Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Rasizam nije, ali nacional-socijalizam i fasizam jesu.

 

Pa objasni koja se to dominantno nacisticka i fasisticka tradicija vuce specificno jos od stare Grcke ili Renesanse? Kazes nije rasizam kao najvaznija stavka nacizma pa sta onda jeste?

 

Anduril,

Vatanje ljudi po Africi samo zato sto su druge boje koze i odvodjenje na sadasnu teritoriju SAD nisu cinili IE ili narodi iz Azije.

Etnoloske izlozbe, ili prostim jezikom receno ljudski zoloski vrt, su postojao na teritoriji WE u XIX i XX veku.

Pozdrav,

X500

 

Jesi li tako siguran?

https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_slave_trade

https://en.wikipedia.org/wiki/Slavery_in_China

 

Dobro, to su neke specifične zapadne vrednosti. Fašizam, nacional socijalizam, ljudski zološki vrtovi da se gledaju bušmani. Šta je još specifično? Padaju mi na pamet gej prava, ali ona su vrlo napredna i u Tajlandu koliko mi je poznato, pa to otpada. Stepen unutrašnje demokratičnost mi recimo deluje kao relativno specifična odlika.

(ne znam što gledamo samo specifične odlike, valjda zato što je zadao Anduril, al jeste interesantno pitanje, šta još sem nacional socijalizma i ljudskih zoo vrtova ima na zapadu a da nema nigde drugde?)

 

Jel znas nesto sama da argumentujes ili samo papagajises?

Edited by Anduril
Link to comment

lololol, tzv. "Andurilovo pravilo", nikad ne dosadi....Ubaciš u priču kao neko kao opšte pravilo, a onda kada ti svi ukažu da je isto neodrživo, uvedeš milion dodatnih proizvoljnih i besmsilenih parametara, dok od pravila ne ostane ništa, tipa

 

Anduril: Sjeveroistočnjaci za razliku od jugozapadljana nisu činili masovna ubistva

Diskutant1: Ali Sjeveroistočnjaci su vršili masovna ubistva...sljedi 30 primjera

 

Anduril: Da, ali Sjeveroistočnjaci za razliku od jugozapadljana nisu vršili masovna ubistva malih belih zeka

Diskutant2: Ali Sjeveroistočnjaci su vršili masovna ubistva malih belih zeka...sljedi 20 primjera

 

 

Anduril: Da, ali Sjeveroistočnjaci za razliku od jugozapadljana nisu vršili masovna ubistva malih belih zeka u godinama kada se pojavljuje Halejeva kometa i kada nije bilo erupcije vulkana na Siciliji, ergo Sjeveroistočnjaci>jugozapadljani

Ostali: :mellow::wacko:

 

Link to comment

Pa objasni koja se to dominantno nacisticka i fasisticka tradicija vuce specificno jos od stare Grcke ili Renesanse? Kazes nije rasizam kao najvaznija stavka nacizma pa sta onda jeste?

 

Anduril zvani jegulja.

 

Andurile, fasizam i nacional-socijalizam su fenomeni dvadesetog veka. Znas, ponekad nastane i nesto novo, ne zavrsava se sve sa starim i srednjim vekom.

Link to comment

Anduril zvani jegulja.

 

Ne vredjati jegulje, to su jedne plemenite zivuljke u svakom pogledu.

Човечја рибица би било сасвим на месту :fantom:

Link to comment

Ne vredjati jegulje, to su jedne plemenite zivuljke u svakom pogledu.

Човечја рибица би било сасвим на месту :fantom:

Mislio sam na sposobnost migoljenja/izmigoljavanja. Nikakva uvreda.

Link to comment

Zapadnjak je po definiciji primeran. Onaj što nije primeran, taj nije zapadnjak. S druge strane primernost je zapadnjaštvo, dobri Šuang Kse je recimo zapadnjak, ali njegov prvi komšija Kvong Ce koji šutira mačke je Rus.

Nije primeran nego napredan.

Link to comment

lololol, tzv. "Andurilovo pravilo", nikad ne dosadi....Ubaciš u priču kao neko kao opšte pravilo, a onda kada ti svi ukažu da je isto neodrživo, uvedeš milion dodatnih proizvoljnih i besmsilenih parametara, dok od pravila ne ostane ništa, tipa

Anduril: Sjeveroistočnjaci za razliku od jugozapadljana nisu činili masovna ubistva

Diskutant1: Ali Sjeveroistočnjaci su vršili masovna ubistva...sljedi 30 primjera

Anduril: Da, ali Sjeveroistočnjaci za razliku od jugozapadljana nisu vršili masovna ubistva malih belih zeka

Diskutant2: Ali Sjeveroistočnjaci su vršili masovna ubistva malih belih zeka...sljedi 20 primjera

Anduril: Da, ali Sjeveroistočnjaci za razliku od jugozapadljana nisu vršili masovna ubistva malih belih zeka u godinama kada se pojavljuje Halejeva kometa i kada nije bilo erupcije vulkana na Siciliji, ergo Sjeveroistočnjaci>jugozapadljani

Ostali: :mellow::wacko:

 

Slabo citas - ovde se ne raspravlja o nekoj mojoj tezi nego o osnovnoj definiciji pojma zapadne kulture ili tzv. zapadnih/evropskih vrednosti koji sam kvotovao.

Ekipa, kojoj ocigledno i ti pripadas, tvrdi da tu spada i fasizam/nacizam a staljizam je valjda nesto sa istoka pa cekam mi ovu siroko rasprostranjenu misao ispred prodavnice argumentujete. Saljenje i argument "svi ti kazu" ne vazi posto sumnjam u osnovno obrazovanje vecine na ovom topiku.

 

Anduril zvani jegulja.

Andurile, fasizam i nacional-socijalizam su fenomeni dvadesetog veka. Znas, ponekad nastane i nesto novo, ne zavrsava se sve sa starim i srednjim vekom.

 

I moderna demokratija je fenomen 20. veka ali vuce specificno-zapadne korene iz Grcke, preko Rima, Srednjeg veka i gradjanskih revolucija. To se naziva politickom tradicijom koja uspostavlja specificnu kulturu i koja vazi u svim tzv. zapadnim drzavama. Ima i drugih pojava u okviru zapadne civilizacije kao recimo monarhija koji nisu specificni pa se ni ne ubrajaju u tzv. zapadne vrednosti i kulturu.

Ja te zato pitam, ako je i fasizam specificno zapadna tradicija koji su to fasisticki koreni koje dele sve zapadne drzave? I ako je fasizam kao i staljinizam samo epizodni fenomen u pojedinim drzavama, kako moze biti deo kulture i tradicije svih?

 

...

 

Meni je ovo zabavno mada je u sirem smislu zalosno. Sa ovakvim obrazovanjem i svejetoisto rezonovanjem oko osnovnih pojmova i ne cudi da je Srbija tu gde je.

Edited by Anduril
Link to comment

 I ako je fasizam kao i staljinizam samo epizodni fenomen u pojedinim drzavama, kako moze biti deo kulture i tradicije svih?

 

Auuuuuuuuu, majstore, ovo ti je biser nad biserima  :Hail:

 

Jebote, koje si ti neopevano ignorantsko govedo: najgore je sto si ozbiljan, ni kao primisao da se zajebavas.

Link to comment

Auuuuuuuuu, majstore, ovo ti je biser nad biserima :Hail:

 

Jebote, koje si ti neopevano ignorantsko govedo: najgore je sto si ozbiljan, ni kao primisao da se zajebavas.

Ovo sto si citirao je centralna stvar na koju nemas odgovor pa onda pribegavas ovome.

Link to comment

Ovo sto si citirao je centralna stvar na koju nemas odgovor pa onda pribegavas ovome.

Sta, da su takozvani totalitarizmi epizoda, nesto sto se, eto, dogodilo pojedinim drzavama, zadesilo ih?

Jebote, ja jos nisam procitao grdju tvrdnju koja u stvari ogavno abolira nacizam svodeci ga na epizodu, a ne na jedno od znacajnih obelezja zapadne civilizacije takvu kakvom je znamo, pojava na koju niko nije imun i koja - posle jednog Ausvica - cini nuznim ekstreman oprez prema ma i najbezazlenijim manifestacijama istog.

Kojih, usput budi receno, u danasnjem svetu ima tusta i tma.  

Uostalom, jebite se bre, koji je pa i meni kurac  :isuse:

Link to comment

Sta, da su takozvani totalitarizmi epizoda, nesto sto se, eto, dogodilo pojedinim drzavama, zadesilo ih?

Jebote, ja jos nisam procitao grdju tvrdnju koja u stvari ogavno abolira nacizam svodeci ga na epizodu, a ne na jedno od znacajnih obelezja zapadne civilizacije takvu kakvom je znamo, pojava na koju niko nije imun i koja - posle jednog Ausvica - cini nuznim ekstreman oprez prema ma i najbezazlenijim manifestacijama istog.

Kojih, usput budi receno, u danasnjem svetu ima tusta i tma.  

Uostalom, jebite se bre, koji je pa i meni kurac  :isuse:

 

Pa objasni vec jednom kako je to nacizam specificno obelezje politicke tradicije i kulture Amerike, Britanije, Holandije, Belgije, Danske itd.? Ili, staljinizam - kako je to deo "istocne" tradicije i kulture? Siguran sam da su te to dobro naucili u Titovim ili Milosevicevim skolama/univerzitetima, bastionima nauke i znanja. 

Link to comment

Pa objasni vec jednom kako je to nacizam specificno obelezje politicke tradicije i kulture Amerike, Britanije, Holandije, Belgije, Danske itd.? Ili, staljinizam - kako je to deo "istocne" tradicije i kulture? Siguran sam da su te to dobro naucili u Titovim ili Milosevicevim skolama/univerzitetima, bastionima nauke i znanja. 

Ipak si ti само 1 obicna битанга  :smoris:

Link to comment
×
×
  • Create New...