Jump to content

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Ono što svakako ne treba poštovati je tvoje karakterisanje svakog doseljenika u Novosibirsk ili svakog stanovnika Turske kao proverenog nasilnika nad ženama.

 

A ovo što pokušavaš da mi podmetneš da se moja opaska o kulturnim razlikama odnosila na tretman žena, prejadno je čak i za tvoje standarde.

 

Sto - ja pricao o tretmanu zena u Rusiji na temi o Rusiji i o nicem drugom. Ti na to kazes da treba postovati kulturne razlike koje rasisti poput mene ne postuju i ja se lepo slozio.

Imas neki problem da kusas tretman koji i sam razdeljujes?

Link to comment

Sto - ja pricao o tretmanu zena u Rusiji na temi o Rusiji i o nicem drugom. Ti na to kazes da treba postovati kulturne razlike koje rasisti poput mene ne postuju i ja se lepo slozio.

Imas neki problem da kusas tretman koji i sam razdeljujes?

 

Ništa ti nisi pričao nego si cinično naturao kako ceo svet mora da izabere Dansku pre Novosibirska. Posle toga si proglasio svakog ko se ipak opredeli za Novosibirsk za nasilnika nad ženama. Zato što si tako liberalan i otvoren. 

Link to comment

Ništa ti nisi pričao nego si cinično naturao kako ceo svet mora da izabere Dansku pre Novosibirska. Posle toga si proglasio svakog ko se ipak opredeli za Novosibirsk za nasilnika nad ženama. Zato što si tako liberalan i otvoren. 

 

Ma u pravu si - sasvim je svejedno da li recimo kao zena zivis u Danskoj ili u Novosibirsku ili u Turskoj. Svako ko misli drugacije je rasista anti-rus, a posebno je protiv zena u Rusiji. Nego, gde sam ja svakog doseljenika proglasio za bilo sta? Ti to tvrdis da svi doseljenici preuzimaju sve moguce pojave u nekom drustvu?

Edited by Anduril
Link to comment

Ma u pravu si - sasvim je svejedno da li recimo kao zena zivis u Danskoj ili u Novosibirsku ili u Turskoj.

 

 

Good point. Sta kazes na ovu dilemu, gde je bolje biti zena: Novi Sad - Krasnodar - Chattanooga, Tennessee?

Link to comment

Ova priča sa zakonom je vrhunski glupa i pokazuje odsustvo elemenarnih znanja ili užasnu zlonamernost plus uobičajena rasistička rusofobija.

Link to comment

Ova priča sa zakonom je vrhunski glupa i pokazuje odsustvo elemenarnih znanja ili užasnu zlonamernost plus uobičajena rasistička rusofobija.

 

Da, vrhunski glupa rasisticka rusofobija - i to posebno uperena protiv ruskih zena i postenih konzervativno-nacionalistickih vrednosti. Slicno je i sa gej pravima.

https://www.theguardian.com/world/2016/aug/18/russian-mp-seeks-to-decriminalise-domestic-violence

Link to comment

A ja ne znam odakle potiče ta potreba da svaku priču prebacujete i svodite na Srbiju. Ja uopšte nisam govorio o srpskim iseljenicima već o iseljenicima iz zemalja koje geografski i kulturno gravitiraju Rusiji. U pitanju su milioni ljudi kojima je Rusija obećana zemlja a to što među njima ne dominiraju snežnobeli Evropljani koje levi preferira ne znači da Rusija nema svoju publiku i svoje imigrante u ogromnom broju.

 

Koja je poenta ovoga,  da Rusija nije baš poslednja kloaka? Pa nije,  ima nesrećnika kojima je i preseljenje u Novosibirsk napredak u životu, ok.  I Beograd usisava desetine hiljada useljenika svake godine pa je opaka kloaka. 

 

Ali pisati o tome u kontekstu da  je sve isto  i da je izbor između Rusije,  Danske, Srbije ili bilo čega drugog, samo stvar ličnog afiniteta, to je već totalno obesmišljavanje. Nije jbg, sve je lakše i bolje organizovano u Danskoj. Nisu samo pare u pitanju, kultura celog društva je neuporediva

Link to comment

Koja je poenta ovoga,  da Rusija nije baš poslednja kloaka? Pa nije,  ima nesrećnika kojima je i preseljenje u Novosibirsk napredak u životu, ok.  I Beograd usisava desetine hiljada useljenika svake godine pa je opaka kloaka. 

 

Ali pisati o tome u kontekstu da  je sve isto  i da je izbor između Rusije,  Danske, Srbije ili bilo čega drugog, samo stvar ličnog afiniteta, to je već totalno obesmišljavanje. Nije jbg, sve je lakše i bolje organizovano u Danskoj. Nisu samo pare u pitanju, kultura celog društva je neuporediva

 

Znaci sad prelazimo na Dansku. Vise ne odgovara poredjenje sa Amerikom, previse ispadaju kosturi iz ormara?

Link to comment

Da, cenim da je tako nesto da se izbegnu kazne za ovakve trivijalne primere i pojedinacne incidente u inace super miroljubivom drustvu. 

 

...

 

Treba vise ovog i kod nas, Kristijan je napravio vazan pocetak sirenja pravih vrednosti.

No, ima toga i u agresivnoj Svedskoj koja iz nekog razloga pikira Rusiju. Sve je to isto. 

boldovano u kvotu sa redita stoji: "minor domestic violence (and only minor and only if no more than 1x a year)". ovo što si linkovao nije minor.

 

Ma kakva genetika. Rusija je samo jedno nesrecno drustvo koje drmaju nekakvi nacionalni i tradicionalisticki prosvetitelji pa otida prolaze ovakva ludila.

pa ludilom bi se moglo nazvati i dve godine zatvora za jedan šamar, koji je možda i prvi. i dalje nisi objasnio kako je u jednom takvom društvu uopšte došlo do donošenja zakona koji se sada menja.

 

edit: izbacio linkove iz andurilovog posta, zauzimaju mnogo mesta a ne služe ničemu

Edited by eoten
Link to comment

Znaci sad prelazimo na Dansku. Vise ne odgovara poredjenje sa Amerikom, previse ispadaju kosturi iz ormara?

 

Ne odgovara poređenje sa Amerikom  zato što nema smisla, sa svim kosturima, i dalje su neuporedive stvari u pitanju.

 

Različite epohe, različite sezone serije, različiti nivoi igrice

Link to comment

Ne odgovara poređenje sa Amerikom  zato što nema smisla, sa svim kosturima, i dalje su neuporedive stvari u pitanju.

 

Slazem se, smrtna kazna je ultimativno krsenje ljudskih prava od strane drzave.

Link to comment
×
×
  • Create New...