovi?

Link to comment

Da, to je svakako jeftinije.

Umesto medjuzavisnosti EU i Rusije, na opstu korist, kreira se jaz na opstu stetu.

Nema tu međuzavisnosti, koja, oh, tako lijepo zvuči, kao što je nema u odnosu dilera i mušterije, moje lijepe enkapsulacije odnosa. Ako je diler rad uskratiti supply zbog svojih igara moći i sizerenstva, mušterija će prva osjetiti cascading efekte, i to žestoko, bar dok ne nađe drugog dilera ili ako si nije pripremila 1 pošten stash. Diler će ostati samo bez lijepog dijela para, pa će nastradati samo ako ima neke dugove prema jačim igračima koje odmah treba pokriti.

Link to comment

kako bi u jednoj reči opisao politički sistem u kome postoje takvi uslovi?

Razvijeni kapitalizam?

Isti onaj gde takav lik pre 40. stekne milijarde sve postenim radom i zalaganjem.

Link to comment

Nema tu međuzavisnosti, koja, oh, tako lijepo zvuči, kao što je nema u odnosu dilera i mušterije, moje lijepe enkapsulacije odnosa. Ako je diler rad uskratiti supply zbog svojih igara moći i sizerenstva, mušterija će prva osjetiti cascading efekte, i to žestoko, bar dok ne nađe drugog dilera ili ako si nije pripremila 1 pošten stash. Diler će ostati samo bez lijepog dijela para, pa će nastradati samo ako ima neke dugove prema jačim igračima koje odmah treba pokriti.

 

I ti Anduril spinujete.

 

Kada je to Rusija uskratila EU gas?

Sto se postovanja sporazuma tice, Andurilu Nova godina pocinje u martu, ja bih ipak rekao da je bila neka troja, Radek, i tako to... pa su rekli puj pike ne vazi.

 

Drugim recima, u ovoj igri je potpuno bezveze optuzivati Rusiju za nestabilnost i nepredvidljivost.

A ako je to jedini argument, onda znaci da sam prilicno u pravu da je medjuzavisnost bolja od skupe, neodrzive i besmislene diversifikacije.

Link to comment
...

Drugim recima, u ovoj igri je potpuno bezveze optuzivati Rusiju za nestabilnost i nepredvidljivost.

...

 

Znaci, aneksija Krima donosi stabilnost i bila je predvidiva? Bolje se dogovori sam sobom sta ovde uopste zastupas. 

Link to comment

Znaci, aneksija Krima donosi stabilnost i bila je predvidiva? Bolje se dogovori sam sobom sta ovde uopste zastupas. 

 

I ti vidi do čijih potpisa na sporazumima najviše držiš. Očigledno ne do onih od Sikorskog, Fabijusa i Štajnmajera 21.2.

Link to comment

Znaci, aneksija Krima donosi stabilnost i bila je predvidiva? Bolje se dogovori sam sobom sta ovde uopste zastupas. 

Znaci, potpisivanje sporazuma pa brisanje dupeta sa njim 24 sata kasnije doprinosi stabilinosti i predvidljivosti?

Link to comment
×
×
  • Create New...