Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Niko ne tera Rusiju da se „uklapa“, samo to neuklapanje ima određene posledice a i cenu. Vidimo da ih neko ko se uklapa, kao Kina npr. stže po nominalnom gdp pc, a i sa prosečnim platama. Da kreće u istraživanje svemira, u naučne prodore(https://phys.org/news/2016-09-china-world-largest-radio-telescope.html). Nešto što je pre 25 godina bilo nezamislivo i što jednostavno ne vidim u sadašnjoj Rusiji. I to uprkos tome što Kina nema na raspolaganju ni deo materjalnih resursa koje ima Rusija. Pored toga, od sredine 19 do sredine 20 veka Rusija je imala značajan broj izuzetnih naučnika, inžinjera i umetnika. Što govori i o velikom ljudskom potencijalu. Ništa od toga nije imala Kina(meni bar nije poznato).

 

Ovo k'o da je Gligorov pis'o - ni glave, ni repa...

Te materijalni resursi, te ljudski potencijal, te Kina, te Rusija...

O cemu se kod tebe (i Gligorova) radi osim, u tvom slucaju, o generalnoj nadrndanosti?

OK, ako je onaj tekst Gligorova mera rasprave o danasnjoj Rusiji i Rusiji uopste, da zavrsimo pricu.

 

 

Sve ovo mi govori da u dužem periodu Rusija ne koristi na odgovarajući način svoje ljudske i materjalne potencijale. Nešto sa organizacijom i ciljevima društva po meni tu nije u redu. A šta je to što nije u redu pokušavaju da otkriju i tekstovi kao ovaj V.Gligorova. Može biti jednostran i pristrastan, može biti i većim delom ili u potpunosti netačan. To je samo jedan tekst a o ovoj temi su napisane tone knjiga. Pa se i njihovi zaključci međusobno razlikuju. Ako dakle imaš značajne primedbe analiziraj ceo tekst i prezentiraj svoje mišljenje. Sa sve spiskom literature koju si koristio.

 

AKo necemo da je zavrsavamo: tom Gligorov logikom, izgleda da su se ruski ljudski resursi jos ponajbolje trosili u vreme cike sa avatara Namenskog: proberes, sacekas da nesto lanu, zatvoris na duzi rok, okupis ih na jednom mestu i, cap - eto Bombe, eto mlaznog aviona, eto kosmickog broda...

 

A sto se tice zahteva za prezentaciju misljenja, sa sve spiskom koriscene literature: evo, trcim, problem mi samo indeksi imena, to mrzim da pravim...

Daj bre, jebote...

 

Reći da je ovaj tekst gomila lupetanja a ne ponuditi nešto znatno bolje je u najmanju ruku nepromišljeno. Dok to bollje ne ponudiš radije ću čitati Gligorova, recimo i ovo: http://pescanik.net/benjamin-konstant-i-karl-smit-u-rusiji/ , nego tvoja anegdotska nabacivanja.

 

Tekst je golo govno, evo sam ga samo tebi za ljubav jos jednom procitao: ima delova koji su budalastina na n-ti...

Bas kao i ovaj o Konstanu i Smitu: vidjao sam i bolje seminarske, ali ti u svakom slucaju hvala na otkricu 1 lepe zabave - citanju Gligorovu omiljenih umetanja jakihtm citata.

Evo, i ja da ti preporucim: uzmi Dikensa, imas tamo u Martinu Cazlvitu jedan od jacih prikaza funkcionisanja mlade americke demokratije i misljenu, oceni 1 Britanca tog doba o istoj.

Pa da uporedjujemo.

I, to se tice anegdotalnosti: ovo je forum, imaj u vidu, a ne nudjenje znanja, jos manje nadmetanje ko ce tebi vise da se svidi.

A iz anegdota, kako ih ti nazva, moze poprilicno toga da se nauci ili oko neceg da se svadja pa i raspravlja.

Link to comment

Sve ovo mi govori da u dužem periodu Rusija ne koristi na odgovarajući način svoje ljudske i materjalne potencijale. Nešto sa organizacijom i ciljevima društva po meni tu nije u redu. A šta je to što nije u redu pokušavaju da otkriju i tekstovi kao ovaj V.Gligorova.

 

Treba ponekad posmatrati stvari i iz ruske perspektive. Evo, da se zadržimo samo na prethodnih 100 godina (okruglo): u ww1 su ušli kao jedna od najzaostalijih evropskih zemalja u smislu urbanizacije i industrijalizacije. Tokom rata su obilno krvarili i usred tog krvarenja desila im se revolucija. Odmah za revolucijom došao je petogodišnji građanski rat koji su Evropa, Amerika i Japan zajednički ispratili invazijom vojnom intervencijom na tlu Rusije. Imali su ciglo 20 godina da se oporave od svega toga a onda su morali da polože 20 miliona života u borbi za goli opstanak. Prolazak kroz sve navedeno u nepunih 30 godina u većini slučajeva dovodi do prestanka postojanja a oni su nedugo po okončanju svog tog horora leteli u svemir.

 

Ono što hoću da kažem je da nije čudno što Rusija manje-više konstantno luta od jednog političkog modela do drugog, tražeći onaj koji joj najbolje leži. To lutanje može da se poveže sa evropskim političkim lutanjem koje je izazvalo dve najveće klanice u ljudskoj istoriji. Teško mi je da uzmem kao merodavan tekst koji u potpunosti ignoriše navedeno i posmatra Rusiju kao neko izolovano ostrvo čijim stanovnicima ama baš ništa ne ometa idilu života a oni uprkos tome nikako ne uspevaju da izgrade funkcionalan društveni model.

Link to comment

Upadaš u zamku srpskog nacionalističkog narativa!

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Smem ovo da koristim povremeno? Staviću TM, jako mi se dopada... :fantom:

Link to comment

Anegdotalno, za Luthera  -_-, a glede slike koja se o Rusima neguje na Zapadu: kada 1805. dva Napoleonova marsala dojasu na most preko Dunava koji drze i po cenu zivota treba da zadrze vernitm ruski saveznici Austrijanci, i kad zezajuci se preveslaju 1 licenciranog i pedigriranog nadvojvodu i dokopaju se mosta bez zrna baruta, to je galski duh, snalazljivost, taj rad...

Kad nekoliko dana posle toga Kutuzov uvalitm jednom od pomenutih marsala zahtev za primirje, a ovaj somskitm proguta udicu i prihvati, omogucivsi Rusima da se kod Sengrabena izvuku i naljutivsi Napoleona kao retko kada, to je onda azijatskatm perfidnost, podmuklost...

Link to comment

Smem ovo da koristim povremeno? Staviću TM, jako mi se dopada... :fantom:

Naravno! Smatraj da sam ti dozvolio da koristiš to u smislu Zakona o autorskom i srodnim pravima

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Poljska je delila Čehoslovačku sa Hitlerom, oni uopšte nisu nevini u toj priči.

Poljska je prva bila spremna na zajednicku vojnu akciju sa Nemcima.

A i zanimljivo je ovo

Biće da su dobra UK i Francuska dale Poljskoj i Mađarskoj malo da parčaju Češku, zajedno sa Nemačkom...

A biće i da su sa sastanka o Češkoj, onako demokratski izbacili Beneša, da se ne zaboravi...

Pravo demokratsko ponašanje...

 

To, ko daje vise da se opravda invazija na Poljsku sa stotinama hiljada deportovanih i 23000 streljanih u Katinu. 

Link to comment

Anegdotalno, za Luthera  -_-, a glede slike koja se o Rusima neguje na Zapadu: kada 1805. dva Napoleonova marsala dojasu na most preko Dunava koji drze i po cenu zivota treba da zadrze vernitm ruski saveznici Austrijanci, i kad zezajuci se preveslaju 1 licenciranog i pedigriranog nadvojvodu i dokopaju se mosta bez zrna baruta, to je galski duh, snalazljivost, taj rad...

Kad nekoliko dana posle toga Kutuzov uvalitm jednom od pomenutih marsala zahtev za primirje, a ovaj somskitm proguta udicu i prihvati, omogucivsi Rusima da se kod Sengrabena izvuku i naljutivsi Napoleona kao retko kada, to je onda azijatskatm perfidnost, podmuklost...

 

Slike o "Rusima" ovde negujes uglavnom ti. Ti "Rusi" su daleko najvise stradali od raznih ludaka i budala u Kremlju koje tako verno branis na avataru. U tome je i problem nacional-socijalista da ne umeju razdvojiti interes gradjana od Kremlja i satelita. Svejetoisto.

Link to comment

To, ko daje vise da se opravda invazija na Poljsku sa stotinama hiljada deportovanih i 23000 streljanih u Katinu. 

Činme sam ja opravda invaziju? Gde sam spomenuo SSSR ili Rusiju? Nađi jedan jedni post gde ja bilo šta opravdavam, ili se izvini...

 

Dakle, ja kritikujem licemerije, kada se SSSR kritikuje, za ono isto što su preko posrednika uradile Nemačka i Francuska...

 

A ti nastavi da lažeš da neko ovde opravdava Katin...

Link to comment

Činme sam ja opravda invaziju? Gde sam spomenuo SSSR ili Rusiju? Nađi jedan jedni post gde ja bilo šta opravdavam, ili se izvini..

Dakle, ja kritikujem licemerije, kada se SSSR kritikuje, za ono isto što su preko posrednika

uradile Nemačka i Francuska...

A ti nastavi da lažeš da neko ovde opravdava Katin...

Znaci, tek tako si se nadovezao svojim komentarom na diskusiju gde se diretno porede Minhenski Sporazum i napad na Poljsku i gde se to jos i opravdava poljskom krivicom? Nismo deca i slobodno nastavi, nije da cujem ovo prvi put...

Link to comment

Slike o "Rusima" ovde negujes uglavnom ti. Ti "Rusi" su daleko najvise stradali od raznih ludaka i budala u Kremlju koje tako verno branis na avataru. U tome je i problem nacional-socijalista da ne umeju razdvojiti interes gradjana od Kremlja i satelita. Svejetoisto.

Jesu, stradali su.

A stradanja sa strane, od raznih ibermensova i ostalih prosvetitelja im dodju kao bonus, jel' tako?

Znas sta, tvoja podmuklost kojom menjas teze, izjednacavas forumasa sa avatarom (ti si valjda onaj pravednicki i plemeniti Mac Zapada)...

A za ovo uvaljivanje nacional-socijalista, podmuklo da podmuklije ne moze biti, jebem li ga, sta da ti kazem...

Gadno je to sto radis, gadno i jadno...

Link to comment

Minhenski Sporazum i napad na Poljsku...

Au, Minhen je Sporazum, sve u duhu uzajamne saradnje i razumevanja i pokusaja resavanja sporova mirnim putem, a napad na Poljsku je Napad na Poljsku...  :fantom:

Link to comment

Jesu, stradali su.

A stradanja sa strane, od raznih ibermensova i

ostalih prosvetitelja im dodju kao bonus, jel' tako?

Znas sta, tvoja podmuklost kojom menjas teze,

izjednacavas forumasa sa avatarom (ti si valjda onaj pravednicki i plemeniti Mac Zapada)...

A za ovo uvaljivanje nacional-socijalista, podmuklo da podmuklije ne moze biti, jebem li

ga, sta da ti kazem...

Gadno je to sto radis, gadno i jadno...

Pa gde su to Rusi toliko stradali od ovog liberalnog Zapada koji ti toliko smrdi? Da nisu stradali malo vise od staljinista i nacista?

Link to comment
×
×
  • Create New...