Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Najvise me buni taj momenat oko jednom godianje. Ako je u pitanju dobra stvar onda valjda treba sto cesce. Ko se toga setio totalni je car.

 

Jednom godišnje je valjda pedagoški, al više od toga nije u redu. Možda možeš da tražiš da ti odobre vaučere za naknadna prebijanja ako dokažeš potrebu?

Link to comment

Divna zemlja za život

 

Наравно, обашка што сад имаш и покриће, теоријско:

 

Tu svakako ima mesta za opravdanu rusofobiju...

Link to comment

 Prva (upitno je i to) greska i odmah se skace. Treba sacekati i videti rezultate za koju godinu, kad zakon zazivi. Ne treba brzati i lomiti preko kolena, mozda sve ispadne modro dobro.

Link to comment

Ovo mi zvuči ko prepisano iz nekog srednjovekovnog zakonika. Ono, tipa,

 

Ako muž prebije ženu mu tri puta između dve setve da se razvedu

 

Vladimirov zakonik

 

sa redita:

 

Russia is basically changing the basic law applicable to minor domestic violence (and only minor and only if no more than 1x a year) to be the SAME as for minor violence OUTSIDE a domestic relationship (which changed a few years ago, but excluded "domestic" violence) - i.e. the "regular" Russian standard is if you get drunk and get in a fight with your cousin.

Up to 15 days in jail + a fine + potential community service.

Now, do major domestic violence OR minor violence 2x in any year - you are back to full penalties.

izvor: https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/5nk5n5/russia_to_decriminalise_domestic_violence_to/

 

za desetak minuta koliko sam potrošio na ovo stekao sam utisak da pokušavaju da izbegnu da se zbog trivijalnih stvari ljudi hapse i određuju apsurdno visoke kazne. neko ko je obrazlagao zakon je rekao otprilike da ako sused ošamari moje dete dobiće 15 dana zatvora ako ga ja ošamarim dobiću 2 godine. u tom kontekstu ovo jednom godišnje bi mogao biti pokušaj da se odvoje pojedinačni incidenti od sistematskog nasilja. što se vladimirovog zakona tiče, opet ako sam dobro razumeo na brzinu pregledan topik, na njegovu (putlerovu) inicijativu je i donešen pre godinu-dve oštriji zakon koji se sada razvodnjava, moguće zato što je zakon pisan za švedsku ili britaniju teško primeniti u rusiji.

 

naravno, ako laže ovaj lik sa redita lažem i ja ali nije mi baš logično da su zli patrijarhalni rusi kojima je tući ženu kao pojesti ručak, dakle svakodnevna aktivnost, prvo donose zakon da nešto ne smeš pa onda moraju to da ukidaju. kada si već sve to prebacio na žene pošto se u obrazloženju predloga spominje autoritet roditelja nad decom.

Link to comment

Da, cenim da je tako nesto da se izbegnu kazne za ovakve trivijalne primere i pojedinacne incidente u inace super miroljubivom drustvu. 

 

 

Treba vise ovog i kod nas, Kristijan je napravio vazan pocetak sirenja pravih vrednosti.

No, ima toga i u agresivnoj Svedskoj koja iz nekog razloga pikira Rusiju. Sve je to isto. 

Link to comment

 

Treba vise ovog i kod nas, Kristijan je napravio vazan pocetak sirenja pravih vrednosti.

 

 

Ti si sigurno za širenje pravih porodičnih vrijednosti recimo u džeri springer fromatu. 

Link to comment

Ma kakva genetika. Rusija je samo jedno nesrecno drustvo koje drmaju nekakvi nacionalni i tradicionalisticki prosvetitelji pa otida prolaze ovakva ludila.

Link to comment

Kad kazes nesrecno drustvo to zvuci veoma potcenjivacki i nekako... uvredljivo. Srecnije je od mnogih, recimo u mnogim gradovima se bolje zivi nego kod nas (i sto se tice ekonomske situacije i sto se tice kulturnog i alternativnog sadrzaja) iako u nekim sibirskim seoskim pripizdinama vecina ljudi jos uvek ima poljske WC-ove i ne zna sta je to internet. Napada se Rusija za homofobiju i sta sve ne. Dobro. Ali pogledajmo malo istoriju homofobije u najrazvijenijim drzavama i videcemo da se relativno vrlo skoro doslo do nekakvog napretka. Rusija je veoma dugo bila odsecena od sveta, globalizacija ih je zahvatila mnogo kasnije od ostalih zapadnih drustava i to je sve prosto ocekivano. Medjutim, da li je situacija stvarno toliko gora nego u Americi sto se tice ljudskih prava? Smrtna kazna u pojedinim drzavama i policija koja bukvalno ima licence to kill kad su u pitanju crnci. Bogami ne znam sta je od ta dva gore i bojim se da se ovi andurilovski argumenti koriste sa tacno definisanim ciljevima i da nikakve veze nemaju sa brigom za prava ljudi u Rusiji.

Edited by IndridCold
Link to comment
×
×
  • Create New...