Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Pa jebote, jel to samo Amerikanci imaju predgradja i voze kola? SAD, Nemacka i Japan imaju vecu potrosnju nafte pre svega zbog toga sto imaju jace privrede, pa su im i zahtevi za resursima veci.

 

Nemaju u ovom obimu. To je svesno radjeno, jedan od razloga, tokom '30ih, kada je sve krenulo sa drzavno sponzorisanim kreditima preko Fannie Mae kako bi se sprecila socijalna revolucija posle Velike depresije. Jedan od razloga.

Ekonomija Rusije i Nemacke su vrlo slicne po bdp, mozda je sada ruska i veca, govorim o ppp odnosu. Ali cak i da je tacno ono sto kazes, imamo primer S. Arabije, koja trosi puno nafte po glavi stanovnika, vise od Rusije i Nemacke, iako im je ekonomija manja i imaju daleko manje stanovnika, ali trose jer im se moze, kao sto to mogu i Rusi ali ne rade.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Meni i svima iz Trećeg sveta su u Švajcarskoj zabranili kretanje jer su rekli da "imaju loša iskustva sa ljudima iz siromašnih zemalja, dođu pa traže azil". Ko se ogluši, gubi pravo na smeštaj na seminaru :isuse:

 

Oni bi, za razliku od Rusa, još i mogli da me ubede da ne idem nigde, ako bi me sve vreme zatrpavali sirevima.

Link to comment

Meni bi i stoličnaja bila dovoljna, i nešto da se pregrize.

 

 

Hahaha, teško. Oni uglavnom kad se dobro napiju votke reše da negde idu, na drugi kraj grada, na minus dvaes', obično oko 2 noću.

Link to comment

Nisam pomenuo glavni problem - moj frend ubija tri pakle dnevno, a u kampu (i na otvorenom, ne samo u zgradama) je zabranjeno pušenje. :lolol:

 

Ja bih srušio Putina da me stave u takve uslove. :)

Link to comment

Mislim da je drugar bio vrlo blizu izvršenju puča.

 

A inače je i prošle godine bio na istom takmičenju (mada u drugom gradu) i tu ima neka gomila ludih priča, ne baš ove vrste, ali isto uglavnom loših.

Link to comment

Podsetio si me sa ovim. Ima ovde dosta Rusa na programu i prica mi jedan od najboljih drugara pre par dana kako sanja nocu da mu je istekla viza i da ga vracaju. Covek bio hirurg u Moskvi sa 25 i sahovski velemajstor. Dosao u US sa kintom. I ja reko ajde ne zezaj ne moze da bude tako lose. I on kao "Ne mozete vi to da razumete". Ja sam iz Srbije, oces da se kladis.

Link to comment

To je čest imigrantski san, koliko znam. Frend koji je još pre desetak godina zbrisao u Češku, kaže da je godinama sanjao da se vratio u Srbiju da poseti svoje, i da onda shvata da vozovi više ne idu i da neće moći da ode nazad u Češku.

Link to comment
×
×
  • Create New...