Jump to content

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Moze i prostije pa da zavrsimo. Da li u Rusiji postoji veci nivo nasilja nad zenama (izrazeno recimo u nivou femicida) u poredjenju sa vecinom zemalja na Zapadu? Da ili ne? 

 

Ah, da li mama zna da ti je sin peder?

 

Necemo tako da razgovaramo.

 

A mozemo i tako.

Ja dam odgovor, a ti onda sa da/ne odgovoris na sledece pitanje.

Da li je u SAD gore biti zena nego u Rusiji jer je visestruko veca verovatnoca silovanja?

 

To jest, bez konteksta ne moze se voditi ozblija debata jer cinjenice (selektivne) onda sluze samo za patkometriju.

Link to comment

nažalost umjesto da se istok priblžava zapadu počeo je zapad da se približava istoku...

"Sada znam da sve ono što Zapad ima potiče sa Istoka." Natalija Gončarova, neoprimitivistička ruska slikarka, za vreme Prve revolucije 1905.-1907. ;) 

Link to comment

Ah, da li mama zna da ti je sin peder?

 

Necemo tako da razgovaramo.

 

A mozemo i tako.

Ja dam odgovor, a ti onda sa da/ne odgovoris na sledece pitanje.

Da li je u SAD gore biti zena nego u Rusiji jer je visestruko veca verovatnoca silovanja?

 

To jest, bez konteksta ne moze se voditi ozblija debata jer cinjenice (selektivne) onda sluze samo za patkometriju.

Ozbiljna rasprava sa nekim ko je skeptican oko broja ubistava a nije skeptican kad je silovanje u pitanju? Koliko sam cuo, pseudoskeptike ne zanima ozbiljna diskusija niti ih pustaju da se sire na ozbiljnijim mestima.

Link to comment

Ozbiljna rasprava sa nekim ko je skeptican oko broja ubistava a nije skeptican kad je silovanje u pitanju? Koliko sam cuo, pseudoskeptike ne zanima ozbiljna diskusija niti ih pustaju da se sire na ozbiljnijim mestima.

 

Nista, cekam da mi predstavis alternative facts oko broja silovanja, pa da nastavimo.

Link to comment

Nista, cekam da mi predstavis alternative facts oko broja silovanja, pa da nastavimo.

 

Nema alternative facts nego vec imas link unazad oko primera Svedske i zasto je ona na vrhu statistika po broju silovanja u Evropi. Ubistvima se malo teze statisticki manipulise, ali nastavi, zabavno je dokle ces da odes...

Link to comment

Uhapšen direktor "Kasperskog"

Fonet

Najveća ruska firma za sajber bezbednost "Kasperski lab" saopštila je da je uhapšen njen direktor Ruslan Stojanov, zadužen za istrage o hakerskim napadima.

Stojanov je uhapšen u decembru, a list Komersant je javio da je on uhapšen sa visokim oficirom ruske Federalne službe bezbednosti (FSB) po optužnici za veleizdaju.

Portparolka firme "Kasperski lab" Marija Širokova rekla je da hapšenje Stojanova nema nikakve veze sa tom firmom i njenim aktivnostima, dodajući da ne zna detalje optužnice.

Stojanov je pre dolaska u firmu Kasperski radio u jedinici za sajber kriminal ruskog ministarstva unutrašnjih poslova, a FSB nije htela da komentariše njegovo hapšenje.

 

 

Edited by slow
Link to comment

BBC dominira oko cuvenog zakona.

 

 

Some social media users made light of the law. "Boxing in the kitchen is now legalised," one VKontakte post said.

But other men spoke directly against the plans. "It is not a laughing matter. Domestic violence will flourish. I consider this bill anti-national," another VKontakte user wrote.

"I feel shame for such a Duma. Punishment for family violence should be harsher. No-one has the right to raise their hand against a human, a living being," said a woman on Facebook.

 

Nepristrasno izvestavanje bazirano na tri facebook uy Vkontakte poruka.  :isuse:

Link to comment

Moze i prostije pa da zavrsimo. Da li u Rusiji postoji veci nivo nasilja nad zenama (izrazeno recimo u nivou femicida) u poredjenju sa vecinom zemalja na Zapadu? Da ili ne? 

nebitno obzirom da ja tvrdim da se zakon ne ukida nego menja i da se kao glavni razlog navode primeri nasilja roditelja nad decom. takođe, nisi odgovorio kako su rusi uopšte doneli zakon koji sada moraju da ublažavaju ako su takvi mizogini primitivci kakvim ih predstavlja levi segment zapadne javnosti.

Link to comment

nebitno obzirom da ja tvrdim da se zakon ne ukida nego menja i da se kao glavni razlog navode primeri nasilja roditelja nad decom. takođe, nisi odgovorio kako su rusi uopšte doneli zakon koji sada moraju da ublažavaju ako su takvi mizogini primitivci kakvim ih predstavlja levi segment zapadne javnosti.

 

Prvo - siri kontekst zakona je takodje vazan. Drugo, da ponovimo ako nisi razumeo u cemu je problem:

 

 

I see many people here revoke some laws that all regulate what will happen to you after you inflict some injury on someone but that is not the point. You all miss the fact that it is the definition of what is a light injury that matters.

The term light injury is actually a law term here in Russia that is used to determine the severity of the punishment during any incidents where someone is hurt and it is the same across all laws. There are three possible categories for the injury: heavy, moderate and light. The degree of the injury is determined by the specialized medical staff in the hospital and there is a decree by ministry of health that regulates what is viewed as light injury. Here it is: http://zakonbase.ru/...nt/base/123343/

The article 8 describe what a light injury is and here is what it says:

8.1 Basically inability to work for up to 21 day after the injury was inflicted.

8.2 Stable loss of productivity (related to work) for up to 10%. I guess it can be either lifelong or over a couple of years, there is no specified time frame for that in the decree.

And article 9 says that surface injuries like bruises or light flash wounds that do not make you lose the ability to work does not constitute as a threat to health and are not even considered to be light injury and there are no repercussions for that at all.

So basically you can beat your wife any time of day all year round. As long as she can stand on her feet next day and go to work you are fine. Its only that hard beating that you should save for that special occasion once a year.

Link to comment

Prvo - siri kontekst zakona je takodje vazan. Drugo, da ponovimo ako nisi razumeo u cemu je problem:

 

"...

So basically you can beat your wife any time of day all year round. As long as she can stand on her feet next day and go to work you are fine. Its only that hard beating that you should save for that special occasion once a year."

najširi kontekst zakona je da je donešen u vreme pojačane antiruske propagande i histeričnih poređenja putina sa hitlerom te je iskorišćen u iste svrhe. komentari na vesti i na forumima su takođe šablonski i na liniji sa prvih par koji su se ovde pojavili. odnosno velika većina, svuda pa i na jezebelu se mogu naći i oni koji tvrde što i ja, da se zakon ne ukida nego ublažava i da možda ipak postoje i drugi razlozi osim mizoginije i ruske primitivnosti zašto se to radi,  čime naravno ne impliciram da u rusiji sve  cveta i miriše, da je bolje nego na zapadu, da je putin a ne obama zaslužio nobela za mir i da je su-35 bolji od američkih lovaca.

 

preoštri zakoni sa nultim tolerancijama i  obaveznim gonjenjem imaju i svojih mana. bio je ovde, ako se dobro sećam, opisan primer iz norveške kada je ćerka prijavila majku za zlostavljanje zbog neke sitnice pa se grdno pokajala kada je odmah odvedena iz kuće u dom, majku viđala samo pod nadzorom i trebalo im je dosta vremena da se vrate u normalu jer je procedura tako zahtevala.

 

ovo boldovano iz tvog kvota ne stoji. koliko znam smanjuje se kazna samo za lake povrede (koje izgleda po ruskom zakonu mogu biti i dosta ozbiljne) i samo jedan put za godinu dana. dakle prvi put bi to bio prekršaj za 15 dana zatvora i/ili 500$ kazne a sutra već krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti jer se ponovilo za manje od godinu dana.

Edited by eoten
Link to comment

Zakon je kretenski i predstavlja kontraudarac "porodicnih vrednosti" kako ih tumaci ekstremna desnica. Ne znam sta uopste imate da raspravljate na tu temu.

Link to comment

Ne razumes, ako se kritikuje Rusija to je rasizam i rusofobija. Posebno se u tome isticu zene, lgtb, liberali i ostali usual suspects. Sta oni ima da se zale sto ih ubijaju, marginalizuju i biju kad je Rusija super - bar dok daje kontru svetskoj liberalnoj zaveri.

Link to comment

Ne razumes, ako se kritikuje Rusija to je rasizam i rusofobija. Posebno se u tome isticu zene, lgtb, liberali i ostali usual suspects. Sta oni ima da se zale sto ih ubijaju, marginalizuju i biju kad je Rusija super - bar dok daje kontru svetskoj liberalnoj zaveri.

Ma trosimo reci ovde. Jasno je da je rusija glavni promoter ekstremnog desnicarenja u evropi koje se upravo ogleda u promociji "porodicnih vrednosti". To u kombinaciji sa antiimigrantskim i antimuslimanskim raspolozenjem je danas glavna pretnja evropi. Fasizam se nece vratiti sa obelezijima koja su ga krasila pre 70 godina vec ce se vratiti na mala vrata umotan u "porosicne vrednosti", ksenofobiju protivljenje ljudskim pravima i sve ono sto smo nekad na forumu smatrali negativnim a sada mu smisljamo opravdanja. Nije slucajno to da se Lavrov u BG slika sa Zavetnicima.

Edited by Eraserhead
Link to comment

To u kombinaciji sa antiimigrantskim i antimuslimanskim raspolozenjem je danas glavna pretnja evropi.

 

koliko su terorističkih napada po evropi izveli porodičari :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...